לכבוד שבוע הספר- שרשור ספרים!!!

לכבוד שבוע הספר- שרשור ספרים!!!

שבוע הספר מתחיל מחר, והוא נראה לי כמו הזדמנות נהדרת לחדש ספריות לקטנטנים ואולי גם לנו :)

אתן מוזמנות לשרשר המלצות לספרים לפי חלוקת הגילאים ולכתוב כמה שורות על הספר ואיפה אפשר להשיג אותו, אם הוא ספר שלא נמכר בכל רשתות הספרים.

קריאה נעימה וקסומה!

ספרי תינוקות פשוטים שיש לי

לא יודעת עד איזה גיל...
*צבעים- ספר קשיח שבו בכל זוג דפים יש צבע ושני עצמים בצבע הזה- הספר הראשון שהתחלתי להקריא לו :) (בן 3 חודשים כמעט)
*קוקו- ספר שבו בכל עמוד יש חצי דף עם זוג ידיים, וברגע שמעבירים מגלים מה יש מאחוריהם (כלב, סבתא וכו')- אולי מתאים לגיל מעל חצי שנה?...
*לילה טוב ירח- קשיח, מדבר על לילה טוב לכל דבר בערך :)
*לבד על המרבד- חתול שרצה להיות לבד על המרבד, אבל כל העולם הצטרף אליו :) קשיח
*ברכבת יושבת ארנבת- ספר פשוט על רכבת ומה שהיא עוברת בדרך, קשיח
*הלו, הלו אבא!- קשיח. ילד שמדבר עם אבא בטלפון והוא אומר לו מה הוא יביא לו
*מילים- ספר נפתח עם כל מיני מילים ותמונות של מילים, קשיח ומאוד ראשוני

mayaes

New member
לבד על המרבד היה אצלנו להיט !!!

בייחוד עם הוספת קולות של חיות , היה ממש אטרקציה :)
חוץ מזה גם מעשה בחמישה בלונים עם כול הצבעים היה דיי אהוב.

PrncsBamby

New member
עם כל הספרים של גילאי שרשומים

בגילאי 6-12 אפשר להתחיל גם בגיל הזה. מה שחשוב זה להרגיל את הפצפון להקשיב ולראות תמונות.
אני התחלתי בגיל חודשיים עם מעשה, בחמישה בלונים, קישתא (מעולה גם לגדולים יותר - זה ממש סיפור והטקסט מאוד קצר בכל עמוד), תירס חם ובוא אלי פרפר נחמד.

אפשר גם:
דגדוגים
ספרי פניה ברגשטיין - רצתי רצתי ונפלתי, האוטו שלנו גדול וירוק, שיר חדש היום יהיה לי, ויהי ערב וכמובן בוא אלי פרפר נחמד.
ביאליק לפעוטות
הפרה של סבא יפת
הזחל הרעב

KarinDi

New member
גם אנחנו

קוראים ספרים בערך מגיל חודש וחצי. כל מה שהצלחתי להשיג בקשיח. היא מקשיבה (כמובן שאני משקיעה בהמחזה ובתנועות ידיים ופנים מוגזמות) ומסתכלת לפעמים גם על הציורים:
הכי הכי הכי- דגדוגים. שעות של הנאה
ויהי ערב
הביצה שהתחפשה
הצב של אורן
תירס חם
הזחל הרעב
איפה גברת זרת (לא קשיח)

ברי83

New member
אנחנו אוהבים מאוד את הזברה גאולה

או בשמו המלא "סיפורה המופלא של הזברה גאולה" ספר מקסים בחרוזים
גם תירס חם ומיץ פטל התקבלו בחיוכים:)

פרפר נחמד! ה-ספר

מעשה בחמישה בלונים
חתול על המרבד
תירס חם
אלה האהובים אצלנו בינתיים

muga

New member
ספרים קשיחים

מרים והים
ברכבת יושבת ארנבת
ויהי ערב
חמישה בלונים
תירס חם
יעל מציצה לרחוב
הזחל הרעב
דגדוגים

כל הנ"ל רלוונטיים גם לגיל שנה-שנתיים

וכל ספר שיש בו תמונות גדולות וברורות של אובייקטים/חיות/אנשים.

zimka1

New member
מה, מקריאים סיפור בגיל כזה?

אני מדברת איתה הרבה, אבל להקריא לה סיפור בגיל 7 חודשים איכשהו לא נראה לי.

בועת sabon

New member
תנסי. יכול להיות שתופתעי.

