וירוס אפטות בפה

אמא0036

New member
וירוס אפטות בפה

הי, שואלת גם פה - הגדולה שלנו עם וירוס אפטות בפה, כואב לה ואוכלת רק יוגורט, קוטג, אקטימל וכו'. לדאבוננו הקטנה (8 חודשים) הצליחה השבוע להגיע למוצץ של הגדולה ולמצוץ אותו. המשמעות היא כמובן הדבקה כמעט ודאית בתוך מספר ימים .
אני מאוד חוששת בגלל הגיל הצעיר ובגלל שהקטנה יונקת המון, היא גם אוכלת פירות ומרק אבל עדיין הרוב זה הנקה.
אשמח לשמוע מניסיונכן: 1. האם כשיש להם אפטות קשה להם לינוק? האם הם לוקחים בקבוק, זה פחות כואב להם?
2. מה אני יכולה לעשות כדי להתכונן - מרוב ייאוש אני חושבת לתת לה לטעום אקטימל, או מעדן, כבר עכשיו כדי לוודא שהיא לא אלרגית ומתוך חשש שאם יהיה לה את הוירוס היא לא תרצה לאכול כלום, אז שלפחות אוכל לתת לה משהו.
אשמח לשמוע כל עצה או תובנה שיכולה לעזור או סתם לעודד איך עוברים וירוס כזה בגיל כל כך צעיר, תודה!

חיפאית88

New member
אומרים שטחינה גולמית עוזרת

בכל מקרה בגיל 8 חודשים אפשר לתת מוצרי חלב, כמובן לשים לב תסמיני אלרגיה...
&nbsp
החלה מהירה ומקווה שהקטנה לא תידבק

Northern Sky

New member
גם הקטנצ'יק שלי חטף את זה

כשהיה בן 9 חודשים. ככל הנראה מהפעם היחידה שהחלטתי ללכת לג'ימבורי

בכל מקרה, דווקא ההנקה הכי טובה למצב הזה. לא היה קשה לו לינוק, ואם תקראי קצת על אפטות בפה תראי שחלב אם זו התרופה הכי מומלצת :)
אני בזמנו נתתי לו יוגורטים (הרופאה הציעה גם גלידה) חוץ מההנקה, אבל בכל מקרה זה עבר לו תוך יומיים שלושה, ולא חושבת שזו בעיה שתהיה על הנקה בלבד.
מה שכן, הוא צרח צרחות אימים בלילה (לפני שידענו שיש אפטות), אז אחרי יומיים סיוטייים כאלה, מתוכם גם היה לו יום אחד עם שלשול וחום, הלכנו לרופאה והיא אמרה שאם הוא סובל היא ממליצה לתת לו נובימול כי זה מאוד כואב.

אמא0036

New member
תודה רבה לשתיכן

מקווה שהיא לא תידבק, ואם כן, אז אני באמת מאוד שמחה שאני מניקה.
החלטתי לא להציע בשלב הזה אקטימל או מעדן ממותק, כי אני מעדיפה לתת אותם בגיל יותר מבוגר. רק קוטג' או יוגורט וכמובן נובימול אם תצטרך.

חלב עיזים או יוגורט עיזים

זה עושה פלאים לכל מה שקשור לדלקות ואפטות בפה.

בועת sabon

New member
עברנו את זה פעמיים

היא לא ינקה אז אני לא יודעת לגבי זה אבל הפעם השניה שהיתה גם קשה יותר מהראשונה גמלה אותה ממוצץ ובקבוק.
אני מקווה שהקטנה לא נדבקה, זה באמת גיל צעיר מאוד. לנו עזר מאוד טיג'ל ושלוקים קפואים. וגם נובימול בלילה. יש גם תרסיס טבעי מרגיע ומחטא שנקרא SOS.
ולנשום עמוק... זה סבל אבל זה עובר.
הרבה בריאות

למעלה