לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4577145,771 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

לצפיה ב-'קודם קול אמא '
קודם קול אמא
<< ההודעה הנוכחית
18/06/2012 | 09:11
32
687
שלום לך,

היום בפינתנו: תרגיל. אני מזמינה אותך להיכנס פנימה, לעצום עיניים או להשפיל מבט, לנשום 3 נשימות עמוקות ולהתחיל לשים לב למה שקורה בתוך הגוף שלך. נסי להתמקד תחילה באזור שמרגיש ממש נוח בגוף. ותתענגי על התחושה. תתמקדי שם, תנשמי לאזור ותרגישי את התחושות שאת מרגישה, אם זה ריפיון, נוחות, כיף.

עכשיו אבקש ממך להתמקד באזור שמרגיש פחות נוח בגוף, אולי נוקשות, אולי כיווץ, אולי דברים אחרים. נסי להתמקד בו, לנשום אליו, ולבדוק מה קורה.

לאחר שעשית את זה, אני מזמינה אותך לחשוב על איזשהו נושא שמעסיק אותך כרגע.  הנושא הזה לא חייב בהכרח להיות קשור לאימהות שלך. הוא יכול להיות כל דבר שעולה. הכל בסדר והכל נכון, כי זה מה שעלה מתוכך.

כתבי כאן (אם מרגיש לך נוח) או אצלך - מה הנושא, מה מעסיק, ואני מזמינה אותך בכל פעם שקשה, שמציף, לחזור לאזור הנוח בגוף, להרגיש אותו ולהיזכר בו.

אשמח לקרוא את מה שמעסיק ולשמוע חוויות מהתרגיל,
בטי

נ.ב. אני רק רוצה להזכיר לכולכן, שאין פה הצליח / לא הצליח, טוב / רע, כל מה שעולה הוא בסדר ולגיטימי והוא רק חלק אחד בתוכנו שמבקש כרגע תשומת לב.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'לחלופין יכולות לשתף פשוט'
לחלופין יכולות לשתף פשוט
18/06/2012 | 13:35
17
397
במשהו שמטריד או מעסיק כרגע.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'זוגיות של ההורים שלי '
זוגיות של ההורים שלי
18/06/2012 | 13:51
3
376
היי,
הורים שלי כבני 50. זוגיות לא הכי בריאה ולא הכי מאושרת בעולם.
אבא שלי,אם  משהו לא מוצא חן בעיניו,הוא יכול לא לדבר עם אמא שלי שבועות.
וזה מטריף אותי ואותה.לא רק שהוא לא מדבר,אם היא שואלת משהו,אז הוא מגיב בצורה מעליבה ופוגעת,לא מסביר על מה הוא כועס.לא מקפיץ אותה לעבודה(אמא שלי עובדת בשתי עבודות),לא עוזר לה בקניות....פשוט כלום.
היתה שם גם אלימות פיזית.

אני די טעונה על אבא שלי עוד מילדות.כך שכל תלונה מאמא שלי מתקבלת "בברכה".אני בעצבים מתקשרת אליו וצורחת עליו.
לפני כמה ימים אמא שלי סיפרה שהוא לא מדבר איתה ומעליב אותה,אז התקשרתי אליו ואמרתי"אל תפנה אלי אם אתה ממשיך להתנהג ככה".אז הוא אמר "בסדר" וניתקתי.
ברור שאני אוכלת את הלב.אני אמא לילדה קטנה וממש לא בא לי להתעסק עם זה.כואב לי על אמא שלי שהיא סובלת ונמצאת בזוגיות הזאת.וכואב לי הרי הוא אבא שלי ואני בטוחה שהוא לא ממש שמח שנוצר כזה מצב.
אני לא יודעת מה לעשות.אמא שלי כל הזמן אומרת שרוצה לפרק את הזוגיות,אך לא עושה את זה.אני לא יודעת מה ליעץ לה.
אשמח לעצות
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'קודם כל, קבלי '
קודם כל, קבלי
19/06/2012 | 09:56
2
94
נשמע ממש לא פשוט.

