לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4577145,771 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

לצפיה ב-'קודם קול אמא : אימהות ובריאות '
קודם קול אמא : אימהות ובריאות
<< ההודעה הנוכחית
14/05/2012 | 09:06
39
643
אמא יקרה,  

נעים להכיר  חוזרת לצורך מי שפספסה בשבוע שעבר... ותודה רבה כל הגולשות והקוראות בשבוע שעבר. היה לי ממש כיף כאן בפורום, והסיפורים היו פשוט מקסים והרגשתי שמי ששיתפה קיבלה תמיכה נהדרת.

"נרגשת מאוד להנחות פינה שתהיה מוקדשת לך. פינה שהיא פסק זמן עבורך. מקום רגע לנוח מהעשייה ולהיות בהוויה. מין מקום להתבונן בו רגע על איפה את בתוך כל האימהות הזו, מהן התחושות שלך לגבי כל מיני עניינים שעוברים עליך ברגע זה, איזה קולות עוברים לך בראש ובלב. מקום לבוא, לפתוח לשתף את רחשי ליבך ובו זמנית יש לך כאן גם הזדמנות פז לתמוך באמא אחרת.  

מטרת הפינה הזו היא לדון בנושאים הקשורים למעבר לאימהות ולאימהות עצמה. בכל שבוע, כמו במעגלי האמהות לאחר לידה שאני מנחה, אניח נושא מסוים, שמי שהנושא ידבר אליה ויפגוש אותה, מוזמנת להתייחס אליו. במעגלי אמהות בחיים הלא וירטואלים ישנה המון תמיכה לכל אמא. אשמח מאוד אם נצליח ליצור כאן מעגל, כלומר, שמי שמתאים לה תתיחס גם לדברי האחרות, ושזה לא יהיה רק פינג פונג ביני, כמנחת הפינה, לבין מי שהגיבה לנושא הדיון.  

מבחינתי, אשמח אם נצליח להכיר בכל התחושות שעולות. גם להיבטים הפחות ורודים הקשורים לאימהות, ויש הרבה כאלה.  

אשמח ממש אם נצליח לענות זו לזו בצורה מכבדת ותומכת, גם אם הדברים של האמא האחרת פוגשים אותנו בחלק של עצמנו שלא מוכן לקבל את ההתנהגות / המחשבה / התחושה. כדי שימשיך להיות לנו נעים וכיפי לעטוף את עצמנו בתמיכה המדהימה שאנחנו יכולות לתת זו לזו.  

אז מי אני? שמי בטי גורן, נשואה לירון, אמא של אורי, בת ה-3 כמעט וחצי, והגר בת השנה ושלושה חודשים, גרה בת"א. אני מנחת קבוצות של אמהות לאחר לידה (מעגלי אמהות), דולה ומדריכת הכנה ללידה. עם כל ילדה שנולדה, נולדה בי תשוקה מקצועית חדשה שהייתה קשורה למקצועות ההריון, הלידה וההורות. כשמונה חודשים לאחר שאורי נולדה, התחלתי להנחות מעגלי אמהות, גם מהצורך האישי שלי להקיף את עצמי באמהות ולעסוק בתקופה הכל כך משמעותית הזו. במשך הזמן, עד היום, מעגלי האמהות הפכו למעגלי אמהות לילד ראשון, לילד שני, לנשים בהריון ולאמהות דוברות אנגלית (שהן גם זרות או עולות בארץ). כחמש דקות לאחר שהגר נולדה, הסתכלתי על המיילדת והדולה שלי, והתעוררה בי תובנה מאוד עמוקה שבלידה הבאה שאנכח בה, ארצה להיות חלק מהמלוות והתומכות בלידה. וכך אכן היה  נרשמתי ללימודי דולה ומדריכת הכנה ללידה כשהגר היתה בת 3 חודשים והבדיחה של הלימודים היתה שהמילה הראשונה של הגר הקטנטונת, שנכחה בכל ההרצאות, תהיה "פרינאום"   דבר אחרון לבינתיים: אני מגיעה מרקע השכלתי של תואר שני בייעוץ חינוכי והנחיית קבוצות.  

