שינה על הגב בהשגחה

nightingale3

New member
שינה על הגב בהשגחה

בוקר טוב!

התינוקת שלי בת שבועיים וישנה רוב הזמן ביום.
בלילה אני משכיבה לישון על הגב. ביום כשהיא ערה אני נותנת לה זמן בטן שתתרומם טתסתכל על ספרון שחור לבן.

השאלה שלי היא בזמן שהיא ישנה ביום ואני משגיחה, איך לתת לה לישון?
מצד אחד ישנים טוב על הבטן ואולי הם צריכים קצת שינה עמטקה. מצד שני אם תתרגל לשינה על הבטן היא פחות תאהב לישון על הגב בלילה כי על הבטן הרבה יותר נוח.

מה אתן עושות?

פיץ40

New member
לבן שלי נתתי לישון על הבטן ביום והוא מבחירה ישן בלילה על הגב

זה יותר עניין של מה נוח לילד אני חושבת... פחות הרגלים שמפתח במהלך היום.
אבל זה רק מנסיוני האישי.

--------------------------------------------------------------------------------------------
בקרו את הבלוג שלי על קניות חכמות ברשת-
http://amothersguidetoonlineshopping.blogspot.co.il/

זה לא שיש לה ברירה...

בגיל הזה היא הרי לא יכולה להתהפך, ולכן את שולטת באיך היא תישן. ובגיל שהיא מתחילה להתהפך - זה כבר לא בשליטתך אז היא תישן איך שבא לה.

אצלי עם הבכורה נתתי לה לישון על הבטן (לפעמים בכלל גם על הבטן שלי...) ביום לפעמים, בהשגחה, ובלילה תמיד הנחתי אותה לישון על הגב (אבל היא הסתובבה לצד מאז שהיא נולדה, משום מה, ולכן הייתה ישנה על הצד). כשהיא התחילה להתהפך מהגב לבטן היא ישנה איך שבא לה - נדמה לי שעל הבטן, אבל אני לא בטוחה.

מה שכן, באופן כללי (בלי קשר לאם משכיבים ביום או לא) קשה יותר להשכיב על הגב בלי שהתינוק יתעורר (בגלל כל מיני סיבות כמו רפלקס מורו, בגלל הבטן החשופה היחסית, וכו'), ולכן תהיי מודעת לכך שאולי תצטרכי לפתח מיומנות מסוימת (למשל, להניח אותה עטופה, להניח יד על הבטן שלה, וכו') כדי להניח אותה לישון על הגב - אבל, שוב, זה בלי קשר לניסיון שלה עם הבטן, אלא פשוט הבדל בין שינה על הגב לשינה על הבטן.

AlicePJ

New member
לישון רק על הגב. רק השבוע מתו 3 תינוקות

ממוות בעריסה. ידוע שזה אחד מגורמי הסיכון, למה להסתכן? הרוב המכריע של הילדים ישנים נפלא ועמוק על הגב, וגם הרבה מאוד מבוגרים. שינה על הגב לא פחות עמוקה משינה על הבטן, ואין סיבה שתהיה. יש שישה דברים בערך שממליצים לעשות כדי להקטין את הסיכון למוות בעריסה - לא לעשן ליד התינוקות, לאוורר את החדר שלהם, להשכיב על הגב וכו'. לא ממליצה לקחת סיכון עם זה. תשמעי על בנות שמחליטות להמר ולקחת סיכון, ואני באמת מחזיקה להן חזק אצבעות שההימור שלהן יצליח, אבל אני לא הימרתי על גב הילדים שלי (pun intended) והם ישנו עמוק ובסדר גמור.

nightingale3

New member
הכל נכון רק שימי לב שכתבתי

שינה על הבטן ביום, תחת השגחה.
כמובן שבכל מקרה אחר זה בניגוד להוראות.
אגב אפילו בהשגחה זה קצת מלחיץ אותי.

Cafe Latte

New member
הקטע של ההשגחה, הוא קצת טריקי. קצת הרבה.

מוות בעריסה קורה בשקט.
אלא אם את קבוע מסתכלת על התינוק, ברמה של נשימה-נשימה, ברמה של מוניטור
זה עדיין מסוכן.
זו בחירה שלך, ומוות בעריסה הוא משהו מאוד-מאוד נדיר, אבל צריך לדעת את כל האינפורמציה בכל מקרה.
&nbsp

אם הבנתי נכון (ויכול להיות שלא) שינה על הגב

דווקא פחות עמוקה משינה על הבטן, מתעוררים יותר בקלות, וכו' - אבל לא ברור אם שינה פחות עמוקה היא לא ע-ד-י-פ-ה מבחינת הסיכון למוות בעריסה (כלומר, שינה עמוקה יותר היא מסוכנת יותר).
אגב, גם אני לא נתתי לבת השלישית לישון על הבטן בכלל עד שהתהפכה - נראה לי שעקב מידע שקיבלתי מקריאה בפורומים שבו נאמר שגם בהשגחה זה לא מומלץ (אבל אני ממש לא יכולה להגיד שזה מידע שאני יודעת שהוא מדויק). לגדולה, כאמור, כן נתתי לישון על הבטן בהשגחה, ולא מעט (וחלק נכבד מהזמן עליי בכלל...) - אבל במובן ש(כשהיא לא שכבה עליי) אני ממש ישבתי או שכבתי לידה - לא התרחקתי.

michal@gal

Active member
מנהל
הבנת נכון

הסיבה שממליצים להשכיב תינוקות לישון על הגב היא שהם ישנים פחות טוב ככה, מה שמקטין את הסיכון למוות בעריסה.
&nbsp

ההמלצה של משרד הבריאות
היא להשכיב לישון על הגב ולא על הבטן.
אם תרגילי אותה לישון על הגב היא תישן שינה טובה ועמוקה גם על הגב.
בעיני, לא שווה לקחת את הסיכון.

למעלה