נדמה לי שאת מרגישה בתפקיד היועצת / הפסיכולוגית של אמא שלך. כדאי לך להזכיר לעצמך שאת הבת שלה, ושאת לא יכולה לקחת אחריות על חייה.

אני מאמינה שכדאי להורים שלך מאוד לפגוש יועצת זוגית ולהחליט משם לאן הזוגיות שלהם הולכת - לפירוק או לניסיון לבנות מחדש.

אני אישית הייתי מחפשת איפה לפרוק את זה שאת "טעונה" על אבא ונדמה לי שסטינג טיפולי יכול להיות מאוד מסייע. מה דעתך?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אשמח לדעת מה זה סטינג טיפולי'
אשמח לדעת מה זה סטינג טיפולי
19/06/2012 | 10:17
1
185
לצפיה ב-'טיפול פסיכולוגי'
טיפול פסיכולוגי
19/06/2012 | 12:04
53
לצפיה ב-'אותי מדאיג מצב בטחוני'
אותי מדאיג מצב בטחוני
18/06/2012 | 15:47
7
235
בכל פעם שיש התחממות במצב אני נכנסת ללחץ ומחשבות שעוד מעט יהיו אזעקות לא עוזבות אותי. אני מנסה להעסיק את עצמי ולצאת מהבית, אבל זה תמיד חוזר.

אחרי שיש לי שני ילדים כל המצבים האלו מלחיצים אותי עוד יותר ובנוסף שבעלי רחוק בעבודה ולוקח לו שעתיים להגיע הביתה. המוח לא מפסיק לנתח ולחשוב.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אאל"ט את גרה באות עיר שאני '
אאל"ט את גרה באות עיר שאני
18/06/2012 | 21:12
1
102
(לפי פוסטים שקראתי כאן) ומזדהה איתך כ"כ במיוחד עכשיו המחשבות רצות בראש!!!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אשדוד?'
אשדוד?
19/06/2012 | 07:54
51
לצפיה ב-'גם אני איתכן בנות'
גם אני איתכן בנות
19/06/2012 | 08:38
2
52
גרה באשדוד וגם מודאגת מהמצב הבטחוני.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'גם אני אשדודית וכל הלילה הייתי על קוצים.. '
גם אני אשדודית וכל הלילה הייתי על קוצים..
19/06/2012 | 08:45
1
42
מתכננת איך בדיוק ארוץ לחדר מדרגות בשניה שתהיה אזעקה, חושבת על מה אעשה קודם. אוף, לא רוצה שוב.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-''
19/06/2012 | 08:49
20
לצפיה ב-'כשאנחנו הופכות אמהות'
כשאנחנו הופכות אמהות
19/06/2012 | 10:00
48
ואחראיות על חייהם של הילדים שלנו, הסיטואציה הכל כך קשה הזו של חוסר הודאות, הפחד לחיים ולביטחון במקרה של מצב ביטחוני רעוע באמת קשה מאוד.

אמאמרבל -נסי לחשוב מה עוזר לך להתמודד עם הסיטואציות האלה? הייתי מנסה לדבוק במה שעוזר להתמודד עם הפחדים והלחץ...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'גם אני אמא אשדודית עם חרדות '
גם אני אמא אשדודית עם חרדות
20/06/2012 | 15:45
12
מה בוקר אני רק חושבת איך הם יחזרו הביתה
בכל הדרך מבית ספר אין אין איפה להתחבא יש רק ווילות  
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'צריכים לרשום אותו למסגרת מספטמבר'
צריכים לרשום אותו למסגרת מספטמבר
18/06/2012 | 16:18
2
210
ואני רועדת מפחד.
לא מצאתי משהו מושלם מצד שני יודעת שבחיים לא אמצא משהו שיענה על כל הדרישות.
מצאתי משהו שיחסית עונה על הרוב, ובכל זאת, הוא כזה גורון קטן ומפחיד לתת את האוצר הזה לזרים.

