לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4569845,698 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

לצפיה ב-'עובדות ומיתוסים בנושא חום ומחלות ילדים'
עובדות ומיתוסים בנושא חום ומחלות ילדים
<< ההודעה הנוכחית
28/11/2010 | 12:57
77
273
כהורים לפעוטות ותינוקות חשוב לנו לדעת מה נכון לילד שלנו, אנו מוקפים בהמון מידע וחשופים למקורות כאלה ואחרים.
חלק ממקורות המידע אף סותרים אחד את השני... חלק מהידע שאנו צורכים הוא נכון אך חלקו הוא שמועות ומיתוסים.
דוגמה קטנה למצב זה היא הדעה הרווחת בקרב ההורים שככל שהחום גבוה יותר, המחלה קשה יותר - זה ממש לא נכון!

חשוב שלכם, ההורים, יהיה את הידע הנכון על מנת שתוכלו להיות רגועים יותר בהתמודדות עם מחלות נפוצות של ילדיכם, ותוכלו להפעיל שיקול דעת בבואכם לקבל ייעוץ רפואי.

זו ההזדמנות שלכם לשאול ולקבל תשובות, לאמת עובדות, לנפץ מיתוסים ולהפריח שמועות...
ביום שלישי ה- 30.11 בשעה 20:00 יתארח בפורום דר' מוטי עיני, רופא מומחה בילדים מבי"ח וולפסון אשר יבהיר כמה מהמיתוסים והשאלות הקשורות לטיפול בילדים.

אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כתגובה להודעה זו.

לפרטים ומידע נוסף: http://www.facebook.com/nurofenforchildren

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'נושא חשוב ומעניין אבל..'
נושא חשוב ומעניין אבל..
28/11/2010 | 13:05
1
19
איך קשור נורופן לנושא?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הוא ממומן ע"י נורופן ונותן הרצאות בכנסים שלהם'
הוא ממומן ע"י נורופן ונותן הרצאות בכנסים שלהם
28/11/2010 | 13:50
23
הורים לתינוקות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לי יש שאלה'
לי יש שאלה
28/11/2010 | 13:51
1
18
לגבי הורדת חום:
בקורס החיאת תינוקות ועזרה ראשונה אמרו לנו שחום אצל תינוקות מעל 38 צריכים להתחיל להוריד,
קודם בהרודת בגדים, אמבטיות וכו' ואם זה לא עוזר אז תרופות.
לעומת זאת בטיפת חלב וגם הרופא אמר לנו לא לתת תרופות אם הילדה לא בוכה אלא לתת לגוף להתמודד
כמובן לנסות אמבטיות וכו' אבל לא תרופות אם הילדה לא בוכה ולא קווצ'ית.
אז מה הנכון?

תודה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הורדת חום בתינוקות'
הורדת חום בתינוקות
30/11/2010 | 20:24
42
בכל חום מעל 38 מע"צ בתינוק הקטן משלושה חודשים יש לפנות להערכה רפואית על ידי רופא הילדים.
מעל גיל 3 חודשים: מתן הטיפול תלוי במצב הילד, לדוגמא ילד הנראה חולה יש לשקול מתן טיפול להורדת חום גם בטמפרטורות נמוכות (כגון 38.1 מע"צ), ילד הנראה טוב, משחק, מחיך, אוכל כרגיל ואינו נראה מושפע מהחום אין חובה במתן טיפול להורדת החום, לגבי טמפרטורה מוחלטת איגוד רופאי הילדים מנחה כי בטמפרטורה של 41 מע"צ יש לטפל תמיד בתרופות להורדת חום
לגבי אמבטיות או שימוש במים פושרים ידוע כי יש להם עילות מסוימת בהורדת החום אולם הם מגבירים את חוסר הנוחות של הילד ועל כן השימוש בהם יעשה על פי רצון ההורה

