לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4577145,771 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

לצפיה ב-'קודם קול אמא: חברויות לאחר לידה'
קודם קול אמא: חברויות לאחר לידה
<< ההודעה הנוכחית
11/06/2012 | 07:32
28
776
אז הפינה היום תעסוק בנושא שעולה פעמים רבות במעגלי האמהות לאחר לידה שאני מנחה.

החברות.

אז איפה אתן בנושא הזה? עד כמה אתן מצליחות לשמור על קשר, לשתף במה שעובר עליכן עם חברות טובות מלפני הלידה?

עד כמה יש לכן צורך? עד כמה החברות פנויות להכיל אתכן? עד כמה סטטוס שונה בחיים (למשל, חברה שעדין לא אמא או חברה שכבר אמא ותיקה יותר) משפיע על החברות?

האם יצרתן חברויות חדשות לאחר הלידה, עם אמהות לתינוקות? האם יש לכן צורך כזה?

מצפה לקרוא אתכן בכיליון עיניים, כרגיל,
בטי
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'חברות - שאלה מעניינת...'
חברות - שאלה מעניינת...
11/06/2012 | 08:16
527
לדעתי אפשר לסכם את זה בכך שאת מפסידה חברות מצד אחד ומרוויחה מצד שני

אני מוצאת שעם החברות הרווקות שלי יותר קשה לשמור על קשר מאז שנולדו ילדיי ויש גם כאלה שהקשר איתן ניתק. אני מוצאת שהן לא בדיוק ששות לבוא אליי , כי ההתעסקות הבלתי פוסקת בילדים מאוד מעייפת אותן. היתה לי חברה (רווקה) שבאה לעזור לי ערב אחד שבעלי היה במילואים, היתה אצלי שעתיים ואחרי שהילדים הלכו לישון פשוט נרדמה על הספה מרוב עייפות! אני מבינה שזה קשה למי שלא רגיל

מצד שני הכרתי בזכות הילדים (בייחוד הילד הגדול שהוא בגן עירייה) חברות חדשות, שבהתחלה הקשר ביניהן סבב סביב הילדים והיום אנחנו כבר חברות בלי קשר, יוצאות יחד , הולכות יחד להתאמן וכו (וכמובן גם נפגשות עם הילדים)

בנוגע ליכולת של החברות להכיל אותך, אני הגעתי למסקנה חשובה : שלמרות שאני יכולה לדבר על ילדיי מהבוקר עד הערב - עדיף להמנע מזה - כי בינינו, זה די משעמם! אני בעצמי משתעממת מאוד משיחות בלתי פוסקות של נשים אחרות על איך הילד שלה אוהב את הסלט ואיך הילדה שלה אוהבת את הקוקיות שלה...אז אני משתדלת לא להלאות את האחרים לזה. כמובן שמי ששואל ומתעניין מיוזמתו - אשתף בשמחה.

בנוגע לשיתוף בקשיים - כמובן שהאמהות מבינות טוב יותר אחת את האתגרים שבאמהות. לחברות הרווקות אני משתדלת להתלונן פחות כי מהן לרוב אני מקבלת תגובות גנריות נוסח "כל הילדים גדלים בסוף" ו"יהיה בסדר". אני מרגישה שהאימהות תמיד יותר מנסות לעזור ולמצוא לך איזשהו פתרון מנסיונן
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'חברות, חברות, חברות '
חברות, חברות, חברות
11/06/2012 | 09:02
1
509
משתנה מחברה לחברה
נשארתי בקשר עם רוב החברות שלי
דביר הוא הילד הראשון "בחבורה"
ולכן כולם אוהבים אותו ואוהבים להיות בחברתו
(אבל אף פעם אני לא מצליחה להשיג בייביסיטר S.O.S עם אחת מהחברות האלו )

באופן טבעי אני בקשר הרבה יותר חזק עם חברות שלהן יש ילדים
אז יש לי חברות שתמיד היינו חברות טובות אבל כשהן ילדו באופן טבעי פחות נפגשנו אחה"צ או בערב ואחרי שאני ילדתי הקשר החזק התחדש ואנחנו נפגשות יותר ומבלות עם הילדים