במקביל אני צריכה לחזור לעבודה וממש לא בא לי לעזוב אותו.
כבר 4 חודשים שלא נפרדנו לרגע (בגלל שאין לי עזרה).
אני רגילה לנוכחות שלו איתי, לריח שלו, לראות אותו כל היום, לחוות כל פיפס שהוא עושה.
ונכון, אני גם לא אוהבת את העבודה ועשו הרבה שינויים בחודשים שלא הייתי והתחלפו בעלי תפקידים.

אם רק הייתי יכולה לעבוד מהבית..
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'כמה אני מסכימה איתך '
כמה אני מסכימה איתך
19/06/2012 | 10:14
33
ילדה שלי בת שנה וחודשיים,חזרתי לעבודה כשהיא היתה בת 4.5 חודשים והיא עם אמא שלי עד עכשיו.
ככל הנראה מספטמבר אצטרך גם להכניס אותה למסגרת.עדיין לא התחלתי לחפש ואני ממש רועדת מפחד.לא יכולה לחשוב על זה אפילו.שאם היא תבכה לא יתייחסו אליה,אם היא תרצה על הידיים לא יתייחסו אליה וכו'.
כל כך מבינה אותך.....
רק בשביל זה כדאי להכנס להריון שוב פעם ולהיות בבית בחופשת לידה או קצת לפני,
אבל איך מחלקים את האהבה בין שני ילדים,גם את זה אני לא יודעת...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מאוד יכולה להתחבר לפחדים שלך'
מאוד יכולה להתחבר לפחדים שלך
19/06/2012 | 12:13
47
ולמצב שלך.

את ארבעה חודשים לאחר לידה, בשלב האימהות הטוטאלית, כפי שדניאל סטרן הפסיכולוג מגדיר אותה, השלב שחלק מאתנו מאוד סימביוטיות לתינוקות שלנו, וקשה לנו מאוד לשחרר אותם אפילו לקרובי משפחה, לעיתים.

התינוק מרגיש כמו עוד איבר בגוף.

בשלב כזה, כשאת עדין לא בשלה לזה מנטאלית, לחפש מסגרת זה על סף הבלתי אפשרי. ברור שלא יהיה שום דבר שתהיי לגמרי מרוצה ממנו, כי הדבר שאת רוצה הוא פשוט להיות איתו ולהישאר איתו.

אולי דבר שיכול להרגיע אותך, זה שיש עוד 3 חודשים עד ספטמבר (כמעט פי 2 מחיי התינוק שלך כיום), ודברים יכולים להשתנות אצלך עד אז ובטוח שאצלו. הוא יגדל יותר, יזחל אולי, ויהיה הרבה פחות תינוק חסר ישע שהוא היום.

יתכן ועוד 3 חודשים יתאים לך לחזור לעבודה.

ושאלה נוספת: האם יש אפשרות לשינוי? אולי לחפש עבודה אחרת כשיתאים ובינתיים להישאר איתו? האם שקלת את זה?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'ענייני עבודה...'
ענייני עבודה...
18/06/2012 | 21:24
1
129
אני מורה לחינוך מיוחד בהכשרה שלי ובפועל חינכתי כיתות רגילות... כבר שנתיים לא נמצאת במעגל העבודה. השנה האחרונה לפני החל"ת הייתה מאוד קשה עבורי.. מנהלת ששמה רגליים וצוות מפולג ותחרותי, הורים מתלוננים, מפקחת שאיימה כי לא תיתן לי עבודה באיזור הפיקוח שלה ובספק אם אני יכולה להיות מורה בכלל... חוויה לא פשוטה
אחרי שנתיים של מחשבות על שינוי כיוון הגעתי למסקנה שזה הייעוד שלי וזה מה שאני אוהבת לעשות ומה שאני צריכה לעשות! השאלה היא איך משקמים דימוי עצמי בריצפה ואיך משכנעים מנהלת לעתיד () שזה לא אני זה הם... ושאני כן שווה את האמון וההשקעה...
מסובך
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הי לך'
הי לך
20/06/2012 | 14:13
28
קודם כל, תודה על השיתוף, ובאמת החוויה נשמעת מאוד לא פשוטה בעיקר כי היא נוגעת ברבדים העמוקים של דחייה חברתית.