הנושא של הפינה היום הוא אימהות ומחלות . נושא שלצערי חוויתי בכל לש"ד עצמותיי בשבוע האחרון. אני חושבת שרק הפכתי אמא, הבנתי עד כמה זה כמה זה לא פשוט עבורי לקחת את פסק הזמן החשוב הזה להחלמה ולריפוי. עד כמה ההבנה הזו שיש כאן יצור קטן, חמוד וחסר ישע בלעדיי, לא ממש מאפשרת לי להרפות ולנוח. עד כמה קשה זה להיות אמא חולה!! אז איך זה אצלך? מוזמנת לעלות כל דבר שעולה לך אם הצירוף הזה אימהות ובריאות / מחלות, מחלה שלך, של בן/בת זוגך, של הילד/ה. מה עוזר לך לעבור תקופות כאלה?
הנושא הזה יכול להיות ממש לא פשוט, אז ממליצה לך לפני שאת מתחילה לענות, שאם את מרגישה מאוד מוצפת, הרבה יותר ממה שנוח לך להרגיש כרגע, נסי להיזכר באיזו תחושה מאוד נעימה אחרת שאת מכירה בגוף, או באיזה מאורע מאוד נעים שעושה לך טוב.   מצפה כבר לקרוא אותך,

בטי
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'להיות חולה?טוב. אבל להבריא?'
להיות חולה?טוב. אבל להבריא?
14/05/2012 | 10:38
1
435
זאת אומרת...
אני חולה, פעם בכמה זמן;
דלקת אוזניים, דלקת גרון, חום, שעלת בלתי פוסקת, עונות מעבר וכו'.
אני לא חושבת שמאז שהבחור הקטן נולד באחת מהפעמים שהייתי חולה, אפילו אחרי ניתוח לא חושבת שלקחתי לעצמי פסק זמן ונחתי באמת.
בפעם האחרונה שהייתה חולה הייתה לי דלקת גרון..
קמתי בבוקר,לקחתי את הילד לגן,עוד אפילו הלכתי לעבודה. רק שבעבודה קרסתי וחזרתי הביתה לישון.
אחרי זה במשך יומיים חייתי על כדורים עד שהיה מי שיכל לעזור לי עם הילד והרשתי לעצמי באמת לנוח.
ההרגשה היא של פול גז בניוטרל כל הזמן.
אבל אין ממש ברירה, ככה זה כשאת אמא...
אותי הכי מעניין איך גברים היו מסתדרים לבד-
גם לקום בבוקר מוקדם,גם לקחת לגן, גם להיות חולה וגם לג'נגל אחה"צ שלמים עם הילד ועוד מקלחת הרדמה וכו'....
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'פול גז בניוטרל'
פול גז בניוטרל
14/05/2012 | 17:05
189
תודה על השיתוף, אירית. התחושה היא שאין ברירה כשאת אמא ומצד שני שיש ברירה, כי את אישה, שצריכה מנוחה על מנת להבריא ועל מנת שילדיך יוכלו להנות מטיפולך.

חשבתי לפתע מה זה אומר לנו "לקחת רגע פסק זמן"? האם באיזשהו מקום זה אומר לשחרר את הילדים לאנשים אחרים ולהפחית מהסמכויות האימהיות שלנו? להיות רגע, שעתיים, יומיים, שבוע במקום שדואג קודם כל לדבר הכי אלמנטרי הבריאות שלנו. עד כמה זה עשוי להיות קשה לחלקנו. ומה קורה לנו שאנחנו לא סופרוומניות למשך כמה ימים?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אפשר לתת לכן גביע בנושא?'
אפשר לתת לכן גביע בנושא?
14/05/2012 | 12:41
2
459
יסלחו לי הגברים אבל אני חולה כמו זכר-נאנחת כמו תן מיוחם ומתחפרת בתוך עצמי כצב מבוהל.
לא מבינה איך אתן מצליחות לתפקד כשאתן חולות.
נותר לי רק לקוות שבעלי יהיה אחלה אישה אחרת הלך על הילדים
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-''
14/05/2012 | 12:58
36
לצפיה ב-'דימויים מצחיקים ויצירתיים'
דימויים מצחיקים ויצירתיים
14/05/2012 | 17:19
252
תן מיוחם וצב מבוהל. ג-ד-ו-ל!!!

וגם נשמע לי מאוד בריא לצרכי ההבראה להגיב ככה. פשוט להתחיל ולגמור עם זה, ולא לסחוב ולסחוב ולסחוב בלי להירפא. אני בכל מקרה לא התכוונתי להישמע כאילו אני איזו גיבורה גדולה שמצליחה לתפקד. רק יכולה לשים לב איך זה שונה בשבילי להיות חולה עכשיו שאני כל הזמן "בתפקיד" בעוד איך זה היה לפני האימהות.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'יום מחלת אם'
יום מחלת אם
14/05/2012 | 13:37
3
430
האמת שמהיום שהגברת התחילה ללכת למשפחון אני כל הזמן חולה. הגיע אפילו לדלקת ריאות, שבמזל היא לא נדבקה.
אם פעם הייתי יכולה לרבוץ כל היום מול הטלויזיה ולנוח, עכשיו המנוחה היא עד שאוספים אותה מהמשפחתון.