ויש לי חברות שנהיו חברות שלי בזכות הילדים, הכרנו בקומונה של התל"מ שלנו ואנחנו באמת חברות טובות.
מי שקראה לפני שבועיים את הטור של שיר זיו במוסף של ישראל היום- בדיוק זה!!
מקשקשות כל יום, כל ה-יום ב-whats app, דנות על נושאים שקשורים לילדים, לזוגיות, לעבודה ובאופן כללי מתייעצות על הכל ומשתפות הכל ברגע האמת
מרבות להיפגש בשעות אחה"צ עם הילדים ובשעות הערב המאוחרות בלי ילדים, יוצאות לטיולים (בנתיים היה רק אחד אבל אני רוצה כבר עוד אחד ) עם הילדים והבעלים...
אני מתה על החברות היקרות האלו ומקווה שהן קוראות את הפוסט הזה כדי להזכיר להן כמה אני אוהבת אותן
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מרגשת!!'
מרגשת!!
11/06/2012 | 12:57
199
מתה עליך ועל דבירון הקטון.
אז לצערי מזדהה עם מעיין.
מצד אחד יש את החיבור הטבעי והנוח והנעים והבטוח עם מי שנמצא שם איתך בכל צעד ושעל ויודע לרוב לפני הבעל איך הילדה מרגישה ומה עשתה ואילו חוכמות היו לה. זה באמת מעגל נשים מעצים שאני חבה לו תודה יום יומית.

עם אחותי הקשר התהדק באמת סביב הילדים עכשיו, כבר השנים שביננו (9) פחות מורגשות
מצד שני, זה יצר פער מאד קשה לגישור עם מי שאין לו ילדים/אחיינים לפחות.
קשה להיות זה שתמיד לא יכול לבוא בהתראה קצרה(ואנחנו קלילים ועם בייביסיטר ועדיין), מעדיפים לארח בערב אצלנו כי הילדה ישנה, מה שעובר לי בראש פחות מעניין את הסטודנטים הרווקים/נשואים טריים

מאוכזבת מהחברה הכי טובה שלי עוד מההריון והיום שנה אחרי ואני עדיין לא יודעת איך להגיד לה שהיא פשוט לא היתה ועדיין לא פה בשבילי ואני מנסה לא לכעוס כי היא לא במקום הזה, אבל זה מצטבר.

אז כן, החיים משתנים צריך להתאמץ יותר לשמור על קשר,אבל מי ששווה את זה - אז מצליחים.

אוהבת אותך מעייני!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'נושא עצוב בשבילי....'
נושא עצוב בשבילי....
11/06/2012 | 09:17
512
אין לי אפילו חברה אחת מלפני החתונה- הריון -לידה.....
היו לי המון חברות טובות רובן היו רווקת או בזוגיות ארוכה שעוד לא הגיעה לחתונה
חברה אחת התחתנה חודש לפניי ונשארנו קצת בקשר ואז היא התרחקה
וישנה עוד חברה אחת שהיינו בקשר מצויין עד לפני כמה חודשים עד שהיא התחתנה, זאת אומרת שהיינו בקשר מעולה גם אחרי החתונה שלי גם אחרי שילדתי היא באה לבקר המון פעמים וגם אני נסעתי אליה עם הילד והיה כיף
ואז היא התחתנה וכנראה היא לא שלמה עם זה ואני לא ממש יודעת איך להתנהג איתה, ברוך ה יש לי בעל מקסים שמת עליי וממש מעריץ אותי, ובעלה, בואו נגיד לא ממש מתנהג אליה כמו שאני חושבת שראוי לה....
כשהיא התחתנה היא אמרה שהיא לא שלמה עם זה וכמה חודשים אחרי החתונה היא התקשרה וסיפרה שלא טוב לה, הזמנתי אותה אליי באמת מכל הלב והקשבתי לה וניסיתי לעזור ופיניתי המון זמן במיוחד כדי לדבר איתה,  כנראה שלא ממש טוב לה אם היא נעלמה ככה....
ומאז לא דיברנו, כנראה היא עסוקה בעבודה ובלבנות את החיים החדשים
אני חושבת שאנסה להתקשר אליה שוב היום....

