גנים ונהנים באמצע השבוע

• פותח הנושא muga
  • פורסם בתאריך

honeycombs

New member
מחפשת משפחתון/תינוקיה/מטפלת בראשון מערב

היי,
אני עוברת בסוף השבוע הקרוב למערב ראשון לציון. בתחילת יוני אמורה להתחיל לעבוד. האם ריאלי למצוא תוך חודש מסגרת (יהיה בן 5 חודשים בתחילת יוני)?
האם למישהי יש המלצה באזור? עדיפות למשהו בנאות אשלים...
האם מישהי מהאזור ויכולה לתת לי סדר גודל של מחירים?

svetam

New member
שתי מטפלות לתינוקת...

הקטנה אוטוטו בת שנה. מגיל 4 חודשים השארתי אותה בבית עם מטפלת שהיא קרובת משפחה, הקטנה הסתדרה איתה ממש סבבה. לפני מספר חודשים המטפלת הודיעה כי תצטרך לצאת לחופשת מחלה של חודש בשל ניתוח שעתידה לעבור. אז אחרי המון עגמת נפש מצאתי מטפלת שתחליף אותה. היא התחילה לעבוד בתחילת מרץ, כשבסוף הסתבר כי הניתוח של המטפלת הקבוע נדחה בחודש, אבל היא העדיפה לא לעבוד כבר מאז בגלל שבתה ילדה והיא רצתה לעזור.

ככה חלפו להם כמעט חודשיים. הקטנה מסתדרת נהדר עם המטפלת המחליפה, ואני בסה"כ מאוד מרוצה ממנה.

עכשיו המטפלת שלי הודיעה כי יכולה לחזור בעוד שבועיים שלושה. אבל הפעם ביקשה לעבוד 4 ימים או אפילו 3 ימים ולא חמישה כי רוצה לעזור לבת שלה עם הילדים. בנוסף מסתבר כי המטפלת המחליפה התקשרה אליה גם כן ושאלה על האפשרות להתחלק בימים כי היא ממש אוהבת להיות אצלנו...

אני לא יודעת מה לעשות. מה נראה לכן? האם זה יהיה בסדר בשביל הקטנה שיהיו לה שתי מטפלות? בסה"כ שתיהן בסדר ואוהבות אותה...

muga

New member
אין אפשרות לשחרר את המטפלת הראשונה

מתפקידה - כי גם ככה היא לא רוצה לחזור למשרה מלאה,
ולהשאיר רק את המטפלת השנייה?

אם זה לא מסתדר - אז באופן כללי אין בעיה עם 2 מטפלות, בהנחה שהילדה מסתדרת ומכירה את שתיהן ועדיף שיהיו להן ימים קבועים לטיפול.
כך או כך - אני לא חושבת שהיא תנזק מכך.

svetam

New member
אם לא תהיה ברירה

הבעיה היא שהיא רוצה לחזור. היא גם קרובת משפחה ככה שאני לא יכולה סתם לנתק את הקשר.
הבעיה היא שגם למטפלת השניה קשה לעבוד כל השבוע, כי יש יומיים שאני חוזרת ב-7.
היא מכירה את שתיהן ואם אני אאמץ את הרעיון בהחלט יהיו להן ימים קבועים. אבל כאמור אני מאוד מתלבטת בעניין טובת הילדה, שהיא לא תהיה מבולבלת מכל זה

אני רוצה לנסות להרגיע אותך

אני מכירה מקרוב מישהי שכל יום נמצאת איתה מישהי אחרת (קרובות משפחה/מטפלת) וגם החליפו לה מטפלת באמצע. זה כך כבר שנה בערך והילדה בסדר גמור לכל הדיעות. העיקר שכל מי שמטפל בה הוא עושה עבודה טובה. אפילו יכלים להיות לזה יתרונות, למשל, שמכל אחת היא תלמד דברים אחרים ויהיה לה מעניין. גם, בגלל שכל אחת נמצאת איתה רק חלק מהשבוע יש פחות שחיקה ושיעמום של המטפלת עצמה.

לדעתי ממש אין בעיה

ככה עשיתי עם הגדולה שלי : אמא שלי ומטפלת שהתחלקו חצי חצי בזמן איתה וכולם נהנו :) ככה לאמא שלי ולמטפלת היה הרבה יותר כח ומרץ לקטנה (כי היה זמן גם לנוח) וביתי אהבה את שתיהן אהבת נפש והייתה מאושרת :)

לדעתי אין שום סיבה להחזיק 2 מטפלות

אם היא רוצה להוריד בשעות ובימים ממילא, אז לא צריך - לדעתי.
ואם הבת שלה תצטרך עוד איזה יום כעזרה, והיא תודיע לך שהיא לא יכולה לבוא ביום שלך?

