בעיות שינה - בן חמישה חודשים

בעיות שינה - בן חמישה חודשים

היי!
הילדון בן חמישה חודשים וישן זוועה עוד מיומו הראשון...
מגיל שבועיים ישן רק על הבטן כי עיטוף או כל שיטה אחרת פשוט לא עבדו.
במהלך היום נרדם על הבטן באמבטיה של העגלה בנענוע או לעיתים נדירות בטפיחות בעריסה, אבל לעולם לא נרדם עצמאית וישן לא יותר מ-45 דקות.
כיוון שישן כ״כ מעט, חלון הערות שלו קצר וכבר אחרי שעה וחצי מיילל מעייפות.
רק מוסיפה שאין משהו שמפריע לו, הגזים חלפו מזמן.
בלילה נרדם אחרי טקס שינה, על הבטן בעריסה וללא כל עזרה שלי ומתעורר כפעמיים-שלוש בלילה, עד שש או שבע בבוקר.
יש לי שתי בעיות עיקריות:
1. ההרדמה ביום - לא משנה כמה אני מנסה, הוא לא נרדם על הגב בעגלה. הוא יצרח ויבכה ויישאר ער עד שנגיע הביתה והוא יושכב על הבטן. בגלל הזווית בטיולון לא ניתן להשכיב אותו שם, והאמבטיה כבר קטנה לו.
2. לפעמים מתוך שינה בלילה הוא מתהפך לגב ואז מתעורר ולא נרדם חזרה. הוא לא מתהפך חזרה לבטן למרות שעושה זאת היטב במהלך היום.

מה אפשר לעשות? איך מרגילים אותו לישון על הגב?
בבית יש עוד ילדון בן שנתיים שזוכה למעט מאוד תשומת לב ממני כי כל היום סןבב סביב השינה של הקטן...
הצילו!

MotheRonit

New member
לגבי הטיולון, יש כאלה מזרונים עם קרש שמעניקים זוית ישרה

של 180 מעלות - רלוונטי לטיולון שלך?

MotheRonit

New member
קודם כל זה עטוף בבד מזרון שיהיה לילד נעים, ובשניהם יש חורים

שדרכם עוברות הרצועות. כמו בבד ריפודית.

בועת sabon

New member
אני חיפשתי כזה ולא מצאתי

אז שמתי את המזרון מהעגלת אמבטיה שהוא קצת יותר עבה וקשיח ואת הרצועות העברתי מהצדדים ולא דרכו.

בועת sabon

New member
גם הגדולה שלי ישנה על הבטן

יש ילדים שרק ככה הם ישנים. מחוץ לבית אולי יירדם במנשא?
לגבי פרקי השינה הקצרים ביום - אם הוא ישן פרקי זמן קבועים פחות או יותר של סביב 45 דקות נסי לגשת קצת לפני שמתעורר ולחכות לידו. כשמתחיל להתעורר לעשות מה עשית כשנרדם (טפיחות או נדנוד, מה שמרדים אותו) כדי שילמד לעבור בין מחזורי שינה.

mom4L

New member
אם לא על הבטן, אז על הצד

את יכולה לנסות להשכיב אותו על הצד, גם בטיולון וגם במיטה.
בכדי שהוא לא יסתובב על הגב בלילה את יכולה לגלגל חיתול בד ולשים מאחורי הגב שלו, זה בטוח ימנע ממנו להסתובב.

האם להתעקש להשכיב לישון על הבטן, כשהתינוק כבר מתהפך?

מרגע, שהתינוק לומד להתהפך, אין טעם להתעקש איתו על הרדמות על הגב, כיוון שבמהלך הלילה הוא יתהפך שוב. גם אין צורך, ואף מסוכן, להשתמש בעיטוף, בשלב זה.

נטע בכר - מדריכת שינה

למעלה