אשתף אותך בתחושות שעברו עלי כשקראתי את הפוסט שלך. בכל החלק הראשון הרגשתי שאת חשה איזשהו "עליהום" שנעשה עליך. ההסתכלות היא מאוד חיצונית על האנשים מבחוץ ולא שמעתי איפה את היית בכל הדבר הזה.

כלומר, מה מבחינתך קרה שהדברים הגיעו למה שהגיעו?
אני חושבת שהתשובה לשאלתך טמונה בחלק הראשון של המשפט שלך "הגעתי למסקנה שזה הייעוד שלי" - אני הייתי מסתכלת על המשפט הזה ומפרקת אותו לגורמים - מה ההנאה שלך בעבודה? מה עוזר לך שם? במה את טובה בעבודה שלך? להיזכר בכל העוצמות שלך, להאמין שהן קיימות ולשדר אותן החוצה.

ברגע שאת תחזרי להאמין בעצמך, גם העולם יאמין לך.

אולי כדאי לעשות זאת בתהליך עם אשת מקצוע.

מה דעתך? בכל אופן, המון בהצלחה!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'זו תרגולת מקסימה. תודה.'
זו תרגולת מקסימה. תודה.
18/06/2012 | 15:40
1
270
מה שיושב עלי ומעסיק אותי, יישאר שלי פרטי, אבל זה הזכיר לי תרגולת שהייתי עושה פעם והייתה עוזרת לי המון.
הייתי שוכבת ומדמיינת שמיכה כבדה כזו, כמו של פעם מכסה אותי לאט לאט, עד שכולי הייתי מכוסה (למעט הראש והידיים). ואז הייתי מדמיינת את עצמי במקום ללא דאגות, מקום שבו ידעתי שאני יכולה להיות מאושרת סתם מלהיות, מקום שבו היו דברים שעושים לי טוב - שמש, וים, ואנשים. ואז לאט, לאט הייתי משילה את השמיכה הכבדה מעלי, בעודי נמצאת במקום ההוא (שאכן היה ים, מיוחד שכזה, שבמרכזו במה, שעליה הייתי רוקדת) עד שהייתי משתחררת ממנה ונשארת במקום המאושר שלי בלי משהו מכביד על הגוף. זה לא היה עוזר לפתור את הבעיות, אבל זה היה עוזר לשחרר את המועקה, להקליל (מלשון להיות קלה יותר) את עצמי, ולהמשיך.
פאוזת תזכורת ומנוחה. והפוסט שלך הזכיר לי אותה. אז תודה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מקסים'
מקסים
19/06/2012 | 12:20
29
תודה ששיתפת אותנו.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'כמה דברים עולים לי'
כמה דברים עולים לי
18/06/2012 | 23:24
5
218
בעיקר... הבטן שלי.
אחרי הלידה הנקתי והורדתי המון משקל מהר. אחרי זה הפסקתי להניק, ובלילות הקשים + ימים קשים של טיפול בלתי פוסק ללא עזרה, התחלתי לשתות הרבה כוסות קפה ביום (משהו שאני יודעת שלא עושה לי טוב. החלב משמין אותי מאוד.). ככה יצא שהעליתי בחודש וחצי האחרונים משקל והוא מתרכז בעיקר בבטן. בהתחשב שאני ממילא מעולם לא הייתי בחורה קטנה ואני גבוהה, זה איך לומר... במילים פשוטות עודף משקל.
והנה כמה מקרים שקרו לי לאחרונה...
עכשיו חזרתי מקניות בגדים לקראת החזרה לעבודה (ב"ה בספטמבר). נכנסתי לחנות אהובה של מעצב וראיתי ג'ינס יפה במחיר הוגן. שאלתי מה המידות. אמרו לי שיש מבחר מידות-אמורות להתאים לי. מדדתי אחד שהיה קצת קטן ואז מדדתי את המידה הכי גדולה. וזה היה אחלה. החלטתי לרכוש. אבל - המוכרת אמרה לי שוב ושוב שאיזה יופי שהגזרה שלו אורזת לי את הבטן ואת "כל מה שצריך להסתיר". לא היה לי נעים לשמוע את זה. מי אמר שאני צריכה להסתיר את הבטן שבתוכה גדלה הבת שלי? ולמי אכפת חוץ ממני. למה, למה להגיד את זה.