האמת שאני לא יודעת אם כאן זה המקום הנכון, אבל רציתי לשאול מה עושות אמהות כשהן צריכות ללכת לרופא.
עכשיו נדבקתי בדלקת עיניים ויש לי תור אחה"צ לרופא. האם זה מקובל לבוא עם פעוטה למרפאה?
אין לי אפשרות ללכת בבוקר (אני בעבודה) ואין מי שישמור עליה אחה"צ...
אני אקח אותה היום איתי כי אין לי ברירה, מה גם שזה רופא עיניים ולא איזה בדיקה פולשנית או מקום מלא חיידקים, אבל האם זה מה שכולן עושות?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-' את מחלקת? '
את מחלקת?
14/05/2012 | 17:13
222
איזה באסה...

אומר לך מה אני עושה, לא יודעת לגבי אחרות. אני משתדלת שלא לקחת את הקטנטנות למרפאות ומנסה למצוא סידור, אם לא מצליחה, וזה דחוף, כמובן שאקח יחד איתי. תרגישי טוב, ליפדור יקרה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מה את מרגישה לנכון ? עזבי מה אחרות עושות ...'
מה את מרגישה לנכון ? עזבי מה אחרות עושות ...
14/05/2012 | 19:09
153
זה נורא עינין של אופי , יש כאלו שיחטפו התקף לב אם יתעתשו ליד הילדה .
אני חושבת שאם את לוקחת אותה ואחכ מקלחת אותה ודואגת להיגיינה שלה אז הכל בסדר,
היום יש בגן ובאוויר לא פחות חיידקים .
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'ברוב הפעמים אני לוקחת אותה איתי'
ברוב הפעמים אני לוקחת אותה איתי
14/05/2012 | 20:47
114
מצד שני- הפעמים שהייתי אצל הרופא בכלל לא רבות
(לא בגלל שאני לא חולה כמו בגלל שמהלידה התחלתי "לנטוש" את עצמי, אני מגיעה לרופא רק כשאני מגיעה למצב בלתי נסבל, וגם זה לא תמיד!)
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'קראתי אותך והרגשתי כמו עקיצה בלב ...'
קראתי אותך והרגשתי כמו עקיצה בלב ...
14/05/2012 | 19:13
4
418
איך אתן מתמודדות עם מחלה .
אז נעים מאוד אני דניאל , אמא טריה לסהר בת ה9 חודשים חולת פיבורמיאלגיה, תסמונת דאבת השרירים . ואני חולה  , תמיד . תמיד משהו כואב לי .
אז לפעמים אני גמורה על הספה מסתכלת על הבת שלי משחקת עם עצמה . לפעמים אני מרימה אותה בידים רק אם אני חייבת להחליף לה חיתול .
לפעמים אני שוכבת לידה בשקט כי כאב לי בגב ולפעמים אני נותנת לה בקבוק כי קשה לי להחזיק את הכפית עם המרק ביד .
ואם בעלי מגיע ב7 מהעבודה סוף סוף אז לפעמים אני בבית אבל רק הוא יגיד לה חלומות פז .
ככה אני מתמודדת . לאט לאט .
וזהו נגמר כי כואב לי להקליד.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-' כל מה שאני רוצה להגיד זה '
כל מה שאני רוצה להגיד זה
14/05/2012 | 21:38
1
256
כל הכבוד לך על כל מה שאת עושה אני אישית תופסת ממך

הלוואי לנו היה כוחות לעשות חצי ממה שאת עושה ביום יום עם הילדה שלך ולנו אין שום מחלה

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-' ריגשת אותי '
ריגשת אותי
14/05/2012 | 22:00
65
לצפיה ב-'מקווה שאת טופחת לעצמך על השכם'
מקווה שאת טופחת לעצמך על השכם
18/05/2012 | 11:39
1
3
יום יום, שעה שעה.

לא הצלחתי להגיב לכן  השבוע עד עכשיו כי פשוט לא הפסקתי להיות חולה.

להיות אמא טריה ועם מחלה כרונית זה באמת לא פשוט. מקווה שאת מצליחה לקחת לעצמך כמה שיותר
עזרה.

