חייבת את עזרתכם

Maya12313

New member
חייבת את עזרתכם

שלום לכולם, אני ממש צריכה את עצתכן!
יש לי בת מתוקה בת 3 חודשים שלא מוכנה לטייל בחוץ.‏
ברגע שאני מניחה אותה בעגלה ואנחנו יוצאות לטיול אחרי 10 דקות היא מתחילה לצרוח צרחות אימים, אם אני מרימה אותה על הידיים היא נרגעת (וגם זה לזמן קצר) ואז אנחנו עושות את דרכנו הביתה על הידיים...
היא לא רגועה גם אם יוצאים לטייל אחרי שינה, היא לא מצליחה להרדם בעגלה (גם כשמפהקת) וממש מתעצבנת אם אני שמה על העגלה חיתול בד.
כנ"ל ואפילו יותר גרוע בנסיעות באוטו, ברגע שהיא מתקרבת לסלקל צרחות אימים, גם בכביש מהיר, שום דבר לא מרדים או מרגיע אותה... אנחנו יוצאות מהבית רק כשממש חייבים ללכת לרופא.
זה קרה למישהי מכן? יש לזה פתרון כלשהו?
ממש אודה להתייחסות, אני ממש נואשת :(

Maya12313

New member
אין לי מנשא

אבל גם כשאנחנו בדרך הביתה על הידיים, היא מתחילה לקטר אחרי 5 דק' ונמאס לה.
נקנה מנשא.. אולי זה יעזור

AlicePJ

New member
מה עם מוצץ? ניסית לתת לה מוצץ כשהיא בכסא של האוטו

לפחות? אני לא אוהבת לתת מוצץ יותר מידי פעמים, אצלנו זה רק בלילה, אבל אני בטוחה שהבכי בסלקל בזמן הנהיגה מקשה על הנהיגה ומסוכן, ואולי כדאי לשקול להשתמש במוצץ כדי שתוכלו לנהוג בלי הפרעות.

shaya54

New member
היה לי משהו דומה עם הגדולה שלי

היא היתה מקטרת המון בעגלה למרות שאהבה להיות בחוץ וגם בסלקל היתה יכולה לצרוח!
בסוף בגיל 3.5 חודשים אבחנו לה רגישות לחלב וריפלוקס. היא בעצם כל הזמן סבלה כי האוכל היה עולה לה וצורב אותה (שילוב של ריפלוקס עם רגישות למזון שיוצר חומציות)
וזה היה מתגבר בשכיבה + טלטולים של העגלה וגם בתנוחה של הסלקל שידוע שהיא גורמת לאוכל לעלות....
כשעברנו לטיולון בגיל 4 חודשים והתחלנו לשים אותה בזווית שמגביהה את הראש הכל הפסיק והיא התחילה ממש לאהוב לטייל!!

איך היא בכללי? רגועה? היא אוכלת טוב? ישנה טוב?

Maya12313

New member
לא ממש רגועה

יכולה פתאום להתחיל לבכות גם בבית בלי סיבה.
היא על הנקה מלאה, אבל לא פולטת בכלל ובקושי יש לה גרעפסים.
והשינה זה סרט בפניי עצמו, אני מנסה להרגיל אותה להרדם במיטה וזה לוקח המון זמן וגם אז מתעוררת אחרי 30-40 דקות. הלילות בסדר גמור אבל.
איך פתרתם את הרפלוקס? זה עבר בעצמו? מתי?
שקלתי לנסות אולי טיוליון, זה לא מוקדם מדי?

shaya54

New member
אז אולי באמת משהו מציק לה?

גם הבת שלי בקושי היתה פולטת, זה היה ריפלוקס סמוי....
גם לה היתה בעיה עם השינה במשך היום, היא לא היתה מסוגלת לישון יותר מחצי שעה וכל הזמן היתה עייפה וגם היא היתה מתחילה לבכות בלי סיבה....ובלילה היתה ישנה כמו מלאך ובקושי קמה לאכול!

אני לא רוצה לתת עצות שיחליפו ייעוץ מקצועי אבל אני כן אתן לך עצות מהנסיון שלי:

1.יכול להיות שהיא רגישה לחלב, זה לא נדיר וזה עשוי לפתור את הבעיה.את יכולה לנסות להוריד את כל מוצרי החלב מהתפריט שלך למשך שבועיים ולראות אם יש שיפור.