וכחודש אחרי הלידה (שזה לפני חודשיים וחצי) הלכתי לרכוש שמלה למסיבת הולדת בתי. אמרתי למוכרת שאני אחרי לידה ולכן לא בטוחה איזו מידה. היא נתנה לי מידה לא נכונה. לקחתי את המידה שחשבתי והשמלה ישבה לדעתי יפה. המוכרת הביטה על השמלה שמדדתי ואמרה שאני חייבת חייבת מחטב לקראת האירוע. "ברור שאת חייבת"! אמרתי לה, נראה. היא אמרה, לא, את תהיי חייבת. את לא תוכלי ללכת בלי. זה לא יהיה יפה, זה בלתי אפשרי את חייבת! נכנס לי לראש המשפט הזה ואפילו אמרתי לבעלי את העניין וצחקתי ואמרתי שאני לא רוצה לכלוא את עצמי בתוך מחטב. יום לפני האירוע הלכתי בקניון ורגליי נשאו אותי מעצמן לתוך חנות הלבשה תחתונה ורכשתי שם מחטב, שנדמה היה לי שהוא נוח יחסית. ביום האירוע התלבטתי. מחטב זה לא אני. לדחוס את הבטן לתוך משהו כואב והדוק... לא! אז לא לבשתי. ואז חזרתי בריצה הביתה וכן לקחתי אותו ולבשתי. ואז באוטו התיישבתי והרגשתי שכואב לי. ואז הורדתי אותו באוטו והעפתי אותו לכל הרוחות ועברתי את האירוע כולו ללא מחטב והכול נשאר שלם, אף עולם לא התמוטט. כן, הייתי בלי מחטב במסיבה והיתה לי בטן.

אבל מאז גדלה לי הבטן ואני רוצה להוריד 5 ק"ג ומוכרת אחת בחנות אחרת חשבה שאני בהריון.

זהו. הוצאתי את זה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אגב, כשעשיתי את התרגיל, האיבר הכי כואב ותפוס שהרגשתי הוא הכתפיים מאחורי הצוואר- פשוט כולי תפוסה, גם מהטיפול הילדה וגם מהבטן הזאת שבולטת לי קדימה קצת יותר מדי, וגוררת הערות של מוכרות למיניהן.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'את יודעת מה קראתי בכל הסיפור הזה?'
את יודעת מה קראתי בכל הסיפור הזה?
19/06/2012 | 16:07
2
122
שבסופו של דבר נשארת נאמנה לעצמך. זה לא מובן מאליו. אני מאוד מעריכה את זה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-''
20/06/2012 | 13:45
11
לצפיה ב-'את כל כך צודקת וממש מקסים ששמת לב'
את כל כך צודקת וממש מקסים ששמת לב
20/06/2012 | 14:55
52
זה באמת אחד הדברים שהרגשתי: ניצחון (קטנטן אבל עדיין נחמד) על זה שנשארתי נאמנה למי שאני. שזאת בחורה שאוהבת את הגוף שלה, בלי לחטב במחטבים!
ומצד שני פעם הייתי חתיכה ועכשיו יש עלי עודף משקל ואני ממש רוצה להוריד אותו, וכרגע עדיין לא הצלחתי להתכוונן לשם.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'בלונד יקרה'
בלונד יקרה
20/06/2012 | 14:04
1
66
גם אני כמו H & B זיהיתי בתוך הסיפורים כמה את קשובה לעצמך.

המשפטים האלה בעיקר תפסו אותי : "מי אמר שאני צריכה להסתיר את הבטן שבתוכה גדלה הבת שלי?"

