הקטן בן שנה לא ישן בלילה...

אלמוגי15

New member
הקטן בן שנה לא ישן בלילה...

אני ממש באפיסת כוחות, מה אני עושה לא בסדר?
קם בלילה אולי יותר מפעמיים לפעמיים פעמיים ואוכל 150 דייסה.
הוא קטן ורעב .
אבל אולי יכול להתאפק לילה שלם בלי אוכל?
אני לא יודעת מה לעשות? בבקשה עצות.

אני קורסת.

davesh

New member
אנצל את השירשור שלך ...

גם לנו יש בת בת שנה שעדיין לא ישנה לילה שלם.
היא מתעוררת פעמיים בלילה, פעם ראשונה סביב השעה 1:00, ופעם שניה סביב 4:30, וצורחת ודופקת את הרגליים במיטה. היא מתעוררת אח"כ בין 6:00-6:30.
אנחנו מכינים לה בלילה בכל פעם בקבוק, אבל זה כנראה לא מחזיק אותה.
לפני השינה נותנים לה קצת דייסה עם בננה מעוכה וגם בקבוק.
במהלך היום היא ישנה פעמיים (11:00 ו-16:00).
מה אפשר לעשות כדי לגרום לה לישון לילה שלם?

חיפאית88

New member
זורקת רעיון

אולי היא מוכנה כבר לוותר על שנת הבוקר ולעשות שינה אחת בצהריים?
כמו שאמרתי אני לא יועצת שינה ולא מתיימרת להיות אבל קראתי הרבה שהמלטונין מופרש בשיאו בין 18:30 ל-20:00 ואם משכיבים אותם לישון שלא בשעות האלו אז השינה פחות איכותית ונוטים יותר להתעורריות.
שנת הצהריים שלה היא בשעה יחסית מאוחרת וברור שאם עושה תנומה ב-16:00 היא לא תהיה עייפה לפני 20:00 במינימום, אולי כדאי לנסות להוריד את שנה הבוקר ולהשכיב רק להצריים בשעה מוקדמת יותר (12:00-13:00) וכך תהיה עייפה לשנת לילה בשעה מוקדמת יותר ואולי זה ישפר את איכות השינה.
&nbsp
ואני באופן אישי לא הייתי נותנת פרי מתוק לפני השינה כי אומרים שסוכר ממריץ ומתוק עושה חשק לאכול עוד, אבל זה רק אני וממש לא בטוח שזה קשור...

orile32

New member
אני רק הערה :)

יועצת שינה היא מישהי שעשתה קורס של כמה עשרות שעות. מכאן ועד להפוך אותה למומחית בנושאי שינה המרחק גדול. דעתי בנושא התחזקה לאחר התחקיר ב"עושות חשבון" לפני שבועיים, שם דיברו על ההכשרה הבעייתית של יועצי התינוקות, בין היתר יועצות שינה. ראיינו פסיכולוגית התפתחותית שדיברה על הנזקים ארוכי הטווח של אימוני שינה כאלה ואחרים. אז נכון, התינוק בסוף ישן וירדם "לבד", השאלה באיזה מחיר (רגשי, פיזיולוגי...).

iameden

New member
היא אוכלת טוב במהלך היום?

היא נרדמת עם בקבוק?

יש המון משתנים שיכולים להשפיע על התעוררויות בלילה...
זה יכול להיות תלות בבקבוק להאשמות, רעב כי לא אוכלת מספיק מוצקים במהלך היום, זמן אמא שלא מקבלת במהלך היום, עייפות יתר נגררת כי ישנה מאוחר מדי לשנצים שלה או כי זה"כ השעות שישנה ביממה לא מספיק...

iameden

New member
מה הוא אוכל במהלך היום?

ואיך הוא נרדם בתחילת הלילה? עם הבקבוק?

חיפאית88

New member
איזה אחוזון הוא?

תינוקות במשקל נמוך בהחלט צריכים את הארוחה בלילה, אם הוא במשקל תקין אז צריך לבדוק אם זה יותר צורך רגשי או אולי יש אצלו קישור בין אוכל להירדמות ודורש בקבוק כדי לחזור לשיון.
הייתי מתיצעת עם תזונאית ילדים קודם כל.

Arirel18

New member
אולי הוא צמא? הדייסה לא גורמת לצמא עוד

עוד יותר? קר או חם?

אלמוגי15

New member
תודה לכולם ....

בטיפת חלב והרופאה אמרו לי שהוא צריך לאכול כי הוא באחוזון נמוך מתחת לשלוש.
והגוף שלו זקוק.

גם שלי בן שנה ומתעורר בלילה

בלילה מוצלח מתעורר בסביבות שלוש, ויונק המון. והוא באחוזון מאד גבוה, מעל 90. אז לא נראה לי שיש קשר. אני נראה לי עוד מעט אפסיק להניק, ונראה מה יהיה.
ולגביך, לדעתי הוא צריך לאכול יותר במהלך היום, ולא להשלים אל החוסרים בלילה. הוא אוכל ארוחת ערב טובה? כי זה הפתרון, לדעתי.

למעלה