זהו, שפכתי מה שהיה לי...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'חברותיי הטובות מהילדות'
חברותיי הטובות מהילדות
11/06/2012 | 13:06
10
584
ללא ילדים - הקשר איתן נמשך כמובן אבל לא באותה תדירות שהייתה לפני שילדתי.
יש רגעים שאני מקנאה בהן על הזמן החופשי, הספונטניות בחייהן, האפשרות לצאת עד השעות הקטנות של הלילה.
יש רגעים שהן מקנאות בי על הבית שהקמתי, על הזוגיות היציבה, על הילדים המתוקים.
ועדיין למרות האהבה שלי אליהן, הן לא תמיד מבינות את הקיטורים, את הבעיות...כלומר הן יודעות מה זה להיות עייפה אבל הן לא מבינות מה המשמעות של להיות עייפה ועדיין לתפקד בבית במלוא המרץ אחרי יום עבודה מלא..
אחרי שילדתי את נועם התחלתי להשתתף בפורום הזה - ופה הכרתי חבורה של בנות, איך נגדיר אותן? חגורת ההצלה שלי, האקמול שלי, החמצן שלי, החיבוק שלי בחיים.
אנחנו מבינות ומכילות אחת את השנייה על כל יתרונותינו וחסרונותינו, אנחנו מכירות את כל 1000 גווני האפור שיש בנו ויודעות לחבק חזק חזק גם אם זה וירטואלי או טלפוני.
חבל שאנחנו לא מצליחות להיפגש יותר (רמז אהמ אהמ)
אוהבת אתכן נשמות שלי!!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'חייבת להגיב'
חייבת להגיב
11/06/2012 | 13:38
3
496
לא מכירה את הבנות המדוברות אבל...
נשמע שזכית בחבורה מרשימה ביותר
אשרייך...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'פרנצוצקה אפשר להציע לך חברות? '
פרנצוצקה אפשר להציע לך חברות?
11/06/2012 | 18:50
2
84
לצפיה ב-'יוו אני מתרגשת!!'
יוו אני מתרגשת!!
11/06/2012 | 19:57
1
206
אני מרגישה כל כך מקובלת!!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'גמני גמני! אפשר להציע לך גם? '
גמני גמני! אפשר להציע לך גם?
11/06/2012 | 20:43
62
לצפיה ב-' אוהבתותך י'מהממת'
אוהבתותך י'מהממת
11/06/2012 | 20:12
68
לצפיה ב-'את חמודה את!'
את חמודה את!
11/06/2012 | 20:15
3
200

אני מקווה שחגורת ההצלה בצבע שחור נכון?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-' זה השיר של גלי!!!'
זה השיר של גלי!!!
11/06/2012 | 20:37
32
לצפיה ב-'עם גולגלות ורודות'
עם גולגלות ורודות
11/06/2012 | 20:36
30
לצפיה ב-'כשאת כבר "מבוגרת" קשה יותר לפתח חברויות'
כשאת כבר "מבוגרת" קשה יותר לפתח חברויות
11/06/2012 | 20:47
125
עמוקות של ממש.
עם שיתוף והבנה והכלה ויכולת לשקף וללמד והכל הכל הכל באהבת חברות אמיתית שיש בה חדווה וגם עצב וקושי.

אוהבת אתכן חברות שלי. מזל שאתן כאן.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אצלי הרוב זה מאחרי הלידה'
אצלי הרוב זה מאחרי הלידה
11/06/2012 | 15:11
272
לא היו לי הרבה חברות לפני שבתי נולדה, ומאז שהיא נולדה, זכיתי להכיר הרבה חברות חדשות.

גם בזכות תפוז- פורומים שלא הייתי גולשת בהם לולא ילדתי אותה, וגם בגנים השונים אליהם שלחנו אותה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הגעת לי בדיוק בזמן אם הנושא הזה...'
הגעת לי בדיוק בזמן אם הנושא הזה...
11/06/2012 | 18:02
1
260
אני עוברת ימים רבים במחשבות על כל חברותיי שאבדו במהלך טיפולי הפוריות שעברתי, ניתקתי המון קשרים עם חברות שהפכו לאמהות כשאני חייתי במלחמת חיי כדי להביא את ביתי לעולם.
ב"ה היום אני אמא שכמהה לחברות ישנות וחדשות בגלל תקופת ההתרחקות שעברתי.
אז אומנם לא ממש עניתי אך שפכתי את אשר על ליבי...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-' ענית לגמרי'
ענית לגמרי
11/06/2012 | 21:16
90
קודם כל, שולחת לך חיבוק עוטף וגדול.