"אז באוטו התיישבתי והרגשתי שכואב לי. ואז הורדתי אותו באוטו והעפתי אותו לכל הרוחות ועברתי את האירוע כולו ללא מחטב והכול נשאר שלם, אף עולם לא התמוטט. כן, הייתי בלי מחטב במסיבה והיתה לי בטן."

ויחד עם החלק הזה שמבין ומכיר שאת רק כמה חודשים לאחר לידה, ושלגוף לוקח זמן להשיל ממנו את הקילוגרמים, יש גם חלק שרוצה לרזות.

אני יכולה לשים לב שיש פה גם וגם , גם חלק שמכיר במה שיש וגם חלק שרוצה לשנות את מה שיש.

כמו שיש לנו בגוף גם איברים וחלקים כואבים כמו הכתפיים מאוחרי הצוואר במקרה שלך, וגם איברים שמרגישים בנוח (שלא ציינת אותם).

איך את מרגישה עם ההדהוד הזה של הדברים שלך?

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הדהוד :)'
הדהוד :)
20/06/2012 | 15:01
39
כן, את צודקת. כמו המקסימה שמעלינו שכתבה לי.
מצד אחד אני מרגישה ניצחון ונעימות על כך שאני אוהבת את הגוף שלי כמו שהוא. למזלי בעלי גם כן מעודד אותי בעניין הזה, סימני המתיחה, הבטן. בחרתי גבר שמעודד אותי במקום להעיר לי על הדברים האלה. פעם היה לי בן זוג שהעיר לי על דברים במראה חיצוני וזה היה ממש רע. בחרתי להינשא למישהו שיגרום לי להרגיש טוב עם עצמי תודה לאל.

ומהצד השני של האמביוולנטיות: רצון די חזק והולך ומתחזק לקחת את עצמי בידיים ולהפסיק ממתקים ומטוגנים ולחם (ובחל|ד הכי קל לאכול לחם... סנדויצ'ים... זה מהיר ולא דורש הכנה) ובאמת לרזות את ה 5-8 קילו, ולהרגיש הרבה יותר טוב עם עצמי. למשל אני מארגנת לבעלי מסיבת יומולדת, וחשה שמחה לקראת המסיבה אך היא מהולה בשאלה מי ישאל אותי אם אני שוב בהריון בגלל הבטן. או מי יסתכל לי על הבטן בביקורתיות.

אגב, לאחותי יש מבנה גוף עם בטן בולטת, ואחרי הלידה השנייה שלה, בלי סוף אמרו לה: את שוב בהריון מזל טוב! וזה היה נורא לא נעים לה. עד שהיא רזתה. רזתה יותר מדי ונכנסה לבעיית אכילה שנמשכת עד היום. אבל זה כבר לפוסט אחר. בכל אופן אני מעדיפה בטן בולטת מאשר בעיית אכילה.

תודה!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'נושמת 3 נשימות עמוקות ומתמלאת אושר עילאי רק '
נושמת 3 נשימות עמוקות ומתמלאת אושר עילאי רק
18/06/2012 | 23:46
3
198
כאשר חושבת עליה. הנסיכה שלי שהפכה אותי לאמא.
לפני שילדתי היו לי כל כך הרבה תיכנונים, ומהרגע שהיא הגיעה- הכל התגמד!
כי קול האמא שלי אומר- "קודם כל אמא!!!
כשחושבת עליה, כל גופי מתמלא אהבה, רוגע, שלמות.
...
...
ואז מגיעה המחשבה שאני צריכה לחזור לעבודה והנה מגיע הכיווץ, מגיעה הנוקשות.
וזה בדיוק הנושא שמעסיק אותי כרגע- מה הלאה? איך חוזרים לעבודה שלא אוהבים ו"עוזבים" את הדבר שהכי הכי אוהבים? (אפילו אם זה רק לכמה שעות)

בגלל שאלו שני דברים שקשורים אחד בשני, קצת קשה לחזור לאיזור הנוח, כי אז שוב מגיעים לאיזור הלא נוח......
(בדיוק היא התעוררה להנקה, לא יכולה להמשיך..)
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'כתבת מקסים ומרגש'
כתבת מקסים ומרגש
20/06/2012 | 14:07
1
39
הרסת אותי עם המשפט הזה "כי קול האמא שלי אומר- "קודם כל אמא!!!"

