איך יודעים האם מתעורר מהרעב - שלב של ללמו להירדם עצמאית

איך יודעים האם מתעורר מהרעב - שלב של ללמו להירדם עצמאית

בעלי התחיל ללמד את הקטן להירדם לבד והולך ממש טוב. כרגע אנחנו בשלב שמניחים אותו כשהוא רדום (הניח ראש על הכתף אבל העניינם פתוחות / ינק וקצב ההנקה ירד), מלטפים ואומרים ששש. לרוב, נרדם מהר (כמובן שלפעמים זה לא מצליח).
השאלה שלי היא לגבי ההנקות. כרגע החלטנו שאניק כל 3-4 שעות ובשאר הפעמים נרדים בלי הנקה. יש שיטה טובה יותר להחליט? הלילה התעורר בפעם הראשונה אחרי 4 שעות, אכל הרבה ונרדם. התעורר שוב אחרי שעתיים וחצי והרדמנו בקלות בלי הנקה. התעורר שוב אחרי 40 דקות והחלטתי להניק למרות שלא היה ברור שהוא רעב. אחרי זה התעורר אחרי שעה וחצי, בעלי הרדים אותו, אבל הוא חזר לקטר אחרי רבע שעה. שוב היה נדמה לי שאני יכולה להרדים אותו אבל הייתי צריכה לצאת לעבודה עוד מעט אז החלטתי להניק. באמת לא אכל הרבה וחזר לישון לעוד שעה.
אגב, מאז שהתחלנו ללמד אותו, התחיל לישון עד 8 במקום עד 6 וקצת (אני מעדיפה שיילך לישון יותר מוקדם ויקום בשש וחצי, אבל בנתיים לא עושים שינוי נוסף).
ועוד משהו, שלשום בכלל לא התעורר וסבלתי מכאבים. אז בשלב מסוים הנקתי אותו תוך כדי שינה. זה בעייתי, אם אני עושה את זה מדי פעם? כאב לי נורא ולא רציתי לשאוב כי אולי יתעורר אחרי שאשאב לא יהיה לי מספיק.
מקווה שאני לא מתלהבת מוקדם מדי ובאמת זה יעבוד.

ומה עושים אם לא נרדם המון זמן?

לרוב, נרדם די מהר. אבל אתמול היה עייף אבל לא נרדם חצי שעה. מה שאומר שחלק גדול מהזמן בכה וכלום לא עזר. בסוף הוצאנו אותו מהמיטה, לקחנו לסלון, היה ער שעה ואז נרדם תוך כמה דקות. האם פעלתי נכון?

אני לא הייתי מוציאה מהחדר
תינוק צריך להבין את "החוקים" מתוך הפעולות שלכם. אם הפעולות שלכם בזמן ההרדמה הן לא קבועות - לפעמים משאירים במיטה, לפעמים מוציאים לסלון, לפעמים עושים משהו אחר... - הוא לא יכול ללמוד מה מצופה ממנו.

בעיקר לפי פרק הזמן שעבר מההנקה הקודמת
עקרונית, מגיל חצי שנה עד גיל שנה, התעוררות אחת או שתיים בלילה הן סבירות לחלוטין לתינוק שאוכל טוב במשך היום, שעולה במשקל באופן תקין וללא בעיות בריאותיות. אחרי גיל שנה נצפה שילד ישן לילה מלא ללא התעוררויות לאוכל.
את גם כתבת בעצמך ששלשום הוא לא התעורר כלל, מה שאומר שפיזיולוגית יש לו את היכולת "למשוך" לילה שלם ללא ארוחות. במצב כזה, לא הייתי נותנת יותר מארוחה אחת בלילה.
&nbsp
לגבי ההערה האחרונה שלך שאת לא מתלהבת מוקדם מדי - קחי בחשבון שבשינה (כמו בהרבה תחומים אחרים) יש לעיתים רגרסיות. זה לא אומר שמה שעשינו עד עכשיו לא עובד. זה עובד וצריך להמשיך באותה דרך גם בלילות הקשים יותר.
בהצלחה

&nbsp

ומותר להניק אם לא מצליחים להרגיע בלי?

או שברגע שהוחלט שהפעם הוא לא יונק, אין דרך חזרה? הרי אם אניק, הוא יקבל את מבוקשו. מצד שני, אולי הוא באמת נורא רעב, ואני סתם טעיתי ועכשיו מאמללת את הילד.
בנתיים הגענו למצב יציב - ישן 5 שעות ויונק, ישן שעתיים ונרדם בלי הנקה, ישן שעה-שעה וחצי ויונק, ישן עוד שעתיים וקם. האם כדאי לוותר על הנקה שנייה?
בנתיים זה נוח לי גם מבחינת החלב, כי הייתי רגילה להניק 6-8 פעמים בלילה וגם ככה סובלת מגודש. אז ככה אני מורידה לאט את החלב. זה לא פוגע בלימוד ההרדמות העצמאית, נכון? אני מקפידה שיירדם סופית במיטה.

כשמלמדים הירדמות עצמאית
ההנקה משמשת להאכלה בלבד. אם את משתמשת בה כאמצעי הרגעה, אז את יוצרת לו תלות בהנקה כאמצעי הרגעה.
למדי אותו להירגע בדרכים אחרות, ללא ההנקה.
ממה שאת מתארת ברור שהוא מסוגל לפתוח פער של לפחות 5 שעות בין הנקות. אין סיבה שיתעורר כל שעה וחצי - שעתיים להנקה במהלך הלילה, אלא אם הוא לא אוכל טוב במהלך היום. אל תשכחי שגם שינה רציפה היא חשובה עבור ההתפתחות שלו.

אז מה נכון?

אתמול נרדם ב9 (לרוב הולך לישון קצת לפני 8, סתם חגגנו באיחור יום המשפחה), התעורר להנקה ב- 12:30 ואחרי זה התעורר להנקה ב- 4. התעורר סופית ב- 7 ולא הספקתי להניק אותו כי בעלי לא הרשה לי להעיר אותו כדי לא לפגוע בהליך הלמידה. וזה ממש מציק לי לא להניק אותו בבוקר.
אז יצא שלראשונה מאז תחילת הלימוד ינק כל פעם שהתעורר. מצד שני, נרדם בלי בכי למרות ששמתי אותו במיטה ער.
היית ממליצה לא להניק ב- 12:30? כי אז זה יותר מדי זמן עד הבוקר. מצד שני, ינק לפני השינה ב-8 ככה שכן עבר הרבה זמן.

2 הנקות בלילה זה סביר
אני לא רואה סיבה לשנות את זה.
מסכימה עם בעלך שאין צורך להעיר אותו להנקה אם הוא ישן.
גם תינוקות שנולדו פגים מפסיקים להעיר להאכלות כשהם מגיעים ל- 3 ק"ג. הבן שלך כבר מזמן עבר את השלב שצריך להעיר לטובת האכלה...

למעלה