שמחה מאוד בשבילך שאת אמא. הביטוי "מלחמת חיי" מצמרר ממש ומדגים איזו דרך מפרכת עברת עד לאימהות. האם יש לך אנרגיות לנסות ולחדש את הקשרים, אפילו תוך כדי פתיחת הלב ושיתוף על הסיבות לניתוק הקשרים?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'נושא מסובך אצלי'
נושא מסובך אצלי
11/06/2012 | 18:26
230
עוד מהתיכון היינו חבורה של בערך 6 בנות בקשר תמידי.
כמובן שלכל אחת הייתה את החברה שהיא יותר קרובה אליה, אבל תמיד נשארנו מלוכדות.
גם בצבא ולמרות חוסר הזמן, המשכנו לשמור על קשר.
מייד אחרי הצבא חזרתי בתשובה, זה לא גרם לריחוק מהן, פשוט נושאי השיחה כבר לא תמיד תואמים.
את בעלי הכרתי כמה שנים לפני החזרה בתשובה וכן כל חברותיי הכירו אותו מצויין.
שנה אחרי הצבא התחתנתי ועברתי לגור בצרפת (בעלי צרפתי).
הצלחנו לשמור מעט על קשר(יחי הפייסבוק), הן התרגשו מאוד לשמוע שאני בהריון ועוד יותר כשילדתי את שירה.
ולמרות המרחק כולן מצאו את הדרך לומר לי מזל טוב ולהביע את התרגשותן על שהפכו לדודות.

בנתיים בצרפת יצרנו חברים חדשים וטובים!
כולם היו נשואים, כולם דתיים באותו הראש שלנו, כולנו ילדנו פחות או יותר באותו הזמן.
והיה לי כל כך כיף! שמבינים אותי שחושבים כמוני, שיש עם מי לדבר על הקטנה עם מי לצאת לסיבוב על העגלה.

אחרי שנה וחצי בצרפת חזרנו לארץ
שמחתי לחזור לארץ ולהיות קרובה להוריי, אבל הייתי עצובה להיות רחוקה מהחברים שיצרנו.
כמובן שאני בקשר טוב עם חברותיי מהארץ אבל אין מה לעשות זה לא אותו דבר.
הן לא דתיות, לא נשואות, בלי ילדים.

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הפעם אני עונה'
הפעם אני עונה
11/06/2012 | 20:13
1
161
כן יצרתי חברויות חדשות- בזכות קומונה של הת"למ שלי.
חברות מהעבר  לא נעלמו , יש לי גם כאלו בלי ילדים, ואפילו רווקות.
אני מאד אוהבת שהן באות לבקר, שמרעיפים אהבה על יונתן שלי.
אני לא חושבת שיש לי חברות שנעלמו בעקבות הלידה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שמחה בשבילך'
שמחה בשבילך
11/06/2012 | 21:17
25
לצפיה ב-'אני ממש מזניחה את זה '
אני ממש מזניחה את זה
11/06/2012 | 20:33
2
243
ללכת לפאבים/סרטים/בתי קפה נהפך כבר לאופרציה שאין לי כוח לתפעל... ובכלל, כבר קשה לי להזדהות עם סיפורים על דייטים ושאר הדברים אותם עושות רווקות שאני כבר לא זוכרת מה הם...
מצד שני אני לא ממש צדה לי אמהות חברות חדשות (החברות שלי נותרו רווקות...). לא יודעת איך אמורים ליצור חברויות על בסיס ״לשתינו יש ילד עם מוחטה, בואי נתחבר!״.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הצחקת אותי עם המוחטה'
הצחקת אותי עם המוחטה
11/06/2012 | 21:09
118
למרות שהעלית נושא מאוד מורכב ולא פשוט. מאוד קשה ליצור חברויות חדשות עם אמהות. ולכן יש את "אמהות נפגשות" כאן, ואת מעגלי האמהות שאפשר לפגוש שם נשים בתקופה דומה ולהכיר לעומק, וחוגים ומפגשים אחרים בהם אפשר לנסות, ואת הגינה כשהילדים גדלים, ואז את המסגרות עצמן - שלפעמים קל יותר להתחבר בהן לאמהות אחר הצהרים.

ועל אף כל אלה, זה לא פשוט "להתחיל" עם אמא אחרת. ואיך עושים את זה. יכולה מאוד להתחבר ולהבין את הלך הרוח והמחשבה האלה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הרגת אותי עם המוחטה....'
הרגת אותי עם המוחטה....
12/06/2012 | 09:50
41
...ועכשיו ברצינות
גם לי היה קשה להתחבר לאימהות אחרות, וזה בעצם קרה רק לאחרונה, כשבן הבכור שלי הוא בן 4 וחצי והתחיל להזמין חברים מהגן והחברים התחילו להזמין אותו.