מרגישה שיש לי המון מה להגיד על זה, אבל קשה שלא פנים מול פנים כדי לבדוק איתך איפה הדברים פוגשים אותך. אינני יודעת כמה חודשים את לאחר לידה, עוד כמה זמן את חוזרת לעבוד.

רק ברור שכרגע זה לא מתאים לך, לא מתאים לך בכלל.

והשאלה היא האם יש אלטרנטיבות אחרות מלבד לחזור לאותה עבודה ובזמן שאת חושבת לחזור?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'יש מס' אלטרנטיבות, השאלה היא...'
יש מס' אלטרנטיבות, השאלה היא...
20/06/2012 | 22:52
14
איך מתמודדים עם התוצאות שלהן.
הייתי רוצה להישאר איתה בבית ולפתוח עסק קטן משלי, אך אין לי שום רעיון לעסק, אז זה קצת בעייתי. (מה גם שעסק בתחילתו לא מכניס הרבה וההוצאות נשארות אותן הוצאות)
ישנה האלטרנטיבה לחפש משהו אחר- קרוב יותר, שעות עבודה נוחות יותר, מספק יותר - אך בואו נודה באמת... מה הסיכוי למצוא משהו כזה? גם חיפוש עבודה בשלב זה של החיים שלי, שאני מתכננת עדיין להרחיב את המשפחה, נראה לי כל כך קשה! כמה שאסור למעסיקים להפלות על רקע זה, אך כמה מהם יסכימו לקבל אמא בתחילת דרכה, עם ילדה אחת בלבד???
אני אמא לקטנטונת בת 5 חודשים והתכנון הוא לחזור בספטמבר לעבודה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מזדהה מאוד'
מזדהה מאוד
20/06/2012 | 18:13
21
הי מיקה,

בתי המתוקה בת 11 חודשים כמעט. הייתי איתה בבית חצי שנה ואז נאלצתי לחזור לעבודה. חזרתי למקום עבודה שאמנם אני מאוד אוהבת, אך הרגשתי פתאום שהזמן שלי הרבה הרבה יותר יקר מקודם, ושצריך להיות מאוד משתלם כדי שאעביר שם שעות על גבי שעות. כשאני כותבת משתלם, אני לא מתכוונת בהכרח לכסף, זה יכול להיות גם עניין, אתגר, סיפוק עצמי וכו'.
חודשים הייתי מאוד מתוסכלת כי הרגשתי שהמקום התעסוקתי שלי, על אף אהבתי אליו, כבר לא מספק את צרכיי, וכאמור לא משתלם במובנים שלי, ובמקביל כאמור גוזל ממני שעות עם מתוקתי הקטנה.

מתוך התסכול בחרתי בסופו של דבר לעזוב ולהיות עצמאית. אמנם קשה ומפחיד, אבל עם המחירים באה גם היכולת לבחור - כמה שעות אני רוצה לעבוד, איפה וכו'. אני מקווה שמצאתי עבור את עצמי את הנוסחה הנכונה שמאפשרת לי גם לעשות משהו משמעותי וגם להיות אדון לעצמי.

העסק שפתחתי הוא 'בית לסדנאות אימון' (coaching), שותפות עם מאמנת אישית ועסקית שעושסקת בזה בהצלחה רבה כבר 12 שנים.
אחד הדברים הראשונים שעשיתי בעסק שלנו היה ההחלטה ליצור סדנה שעוסקת בנושא הזה, שכל כך כאב לי וכל כך כואב לעוד רבות, כנראה שגם לך.. והוא איך משלבים בין האמהות, הזוגיות והקריירה. כל כך הרבה דברים גדולים, בכולם אנחנו רוצות להיות.... איך עושים את זה.

