גם הזוגיות שלי בבעיה

גם הזוגיות שלי בבעיה

מתנצלת על האורך.
נתחיל בזה שיש לי בעל ממש תומך ועוזר, ודווקא אני די עצלנית. לצערי, למרות העצלנות, אין לי רגע אחד פנוי ועדיין לא רואים תוצאות בשטח. יש לי תינוק שמסרב לישון, פעוט פעלתן שמצריך השגחה שאני רבה איתו לא מעט, בן 7 שמכור למחשב וזקוק לעזרה בתחום החברתי ולזמן שלו עם ההורים (ולא מקבל את זה מספיק) ובן 10 שדווקא שמח שהוא מוזנח והתחיל להתחצף ולהעלם מאיתנו. הבית הפוך ומלוכלך בגלל הגדולים שפשוט נהיו נוראיים בתחום הזה.
בעלי עובד הרבה ואני נעזרת המון בסבתות שמטפלות בתינוק, וחמותי גם לוקחת את הגדולים לחוג רחוק פעמיים בשבוע. ואמא שלי מבשלת.
אני לא סובלת את חמותי אבל מאד תלויה בה.
וככה נוצר מצב שאני לא ישנה בלילות, הולכת לעבודה וחוזרת לרעש ובלגן וממש קשה לי. בעלי חוזר יחסית מאוחר ועוזר המון. לא יושב שניה, לא נח, באמת עוזר בטירוף.
בלילה הוא קם לפעוט מדי פעם, אבל לרוב הוא ישן לילה שלם. ואני מתעוררת לפעמים גם כל שעה. וזה גורם לי לקנא בו. מאד. על זה שהוא ישן (כי אני מניקה אז ברור שאין טעם שיקום) ועל זה שהוא בעבודה ואני תקועה עם הסבתות ועם הבלגן (הוא לא משחק שם, הוא באמת עובד, ושנינו הסכמנו לגבי שעות העבודה שלו).
בקיצור, לי קשה מאד מאד, אבל הוא לא אשם. אז למה אני מבינה את זה ועדיין כועסת עליו? כרגע הכל די שחור בחיים שלי, ואני ממש בלחץ שאהרוס את הזוגיות. התינוק יתחיל לישון מתישהו אבל אז אולי כבר לא נוכל להשתקם כזוג.

בועת sabon

New member
אנוש, המצב שלכם מורכב כבר מתחילת ההריון...

את קורסת ונראה שגם שאר המשפחה בדרך.
מציעה לשבת לדבר עם הגדולים כמו גדולים. להסביר שיש מהם ציפיות וחובות לצד זכויות (אני עושה את זה עם בת 4 וחצי וזה עובד אז אולי יעבוד גם אצלך).
הסבתות יכולות לפעמים לקחת אחד או שניים אליהן הביתה לכמה שעות? פשוט כדי שיהיה לך קצת שקט/זמן לנקות את הבית/להיות עם הגדולים שצריכים איתך זמן איכות...
איכשהו נראה לי שאת מקבלת הרבה עזרה אבל היא לא מספיקה או לא יעילה אבל אולי לא הבנתי נכון.
ועל הדבר הבא אני יודעת שאחטוף פה
אבל יש מצב לעבור לבקבוק שאוב/תמ"ל כדי להקל קצת?

אין אפשרות ליותר עזרה

הסבתות גרות רחוק, אז ככה שהן באות אלינו.
ניסינו לדבר עם הגדולים. בן ה-7 מתאמץ לא להבין, בן ה- 10 מבין, ובכל זאת משהו לא עובד.
הם כן עוזרים עם הקטנים, לפעמים הגדול ממש מציל אותי. ויש להם מטלות שלרוב הם מבצעים אותם (לזרוק זבל, לדוגמה).
אבל יחד עם זאת הם מבלגנים ומלכלכים את הבית (בעיקר את החדר שלהם ואת חדר העבודה), וכלום לא עוזר.
ניסינו לדבר, להעניש - אין שינוי.
לא יודעת האם יעזור לתת בקבוק, הרי בכל מקרה זה מצריך לקום בלילה.
אנחנו מנסים לפתור את בעיית השינה של הקטן, בנתיים כלום לא עוזר.
אם הייתי ללוקחת מטפלת, אז אולי יכולתי לבקש עזרה בסופ"ש, אבל כרגע זה לא נראה לי נכון.
הייתה לי מנקה אבל כבר חודש לא קראתי לה כי לא מגיעה למצב של בית מספיק מסודר. בעלי טוען שאפשר להשאיר לה בלגן ומקסימום לשלם יותר, אבל מה בדיוק היא תעשה עם כל הדברים?

