אוכלים ונהנים לתחילת שבוע

Nightingale5

New member

מבינה אותך למרות שאצלי הוא רק בן 7 וחצי חודשים אבל גם בקבוק עושה טובה שאוכל
לא מעוניין במוצקים ולא עולה במשקל

הנה משהו חמוד שמצאתי בגוגל תוך כדי חיפוש מה לעשות עם סרבני מזון
מאוד חמוד, מצחיק ומעודד
הלוואי שידעתי למי לתת את הקרדיט

מ י כ ל10

New member
אם אפשר תשמרי את זה איכשהו

אם אין בעיה עם היעדר הקרדיט.
אני מעולם לא ידעתי איך לחפש בפורום, אבל בטח יש כאלה שיידעו.
זה אוסף מצוין

yoyo268

New member
צודקת-הולכת לעשות ניסיון

כששומרים, אין צורך לעשות חיפוש, נכנסים למעלה ב"הודעות נבחרות"

מזדהה. אומנם עולה במשקל אבל מתמ"ל.

לא חובב מוצקים כמו שאחרות מספרות לי כמה שהילד שלהן אוכל.
תוך כדי ניסיונו;ת גיליתי שהוא לא אוהב טחון אלא מעוך. אז כבר 3 ימים אני מגררת תפוח חי על הפומפיה הכי קטנה, מוסיפה בננה שמעכתי עם מזלג ותמר שגיררתי גם על הכי קטן.
היום אכלתי כמעט חצי מזה. אולי זה סבבה אבל אני מרגישה עם זה רע כי חברות מספרות שאצלן הילד טורף תפוח + בננה + אגס + דייסה (רק לי זה נשמע המון???).
אני לא נלחמת, אני מציעה ומשלימה עם בקבוק.
דווקא כשאנו יושבים לארוחת ערב / צהריים והוא לידינו על הכסא שלו הוא הרבה יותר מתעניין באוכל. נותנים לו קצת מהאוכל שלנו לטעום.
עוד משהו, היום דחף את היד לקערית וכך אכל. נהנה מכל רגע, אז אולי שווה לך לנסות.

pitzkipitzkit

New member
אוי זה מעולה!

אני אף פעם לא יודעת אם אכל 2-3 ביסים בלבד אז להשלים לו אחרי חצי שעה עם פורמולה או לחכות עוד 2-3 שעות לארוחת המוצקים הבאה..... ברגע שנותנת פורמולה נכנסת שוב ללופ הזה של ״לא רוצה מוצקים, רוצה למצוץ, למרות שאני לועס יפה מאוד״

asiuta

New member
צרת רבים חצי נחמה?

גם אצלנו המצב די דומה, בת שנה ושלושה חודשים, שוקלת 8600... לא הפנו אותנו לדיאטנית מטיפת חלב ועדיין לא דיברתי עם הרופא שלה. מישהי המליצה לי על משהו שנקרא פדיאשור (של סימילאק), מוכר לך?

pitzkipitzkit

New member
אכילה ושתייה עצמאית

בן שנה, הולך, אוצר מילים יפה, יכולות מוטוריות...
1. הוא כן מחזיק את הבקבוק ושם בפה אך אינו יודע שצריך להטות את הראש טיפה אחורה כשהוא יושב על מנת שהנוזל יכנס לפה.... גם תמ״ל בבקבוק וגם מים (אם זה בבקבוק או כוס פטנט). איך מלמדים אותו את זה?
2. ואיך מלמדים לאכול עצמאית עם כפית? מבחינתו הכפית היא משחק

לצערי דיי אוכל בהסחת דעת (זה כבר סיפור אחר...) ולכן עד עתה לא למד / רצה להיות עצמאי בענייני האכילה.

איך מלמדים את הפעולות הנ״ל בשלב זה?

שלי בן שנה וחודש.