מה שאני מנסה להגיד, הוא שמה שעבד בשבילי היה שהבנתי שאני צריכה להחליט ולבחור. ברגע שהחלטתי ובחרתי מה אני רוצה להיות בתור אמא ומה אני רוצה להיות מבחינת הקריירה - התחלתי גם לחשוב איך לממש את זה.

שיהיה המון המון בהצלחה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אז ככה.. '
אז ככה..
20/06/2012 | 17:51
1
43
לאחרונה, אני מרגישה שכל הדרכים בראשי מובילות למחשבה על הלידה הבאה.
לחשש ממנה, ליתר דיוק.

כשאני מסתכלת על הבת המדהימה שלנו- אני מוצפת אהבה גדולה ותוהה איך זה להיות אמא לשניים,
כשאני מודדת בגדים מול המראה- בוחנת את הבטן שהשתנתה ותוהה אם תחזור לעצמה בקרוב או לא,
כשאני מתקשה להיפרד מההנקה (למרות שכבר החלטתי)- אני חושבת על המחזור שישוב להופיע ותוהה אם אני עדיין פוריה,
כשאנחנו חושבים על מעבר דירה אני תוהה לגבי קרבת בי"ח פוטנציאלי,
כשבעלי מדבר על לעבור לחו"ל אני חושבת על מי ישאר עם הקטנה כשנרוץ ללדת (והאם אאלץ להישאר לבד),
כשאני בקופת חולים אני נזכרת במעקב הריון וזה מעורר בי סלידה,
כשאני אוכלת סושי אני חושבת שכדאי לי להספיק כמה שיותר כי אח"כ לא יהיה,
כשאני מתקלחת במים רותחים אני מזכירה לעצמי להנות מזה כל עוד אפשר.....................................

רוצה עוד ילדים. ככל הנראה בעתיד הלא רחוק.
מצד שני, לא נהנית יותר מהריונות והלידה זכורה לי כחוויה קשה (למרות שעל הנייר/ לאחרים היא נשמעת נהדר).
לא ברור לי איך עברתי כל מה שעברתי. לא חושבת שאהיה מסוגלת לעבור זאת שוב.
לא יודעת. הכל מפחיד אותי.
למה דווקא עכשיו? למה זה לא יוצא לי מהראש?.......................
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מרגשת שכמוך'
מרגשת שכמוך
24/06/2012 | 10:18
9
סליחה שמגיבה רק עכשיו באיחור כזה.

נשמע שאת כבר בתהליך שאת יולדת את עצמך כאמא ל-2. הלידה הבאה כבר כאן, במחשבות, ברגשות. ומן הסתם, מציפה את סיפור הלידה הקודם, הקשה, וזה מעורר הרבה פחד ואולי גם הימנעות כרגע.

אני הייתי מציעה להקשיב לסיפור הקודם בתהליך ההתכווננות ללידה הבאה.

אני, ועוד קולגות רבות ברחבי הארץ, מלוות נשים בשיטה מופלאה שנקראת BOT, בעברית תרפיה מוכוונת לידה.

הגישה הזו מאפשרת לסיפור פשוט להיות - דרך המון הכלה, הקשבה לתחושות גוף (שמלמדות אותנו המון תובנות על עצמנו) וביסוס משאבים של האמא לקראת הלידה הבאה.

מהניסיון שלי, האפשרות לשהות בתחושות הקשות של הסיפור הקודם פשוט מאפשרת תנועה. כשמאפשרים לפחד להיות, משהו בדרך כלל קורה.

מוזמנת לקרוא עוד על הגישה פה http://birtherapy.co.il/

ואשמח תמיד להמליץ על קולגות בהתאם לאזור המגורים.

הורים לתינוקות >>

הודעות אחרונות

09:11 | 13.02.20 RakSheela9
13:50 | 04.02.20 לורן יעקובי
11:30 | 26.01.20 יהודית כהן10
15:08 | 17.01.20 דניאלה1311

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