2.כל כמה זמן היא אוכלת? לפעמים יש משהו שנקרא האכלת יתר אצל תינוקות. משהו שקרה לי עם הילד השני שלי - הנקתי אותו כל שעה וחצי-שעתיים וחצי ומסתבר שזה היה יותר מדי בשבילו מה שהכניס אותו למעגל אינסופי של כאבי בטן, אי שקט ופליטות. הגסטרו שלנו הסבירה לי שצריך לנסות ולהקפיד על האכלה כל 3 שעות כדי לתת למערכת העיכול לעבוד כמו שצריך בלי עומס. כשיש האכלת יתר אז בעצם יש לנו, האמהות, נטייה לפרש את הבכי והאי שקט שלהם כרעב ואז להאכיל עוד במקום לתת למערכת העיכול להירגע.....אם היא אוכלת כל פחות מ3 שעות הייתי מנסה לרווח את הארוחות ולראות אם יש שיפור תוך24-48 שעות.

3.לגבי הריפלוקס - יש לו נטייה להתגבר בסביבות גיל 3-4 חודשים (לפי מה שהרופאה אמרה לי). בגלל שהיא לא פולטת בכלל אז מאוד יכול להיות שזה לא זה....אם הרופא יאבחן שזה זה יציעו לכם זנטק או תרופה דומה אחרת. אני שונאת תרופות ואני מאוד נגד תרופות שלא לצורך גדול אבל הזנטק באמת הציל אותנו....נתנו אותו מגיל 4 חודשים ועד גיל 6-7 חודשים בערך והוא ממש ממש עזר....כל האי שקט נעלם והילדה התחילה לאכול יותר טוב ולישון יותר טוב.... דרך אגב, אם זה ריפלוקס יעזור לך להגביה לה את המזרון ככה שהיא תישן בזווית של 45 מעלות (ואותו דבר לגבי העגלה, ולא זה לא מוקדם מדי לטיולון..
)

לא יודעת אם אחד או יותר מהדברים שכתבתי רלוונטיים לגביכן אבל שווה לבדוק.....

כל כמה זמן היא אוכלת? היא אוכלת בצורה רגועה או מתנתקת הרבה?

Maya12313

New member
כל מה שתיארת זה בדיוק מה שקורה לנו

אני באמת מפרשת כל בכי כרעב ומניקה אותה מלא... הרבה יותר מכל 3 שעות.
היא לא פולטת בכלל... והשינה בדיוק כמו שתיארת.
ובזמן ההנקה מתנתקת מלא , חשבתי שאולי יש לי מעט מדי חלב והיא רעבה ולא מצליחה לאכול...
גם אני כעקרון מעדיפה להמנע מתרופות אבל אחרי מה שתיארת אקבע תור לרופא גסטרו.. תודה רבה!

אני הגבהתי את המזרון של העגלה (מגבת קטנה מתחת הראש)

וטרמפולינה אחרי הידיים אחרי האוכל,
בכל מקרה כיף בטיולים התחיל רק בטיולון , לא אהבה לטייל בעריסה,
ומהר מאוד עברה לידיים

Cafe Latte

New member
ניסית לשים על הבטן? כשהיא באמבטיה? לפעמים זה

יכול לעזור.

mizmuzit

New member
מנשא

גם הבת שלי לא אהבה את העגלה. עכשיו שהיא בת 8 חודשים היא נרדמת והכל טוב בעגלה. אבל כל מקום שהלכתי אתה זה היה במנשא. הם עדיין מאוד קטנים בגיל הזה וכנראה שחום הגוף יעשה לה טוב. שווה לנסות.

בהצלחה

Maya12313

New member
מנשא

ניסינו מנשא ואין על מה לדבר בכלל, היא רואה רק את החזה שלי ומתחילה לבכות.
ברגע שהיא על הידיים היא רואה עולם וכיף לה..
אולי טיולון יעזור..

יוליה109

New member
גם לי זה היה

אני אמא לארבעה ילדים. שלושה מהם היו סרבני עגלה ועברתי בדיוק מה שאת מתארת. הפיתרון - מנשא טוב. ממליצה לך ליצור קשר עם "המנשא הנכון" תוכלי לבדוק אצלהם סוגים שונים של מינשאים ולהחליט למה את מתחברת

למעלה