בועת sabon

New member
אחד אחד

הסבתות גרות רחוק. יש אפשרות לבייביסיטר שגרה קרוב ויכולה לקחת אותם אליה/למשחקיה קרובה/למתנ"ס...?
לדבר צריך לדעת. את מכירה את הילדים שלך הכי טוב אבל יכולה לספר לך שאצל הבת שלי הכי טוב עובדת הערכה "כל הכבוד לך שעשית X", "כמה עזרת לי..", "אני יודעת שאני יכולה לסמוך עלייך שתסדרי.." וכו'. מאיימת בעונש פעם בשכחתי. הגעתי איתה פעם אחת להענשה בפועל. מדברת אליה עם קשר עיין ולא מעל הראש שלה (טקטיקת חובה של חירשים
). שוב, יש דרך יעילה לדבר איתם את רק צריכה למצוא אותה מתוך ההיכרות איתם.
תבקשי שוב ושוב (כן, הם ילדים וצריך 1000 פעם לחזור) שיחזירו למקום, כלים לכיור, לכלוך לפח...
בקבוק בלילה גם בעלך יכול לתת.
המנקה תשים במקום דברים שברור איפה הם צריכים להיות. צעצועים ובגדים של הילדים יכולה להניח על המיטות שלהם, כלים בכיור ובמדיח וכו'. מה שלא יודעת שתניח על המיטה שלכם ותנקה. עדיין יישאר לך לסדר אבל לפחות יהיה קצת יותר נקי. אגב, יש עוזרות שגם מסדרות את הבית.
כל מה שעוזר להרים קצת את הראש מעל המים כרגע ויהיה לך קצת פחות שחור.

אצלי

הילדים בערך באותם גילאים. לא עוזרים ואין לי אנרגיות לזה כרגע.(גם חצי קורסת) מביאה עוזרת שאכן עסוקה רוב הזמן בלסדר אבל אור בעינים כשהיא הולכת. אז מלוכלך מאחורי המיטות, אבל רואים את הרצפה. הבאתי גם כמה פעמים סטודנטית בערב שתקפל כביסה, תרחץ כלים ותעביר ניגוב בסלון ובמטבח. לקח לה שעתיים(!) שנחסכו ממני. עוד הקלה גדולה. מציעה גם ביביסיטר שתלך עם הקטן/ים לגינה או לטיול בעגלה. שיהיה לך זמן שקט עם הגדולים או לבד. המון הצלחה!

michal@gal

Active member
מנהל
יש לנו חילוקי דעות על מה שמקל על מניקות

לא שיש סיבה לכעוס על הרעיון להציע בקבוק, אבל זה לא באמת מקל אלא אם מישהו לוקח את התינוק לאחה"צ ומשאיר את אמא לנוח.
אם זה בקבוק שאוב, אז זה מוסיף את העומס של השאיבה. וגם אם זה תמ"ל, עדיין צריך לרחוץ ולחטא בקבוקים.
&nbsp
יותר מקל להציע להניק בשכיבה בלילה, אולי לעבור ללינה משותפת לכמה חודשים, עד שהלילות ירגעו קצת.

נשמע קשה.

קטונתי ואין לי ניסיון כמו שלך, אבל מצטרפת להמלצתה של בועת סבון בנוגע לבקבוק בלילה.
אני גם הנקתי (גם אחרי גיל שנה), אבל כן נתתי בקבוק 1 בלילה אחרי כמה חודשים. זה אולי נשמע זניח, אבל הבקבוק הזה עזר מאוד וגם הועיל לשפיותי (ולשינה שלי).
גם אם את מחזיקה הבקבוק עבור הקטן יש הבדל מהותי מהנקה רגילה, כי ההנקה מתישה. חוץ מזה שאז גם בעלך יכול להאכיל אותו מידי פעם אם מתאים לכם או שאפילו הקטן שלך יכול להחזיק את הבקבוק בעצמו בשלב כלשהו.
&nbsp
בהצלחה ותחזיקי מעמד. המצב נשמע מאוד מתיש וקשה, אבל הזמן עף (את בטח יודעת) וזה עובר.

הגעתי לכאן מהדף הראשי.....

נתחיל בזה שתפסיקי להביא בינתיים ילדים לעולם
לא נראה לי שזה תורם במשהו
נמשיך בזה שהלוואי עליי עזרה כמו שלך
לי אין אמא
וחמותי כל כך מרוכזת בעצמה
מזל שהיא זוכרת את השמות של הילדים שלי
ושוב נמשיך בזה שתפסיקי לקנא בבעלך..
מי מקנא בבעל? זה נשמע על גבול ההזוי
תיקחי את עצמך בידיים!!
את אשה בוגרת ותתחילי לעשות סדר בבית שלך
כי לא רק הזוגיות שלך תתפרק
הילדים שלך ימצאו את עצמם ברחובות ובפשיעה בקצב כזה
תתחילי להראות אכפתיות בבית
תדאגי לילדים- לאוכל חם, בית מסודר, דאגה וחום
את עצלנית? תשתני ותפסיקי..
ואם אני נשמעת תוקפנית.. זה ממש בלשון המעטה
את חייבת מישהו שינער אותך
ולא יגיד לך פוצי מוצי
&nbsp

ואוו...התשובה שלך

..משהו ..לא הבנתי בדיוק במה עזרת לשואלת
את לא מכירה את השואלת
את לא יודעת מי היא (גם אני לא)
אבל מה שבטוח שהתשובה שלך
..משהו...
&nbsp
&nbsp
לדעתי פספת את העניין שהגעת לפורום תמיכה בהורים לתינוקות לאחר לידה
&nbsp

&nbsp

תמיכה לפעמים פירושה לנער...

