אכילה בלילה

יהלום29

New member
אכילה בלילה

תינוק יונק בן 7 חודשים. מתעורר לאכול בלילה כל 3-4 שעות כמו תינוק שרק נולד..
הקטע ההזוי שבגיל חודש הוא כבר ישן ברצף 6-7 שעות, ואז במשבר 4 חודשים חזר להתעורר ומאז לא הפסיק.
הוא רעב, זה לא סתם התעוררות, אני די בטוחה, והוא פחות או יותר יונק מתוך שינה וחוזר לישון.
מה אני יכולה לעשות כדי לצמצם את ההתעוררות האלו בלילה?
התחלתי לתת לו ארוחה אחת של מרק עוף, אבל לא שיפר. לפעמים אני גם נותנת ארוחה שנייה של פירות עם שקדימון, אבל זה עדיין לא קבוע.
רעיונות?

לא יכולה לעזור רק מזהירה

כשבני השני היה בן 7-8 חודשים, היה מתעורר פעם או פעמיים בלילה לאכול. החלטתי שהגיע הזמן שיישן לילה שלם. הפסקת ההנקה בלילות גרמה לו להתעורר המון. מאד הצטערתי על ההחלטה שלי, לקח כשנה עד שיזר לישון טוב.

יהלום29

New member
לא יכולה סתם להפסיק

כי הוא לא נרגע סתם, הוא רעב.
אני מן הסתם לא אשאיר אותו רעב. השאלה איך אפשר במשך היום אולי לתגבר לו קלוריות כדי שלא יצטרך לאכול בלילה

השאלה היא האם יש קשר

לדעתך, אם יוכל יותר בערב, אז לא יצטרך אוכל בלילה?
לא בטוחה שזה קשור.
אני מנסה להניק יותר לפני השינה, בתקווה שזה יעזור.
בנתיים זה לא עוזר, והחלטתי שהוא לא מתעורר בגלל הרעב (וגם הוא אוכל הרבה כשמתעורר).

אם את בטוחה שלא מדובר בהרגל אלא ממש ברעב
את יכולה להתייעץ עם תזונאית לגבי תוספת קלוריות במהלך היום.
בהנחה שהוא אוכל תקין ועולה במשקל באופן תקין ושומר על האחוזונים ואין בעיה בריאותית כלשהיא, כדאי לבדוק אם חלק מההתעוררויות הן לא תוצאה של הרגל בכל זאת... ממה שאת מתארת זה נשמע שהוא רגיל להירדם בהנקה וזקוק לה כדי לחזור לישון במהלך הלילה.

יהלום29

New member
יש לי ספיקות לגבי המשקל

הוא נולד ענק , 4300, וירד לאחוזון 10.
יונק טוב ואין בעיה בהנקה, נראה כאילו זה הגודל שלו, אבל בכל זאת יש תמיד ספיקות.
לגבי ההרגל - הוא דווקא נרדם לרוב עם מוצץ ולא בהנקה, ובלילה המוצץ לא עוזר

אז למה לא להתייעץ עם תזונאית?
קודם כל מגיע לך (לדעתי בכל קופות החולים).
דבר שני, היא תוכל לעזור לך להעלות את צריכת הקלוריות שלו במשך היום על מנת שלא יזדקק ל"השלמות" במהלך הלילה.

shaya54

New member
גם אצלי
בדיוק התייעצתי בפורום הנקה....

התינוק שלי רק התחיל מוצקים אז קשה לי לתגבר אותו מבחינה קלורית
אבל לבת שלי הייתי נותנת בגיל הזה דייסת קוואקר בערב עם פרי מגורד בפנים וטחינה\שקדיה
ארוחת ערב ממש משביעה ומזינה...אולי תנסי?
בחורף גם בננה בשלה ואבוקדו במהלך היום יכולים להיות תוספת קלורית טובה
ואולי להוסיף בטטות ותפו"א למרק (אם את לא מוסיפה)

אני דווקא חושבת הפוך

שמתי לב שאם הקטן נרדם על הציצי, הוא יתעורר מהר יותר מאשר אם נרדם על הידיים. והוא גם מתעורר יותר לקראת הבוקר - שוב, לדעתי, כי אכל כל הלילה והבטן שלו עמוסה.
אצלי הוא גם יונק בלילה בתדירות כפולה מאשר ביום, וזה לא יכול להיות קשור לרעב.

shaya54

New member
ברור שבלי חלב!

הילדה שלי בת 1.8 ומעולם לא נתתי לה מוצרי חלב...אני נגד באופן כללי....מאוד לא בריא....

את יכולה לקנות את הקוואקר אינסטנט ולהוסיף לו מים רותחים עד שזה מוכן
אחרי שזה מוכן אני מגרדת פרי ו\או מוסיפה טחינה\שקדיה. אפשר להוסיף גם סילאן למרות שעדיף בלי סוכר בכלל.......

אם המרקם של זה עדיין נראה לך מוצק מדי אז את יכולה לעשות את אותו הדבר רק לבשל את הדייסה קצת תוך כדי ערבוב

את יכולה להכין את הדייסה דלילה עם הרבה מים\רסק של פירות או יותר סמיכה ואז זה ממש מוצק

דייסת קוואקר לא אמורה להיות במקום הנקה בגיל הזה

אם אין ברירה עדיף לתת תמ"ל.

Cafe Latte

New member
בגיל 7 חודשים, היא בהחלט יכולה לתת דייסה, כארוחת מוצקים.

למעלה