וגם להית אמפתית לעצמך במצב הזה. המון בהצלחה לך.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'לא מספיק לצערי , לא מספיק ... '
לא מספיק לצערי , לא מספיק ...
18/05/2012 | 18:33
4
לצפיה ב-'איזה נושא... בעקבות הלידה חליתי בגרייבס'
איזה נושא... בעקבות הלידה חליתי בגרייבס
14/05/2012 | 19:50
7
453
אז השאלה לגמרי במקום בשבילי.
למי שלא מכירה, גרייבס זו מחלה כרונית של בלוטת התריס - פעילות יתר כרונית שלה. לקח המון זמן לאבחן אותה ועד היום עדיין אינני מטופלת - מקווים שהבלוטה תביא עצמה לתת-פעילות, כך יותר קל לטפל בזה.
האנדוקרינולוג אמר לי שפעמים רבות נשים מפתחות גרייבס בעקבות הריון ולידה, אבל אני יודעת שיש גם לאופן הלידה שלי חלק אדיר בכך - ילדתי בשבוע 31+4 את שחר היפה שלי, במשקל 1.700, והיינו חודש בפגיה, חודש שבו לא יכולתי להפסיק לבכות והחרדות התעופפו לכל עבר (וגם כמה חודשים אחרי השחרור).
באופן הזוי לחלוטין, הגרייבס עושה לי ההיפך לגמרי ממה שאיך הייתי כל חיי-  מחכה רק לנוח ולהתבטל בגלל שהוא גורם למטבוליזם גבוה יותר, וכל מערכות הגוף עובדות בטורבו, זה כאילו יש לי ממריץ כל היום, ואני הרבה פחות עייפה מבעבר.
אבל זה גם עושה לי כל מיני סימפטומים אחרים, כל פעם משהו אחר, ויש לי הרגשה שזו הדרך של הנפש שלי, דרך הגוף, לקחת קצת זמן לעצמי.. אפילו אם בזמן הזה אני פשוט הולכת לקופ"ח. כאילו זה הזמן שלי להיזכר שיש גם אותי ואין ברירה, חייבים לטפל גם בי מפעם לפעם.
אחרת הייתי שוכחת ממני, אני באמת חושבת ככה, לפחות בהתחלה. אני דווקא מאלה שלא אבלות על הזמן האבוד שלהן עם עצמן, אבל עד כדי כך שזה אולי גובל בהדחקה.
בקיצור, מע' יחסים סבוכה יש לי עם הגרייבס שלי.

אגב, כשאני חולה בסתם שפעת אני מרוטה עד היסוד ובעלי או ההורים חייבים להתגייס, אחרת זה נמשך ולא נגמר שבועות
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני בדיוק בתהליכים לבדיקה'
אני בדיוק בתהליכים לבדיקה
15/05/2012 | 08:12
2
149
לגבי בלוטת התריס שלי.
גם אצלי היא בפעילות יתר. אני חמישה חודשים אחרי לידה.
מתי אבחנו אצלך?
בינתיים נשלחתי לאנדו' ולUS צווארי
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אצלי אובחנה פעילות יתר די מהר - 3 חודשים אחרי'
אצלי אובחנה פעילות יתר די מהר - 3 חודשים אחרי
15/05/2012 | 20:34
1
47
הלידה, אבל לקח עוד איזה חמישה שישה חודשים להגיע למסקנה שזה גרייבס ולא סתם פעילות יתר שתחלוף לבד. למה US צווארי? זה כמו מיפוי? (אני עברתי מיפוי - שאגב - היה תקין! ובכל זאת יש לי גרייבס)
אם את רוצה לזרז תהליכים תבקשי לעשות בדיקת דם שבודקים בה איזשהו נוגדן (לא זוכרת בדיוק איזה), זה לוקח איזה שבועיים שלושה עד שמקבלים תוצאה ועולה קצת כסף לקופה, אבל זה יהיה האבחון הסופי שלך.
מקווה שאין לך!