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מה דעתך על דנטורציה של חלבונים?'
מה דעתך על דנטורציה של חלבונים?
28/11/2010 | 14:02
18
54
משתתפות ההרצאה בכנס של נורופן שהרצת בו, קיבלו את הרושם ממך, שהחום לא יכול להיות מסוכן ואין מצב שהוא ייעלה על 41 מעלות.
דוגמא לתגובה ממי שהיתה בהרצאה ועוד אחת כאן
ממישהי אחרת - חום זה לא מחלה אלא סימפטום–סיכום אירוע נורופ...
מהידע שיש לי, דנטורציה של חלבונים יכולה להתחיל כבר ב-40 מעלות, למרות שבד"כ מתחילה סביב ה-42 מעלות.
הורים לתינוקות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הייתי שמחה שלא תעשי שימוש בהודעות שאני כתבתי'
הייתי שמחה שלא תעשי שימוש בהודעות שאני כתבתי
28/11/2010 | 14:27
15
26
אשמח מאוד אם זה יימחק ותכתבי הודעה בה אני לא כלולה, תודה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מצטערת, אך הנושא יותר מידי חשוב'
מצטערת, אך הנושא יותר מידי חשוב
28/11/2010 | 16:01
7
20
הפירסומים שלכן יכולים לגרום להורים לסכן את ילדם.
זהו חוסר אחריות מצדכן שדאגתן שהדברים יהיו לעיני כל או/ו מצד הרופא שאמר את הדברים ולכן הפנתי את תגובתכן בכדי שיוכל להתייחס אליהן ואולי בהרצאה הבאה שהוא ירצה, הוא ידאג שדבריו לא יובנו לא נכון

:- בפעם הבאה, לפני שכותבים תגובה לחשוב טוב מאוד על נכונותה במיוחד שזה קשור לענייני בריאות.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אבל את לא ביקשת ממני רשות להישתמש ב'
אבל את לא ביקשת ממני רשות להישתמש ב
28/11/2010 | 19:30
2
21
הודעה שלי, ולא משנה מה תוכנה ולמה היא קשורה ולכן אני מבקשת שתסירי את הלינק להודעה שלי. ואם אני לא טועה, כבר אז שאלת אם את יכולה להעביר הלאה את ההודעה שלי ובמפורש אמרתי לך שלו
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה משהו...'
אני לא מבינה משהו...
28/11/2010 | 20:07
1
23
פירסת את ההודעה שלך בפומבי, והיא גלויה לכל. איך את מצפה שלא יקראו אותה, או יראו אותה לאנשים אחרים? מה שאנחנו כותבות פה הוא פומבי.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-''
28/11/2010 | 20:31
8
אין כל הבדל, אם זה היה נעשה בשרשור שכתבת את ההודעה או בשרשור הזה.

ברגע שפתחת, זה לעיני כל.

כמו כן, אפילו לא רשמתי את שמך ואפילו לא ציטטתי חלק מתגובה, אלא נתתי קישור לתגובתך המלאה.
הכל נעשה לפי הנהלים של ושל הפורום.
חשוב מאוד שהרופא ייקרא את מה שכתבת ויתקן את מה שנאמר שם, בשביל כל הגולשות.
להבא, ישקול את מילותיו כאשר ייתן הרצאה לפלח שוק שלא נמנה עם מקצועות הבריאות ויבין שזה יכול להתפרש אחרת.

אגב, לא ברור לי, אם את כ"כ לא שלמה אם מה שכתבת, אז למה כתבת את תגובתך?
האם את מבינה לנזק שתגובה כמו שלך יכולה לעשות לאמהות שיקראו אותה?

