טיפים לעזרה בצינון תינוק

leela13

New member
טיפים לעזרה בצינון תינוק

היי לכן,
עונת המעבר המבלבלת גרמה לתינוק שלנו, בן 10 שבועות, להשתעל קלות, לחרחר, לגבש נזלות (אותן אנחנו מצליחים להוציא עם חלב אב ומשאבה ידנית) ולהתעטש.
אין לו חום, טפו טפו טפו, ואני מקווה שזה ישאר ככה אבל אני תוהה איך ניתן להקל. ביו הוא עם שכבה ארוכה אחת- מכנסיים עם רגליות ובגד גוף ארוך. בלילה הוא ישן כרגע עם שכבה אחת של אוברול פליז מחמם ושמיכת פוך קלה. החדר מחומם לפני שהוא הולך לישון ובלילה אנחנו מכבים אותו, כשהטמפרטורה עומדת על 22 מעלות. היה שלב שהפעלתי רדיאטור כל הלילה אבל אחות טיפת חלב אמרה שאין בזה צורך עדיין.
המזרון שלו מוגבהה באיזור הראש ויש מכשיר אדים קר (אגב, מה ההנחיה האחרונה לגבי מכשיר שכזה? בטוח לשימוש או לא? הוא חדש..).
אשמח לשמוע מניסיון איך אפשר לעזור בצינוני עונת מעבר, ואיך אתן הייתן מלבישות במהלך היום והלילה.
תודה רבה ושנה טובה

mizmuzit

New member
הקלה בנזלת

היי,

אני עושה לבתי מספר דברים. את יכולה לקחת מזה מה שמתאים לך:

1. באמבטיה מטפטפת כמה טיפות של לבנדר ועוד משהו שאני לא זוכרת את שמו שזה טוב לנשימה

2. שואבת נזלת ומטפטת לאף טיפות מלח לתינוקות.

3. מזרון בשיפוע ובצד של הראש מטפטת ע"ג חיתוך כמה טיפות של "טפטפים" זה תערובת של שמנים אתריים לתינוקות ועוזרים לנשימה.

4. פרט לכך יש גם קרם ששמים מסביב לאף שפותח נשימה.

בטוח משהו מכל הדברים יעזור עד שיסתדר
בהצלחה

leela13

New member
תודה לך!

אנסה את הלבנדר עוד היום ואחפש את הטפטפים. נשמע טוב

לא יודעת איפה אתם גרים אבל נשמע שעלול להיות לו חם

חשוב שתדעי שחימום יתר הוא גורם סיכון למוות בעריסה. אם אתם גרים בארץ, נראה לי מוגזם לגמרי לישון בחדר שחומם, עם אוברול פליז ושמיכת פוך. אגב, לפי ההנחיות עדיף גם לא לכסות בשמיכה אלא אם ממש חייב, ואם כן להדק אותה ממש טוב.
לתינוק קטן מספיק רמת אחת יותר מכם - אם אתם ישנים עם קצר, התינוק ישן עם ארוך דק.
לגבי הצינון, במקרה שלנו עזר מאוד סטרימר, שזה תרסיס עדין של מי מלח לאף. אנחנו השתמשנו בגיל יותר מבוגר, בגיל הזה צריך להתייעץ עם רופא מה מותר.
תרגישו טוב!

leela13

New member
אנחנו בצפון הגולן

אני מחממת את החדר לפני השינה ומכבה את הרדיאטור כשמשכיבים לישון, יש גם חלון פתוח לאיוורור.
נורא קשה לדעת לווסת את הטמפרטורה האידיאלית בעונה הזו

liri251

New member
מניסיון של אמא היסטרית

בגיל כמה חודשים הבן שלי פרח שלושה שבועות רצוף. אף אחד לא הבין ממה זה עד שהלכתי לרופאת עור שצעקה עלי שאני מטגנת את הילד. ממשלא לישון עם פליז ולא פוך. זה בד לא נושם. לשינה רק מאה אחוז כותנה. תלבשי בגד גוף ורגלית. זה מספיק במיוחד אם חיממת את החדר. בחורף עוד שכבה של אוברול כותנה מעל ושמיכה דקה. לדאוג שהחדר יהיה ב 25 מעלות עם הרדיאטור ולא יותר. יש מכשיר מפלסטיק ששמים מעל הרדיאטור שממלאים בו מים ומפזר אדים בחדר. רוב הסיכויים שהןא מצונן כי חם לו מידי .

למעלה