זה לא כזה פשוט בסה"כ, זה שהילדים מסתדרים אחד עם השני, זו ממש לא ערובה לכך שתסתדרי עם אימא שלו, וגם ההפך. יש אמהות שהתחברתי אליהן, אבל ליאב לא ממש מסתדר עם הילדים שלהן
אבל בכל מקרה אם מצליחים להגיע למצב שגם הילדים מסתדרים וגם האימהות זה ממש כיף, כי אז כיף מאוד להפגש - הילדים מעסיקים אחד את השני, האימהות שותות קפה ומרכלות בנחת. מומלץ!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מנסה לסכם אתכן'
מנסה לסכם אתכן
11/06/2012 | 21:04
1
181
רובכן דיברתן על כך שאתן לא ממש מצליחות לשמור על קשר עם חברות רווקות. תחומי העניין השתנו, אנחנו האמהות כבר לא יכולות להיות כל כך ספונטניות, הן לא יכולות להבין מה עובר עלינו (העייפות, אתגרי האימהות וכו'), שעות הפעילות השונות והקנאה ההדדית - שלנו בהן ושלהן בנו.

כמו בזוגיות, גם בחברות, הטיימינג והסנכרון בין האנשים הם קריטיים. יתכן והתקופה הזו של תחילת האימהות היא כה עמוסה ומאתגרת, והפער שמרגיש עצום בין נשים שהיו חברות טובות - אחת הפכה אמא ואחת נשארה רווקה - מרחיקים.

וכן, זה עשוי להיות מאוד עצוב להרגיש שאיבדנו חברות טובות. ואפשר לתת לזה מקום ולהתאבל על זה רגע.

ויתכן, וזוהי רק תקופה. והתקופה הזו תעבור, אולי החברה שלנו תהפוך אמא בעצמה, אנחנו נהפוך אמהות ותיקות יותר, והחיבור יחזור.  

וכן, זה מאוד טבעי, כפי שרובכן כתבתן להתחבר עם אמהות אחרות. לחפש את השבט הנשי החסר כל כך בתקופתנו, ולחבור לאמהות נוספות, בשעות אחה"צ עם הילדים, בבקרים, בפורומים ובקומונות. לתמוך ולהרגיש נתמכת על ידי מי שיכולה להבין מה עובר עלי.

וכמה ששימחתן אותי שכתבתן עד כמה המרחב הוירטואלי ממלא אתכן. עד כמה אתן מוצאות בו מזור לפרוק את שעל לבכן לנשים אחרות שמבינות אתכן.