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'צווארי כי שם נמצאת בלוטת התריס'
צווארי כי שם נמצאת בלוטת התריס
15/05/2012 | 21:53
28
רוצים לבדוק שהיא לא מוגדלת- בנוסף לבדיקה במישוש שהרופא עושה
(במקרה שלי ולמזלי זה היה משהו חולף)
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'גרייבס...סיפור חיי....'
גרייבס...סיפור חיי....
15/05/2012 | 08:57
3
197
בדיוק אתמול הייתי אצל האינדו', והוא אמר לי שעברו 10 שנים מאז הטיפול הכושל ביוד רדיואקטיבי שעברתי, ו-8 שנים מהניתוח המוצלח (מאוד) שעברתי לכריתת בלוטת התריס.
לא יכולה לתאר אפילו איך הייתי מתמודדת עם המחלה הארורה הזו בזמן שאני צריכה לטפל בצוציקית....
בהצלחה לך! מאוד יכולה להזדהות עם תחושות המחלה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'וואללה? למה עברת כריתה?'
וואללה? למה עברת כריתה?
15/05/2012 | 20:37
2
66
ממליצה?
אני עוד די טירונית בכל מה שקשור לגרייבס הזה. רק היום שמתי לב שסופסוף התחילו להירגע לי הרעידות בידיים.. ואת יודעת מה הכי באסה - הדבר היחיד שטוב בגרייבס - שיורדים במשקל? אז דווקא אצלי זה הפוך ואני מעלה!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מכל הלב!!!'
מכל הלב!!!
15/05/2012 | 21:33
60
בקצרה - אבחנו לי את המחלה באיחור (יותר נכון - איבחנו בזמן והתעלמו מהתוצאות) ועד שהגעתי במקרה לרופא שעלה על זה - המצב היה רע, רע מאוד. בואי נגיד שהמשפט הכי מעודד שהיה לאינדו' שלי להגיד זה "היית מחכה עוד שבועיים והיינו מביאים אותך לאמא ואבא בשקית שחורה"
רק שתביני, הערך של T4 שלי היה 86.4 (הטווח הוא - 7-19)....
פוצצו אותי בתרופות שעזרו....כמו כוסות רוח למת. שלחו אותי לטיפול רדיואקטיבי שממש לא עזר, ואחריו עוד אחד כושל.
בסוף נשבר לי מהכל (אחרי שנתיים של אנרגיות מטורפות, חוסר שינה, רעידות, דפיקות לב, עיניים בולטות, ירידה מסחררת במשקל ועוד ועוד) והלכתי לכריתה. היו לי כמה חודשי התאוששות קשים, אבל כיום אני לא מצליחה להבין למה לא עשיתי את זה מוקדם יותר ואיך חייתי ככה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'גם אני עברתי כריתה חלקית (או תת שלמה כמו '
גם אני עברתי כריתה חלקית (או תת שלמה כמו
15/05/2012 | 21:47
46
שאנדו' אוהבים לקרוא לזה).
את מחזירה אותי 8 שנים אחורה. היו לי רעידות מטורפות בידיים ודפיקות לב וכל הבאלאגן (גם ירידה במשקל) ולא הצליחו לאזן אותי בכדורים, לא הציעו לי טיפול ביוד רדיואקטיבי אלא ישר הלכו על כריתה.
נשמע לי מוזר להמליץ על ניתוח (אני מקסימום יכולה להמליץ על קרם לחות ודברים כאלה ) זה רק הרופא המטפל יכול להמליץ, אבל החיים ממש השתנו אחרי הניתוח.
למרות שמאז עליתי במשקל () כבר עדיף את זה מאשר ידיים רועדות וחיים על טורבו כל היום ...
קחי בחשבון שלפעמים בניתוח מביאים אותך לתת פעילות (כמו אצלי) אבל בזה יותר קל לטפל ע"י כדורים.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'תזכירו לי מה זה להיות חולה?'
תזכירו לי מה זה להיות חולה?
14/05/2012 | 21:24
3
214
להיות אמא זה לחיות מעל הטבע, כמעט בדרגת מלאך
מעבר לזה שאני אמורה להיות "כל יכולה" (כי מה זאת אומרת שהכדור הגדול לא נכנס למושב של הבימבה? אמאאאא!!!!!) ובהינף שרביט הקסמים שלי כל דבר אמור להתבצע מיידית (גם כשמדובר בפסטה שהרגע הוכנסה לסיר, אם לא אני זאת שאגרום לה להתבשל במיידי- מי יעשה זאת?), וכל בקשה של הילדונת אמורה להתמלא גם אם מדובר בדברים לא הגיוניים (אני מוזמנת לשבור את הראש לבד איך גם להרים אותה וגם לא להרים אותה בו זמנית, גם לתת לה לשתות וגם להרחיק ממנה את הכוס/בקבוק, ועוד), בנוסף לכל אלו אני גם אמורה לחיות מעל עצמי, להניח לכל מכאוביי, או במילים אחרות: "תתגברי" "תתעלי"
אין לי הסבר הגיוני, אבל מאז שאני אמא אני חולה פחות, הרבה פחות! לא יודעת אם זה משהו פסיכולוגי או אמיתי, אבל עובדה.
מצד שני, מאז שאני אמא ה"קריסות" שלי ונפילות המתח שלי באות לידי ביטוי באופן הרבה יותר קשה וחזק מלפני כן, ומאד קשה לי לתת לעצמי את הספייס הנדרש, להשאר אני עם עצמי ולאפשר לעצמי את המנוחה הנדרשת על מנת לעבור את הקריסה בצורה הכי מהירה וטובה, גם כי הילדה דורשת ממני (עם כל הכבוד, היא ממש לא מוכנה להיות רק עם אבא כשאמא בשטח, במיוחד כשלאמא יש פור על אבא בכל הקשור לענייני ציצים ) וגם כי עדיין לא מצאתי את כפתור הכיבוי של "חיישני האמהות" שלי, מה שאומר שהמנוחה מלווה בהמון מחשבות עליה, מה שלא בדיוק תורם למנוחה שלי

