מתסכל מאוד:התינוקת בוכה כשמבקרת את סבתא ללא כל סיבה מדוע?

danieladindin

New member
מתסכל מאוד:התינוקת בוכה כשמבקרת את סבתא ללא כל סיבה מדוע?

הבת בגיל 7.5 חודשים כבר כ 3 חודשים כל פעם שבקר את אימי הסבתא ביחד איתה איך שהיא רואה אותה היא פורצת בבכי ללא כל סיבה למשך כל הביקור קרוב לשעה
מדובר בסבתא מדהימה שגילה עשרות נכדים ונינים
וטפלה בעשרות ילדים זרים בצורה מדהימה
כמובן שלא צעקה ולא עשתה משהו שלא כשורה עם התינוקת
אם אשתי גם באה לביקור התינוקת חברה של הסבתא, אם הסבתא באה לבקר ותנו גם אז היא נקשרת אליה
אם שאני מבקר לבד עם התינוקת באופן מוזר ביותר היא בוכה איך שהיא רואה את הסבתא
חשבתי אולי הביקור בערב מעייף אותה, אולי היא רעבה
אך גם בבוקר לאחר שינה וארוחה היא בוכה
כל נסיונות ההרגעה של הסבתא ושלי לא עוזרים בכלום האכלה החלפה אבל הבכי לא נפסק לרגע, גם שהיא בידים שלי
ואיך שאנחנו יוצאים מביתה היא נרגעת מיד.
כבר היו פעמים שבאנו לבית והסבתא לא הייתה. היא היתה מאוד רגוע ונינוחה, זחלה ברצפה קשקשה אך איך שהסבתא הגיעה תוך פחות מדקה נהיה בכי היסטרי.
זה כבר מתסכל ומיאש אותי ואת הסבתא בכל קנה מידה
מה אפשר לעשות?
שאף אחד לא יגיד צריך לבודק את הסבתא, מדובר באשה מקסימה ביותר שמשפחות שלימות שלחו את ילדהן לשמירה אצלה
והאמהות הזמינו אותה לאחר 20 שנים לחתונת הילדים עליהם שמרה
ובכל מקרה התינוקת באה עד עתה לביקורים קלים ותמיד היינו גם כן נוכחים בבית

danieladindin

New member
קשה כל פעם להטריח את הסבתא, אצל אף נכד אחר זה לא קרה

מדובר בסיפור של 4 חודשים זה לא חד פעמי
ועוד פעם
עד שהסבתא מגיעה לבית שלה הילדה רגועה
ברגע שהיא רואה אותה מתחיל כל הבלגן

Arirel18

New member
כל כמה זמן היא רואה

אותה..פעם בשבוע לכמה שעות זה בהחלט לא מספיק בשביל שהיא תתרגל..כן יש תינוקות שלוקח להם המון זמן..( בניגוד לנכדים האחרים )
זה שהיא רגועה אצלה בבית כשהיא לא נמצאת זה גם הגיוני..תחשוב שאתה לוקח את הילדה לקניון ( מקום לא מוכר כל כך ) ומישהו זר ניגש אליה..היא תתחיל לבכות
אותו דבר פה..הבית של סבתא הוא עוד מקום כמו כל מקום שהיא הולכת אליו..וכשהסבתא מופיעה..מבחינתה זה מישהו זר בסביבה לא מוכרת

אז תדאג שאשתך תהיה אתכם כשאתם

נפגשים עם הסבתא. יכול להיות, למשל, שהסבתא איכשהו מזכירה לה את אמא (בין אם בגלל דמיון כלשהו שהיא מוצאת ביניהן, או סתם בגלל אסוציאציה שיש לה) או את העדרה, ולכן היא בוכה כשהסבתא שם והאמא לא. אני לא רואה סיבה לגרום לא לילדה ולא לסבתא עוגמת נפש כשיש פתרון כל כך קל - שהאמא פשוט תהיה שם. כשהיא תגדל עוד קצת זה יעבור - עד אז, פשוט תקל על שתיהן ותוודא שהאמא תהיה שם, גם אם זה פחות נוח לכם לוגיסטית.

נהורית1

New member
נוסף לרעיונות שהועלו כאן

סתם רעיון נוסף. אני מציעה שתקח את הבושם שאשתך משתמשת ותת לאמא שלך. יכול להיות שריח הבושם ירגיע אותה, כי היא תרגיש שהאמא בסביבה.

אני רואה שאצל גיסתי יש תופעה דומה

וכאשר הסבתא והסבא מגיעים, מרוב התלהבות ורצון טוב הם קצת מבלבלים את התינוקת, מלא פוצי מוצי, אל תבכי, הינה סבתא, הינה מתנה... וכל העומס הזה מפחיד את הקטנה.
הפיתרון הוא בדרך כלל דווקא הפחתה בתשומת הלב. שהתינוקת תשחק לה על הרצפה והסבתא תשב לא רחוק, אולי תתעסק בצעצוע, יכול להיות שדווקא אז התינוקת פתאום תתעניין ותתקרב בעצמה.
בכל מקרה זה זמני וסביר להניח שיעבור תוך כמה חודשים, אז לא לקחת ללב...

למעלה