עוד הערה, אם ההודעה שלך היתה היחידה לא הייתי עושה זאת, אך היו המון הודעות בסגנון שלך ולכן חשוב ביותר שהרופא יעיר את הערותיו וזאת בכדי למנוע נזק בלתי הפיך לילדים/תינוקות.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני סמכתי על פורום תפוז שאכן הביא רופא מקצועי'
אני סמכתי על פורום תפוז שאכן הביא רופא מקצועי
28/11/2010 | 21:30
3
72
להרצות בנושא ולכן גם סמכתי על דבריו והרשתי לעצמי לפרסם אותם על מנת להקל על אמהות אחרות במצבים דומים.
את לא יכולה להוציא אותנו לא בסדר שבסה"כ התגובות פורסמו מאכפתיות ודאגה.
את הטענות והעצבים שלך את צריכה להפנות לרופא ולא אלינו אנחנו בסה"כ ציטטנו את דבריו.
אני חושבת גם שבסה"כ כל מה שמפורסם בפורום זה עניין למחשבה ומן הסתם צריך לשאול עוד גורם בדעתו
לפני שמאמצים דברים שכאלה ובמיוחד שמדובר בבריאות כמו שאת אומרת.
לתשומת ליבך....חישבי לפני שאת תוקפת ומביאה את דעתך בצורה שכזאת.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-''
28/11/2010 | 21:34
1
4
לצפיה ב-'גם אני הייתי בהרצאה וגם אני לא רואה נזק במה'
גם אני הייתי בהרצאה וגם אני לא רואה נזק במה
29/11/2010 | 07:01
9
שכתבו קודמותיי.....רופאי הילדים שלנו שלנו הם רופאים צעירים וגם הם לא רואים נזק בחום עצמו.
יואב שלי חולה ב-3 ימים האחרונים והוא עם חום של בן 38.5-40.5 אבל אני דוגלת בגישה כל עוד הוא לא מסכנול אני לא נותנת לו כלום!!!!!!!!!!
אני לא כל הזמן דוחפת לו מדחום .......(למרות שאני די כן, פולניה שכמותי) אבל גם הרופא שהוא רופא בכיר בשניידר אמר כל עוד הילד לא מסכנול לא צריך לרוץ ולתת לו תרופות.
בשניידר לא נותנים כלום בחום של עד 38.5 אלא עם כן הילד סובל!!!!!!!
הוא אמר שהם נוהגים להוריד חום שוה אלמעלה מ-38.5 כמו שאמרתי אני לא ממש עשיתי זאת אני נתתי לו תרופה ברגע שהוא היה מסכנול וצרח ללא סיבה!!!!!!!!!!
אגב אצלנו עובד יופי גם האקמולי והנובימול ואני בעד שילוב זהיר של התרופות עם הנורופן!!! (וזה הרופא אמר שמאוד צריך להיזהר........אני נתתי תרופה גם כך כל למעלה מ- 8 שעות אז זה לא משנה מה נתתי אבל יש מאוד להזהר ולא להתבלבל כי הרעלה מתרופה הרבהיותר נוראית מהחום )
בכל אופן למה לתקוף אנחנו רק מנסות לעזור אחת לשניה........!!!!!
מיממאמימקיסקנה עזרה לי ברבות מהודעותה אבל שוב השיקול דעת היה שלי , מי שאין לה שיקול דעת בריא עדיף שגם כך לא תעזר במידע מהרשת כי הוא עצום !!!!!!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'לכן קשרתי את התגובות שלכם בכדי שאותו רופא'
לכן קשרתי את התגובות שלכם בכדי שאותו רופא
28/11/2010 | 22:49
11
שהרצה לכם יוכל להסביר את הדברים ולמה הם הובנו לא נכון על ידכם.
כפי שכתבתי באחת התגובות, אם זה רק היה תגובה אחת, אז לא הייתי מקשרת, אך אתן לא היחידות שהבינו זאת מדבריו ולכן ה- שלי. הרופא צריך לדעת שהוא מרצה לקהל יעד שלא נמנה בפן הרפואי ולכן מדקלם את דבריו מבלי להבין אותם לעומקם ועשוי לקחת את זה למקומות לא נכונים ומסכנים חיים!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני מבקשת מהמנהלות להסיר את ההודעה'
אני מבקשת מהמנהלות להסיר את ההודעה
28/11/2010 | 19:31
6
13
אני לא נתתי את אישורי לקשר להודעה שכתבתי
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'כמו שאת לא יכולה למנוע להגיב לך, כך'
כמו שאת לא יכולה למנוע להגיב לך, כך
28/11/2010 | 20:40
9
את גם לא יכולה למנוע לקשר לתגובתך.

ברגע שפרסמת את תגובתך, מותר להגיב לך ומותר לקשר אליה.

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'צר לי,'
צר לי,
28/11/2010 | 21:30
12
אך לא נעשה פה דבר אסור, ולכן אין באפשרותנו למחוק את ההודעה.
הקישור הוא להודעה מהפורום הזה, אין בה אאוטינג או שימוש לקוי.