תודה על שיתופים מרתקים כרגיל,
בטי
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'כל כך מהר סיכום בטי? '
כל כך מהר סיכום בטי?
11/06/2012 | 22:30
100
שנייה לפני שאני צונחת למיטה אני חייבת לשפוך את אשר על ליבי...
שלשום בלילה שוב חלמתי על חברה אהובה שהחליטה לנתק עמי קשר קצת אחרי שילדתי את בני הבכור. לקח לי המון זמן להבין שזה מה שקרה ושיחת טלפון קרירה אחת שלא סיפקה הסברים חתמה את החברות שלנו לנצח. אני מתה מגעגועים, אני עדיין אוהבת אותה מאוד ועצובה כל כך שהקשר התנתק אבל אני גם כועסת שהיא לא מצאה את החמלה בליבה להכיל אותי כשבדיוק התחלתי להתאושש מהכנראה דיכאון שהייתי בו אז.
ויש עוד כמה חברות שהתאדו.. בעיקר הרווקות.
למזלי רוב החברות שלי הביאו ילדים בערך בזמן שלי ועם החברות האלה אני בקשר. עם אחת מהן בדיוק סגרתי את הטלפון כרגע אחרי שלא דיברנו מאז שילדתי את הבן שלי השני (הוא בן 9 חודשים עכשיו). היא אמרה "אני חושבת עלייך המון ולא מתקשרת" ואני אמרתי "אבל את מסוג החברות שאפשר לדבר איתן גם אחרי שנה וזו לא תהיה בעיה". היא מבינה שהחיים רצים ולא מחכים לאף אחד אבל האהבה והקשר עדיין שם.
אחרי שילדתי היה לי צורך אדיר בחברה זמינה עם אימהות לילד ראשון. אחת מצאתי דרך הפורום, הייתה ביננו התאמה מושלמת לצערי היא עזבה את העיר. אנחנו כל הזמן רוצות להיפגש וזה לא קורה אבל החיבור ביננו מדהים. חברה אחרת הכרתי בקורס אימהות שכזה. הקורס לא היה משהו אבל לפחות הרווחתי חברה. החיבור בינינו לא מדהים כמו עם השניה אבל היא מתוקה ומקסימה ואנחנו נפגשות עם הילדים לפחות פעם בשבוע. עדיין לא עזרתי אומץ להתחבר עם אימהות מהגן. גם בגלל שאני לא כל כך אוספת/ מביאה את הילד אלא בעלי אבל גם בגלל שאני קצת קשה בלהתחבר... זו מטרה לשנה הבאה. גם כרגע אם הקטן זה קצת קשה לצאת עם שניהם...
יאללה שפכתי
לילה טוב
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני מתבעסת...'
אני מתבעסת...
11/06/2012 | 22:50
154
באפן כללי, אין לי הרבה חברויות כי אני מתקשה ליצור קשרים חברתיים, למרות שאני חברותית מאוד, אבל קשה לי להעמיק קשר מסתם קשר בעבודה/ לימודים למעבר...
יש לי ידיד טוב, רווק, שמאז שילדתי ואפילו בהריון הרגשתי שהוא לא מבין אותי ושהוא תקוע באיזה שלב ילדותי כזה והוא לא הבין את הלחצים והפחדים שלי בכלל (גם כשהם היו מאוד לעניין והיה להם בסיס) ומאז שילדתי, בקושי נפגשנו...
יש לי חברה טובה מתקופת הצבא שילדה לפניי והתרחקנו קצת (ממילא גרות רחוק מאוד), היא מסוג החברות שגם אם לא מדברים כמה חודשים- ברגע שמדברים זה כאילו לא עבר זמן... כשאני נכנסתי להריון התקרבנו שוב מאוד והיא מייעצת לי המון מאז שילדתי ואפילו אמרה לבוס שהיא חולה בשביל להיות איתי יום שלם ולעזור לי עם התינוק כשהיה בן כמה שבועות ואני רציתי להתאבד מייאוש :( נורא חבל לי שהיא לא קרובה אליי פיזית, אחרת אין ספק שהייתי מרגישה יותר תמיכה. יש לי עוד כמה חברות מהלימודים, רווקות וצעירות ממני בכמה שנים ואני עוד יותר מרגישה עכשיו שאני במקום כל כך רחוק מהן (למרות שהקרובה מביניהן אליי דווקא יחסית בוגרת) ואני המייעצת ומרגישה שלא יכולה לקבל מהן עיצה... בכלל, כמעט כל הבנות בכיתה שלי צעירות ממני בכמה שנים טובות (אני עוד רגע בת 30 ורובן גג 24, שזה לא נשמע הרבה, אבל זה המון בגילאים האלה מבחינת איפה נמצאים בחיים רגשית, זוגית, סטטוס וכו'- נגיד גרות עם ההורים וחסרות דאגות, פנויות או גג גרות עם חבר וכו').

הייתי רוצה להכיר אמהות מהאיזור שלי, אבל לא ממש יודעת איך להתחיל... וגם בעלי הוא כמוני- נורא חברותי בחוץ, אבל כשמדובר בקשרים קרובים, קשה לו גם להתקרב ולשמור על יחסים טובים וקרובים... הוא זה שלוקח אותו מהמעון ולכן גם לא ממש יוצא לי להכיר הורים אחרים ולא יודעת כמה זה רלבנטי במעון ולא בגן ששם ההורים יותר מעורבים...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'חברויות'
חברויות
12/06/2012 | 06:45
80
חברות הילדות שלי בצפון ואילו אני עברתי למרכז אז זה קשר טלפוני, ופה יש לי איזה כמה חברות אבל זה גם לרוב טלפוני חוץ מאחת מקסימה שהכרנו בביח, כי היינו באותו  חדר 3 ימים ונשארנו בקשר, אז שתינו בחופשת לידה עדיין ונפגשות. אבל ככה? לא יכולה להגיד שיש לי הרבה חברות, יותר ידידים, הענין היחיד שכולם עובדים, ואני בערב נשפכת, סמרטוט כלים, אתמול נרדמתי בשעה 21:30 וזה עוד אחרי שמשכתי חצי שעה, כי התבאסתי ללכת לישון. ה"פגיעה" היחידה מבחינתי בחברויות שבערב, אין לי כוח להפגש, אני נרדמת.
הורים לתינוקות >>

הודעות אחרונות

09:11 | 13.02.20 RakSheela9
13:50 | 04.02.20 לורן יעקובי
11:30 | 26.01.20 יהודית כהן10
15:08 | 17.01.20 דניאלה1311

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