ארוחות לתינוק בן 6 חודשים

redredhead

New member
ארוחות לתינוק בן 6 חודשים

עד לפני כחודש (גיל 5 חודשים) הבן שלי אכל 5 בקבוקים של 180 מ"ל בין 6 בבוקר ל-19:30 בערב.
התחלנו טעימות בהדרגה והיום הוא אוכל ל-3 בקבוקים של 180 מ"ל (בוקר, אחה"צ וערב) ובנוסף פירות ומרק ירקות בשרי.
לפי מה שקראתי, לא מומלץ להוריד את כמות התמ"ל בצורה כזו בגיל כזה, אבל במבחן התוצאה נראה שזה מספיק לו והוא שבע....
אני מוטרדת גם מכמות הנוזלים, בייחוד כשמתחיל להיות חם, כי הוא לא שותה יותר מכמה לגימות מים.
מה אומרים? האם לעלות מ-180 ל-210? האם לתת עוד בקבוק ולצמצם את מנות הפירות והמרק לחצי?

kinz

New member
לגבי הארוחות מוצקים

בגיל 6.5 חודשים הבן שלי אכל מנה מלאה של מרק (לפחות 150) ומנה מלאה של פירות עם קינואה/שיבולת שועל/כוסמת (גם לפחות 150), אצלי זה היה בשילוב עם הנקה אז לא יודעת להגיד לך לגבי כמויות תמ"ל, כן יכולה להגיד שהארוחות החליפו את ההנקות לחלוטין והוא היה שבע והעלה משקל סבבה. מהר מאוד, סביב גיל 7.5 חודשים, אכל כבר ארוחה שלישית מלאה.
&nbsp
לגבי מים- גם אצלי לא שתה מעבר לכמה שלוקים בגיל הזה ובכלל לא נראה שאהב מים. כשניסיתי להביא עם כפית או כוס רגילה זרם יותר ושתה יותר.
סביב גיל 8 חודשים פתאום ניסיתי לתת לו עם בקבוק בייבי של נביעות והוא התחיל לשתות! (את יכולה למזוג לשם מים מורתחים), ואח"כ גם עם הכוס של איקאה והוא הסכים לשתות.

redredhead

New member

מומלץ לערבב עוד משהו ברסק הפירות?
קראתי שציינו כאן ממרח שקדיה איפשהו...זה לא מלא סוכר?

kinz

New member
לא בטוחה מה מומלץ :)

אני נהגתי להוסיף קינואה או כוסמת או שיבולת שועל לפירות ובנוסף גם כפית שקדיה או טחינה גולמית.

למעלה