אם תרצי להמשיך לדון בנושא, את מוזמנת לפנות אלינו במסר
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אותי דווקא מעניין לקרוא איך הד"ר יגיב'
אותי דווקא מעניין לקרוא איך הד"ר יגיב
28/11/2010 | 21:42
3
9
תשמעי, הסירי דאגה מליבך כי את לא עשית שום דבר לא בסדר. את נתת שם את חוות דעתך כמו שאת ועוד רבות הבינו וזה בסדר גמור.
כולם כאן בפורום יודעים את זה ואין על זה ויכוח.
לדעתי זה באמת חשוב שאם יש ספק באמיתות דבריו של הרופא הוא יבהיר את העניין. למעשה את עושה כאן בשבילנו שירות חשוב.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-' גם אותי מעניין מה הוא יענה'
גם אותי מעניין מה הוא יענה
28/11/2010 | 22:26
4
לצפיה ב-' זה באמת נושא חשוב ומעניין'
זה באמת נושא חשוב ומעניין
29/11/2010 | 07:23
1
5
פולספגן העלתה נושא חשוב מאוד.

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מסכימה !'
מסכימה !
29/11/2010 | 11:20
1
לצפיה ב-'דנטורצית חלבונים'
דנטורצית חלבונים
30/11/2010 | 20:34
1
21
אינני מכיר מחקרים שבדקו בילדים הרס חלבונים כתוצאה מחום
המלצת איגוד רופאי הילדים היא לא לתת לחום לעלות בכל מקרה מעל 41 מע"צ
צריך לזכור שחום הוא הסימפטום ולא המחלה ורק במצבי קצה וקיצון יכול לגרום לנזק  
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-' צריך להדגיש את זה'
צריך להדגיש את זה
30/11/2010 | 20:44
12
כי מההרצאה שלך כפי שראית בקישורים, כולן הבינו שאין בעיה עם חום גבוה וזרקו מספרים של 43 מעלות ואפילו הגדילו ראש ורשמו 49 כשהם מצוטטים אותך.

אסור לתת לחום לעלות מעל 41 מעלות ולא משנה הסיבה (משנה, אך לא למטרה זאת).
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שאלה בקשר לחום גבוה ופניה לבי"ח'
שאלה בקשר לחום גבוה ופניה לבי"ח
28/11/2010 | 18:24
10
16
כמה החום צריך לעלות לפני שפונים למיון?
זה משהו שאנחנו אף פעם לא בטוחים לגביו, והיו לנו מספר פעמים השנה שהחום של הילד עבר את ה-40, ולא ידענו אם ללכת או לא.

תודה רבה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'ועוד שאלה לגבי תרופות להורדת חום'
ועוד שאלה לגבי תרופות להורדת חום
28/11/2010 | 18:28
3
15
כשיש חום גבוה אנחנו נותנים לסירוגין טיילנול (אני גרה בארה"ב) ואייביפרופין.
קראתי פה לא מזמן שזה יכול להיות מסוכן ולא מומלץ, ושעדיף להמשיך עם אותה תרופה ולא להחליף כל פעם.
מה דעתך על הנושא?

תודה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אותה שאלה לגבי תרופות בארץ ...'
אותה שאלה לגבי תרופות בארץ ...
28/11/2010 | 18:47
2
8

לא מכירה את התרופות שהיא רשמה ...

מותר לתת נורופן ואם החום עולה שוב כעבור 4 שעות ניתן לתת נובימול ?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הייתי צריכה לכתוב'
הייתי צריכה לכתוב
28/11/2010 | 18:49
1
5
טיילנול זה אקמולי, ואייביפרופין זה נורופן
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-''
28/11/2010 | 19:07
4
לצפיה ב-'חום ופניה לרופא'
חום ופניה לרופא
30/11/2010 | 20:48
5
20
התשובה לשאלה זו הינה מורכבת, ואין כאן הנחיות חד משמעיות, ואינה חד משמעית, ראשית במידת האפשר נפנה קודם לרופא בקהילה (המכיר את הילד) במידה ואין רופא זמין יש לפנות למוקד/חדר מיון.
מתי כדי להתייעץ ברופא:
1. מתחת לגיל 3 חודשים יש לפנות לרופא בכל אירוע של חום מעל 38 מע"צ
2. מעל גיל 3 חודשים (ואתיחס כאן לילד עם מחלת חום ללא כל סימפטום נוסף), ישנם אינדיקציות מרובות לדוגמא ילד הנראה חולה גם לאחר טיפול להורדת החום, פרכוסי חום, חום מעל 3 ימים, אירועי חום חוזרים, ילד עם מחלה כרונית וחום, חום ופריחה חדשה. יש רופאים שגורסים שיש לבדוק כל ילד עם חום מעל 39 מע"צ .
בכל מקרה לדעתי ההורה מכיר את הילד יותר טוב מכולם ולכן בכל פעם שהוא חש שיש צורך לפנות לרופא עליו לעשות כן!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'עד גיל שנה יש צורך לעשות ספירת דם בחום העולה'
עד גיל שנה יש צורך לעשות ספירת דם בחום העולה
30/11/2010 | 21:18
4
10
על 39.5 מעלות.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מי אמר לך את זה???'
מי אמר לך את זה???
30/11/2010 | 23:53
1
6
לצפיה ב-'אלו ההנחיות ולכן מפליא אותי שלא נאמר על ידו -'
אלו ההנחיות ולכן מפליא אותי שלא נאמר על ידו -
01/12/2010 | 00:10
5
אשמח לראות את תגובתו של ד"ר מוטי עיני ...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אין הנחיה גורפת כזו'
אין הנחיה גורפת כזו
01/12/2010 | 17:59
1
7
לדוגמה - תינוק בן 10 חודשים עם חום 39.5 של יומיים, שנראה טוב, מנוזל וזוהי מחלה וירלית שחולפת - אין צורך לעשות בדיקת דם.
ההחלטה על ספירת דם תלויה במשך החום, סימפטומים נוספים, ממצאים בבדיקה פיזיקלית וחומרת מצבו של הילד.