כמה זמן עוד תחזיקי במטפלת, עד שתרשמי לגן? לדעתי אין סיבה להתאמץ ולעשות סידור כזה, רק כדי לא להעליב את קרובת המשפחה,
אלא אם יש ערך מוסף - כמו שאת סומכת עליה במיוחד.

הגר הגר

New member
התייעצות דחופה

נודע לי היום שהמטפלת המסורה בתינוקייה בה נמצא הבן שלי (הנמצאת בתוך גן בו עוד 2 שכבות ילדים) - התפטרה ועוזבת בעוד כשלושה שבועות.
הגננת, שהיא מנהלת הגן עוד לא אמרה דבר להורים, מי שסיפרה לי שהיא עוזבת זו המטפלת עצמה..

המטפלת מדהימה ומסורה ובזכותה הבן שלי נמצא בתינוקייה הזו
לאחרונה חלה תחלופה של מטפלות בגן וכל מה שצריך לקרות בגן שהייתי מרוצה ממנו ביולי אשתקד קורס לנגד עיניי...

אני לא יודעת מה לעשות, מצד אחד אי אפשר לדבר עם הגננת כי אני לא רוצה לפגוע במטפלת שעדיין מטפלת בבן שלי...
להוציא את הילד מהגן עכשיו? זה נראה לי הזוי להתחיל לחפש עכשיו גן...

מצד שני אני צריכה פתרון ולא לדבר על זה עם הגננת/מנהלת הגן זה בלתי נמנע...

muga

New member
שנה הבאה הוא במקום אחר?

אני לא הייתי מוציאה מהגן כל כך מהר.
חכי קודם לראות מה קורה - מי תהיה המטפלת החדשה.
עד לסוף השנה יש 3 חודשים, נראה לי חבל לשנות לילד את כל מה שמוכר לו בשביל 3 חודשים.

הגר הגר

New member
שנה הבאה הוא אכן במקום אחר

לא מתכוונת להוציא אותו
איך אבל מתכוונת להתנהל מול הגננת...? זו לא מטפלת ראשונה שעוזבת..

muga

New member
לצערי, אין לך יותר מדי מה לעשות

את יכולה עוד איזה שבוע-שבועיים להביע את חוסר שביעות רצונך מהמצב,
לשאול אותה מה היא מתכוונת לעשות בנידון,
אבל תכל'ס - איזה תשובות את רוצה לשמוע?

ליcןת

New member
מה אתן חושבות...

צהרים טובים
הבן שלי בן שנה נמצא בתינוקייה מגיל חצי שנה
הוא ילד מקסים וחייכן ...אבל בעיקר להורים שלו
ז"א שלוקח לו זמן לחייך לאנשים אחרים (משפחה וחברים ) ואם כן זה לוקח אחרי הרבה זמן
כאשר הנושא החמיר לאחרונה ( הבנתי שזה שלב התפתחותי ואין מה לחשוש ממנו )
למשל אם אחותי או אמא שלי לוקחות אותו והוא רואה אותי הוא יכול לבכות ולרצות לחזור אליי...

אבל אני תוהה אם זה אמור להיות כך גם עם הגננות/מטפלות שהוא נמצא איתן ? מאחר והן רואות אותו כל יום במהלך השבוע
או שיש ממה לחשוש ?
אני זוכרת פעמים ספורות שהוא הולך למטפלת בבוקר לגן בכיף
לרוב הוא אדיש או שמסתכל עליי ומתחיל לבכות כשאני הולכת
ולכן לרוב אני לא מתמהמהת בבוקר- מגיעה נותנת לו נשיקה אומרת לו שלום והולכת
במקרים כאלה הוא לא בוכה אלה הגננת ישר לוקחת אותו משחקת איתו או שמה אותו יחד עם שאר הילדים ואז אני כבר הולכת אז אני לא יודעת אם הוא בוכה.
כשבעלי שם אותו בבוקר בגן- זה פחות נורא הוא לא בוכה אבל כן מראה סימנים שרוצה ללכת לאבא

אני לא יודעת אם זה סימן לא טוב . . .או שיש עוד מקרים כאלה ?
חייבת לציין שהגן והמטפלות עושות רושם נהדר (גם בביקורי פתע שעשינו - אומנם לא היו הרבה כאלה אבל כשבאנו היה נראה ומרגיש התנהלות ואוירה רגועה ונעימה ).
מצד שני תמיד יש מחשבות ....לא טובות...

מה דעתכן?

תודה

ליאת

kramerkaren

New member
השאלה איך הוא איתן במשך שאר היום

בבוקר, בזמן פרידה, הגיוני שהוא לא יהיה מרוצה מהעניין. גם בגיל 3, גם בגיל 5, בטח ובטח בתור תינוק.
תשאלי אותן אם הוא מחייך ומפלרטט איתן, "מדבר"איתן - במשך היום.

למעלה