אז מה להציע במקום הנקה אחרי גיל שנה?

• פותח הנושא kinz
  • פורסם בתאריך

kinz

New member
אז מה להציע במקום הנקה אחרי גיל שנה?

כרגע בני אוכל ארוחות מוצקים מלאות (בוקר, 10, צהריים, ביניים, ערב) ובנוסף יונק רק בבוקר (מתעורר ב-5 לינוק וחוזר לישון). מעוניינת לגמול מהנקה. מה ניתן להציע במקום והאם כדאי להאכיל עוד לפני השינה בנוסף לא. ערב?

kyki

New member
אנחנו גם בני שנה

לא יודעת כל כך מה לענות לך, אבל אני גם מחפשת המלצות לאוכל לילדים.
תוכלי אולי לפרט מה אתם אוכליםים ובאיזה שעות ואיזה כמיות.
תודה לך

בגיל שנה אין צורך בתפריט מיוחד לילדים
תני להם לאכול מה שאתם אוכלים בבית. הם כבר יכולים לאכול הכל....

AlicePJ

New member
ילדים שאוכלים אוכל טוב לא צריכים תוספות

בגיל הזה. אפשר להמשיך הנקה אבל זאת החלטה אישית שלך ואין בעיה רפואית או תזונתית אם את מחליטה להפסיק (או שהוא מחליט בעצמו להפסיק, מה שקורה לפעמים). לא חושבת שצריך להוסיף עוד ארוחה. אני מציעה לתגבר את התזונה עם כוס חלב עם הרבה אחוזי שומן (נדמה לי שבישראל הכי הרבה זה 3 אחוז?) יחד עם אחת מהארוחות שאוכל במשך היום, אבל מעבר לזה באמת לא צריך כלום. יכול להיות שתראי שהוא יקום בחמש ולא ירדם בלי הנקה, תקחי את זה בחשבון, אבל אני מקווה שתוך כמה ימים זה יסתדר.

kinz

New member
התכוונתי לשרשר אלייך ובטעות שרשרתי למטה יותר. מקווה שתראי

אחרי גיל שנה
אם הוא עולה באופן תקין במשקל, אוכל באופן תקין ואין לו בעיות בריאותיות כלשהן - אפשר לגמרי לוותר על ההנקה הזו לפנות בוקר. בגיל הזה ילדים יכולים לישון לילה שלם ברצף בלי להתעורר לאוכל.
הוא רגיל להתעורר לארוחה הזו ולכן יכול להיות שיהיה לו קשה לוותר עליה, אבל תזונתית - הוא לא באמת צריך אותה.

kinz

New member
נראה שהוא עדיין זקוק לארוחה הזו

הייתה לו ירידה משמעותית באחוזונים עקב מחלות בלתי נגמרות של חורף... אז מאוד מקפידים על ארוחות עכשיו

kinz

New member
שמתי לב שאם אני מניקה לפני השינה הוא לא מתעורר

ב-4-5, אלא ישן עד בערך 6-7.
אז נראה שתזונתית זקוק לארוחה הזאת. השאלה במה להחליף אותה :(
&nbsp
כרגע התפריט נראה כך:
7:30 דייסת שיבולת שועל+סולת עם פירות, מעט סילאן ועל בסיס מים. האם לשנות לבסיס חלב?
9:30 סנדויץ עם גבינה לבנה/קוטג'/ממרח אחר כמו אבוקדו, ירקות
12:00 ארוחת צהריים מגוונת (למשל מוקפץ, או פסטה בולונז או קציצות עם תוספת, אבל תמיד משלימים עם מרק כי עדיין לא שבע מארוחה לא טחונה)
15:00 יוגורט עם פרי ושקדייה
17:00 נשנוש כמו פרי חתוך או קצת פשטידה
18:30 ארוחת ערב כמו חביתה עם ירקות וגבינות, טוסט עם אבוקדו/סלק, מאפינס, פנקייק וכו
&nbsp
יונק או בבוקר או בערב. איך לשלב עוד ארוחה במקום הארוחה? ואיזו? הוא עדיין זקוק וגם מנסים לוודא ששומר על האחוזונים אחרי שירד הרבה

AlicePJ

New member
אז אולי להוסיף כוס חלב לארוחת ערב?

בעקרון הוא צריך לאכול כמוכם. את אותו אוכל. לא צריך אוכל מיוחד של תינוקות, לא טחון, לא כלום. אוכל כמו שאתם אוכלים. אין שום סיבה שלא ישבע מהארוחות הרגילות שלו, כמו שאתם שבעים אחרי שאתם אוכלים.
לגבי ירידה באחוזונים אני לא יודעת. אני יודעת שהמון ילדים יורדים באחוזונים בסביבות גיל שנה כשהם מתחילים ללכת ונהיים מאוד אקטיביים וזזים בלי הפסקה, יכול להיות שהירידה באחוזונים קשורה לזה?

kinz

New member
תודה על התשובה. הירידה החלה

סביב גיל חצי שנה ובזמן האחרון התאזן טפו חמסה. כמובן שהיה מעקב רפואי ונשללו דברים. הוא אוכל כמונו בכל הארוחות למעט צהריים. אם לא משלימים עם מרק פשוט יהיה רעב תוך שעה-שעה וחצי ויתעורר בגלל זה. לגבי חלב- פחות נוטה לחלב. אם יש עוד רעיונות ממש אשמח! תודה שוב

למעלה