אשמח אם תספרי מהיכן ההנחיה ששמעת.

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אמר לי את זה פרופ' שבין היתר משמש גם כרופא '
אמר לי את זה פרופ' שבין היתר משמש גם כרופא
01/12/2010 | 20:10
7
ילדים למרות שההתמחות שלו היא תחום אחר הקשור בילדים.

הסיבה העיקרית לכך היא בשביל לדעת האם "זוהי מחלה וירלית"?
ס.דם תעזור בקביעה אם מדובר בחיידק או בוירוס. מחלות וירליות שכיחות מאד במיוחד למי שהולך לגן.
אבל יש צורך בקביעה האם מדובר בזהום חיידקי - מצב בו יש צורך בטיפול אנטיביוטי.

בלילה, כשיהיה לי יותר זמן, אחפש לך מאמרים על כך.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-' שתי שאלות ....'
שתי שאלות ....
28/11/2010 | 18:45
17
8
איך יודעים מתי לתת נורופן / אקמולי / נובימול ?  
מעל חום מסוים ? תלוי במצב התינוק ?
נניח עם הבת שלי בת שנה מקיאה ומשלשלת מתנהגת ככה ככה לא מעוכה לגמרי וגם לא בשיא הפעילות והיא עם 38.8 לתת ?
אם תינוק מתנהג מצוין ויש לו 39.5 חום לתת ? אם הוא מעוך ויש לו 38 ?  בקיצור איך יודעים מתי להוריד את החום ?

שאלה שלא בהכרח קשורה בחום אבל קשורה במחלות.
הבת שלי נכנסה לגן לפני חודש וחצי עד אז מגיל 0 עד 10.5 חודשים לא חלתה מעולם , מאז שהיא בגן היא חטפה וירוס של שבוע הקאות ושילשולים, הייתה 3 ימים בגן חזרה מצוננת מאוד, חזרה אחרי יומיים, הייתה שבוע חזרה עם דלקת אוזנים, דלקת גרון, שיעול .... סגרנו שבוע בבית עם אנטיביוטיקה ואנילציות ... ועכשיו היא שוב עם הקאות ושילשולים .... זה נגמר מתישהו ?  
או שעדיף להוציא מהגן ולהשאיר בבית עם מטפלת ?  אנחנו אובדי עצות ...

תודה מראש על התשובות ...

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'דעתי האישית בלבד'
דעתי האישית בלבד
28/11/2010 | 21:35
13
8
1. לגבי חום - תלוי גם באיזה שלב ביום. אם זה לפני השינה אני נותנת אקמולי מעל חום 38.5, גם אם הילד לא מעוך (לא כלל קדוש, קרה ולא נתתי מעל החום הזה וקרה ונתתי מתחת לחום הזה). אפ זה באמצע היום, אני מחכה קצת לראות מה קורה. אם הילד מעוך, אני אתן גם בחום נמוך מ 38.5. אם לא מעוך, אני אתן בסביבות 39. הילדים שלי בני 4+ ו- 2+.
לגבי ילד מקיא - אני אתן אקמולי בנר. אם משלשל - עדיף בסירופ. אם גם וגם - בעיה... תלוי מה קורה בתדירות גבוהה יותר..