אני מקריאה לסיון מגיל חודש:
ויהי ערב
מעשה בחמישה בלונים
תירס חם
דירה להשכיר
אליעזר והגזר
איה פלוטו
אלה היו הראשונים שקנינו. היא הקשיבה יפה והסתכלה בתמונות. סוף סוף לא בכתה אז זה עודד אותי להמשיך.
סיפרתי גם בע"פ. נראה שהיא אוהבת סיפורים בחרוזים.

אחר כך הצטרפו:
מיץ פטל
מרים והים
לבד על המרבד
האריה שאהב תות
זרע של צנונית
הלו הלו אבא
שמוליקיפוד
המטריה הגדולה של אבא
הבית של יעל
ויש גם שני ספרים עם תמונות של חיות ללא מילים ואת יכולה להצביע, לומר את שם החיה והקול שהיא עושה ובעוד כמה חודשים לשאול אותה והיא כבר תדע.

ספרים זה כיף וזה בד"כ זמן רגוע עם אמא, ואפשר לקרוא בדרמטיות, להוסיף פרצופים, תנועות ידיים ודיגדוגים.
וגם אם היא לא תתחבר עכשו אפשר בעוד פרק זמן לנסות שוב.
בהצלחה.

zimka1

New member
אתן מאוד מאוד משקיעניות

אבל מאוד! מה אני יגיד...מרגישה שקצת מוקדם. לשיר לה כן, לדבר איתה, ליגוע בה, לתת לה לזחול, ללטףאותה, אבל ספרים מה אני יגיד...מאוד משקיעניות...

אצלי ניסיתי להקריא לו סיפור בגיל

חודש וחצי- חודשיים והוא לא שיתף פעולה, הקשב שלו היה קצר.
בגיל חודשיים וחצי, לא מזמן, התחלתי לנסות ספר של צבעים עם תמונות, ששם אני רק אומרת לו את המילה של הצבע ואת השם של העצם ומדפדפת לאט. לאחרונה הוא היה מסוגל והתעניין והקשיב עד סוף הספר. אם הוא עדיין היה רגוע, הקראתי הכל באנגלית :)
אני חושבת שעוד שבועיים ככה, כשהוא יהיה בן 3 חודשים וקצת, אני אנסה גם ספרים של ממש.
אני חושבת שגם ספרים של צבעים, צורות, חיות וכו' שיש שם רק שם של עצם ולא ממש סיפור, זה גם טוב- גם בגלל שזה מגרה להם את הראייה והם אוהבים להסתכל בתמונות כמו ספר שחור לבן וצבעוני ששמים להם במיטה או בעגלה) וגם את אוצר המילים.
נסי, אולי תופתעי לטובה :)

zimka1

New member
אני חושבת שגם אם הייתי משתפת אותה

בפרטיי פרטים במה שקרה לי בעבודה, או ממוללת איתה איזה צעצוע שלה היא הייתה מקשיבה רוב קשב. היא פשוט אוהבת תשומת לב- מילים- קולות- משחקים וזה לא משנה אם זה אמא עם ספר או אמא עם ארנב מבד. כרגע אני ממש לא בטוחה שהספר הוא ספר ולא עוד משהו עם מרקם וצבעים לידה כשאמא מדברת אליה תוך כדי...

גם אם כן, אז מה?

את עדיין נותנת לה חוויה שיכולה להיות חלק מטקס שינה שימשך עוד הרבה זמן, אולי אפילו שנים... לדעתי זה הרגל נחמד והיכרות עם עולם הספרים, הרי ממילא קשה למדוד ולדעת בדיוק מתי הילד מבין באמת מה את אומרת ומתי הוא נהנה מספר כי הוא ספר ולא סתם מי את מדברת...
אז לחכות לשלב שבו הוא ממש מדבר כדי לדעת, זה מאוחר מידי לטעמי

zimka1

New member
אין בעיה זו רק דעתי...

בכל אופן אצלנו לא ממש צריך טקס שינה כרגע, חיבוק, מוצץ, ליטוף והופ נרדמת (אולי זה גם טקס בעצם) דיבורים רק מעוררים אותה...

בטח שכן...

אני התחלתי להקריא סיפורים כשגמרו לי נושאי השיחה
עם הקטנה...
התחלתי לפני חודש וקצת (היום היא בת 5 ח') והיא ממש אוהבת את "הפרה של סבא יפת" היא מתלהבת מהאיורים הצבעוניים וכבר מזהה את הספר
גם עם "תירס חם" נרשמה התלהבות

למעלה