סליחה על האורך, בדיוק היום חוויתי נפילת מתח מהגהינום (בליווי המשפט "אם עד יום חמישי זה לא יעבור אז אולי אלך לרופא", ובדגש על "אולי"), בעלי אמנם עזר מאד, ועדיין התחושה היא ש"אין כמו אמא" (תשאלו את הבת שלי שהגיעה אלי למיטה אחרי שבעלי אירגן אותה לשינה ומרוב התרגשות ינקה לסרוגין משני הצדדים ), אני ממש מקווה לשרוד את מחר ולהצליח לתת לעצמי מנוחה אמיתית- אפילו לשעות בודדות, ולו כדי שמחרתיים אוכל לעמוד על הרגליים ולתפקד
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'כתבת מקסים'
כתבת מקסים
18/05/2012 | 12:06
2
6
ומרגיש לי שפרקת הרבה ממה שחשת. מרגיש שאת מאוד מודעת לעצמך, וממש כיף לקרוא אותך.

מאמינה שעם הזמן, (בת כמה התינוקת שלך?) חיישני האימהות יחולו לפוג, יותר ויותר מטלות יועברו לאבא, ותוכלי לראות גם את הזהות הנפרדת שלך מהתינוקת שלך. אבל יתכן וזה יקח זמן, אבל זה יגיע.

מקווה שנחת וסליחה על האיחור בתגובה פשוט הייתי ממש חולה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'תודה בטי'
תודה בטי
18/05/2012 | 18:05
1
7
תרגישי טוב! מבאס להיות חולים, עם או בלי ילדים מתחת לסינר

הילדונת בת שנה וארבע, מצד אחד מתחילה לתת את הספייס (גם חצי דקה זה בסדר) מצד שני כשהיא רוצה משהו היא יודעת לדרוש ואפילו לנסות להפעיל מוניפולציות (למשל- הצגה של בכי, אחד הדברים המצחיקים)

לגבי האבא- זה קצת מורכב כי עד היום מבלי שהוא שם לב הוא התנהל בגישה של "את האמא, את מטפלת בה", אתמול היתה לנו שיחה רצינית אחרי קריסה טוטאלית שלי (אחת נוספת) והסברתי לו שאחרי שנה וארבע שאני מסיימת כל יום עם הלשון בחוץ ובלי אפשרות נורמלית לנוח (הולכת בבוקר לעבודה, חוזרת עם הלשון בחוץ כדי לאסוף את הילדה, בלילה אני קמה אליה, יוצא שאין לי רגע אחד של מנוחה!) הוא חייב גם לקחת על עצמו חלק מהטיפול ולתת לי קצת שקט (אפילו שעה של אני עם עצמי או לקפוץ לחברה בלי לפחד שהילדה תשבור עציץ או תשפוך מים על השטיח) אם הוא רוצה שלבת שלו תהיה גם אמא שפויה