2. המחלות חוגגות בשנה הראשונה, ולא הייתי מוציאה ילד מהגן אלא אם כן הרופא אומר שחובה, וגם אז הייתי הולכת לעוד רופא או שניים, כי יש רופאים (וחוויתי את זה כבר) שבאופן עקרוני נגד להכניס ילדים קטנים (מתחת לשנה וחצי) לגן. פעם כמעט פלטתי לרופאה -  אז אולי תישארי איתו את בבית בזמן שאני צריכה לעבוד??
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'עצוב לקרוא את סעיף 2 שלך'
עצוב לקרוא את סעיף 2 שלך
29/11/2010 | 15:17
12
6
בגלל הורים ששולחים ילד לגן (כדי לא להפסיד ימי עבודה) כשהוא חולה "קצת" הבת שלי הייתה מאושפזת שבוע ועכשיו היא שוב אושפזה.

יש לי ילדה בריאה שאוכלת בריא ולבושה כמו שצריך.

ובגלל הורים שמכופפים את חוקי הבריאות הורים אחרים נפגעים..

חבל שלא חושבים הלאה.

שלשול זה מדבק מאוד. אני לא מחזירה ילדה לגן.

ולא אני לא עשירה ואין לי שום עזרה - אני אם חד הורית שנלחמת על כל יום עבודה וכלכלה אבל אני לא אעביר הורים אחרים את מה שאני עוברת כדי להרוויח עוד יום עבודה.

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אהממממ '
אהממממ
29/11/2010 | 15:33
9
6
אני לא חושבת שליאור התכוונה למה שכתבת אבל אני מסכימה איתך בנושא.

הבת שלי פעם שניה עם וירוס של שילשולים והקאות וזה זוועה, פעם שעברה נשארתי איתה בבית עוד יומיים אחרי השלשול האחרון כדי לוודא שזה עבר סופית.

כנ"ל לגבי צינון ... אני אישית לא שולחת לגן, אפילו הגננת בשוק, היא אומרת צינון זאת לא מחלה תביא אותה ....
אבל אני לא רוצה שהיא תדביק , למרות שכולם בגן עם נזלת.

מאוד מתסכל הורים ששולחים ילד חולה לגן ולא חושבים על זה שהם יעבירו את הוירוס לתינוקי אחר ....
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אם לא זו הכוונה - מתנצלת מראש אבל'
אם לא זו הכוונה - מתנצלת מראש אבל
29/11/2010 | 15:54
8
3
זה ככה הובן מהכתוב גם בקריאה שניה ושלישית.

אני לא מדברת על להיות בבית - אני מדברת על לאשפז ילדה קטנטנה פעמיים בחודש בגלל וירוס שמישהו אחר חושב שזה כלום...

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'לא הבנת אותה נכון'
לא הבנת אותה נכון
29/11/2010 | 16:03
3
4
היא התכוונה, כך לי זה נקרא, להוציא לגמרי ילד מהגן ולהשאיר אותו בבית עד גיל מאוחר יותר, לא בתקופת המחלה עצמה אלא לא לשלוח אותו לגן בכלל... היא אף כתבה שיש רופאים שטוענים שלא צריך לשלוח ילד לגן עד גיל מבוגר יותר.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'סבבה - ליאור אלף סליחות'
סבבה - ליאור אלף סליחות
29/11/2010 | 16:06
1
1
לצפיה ב-'אכן זה מה שהתכוונתי... להוציא לגמרי מגן'
אכן זה מה שהתכוונתי... להוציא לגמרי מגן
30/11/2010 | 18:09
5
לצפיה ב-'הטענה נכונה, אך יש רצוי ומצוי'
הטענה נכונה, אך יש רצוי ומצוי
29/11/2010 | 16:20
4
לצפיה ב-''
29/11/2010 | 16:33
3
1
מה יש לביבי שלך ? הקאות ושילשולים וחום ?  

איך זה הגיע לאישפוז ?

מה שלומה עכשיו ?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'זה כבר פעם שניה החודש'
זה כבר פעם שניה החודש
30/11/2010 | 11:49
2
5
היינו שבוע באשפוז בידוד עם רוטה.

ומשבת הילדה עם שלשושים והקאות בלי חום.. היא התייבשה ושלחו אותי מיד ביום א' בבוקר לאשפוז יום לתת לה עירוי נוזלים.