לא רק להגיד- אולי יעזרו לך עוד קצת
אולי תעברי לסימילאק
זה פלסטר
אני באמת לא מכירה אותה
אבל היא תיארה סיטואציה מסויימת
שיכולתי לענות עליה
היא צריכה שקשוק רציני
היא צריכה מהפך פנימי אצלה לפני שהיא נעזרת באחרים
&nbsp

כשההודעה מגיעה לאוזניה של אמא לתינוק שמרגישה על סף קריסה

אז ניעור לא נראה לי במקום ממש.
&nbsp
ואולי לך אין תינוק או לא היה לך ואת לא יודעת איך זה מרגיש? השנה הראשונה כאוטית ונדמה לפעמים שכל הבית מתפרק והגדולים מוזנחים כי התינוק דורש כל כך הרבה משאבים (לפעמים גם הסבתות והבעל שוכחים איך זה עבור האמא).

יש לי 2 בנות ואני אמא- אחרת לא הייתי מגיבה...

כי אז הייתי בטוחה שאין לי מושג מה היא עוברת
אבל יש לי מושג..
ואם מטרת הפורום הזה
הוא רק לעשות לה נעים באוזן
ולשקר ולתת לה פתרונות שקר אז סבבה
איך שאני רואה את הדברים
לפי איך שהיא הציגה את המצב- היא עצלנית ומקנאה בבעלה שישן
כאילו- גברת, תתעוררי על עצמך לפני שיהיה מאוחר מידי
יש לה עזרה מכל הכיוונים
כשאני הייתי אמא צעירה וטריה רק יכולתי לחלום על עזרה כזאת
&nbsp
&nbsp

אני לא עצלנית

כן הייתי רוצה לשבת ולא לעשות כלום, אבל זה ממש ממש לא קורה. אני יושבת ולא עושה כלום רק כשאני מניקה, וגם אז לרוב אני מעסיקה עוד ילד או שניים.
הילדים שלי לא יגדלו פושעים, הם ילדים חכמים, מתוקים ורגישים.
נכון שהם מקבלים פחות תשומת לב ממה שהייתי רוצה, אבל לא בטוח שהם מרגישים מוזנחים.
וכן, כשלא ישנים חצי שנה יותר משעה כל פעם, לפעמים מקנאים במי שכן ישן. להגיד: "איזה כיף לך שאתה ישן בלילות" לא הופך אותי לאשה רעה.

מבחר ציטוטים פרי עטך...

* יש לי בעל ממש תומך ועוזר, ודווקא אני די עצלנית.
*בן 10 שדווקא שמח שהוא מוזנח והתחיל להתחצף ולהעלם מאיתנו
*זה גורם לי לקנא בו. מאד. על זה שהוא ישן
&nbsp
כל מה שכתבתי... גם אם את לא רואה את זה
מגיעה מתוך רצון למרות שאני לא מכירה אותך שיהיה לך טוב
כן- כתבתי בצורה תקיפה
כי שוב אני אחזור על זה- את צריכה ניעור
יש לך את כל העזרה שבעולם
תחליטי בעצמך איך את רוצה שהחיים שלך ישתנו
יש כל כך הרבה דרכים
את רק צריכה לקום ולהחליט שאת עושה!

קוראים לזה פשוט "שכחתי"

שכחתי איך זה להיות שם... בחוויה.
&nbsp
כנראה ששכחת.
&nbsp
מהתרשמותי הכותבת מתארת את *החוויה שלה* בעיקר ולא מצב שהוא בהכרח אובייקטיבי (גם אם יש שם חלקים אובייקטיביים, התמונה היא לא שלמה ומלאה) אז חבל סתם להתחיל להגיש לה ביקורות על תפקודה כאם. כמו כן, יש לה מודעות גבוהה והיא מחפשת את האחריות שלה לעניין, אפילו לדבריה, אז- סטירת לחי? להתעורר? לא מדובר במישהי שחיה בלה לה לנד וחושבת שהכל מושלם הוא שהיא מושלמת.
&nbsp
ולקינוח, מההודעה האחרונה מרגיש לי שאת מתחשבנת על הדברים שלא היו לך- עזרה למשל. זה טבעי... לקנא.... זה קורה לכולנו וזה בהחלט יכול לגרום לנו לרשום למישהי משהו ביקורתי שלא לצורך. רק כדאי לפתח מודעות לכך.

למעלה