בנוגע לשתייה גם הוא לא ממש מבין שצריך להטות אחורה לכן תמיד אני מראה לו נראה לי שזוהי הדרך..הוא אמנם לא שותה מבקבוק אלא מכוס רגילה אך נראה לי שלאט לאט הוא קולט את העניין.
בנוגע לכפית מה שעשיתי זה נתתי לו כפית ביד ועזרתי לו למלא את הכפית ולשים בפה פעם אחר פעם הוא קלט..גם היום לפעמים מתפספס לו אבל עם הזמן לומדים.

1pika

New member
גם אצלנו המצב דומה עם הכפית

לגבי הבקבוק במפתיע החברה שלי דווקא קלטו את זה די מהר, כשהם החזיקו את הבקבוק עזרתי להם להטות את הבקבוק ואז הראש נטה בעצמו אחרי הבקבוק.

נראה לי קצת מוקדם לאכול לבד עם כפית אצלי אוכלים בידיים, אם הם רוצים מעבר לסתם להחזיק ביד בעצמם אז כמו שאמרה הריונית צעירה1 אני מעלה להם לכפית שהם מחזיקים ועוזרת לכפית להגיע לפה, עובד בעיקר עם דייסות וכד' שהמרקם שלהן דביק יותר.

hadarsapir

New member
תוספת דייסה

הי
הבן שלי כמעט בן ארבעה חודשים , מקבל סימילק ומרוצה
הבנתי שאפשר בקרוב להוסיף לו דייסה וזה יגרום לו לישון לילה שלם

מתי להתחיל ? איך משתמשים ? כמה?
תודה

שירהק1

New member
אני נותנת דייסה

יחד עם הנוטרימגן בשעה עשר ועדיין היא קמה לאכול בלילה ככה ש..... אפשר להתחיל אבל להנמיך ציפיות
. בהתחלה זה משך יותר זמן בין ארוחה לארוחה אבל אח"כ די חזר לעצמו.
הבעיה הייתה שיום אחד לא נתתי דייסה ואז אחרי שעתיים הייתה פתאום רעבה אז חזרתי מהר לדייסה.

אם אני לא טועה בגיל 4 חודשים מותר דייסת קורנפלור. על כל דייסה כתוב הוראות הכנה

mitmit11

New member
פיקציה

אצלי שני הבנים לא שמעו על העניין הזה. עשיתי ניסויים שונים: הנקה בלבד, תצמ"ל בלבד, שאוב עם דייסה ותמ"ל עם דייסה. הלילות הכי ארוכים היו דווקא על הנקה.

אם הילד לא בעקומות משקל נמוכות לא הייתי מוסיפה.

yoyo268

New member
העניין הזה הוא מיתוס (מופרך...)

קחי בחשבון שעל חלק מהילדים זה משיג את האפקט ההפוך כי זה מכביד להם על הבטן ומקשה עליהם לישון כמו שצריך.
אין לי ניסיון אישי (אני מודה שאני מתנגדת נחרצות לניסיונות הרגעה על ידי אוכל-בכל שעות היממה. לדעתי בטווח הארוך זה משיג יותר נזק מתועלת).
בכל מקרה, בגילו הצעיר לא הייתי מתחילה עם הניסיונות האלה (קורנפלור וכו' זה לדעתי די דרעק כי זה לתת פחמימות ריקות שמנפחות את הבטן ובמקרה הטוב אין להן תועלת תזונתית).

Pixelss

New member
אצלנו זה עשה בדיוק ההפך

אנחנו נאלצנו להוסיף לו דייסה בהוראת הרופאה כי הוא היה רזה מידי,
הדייסה כמו שיויו אמרה הכבידה לו על הבטן ורק גרמה לו להתעורר כמה פעמים בלילה עם כאבי בטן והמון צרחות
ברגע שהפסקנו עם הדייסה הוא חזר לישון לילה שלם.
וניסינו כמעט את כל סוגים שיש.

למעלה