ואכן, בערב הוא הציע לי שאלך היום לחברה למספר שעות (פעם ראשונה שהוא בא בכזאת הצעה קונקרטית! ולא לזרוק לי "צאי, תפגשי אנשים" כשלי בכלל בא לישון), אמנם לא יצא לפועל בסוף כי היא לא היתה באיזור היום ועדיין זה עשה לי טוב על הלב
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
21/05/2012 | 08:27
4
שאתם מתחילים לדבר על דברים, זה כל כך חשוב. ושהוא התחיל להפנים ושזה "עשה לך טוב על הלב". נהדר.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני עושה הכל כדי לא ליפול למלכודת הזו'
אני עושה הכל כדי לא ליפול למלכודת הזו
15/05/2012 | 04:41
147
אני באופן כללי לא חולה הרבה אבל קורה שאני לא מרגישה טוב או שהגב שלי הורג אותי ואני מכריחה את עצמי לנוח - אני לא רוצה להגיע למצב של אפיסת כוחות או לפגוע בעצמי באופן בלתי הפיך.
אם אני לא מרגישה טוב בן הזוג מטפל בילד, למזלי הוא נמצא איתו יותר ממני, ואם לא - עושה רק את מה שהכרחי ואת השאר עושה הטלויזיה. הוא בוכה? שיבכה קצת. הבריאות שלי יותר חשובה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הריון זה לא מחלה?'
הריון זה לא מחלה?
15/05/2012 | 15:08
1
65
מבחינתי האישית לפחות, הקושי מתחיל הרבה לפני שאת אמא. ליתר דיוק 9 חודשים לפני. כבר אז מתחיל המסר החד משמעי שלדאוג לעצמך זה פאסה.
ההריון שלי היה מחלה. לחלוטין. משבוע 7 הייתי מאושפזת, עד סוף ההריון לקחתי כדורים והייתי במעקבים והרגשתי רע. מאוד רע.
אבל הריון זה לא מחלה. אי אפשר לעזוב הכל. אפילו החזר מהביטוח לא קיבלתי. כי הריון זה בנפרד. זה לא מחלה.
מאז הלידה הייתי חולה עוד פעם אחת והיה נורא, בעיקר עניין ההנקות, אבל מבחינתי הנושא הזה של בריאות ואמהות נוגע קודם כל בהריון...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'ליבי יוצא אליך '
ליבי יוצא אליך
18/05/2012 | 11:57
6
יש אמהות שחוות, לצערי,  הריונות מאוד קשים. אמא שליוויתי, והייתה כמוך, מאושפזת הרבה
במהלך ההריון, חשה שהיא ילדה שהיא פשוט שוחררה מ"כלא" ההריון.

וכן החברה לא נותנת לגיטימציה לתחושות האלה. את הרי אמורה, על פי כל הספרים, להיות
קורנת ורודה וכל שאר הדימויים שפעמים רבות בכלל לא קשורים למציאות.
באמת לא פשוט...

יתכן וכדאי לקראת ההריון הבא לעבד את מה שקרה לך שם.

