מתכונים לגילאי שנה פלוס

שלגיה60

New member
מתכונים לגילאי שנה פלוס

נמאס מירקות מבושלים....

אשמח למתכונים שיתאימו לשנה פלוס וגם לגדולים יותר.

תודה!

iameden

New member
הכל

גם אם אין שיניים, הם מסתדרים נהדר עם החניכיים ויכולים לאכול כבר הכל כל עוד חתוך לגודל מתאים.
לדוגמא-
פסטה עם בולונז (או כל רוטב אחר)
אורז ברטבים שונים
חזה עוף חתוך קטן
שניצל בתנור (יוצא רך יותר)
פשטידות
מאפינס
פנקייק ממינים שונים
חביתה
לביבות
קציצות
קציצות ברוטב אדום ואפונה
פתיתים
קינואה
עוף וירקות בתנור (ותפוא, בטטה)
קציצות טונה
לחם מטוגן
לחמים עם ממרחים שונים
ירקות טריים חתוכים
ביצה קשה
סלט ביצים
סלט טונה
אבוקדו
ובעצם.... הכל

AlicePJ

New member
כל דבר שאתם אוכלים הם גם יכולים

לא צריך לרסק אוכל או להכין אוכל במיוחד בשבילם.

בועת sabon

New member
היכולות קצת שונות מילד לילד

נכון שיש להם חניכיים קשים כי מתחת יש שיניים ונכון שהם כבר יודעים ללעוס. זה בגדול וכללי.
במציאות כל ילד והקצב שלו... וחניכיים, גם קשים, הם עדיין חניכיים ולא שיניים וזה שונה.
לדעתי תנסי ותראי מה הילד *שלך* מצליח ומה לא ולפי זה תתקדמי. ירקות ופירות מבושלים וטריים את יכולה לחתוך קטן ולתת. הבן שלי בן שנה וחודשיים ואני לא נותנת עדיין פלפל טרי, תפוח חתוך וגזר חי כי הוא עוד לא מסתדר איתם. מלפפון - חותכת רק את החלק הפנימי שהוא רך יותר או מגרדת. פירות וירקות רכים יותר אני מקלפת וחותכת קטן. בננה למשל הוא כבר מחזיק ביד ונוגס.
אני מכינה: חביתה מקושקשת (מוסיפה לה קצת חלב והיא יוצאת רכה יותר), מגרדת עגבניה עם מלפפון ומוסיפה לזה שמן זית וחתיכות לחם (הוא ממש אוהב את זה).
הוא אוכל שניצל (לא דופקת אותם אז הם יוצאים רכים יותר), פסטה מבושלת בלי רוטב, אורז, גבינות, לביבות ועוד דברים שכתבו לך למעלה.
אחד הדברים שאכל עד לאחרונה זה לביבות מהירקות והעוף של המרק (מבשלת אותם עד שממש רך. מרסקת את התוכן ללא הציר במעבד מזון ומוסיפה ביצים ופירורי לחם לקבלת מרקם סמיך ומזה מטגנת לביבות).
בקיצור, בהדרגה ובסבלנות לפי הקצב שלו.

חיפאית88

New member
צודקת, ירקות ופירות קשים מוגדרים עדיין סכנת חנק בגיל הזה

ובאמת לא מומלץ לתת תפוחי עץ, גזר וכו'.

למעלה