תפריט לגיל כמעט שנה

• פותח הנושא kyki
  • פורסם בתאריך

kyki

New member
תפריט לגיל כמעט שנה

אז אנחנו בני 11 חודשים.
רציתי לדעת מה השינוים בתפריט אמורים להיות.
אנחנו אוכלים
5:30-7בבוקר בקבוק 180
9:30-10 ארוחת בוקר - דייסה ביתית / ביצה עם אבוקדו ובננה
13-14צהריים מרק ירקות עם בשר וקטניות
17 יוגורט ופרי
20 בקבוק עם תוספת דייסה 180

האם התפריט אמור להשתנות לקראת גיל שנה? מורידים בקבוק מוסיפים אוכל??

AlicePJ

New member
בגיל שנה אפשר לאכול כמו מבוגר, כמובן

בלי פופקורן או דברים מסוכנים שאפשר להחנק מהם. מה שאת אוכלת - התינוק* יכול לאכול. בקבוק בגיל שנה זה פינוק, שלגיטימי, ואני עדיין מפנקת את בן השנה וחצי שלי בבקבוק לפני השינה, אבל אני מודעת לכך שמדובר בפינוק ולא בצורך תזונתי. הערכים התזונתיים שהם מקבלים בבקבוק כבר לא מתקרבים ללהספיק לצרכים של ילד בן שנה פלוס.
אני הייתי מתחילה לוותר על בקבוק הבוקר, נותנת ארוחת ערב אמיתית ולא רק יוגורט ופרי, ואם את רוצה אז בקבוק לפני השינה אבל זה בהחלט לא חובה. אפשר וכדאי לתת לו לשתות במקום זה חלב רגיל, עם כמה שיותר אחוזי שומן (בארה"ב יש חלב מלא, שנראה לי זה בסביבות 4-5 אחוזי שומן, לא יודעת אם יש מקבילה בישראל).
אבל בהחלט לתת ביצים, בשר, אורז, פסטה, לחם, דייסות, ירקות ופירות מגוונים, כל מה שאתם גם ככה אוכלים תתנו לו גם להנות.
&nbsp
* אני מניחה שמדובר בתינוק ולא תינוקת אבל השתמשת ב"אנחנו בני 11 חודשים" כשאני מניחה שאת לא התכוונת שאת בת 11 חודשים, כך שקשה לדעת אם זה תינוק או תינוקת.

kyki

New member
תודה על התגובה

מדובר בתאומים אז בגלל זה רשמתי אנחנו

הם לא כל כך אוהבים לאכול דברים אחרים מאלו שכבר מכירים ואוהבים.
כל פעם שאני מכינה להם משהו אחר, אנחנו אוכלים את זה

הם מתעוררים בבוקר ושותים ברצון רב את הבקבוק. היום לדוגמא אכלו ב6 וישנו עד 8:15. ואז אכלו ב9:30 את הבוקר.

בטח אני נותנת להם לטעום מכל מה שאנחנו אוכלים, אבל זה רק טעימות. הם לא אוכלים. בכמות יפה אוכלים רק מה שאוהבים. ( מה שרשמתי )

AlicePJ

New member
גם הקטן שלי לא היה אכלן גדול ולא רצה לאכול דברים

חדשים בגיל הזה. אבל בערך בגיל שנה כשהורדנו את כל הבקבוקים מעבר לבקבוק של הלילה הכל השתנה, הוא התחיל לאכול הרבה יותר דברים ובכמויות הרבה יותר רציניות. אני חושבת שהבקבוקים ממלאים אותם ולכן הם לא אוכלים דברים אחרים. לפחות כך היה אצלי.

למעלה