חיבוק גדול לך.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מנצל"שת בכדי לבקש בקשה מבנות הפורום :)'
מנצל"שת בכדי לבקש בקשה מבנות הפורום :)
15/05/2012 | 21:51
9
99
שלום לכולן,
שמי מיכל ואני אמא לדניאל אהובת ליבי וכעת שוב בהריון (בדיוק באמצע והזמן משום מה לא זז...)
מודה שאני מכורה לפורום הזה ולפורום של הריון ולידה...
במסגרת לימודי התואר השני החלטתי ליצור את החוברת "נולדת אמא" - חוברת קצרצרה של טיפים שאמורה להקל במעט את המעבר לאמהות.
אני יודעת שלו אני הייתי מקבלת חוברת כזו כשהפכתי לאמא, יש סיכוי שהיה לי יותר קל להתמודד עם השינוי שחל בחיי.
אז מה אני רוצה מכן, אמהות בהווה ואמהות בעתיד?
אני מצרפת שני קישורים - אחד לחוברת (שאני ממליצה שתקראו- בייחוד אם מדובר בתינוק ראשון)
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אוי אני וקישורים - זה לא עובד ביחד:)'
אוי אני וקישורים - זה לא עובד ביחד:)
15/05/2012 | 21:53
30
לצפיה ב-'עניתי'
עניתי
15/05/2012 | 22:18
1
39
אבל החוברת ממש ממש ממש קצרצרה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'ממש ממש ממש ממש'
ממש ממש ממש ממש
15/05/2012 | 22:46
33
תודה
זה ממש על קצה המזלג, אבל לצערנו גם את הקצה הקטנטן הזה לא ניתן למצוא במרוכז בשום מקום.
אותי זה ממש הפתיע...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'עניתי, אבל...'
עניתי, אבל...
15/05/2012 | 23:12
5
51
לא מדובר בחוברת כי אם בשלושה עמודים בלבד.
אפשר להביע דעה בצורת ביקורת בונה? ניתן למצוא את הטיפים שכתבת בכל פורום לאימהות/הריון, אלו טיפים כמעט ברורים מאליהם. בפורומים ניתן למצוא הרבה יותר מידע וטיפים באמת טובים, ולא בנאליים כל כך וידועים לכול (כמו למשל כשהתינוק ישן-את ישנה - טיפ לעוס). לכן לא ברור לי השאלון, איך הרגשה של אמא טרייה יכולה להשתפר אחרי קריאת 3 עמודים של טיפים די ברורים וידועים מאליהם.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'זכותך להרגיש כך ובכל זאת כמה נקודות'
זכותך להרגיש כך ובכל זאת כמה נקודות
16/05/2012 | 00:07
3
44
החוברת מאוד קצרה ולא מתיימרת להקיף את מכלול הרגשות והדילמות שאם טרייה חשה.
אני יודעת שאם אני הייתי מקבלת חוברת כזו, ההרגשה שלי כן הייתה משתפרת. אף על פי שלכאורה מדובר בהגיגים לעוסים ושכיחים, אני כאמא טרייה לא הכרתי אותם. הייתי האמא הראשונה (ועדיין מכל חברותיי), גרתי במושב מבודד ומרוחק, בעלי עבד מלפנות בוקר עד השעות הקטנות באמת של הלילה וכך בעצם מצאתי עצמי לבד לגמרי. מוצפת ברגשות של אהבה מטורפת וסיפוק אך גם של קושי אדיר של התמודדות לבד עם תינוקת סקרנית שלא ישנה כמעט בכלל במשך היום (חוץ מ30 דקות על השעון שלוש פעמים ביום).
אם הייתי יודעת שההרגשה שלי, של הקושי הגדול, היא איננה אישית, שלהיות אמא זה לא תמיד כיף צרוף אלא גם כולל בתוכו שינויים רבים בכל התחומים והקרבה גדולה, הייתי מרגישה יותר טוב.
אם מישהו היה אומר לי "לכי להתקלח כמו בנאדם ומקסימום היא תבכה שלוש דקות" זה יכול היה באמת לשנות לי חצי שנה מחיי.
לו הייתי יודעת שקבוצת אמהות מדברות תעזור לי להפחית את תחושת הבדידות- הייתי נרשמת עוד לפני הלידה :)
ושלא נדבר על ההנקה שנראית הכי קלה בעולם ומסתבר שהיא לא ממש כך.
אני מניחה שהבנת את כוונתי, מה גם שלא מדובר בספר או מחקר אלא רק ברעיון קטן שעלה לי באחד הקורסים בתואר השני...
ומבחינתי, אם הצלחתי לשפר ולו לאם לעתיד או לאם טרייה אחת את מצב רוחה - עשיתי את שלי :)
כמובן שאת לא חייבת להסכים איתי ואני כמובן מבינה מה כוונתך.
לילה טוב
מיכל
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'והכי חשוב- תודה שענית'
והכי חשוב- תודה שענית
16/05/2012 | 00:13
23
דרך אגב אני לא יודעת מה יהיו התוצאות של המחקרון הקטנטן שאני עורכת, מבטיחה לפרסם את התוצאות עוד חודשיים, בטוח שאחת מאיתנו תופתע :)
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני מבינה'
אני מבינה
18/05/2012 | 17:46
1
5
שאלה: מה פירוש לכי להתקלח מקסימום היא תבכה? הרי אסור להשאיר תינוק לבד. ברור שאסור לך להתקלח כשהיא ללא שמירה. זה יותר מטיפ, זה אלמנטרי.
הכוונה שלי היתה שיש את המידע הזה בכל פורום וכתבה, שזה לא מידע שאין למצוא באף מקום, ואם כבר חוברת אז באמת להכין חוברת מלאה (15 עמודים אולי) כמו שמסתובבים פה כל מיני כתבים כאלה בפורום הריון ולידה למשל, מלא בנות העלו "חוברות" כאלה שמכילות המון המון טיפים יותר מורכבים.

וכן, יש תחושת קושי ובדידות גדולה, זה ברור... כל אמא אמרה לי את זה שאין אושר בלבד אלא גם קושי ומצבי רוח.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-''
21/05/2012 | 20:14
3
לא קראתי את החוברת, אבל אם מישהו היה אומר לי "תתקלחי, מקסימום היא תבכה 3 דקות" הייתי מורידה לו נבוט על הראש, מקסימום הוא יבכה 3 דקות

זה לא רק העניין של הבכי (ששלש דקות במושגי תינוק זה כמעט נצח!) זה גם העניין של- מה יקרה כשהוא ער ואני לא נגישה אליו?
פעמיים שהבת שלי פלטה מהאף וכמעט נחנקה הספיקו לי כדי לקחת אותה איתי לשרותים כל פעם שאני צריכה ללכת לשם. אז מקלחת? אין בכלל על מה לדבר.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'כשהתינוק ישן-את ישנה - טיפ מתסכל מאוד'
כשהתינוק ישן-את ישנה - טיפ מתסכל מאוד
16/05/2012 | 07:35
13

הודעות אחרונות

09:11 | 13.02.20 RakSheela9
13:50 | 04.02.20 לורן יעקובי
11:30 | 26.01.20 יהודית כהן10
15:08 | 17.01.20 דניאלה1311

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