ישן כמו תינוק....

ישן כמו תינוק....

תינוקת בת חודשיים שעד עכשיו ישנה רוב שעות היממה, בימים האחרונים - מהפך! לא ישנה, נרדמת כל פעם בקושי לשעה וצריך להרדים מחדש. כל הרדמה מלווה בבכי. ניסיתי על הידיים/ מנשא/ מיטה . עד שנרדמת קשה לזוז ממנה ואז מתעוררת עייפה וחוסר חלילה. גיהנום.לא חוסנה לאחרונה. אשמח לעצות. היא ילדה רביעית בבית, קצת קשה לי לשבת איתה על הידיים כל היום, או להרדים8 פעמים במהלך היום...

Arirel18

New member
עיטוף

לאטוף טוב טוב ..אני הייתי מרדימה לפעמים בידיים כשהיא עטופה ואז מניחה..ולפעמים היא ישנה ככה גם 3 שעות..
אני נגד ללמד תינוקות בגיל כזה הרגלי שינה..נראה לי התעללות.אלא אם כן התינוק זורם בכיף בלי בכי

היא רק בת חודשיים. דווקא בכלל לא נשמע בלתי סביר

להרדים 8 פעמים במהלך היום. אין לך אפשרות לקבל עזרה עם הילדים האחרים או משהו? היא עדיין תינוקת בת חודשיים עם צרכים מסוימים כמו שיש לתינוקות בני חודשיים, וזה לא משתנה כפונקציה של מספר האחים שלה. אם אין אפשרות לקבל עזרה עם הילדים האחרים, נסי אולי למצוא פתרונות שמשלבים את הילדים האחרים - למשל ללכת עם כולם לגן המשחקים - אוויר צח עושה פלאים להירדמות של תינוקות (אני זוכרת שהייתי יוצאת מהבית עם התינוקת על הידיים כדי להראות לה קצת את הסביבה - ובערך ברגע שהייתי דורכת בחוץ הילדה הייתה נרדמת, וכל פעם הייתי חוזרת מתוסכלת שהיא לא ראתה כלום
. עם הילדות האחרות טיילתי קצת עם העגלה, ושוב נרדמו מייד). גם כשיתר הילדים לא בבית (אם יש זמן כזה) אפשר לצאת איתה שתישן קצת.
בכל מקרה, לתינוקות יש תקופות שקשה להם להירדם, וזה מה יש - עוזרים להם כמיטב היכולת, מחכים שהם יגדלו קצת, וזהו.

בועת sabon

New member
מנצל"שת לשאלת שינה - בן 1.2

בן שנה וחודשיים, נמצא איתי בבית. עד לאחרונה ישן בבוקר כשעה וחצי-שעתיים ובצהריים שוב שעה וחצי. לאחרונה קורה שמצליח למשוך בבוקר ונרדם סביב 10-11 בבוקר ואז לא ישן עד הערב. אני מנסה להשכיב לישון עד 16:30 גג 17:00 כדי להצליח להשכיב שוב בערב בשעה סבירה אבל לרוב הוא לא נרדם ואז מגיע לערב מותש ועצבני. אני מרגישה שהוא נמצא בשלב כזה שבין שינה אחת לשתיים ביום אבל אני לא מצליחה לעזור לו לעשות את המעבר הזה.
יש הצעות?

iameden

New member
אולי לנסות לעזור להאריך את השינה

לגשת לפני שמתעורר ולנסות לעזור לחזור לישון... (כעיקרון זה קורה מעצמו בסופו של דבר) ולאט לאט ישן יותר ויחזיק יותר .
כמו כן... בשלב הזה, הכי טוב למשוך טיפה בבוקר (כל יומיים עוד 5 דקות) עד שמגיעים לשעה סבירה ובלילה- להקדים את השינה ל 6 ולתת לו לישון כ 12 שעות עד הבוקר...
המעבר לשינה אחת הוא קצת מתיש וסיזיפי אבל תוך כחודש זה מתאזן חזרה

בועת sabon

New member
תודה על התגובה

הוא ישן לפחות שעה וחצי ולפעמים גם שעתיים וחצי כך שאני לא כל כך רואה צורך או אפשרות להאריך לו את השינה.
לגבי שנת הלילה - הוא לא ישן אף פעם 12 שעות. המקסימום שלו זה 10 וקצת.

iameden

New member
כשהם עוברים לשינה אחת שנת הלילה

מתארכת...
והם ישנים בצהרים כשעתיים.
לכן הקדמת שינת הלילה לא תגרום לקימה מוקדמת יותר. יקום בערך באותה שעה ורק ימלא את החסך...
זה זמן הסתגלות עד שמתרגלים

Arirel18

New member
כשהוא נרדם ב10-11

אל תתני לו לישון שינה ארוכה מדי..תעירי לפני 12..כדי שיוכל לישון שוב בצהריים

Arirel18

New member
שעה הוא קם בבוקר

אפשר להעיר בבוקר..בכל אופן לא חייבים לגשת ולנער..אפשר להגביה טלויזיה והוא ישמע ויתעורר או שאת תעשי משהו בעבודות הבית..וזה ייתן יקיצה טבעית יותר מלגשת להעיר

בועת sabon

New member
הוא לרוב מתעורר מוקדם מעצמו

בין 5 ל-6. לעיתים רחוקות ישן עד קרוב ל-7.
בכל מקרה לא ניגשת ומנערת

בינתיים, בגלל שהוא פשוט עייף נורא כבר סביב 10 יוצא שהוא לרוב ישן שינה אחת ובערב הולך לישון יותר מוקדם. הלילות האחרונים היו ממש לא משהו ואני לא בטוחה אם שזה בגלל השיניים שמשגעות אותו או עייפות יתר או שניהם. מחכה שיעבור לו.

נהורית1

New member
לסבתא כמוני עם כמה נכדים

כבר למדתי שכל ילד מתנהג אחרת. יש כאלה שישנים טוב, ויש כאלה שלא ישנים
ומעייפים את ההורים (ולפעמים גם את הסבא והסבתא).
אני מציעה שתחשבי מה השתנה אצלך בזמן האחרון. האם החלפת לו סוג של מטרנה, או החלפת סוג של חיתול. יכול להיות שסתם שורף לו הטוסיק מההפרשות, אולי אדום לו וכואב. יכול להיות גם ובעיקר בגלל עודף גזים. יש שיטות איך לשחרר גזים לתינוק, אולי התינוק רעב, לא אכל מספיק. אולי צריך להוסיף למנה עוד כמה גרמים, או להסמיך את המנה. חוץ מזה אולי יש רעש בסביבה שמעיר אותו.
תינוק שהכל אצלו בסדר, אין סיבה שלא ישן לפחות שעתיים רצוף.

למעלה