בו 11 חודשים

vered51

New member
בו 11 חודשים

היי
יש לי ילד חמוד (טוב כולם מתוקים:) בן 11 חודשים. תמיד השתדלתי להרדים אותו במיטה שלו. לפני חודש וחצי שהיה מאד חולה הוא ישן איתי 2 לילות ואחרי זה היה לי מאד קשה להרדימו לבד במיטה שלו אבל הצלחתי בכך שאני יושבת לידו בלי מילים וליטופים והוא נרדם רק מעצם נוכחותי בחדר.
עתה, הוא עבר שבועיים לא פשוטים עם ענייני חום דלקת עיניים וענייני שיניים אבל ב"ה זה עבר.
כרגע אני במצב שהילד קם פתאום לאכול ב12 בלילה ואחכ הוא יכול להתעורר כמה פעמים בוכה . הלילה האחרון למשל קם כל רבע שעה במשך שעתיים.
אני לא שמה לו מנורת לילה ( אצל אבא שלו שהוא ישן אצלו פעם בשבוע יש מנורת לילה)
אני מבינה שהילד מבין מה קורה ומקשיב שאני אומרת לו לשכב לישון.
האם יהיה נכון באמצע הלילה לא להגיב ולתת לו לבכות עד שיירדם לבד?
מה אפשר לעשות להחזיר לי את השינה בלילה?
תודה רבה

נשמע כמו עייפות יתר
אני מציעה לך לבדוק כמה הוא ישן במשך היום, ולהתאים את שעות השינה שלו כך שישן מספיק בלילה ולא יגיע לשנת הלילה עייף מדי.

orile32

New member
בטח לא להשאיר אותו לבכות... :(

בגיל הזה יש קפיצה התפתחותית שמאופיינת בצורך תכוף באמא. תני לו מה שהוא צריך....

היי (בן 11 חודשים)

האם התזונה של הילד השתנתה בשבועיים הקשים או אחריהם?
האם, במהלך היום, הוא מקבל ממך מספיק מגע? יכול להיות שהיה יותר מגע ותשומת לב כשהיה חולה וכעת פחת.
חשוב, שתדברי עם בנך ותסבירי לו (אחרי טקס שינה, שיכול לכלול: אמבטיה, עיסוי, סיפור/שיר) שעכשיו הולכים לישון ומחר בבוקר תפגשו. יתכן שתצטרכי לשבת לידו בלילות הראשונים, ע"מ להראות לו שאת שם בשבילו. במהלך הלילות הבאים תזיזי את הכסא לעבר הדלת. בהמשך את יכולה לומר לו שאת יוצאת לרגע וחוזרת (ובאמת תחזרי), ע"מ שיוכל להיות בטוח שאת שם בשבילו. בשום אופן לא לתת לו לבכות, כי אז הפרת את האמון. הזכרת שאצל אביו יש תאורת לילה. יכול להיות שמנורת לילה תתרום לתהליך השינה. אולם - לא תאורה חזקה מדי ולא סמוך מדי למיטתו.

אם בכל זאת תחליטי על הדרכת שינה, אשמח שתצרי קשר - נטע 050-5983830

למעלה