דיייי!
אין לי כח יותר לזה.
אני מותשת!

קצת יותר טוב עדיין לא מושלם.

מקווה שיעבור לה סוףסוף.

חמסה חמסה עליה...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שתרגיש טוב מהר !!!!!'
שתרגיש טוב מהר !!!!!
30/11/2010 | 12:07
1
1

תגידי היא התיבשה כי היא לא שתתה בכלל ?  או שהיא שתתה ולא הפסיקה לשלשל ?  

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'היא שתתה מעט מאוד'
היא שתתה מעט מאוד
30/11/2010 | 12:23
3
יחסית לעצמה.

ילד צריך לשתות באופן רגיל כ- 50-65 סמ"ק לכל ק"ג שלו (כל שתיה נחשבת גם תמ"ל).

בזמן שלשולים יש להקפיד על מינימום הכמות הנ"ל כאשר הרצוי הוא 100 סמ"ק לכל ק"ג.

אני מאוד מעודדת אותה לשתות ומבטיחה לה כל מיני דברים על כל כמות שהיא שותה (הבטחות הן שאצייר לה דברים, אתן לה מדבקה וכו'...היא נהנית מהמשחק וגם שותה).

מקווה שנגמור מהר והיא תחזור לעצמה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אופפ זה נושא כל כך מרגיז'
אופפ זה נושא כל כך מרגיז
30/11/2010 | 19:38
1
רק היום לקחתי את הבת שלי והגננת חסרת אונים מראה לי ילדה אחרת מעוכה ומסכנה עם חום שקרוב ל39 אבל האמא פשוט לא מגיעה לקחת אותה. היא אמרה לגננת שהיא מגיעה תוך כמה דקות וכבר עברה שעה וחצי והאמא עוד כועסת שקוראים לה.
זה כל כך מעצבן שיש הורים כאלו איך אפשר לדעת שהילד חולה ולהשאיר אותו בגן מסכן ולהמשיך להדביק עוד ילדים. הגננת גם סיפרה לי שילדים מגיעים עם שלשולים והקאות... יצאתי ממש עצבנית ומפוחדת גם ככה הקטנה סובלת מכל פיפס באויר

אנחנו כל כך מקפידים להשאיר אותה בבית באמת על כל דבר קטן ואפילו יום יומיים אחרי שהכל בסדר ומרתיח שלא כולם נוהגים אותו דבר הרי רובנו עובדים אבל מנסים להסתדר בדרך כלל יש איך
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'בדיוק.'
בדיוק.
01/12/2010 | 11:59
לצפיה ב-'שנה ראשונה במסגרת יכולה להיות קשה'
שנה ראשונה במסגרת יכולה להיות קשה
30/11/2010 | 11:02
2
רק מניסיון האישי.

חמוצי הייתה בבית עד גיל בית ספר כמו הרבה ילדים אחרים בבריה"מ באותה התקופה. היא כמעט לא הייתה בבית ספר בכיתה א' כי רוב הזמן היא הייתה חולה. היא ממש זוכרת את זה אמא שלי אותו סיפור רק שהיא הייתה בסדר אבל חברה שלה לא הגיעה כמעט לבית ספר בגלל מחלות.

אני רואה ילדים בני שנה, שנתים ו4 שהולכים פעם ראשונה לגן וחלקם ממש בסדר וחלקם כל שבוע בבית. נראה לי אין מנוס וכולם עוברים את זה. אולי כשיותר גדולים, יותר קל להבין מה יש לילד אבל עדיין נראה לי זה קשה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'לגבי 2'
לגבי 2
30/11/2010 | 11:13
1
אנחנו הוצאנו את הילד לפני שבוע מהגן...
הוא הלך לגן בגיל 7 חודשים ופשוט לא הפסיק לחלות, מפעם לפעם חטף יותר ויותר חזק...
הוא נחלש מאוד, בפעם האחרונה הגיע למצב של שבועיים שלשולים,לא אכל בכלל כלום, רזה קילו שלם בשבועיים האלה...ולקח לנו המון זמן להחזיר אותו לשגרת אוכל נורמלית ולשגרת שינה..הכל התהפך..
פה כבר החלטנו שכנראה זה מוגזם כרגע, בהתייעצות עם הרופאה שלו פשוט החלטנו לתת לו פסק זמן מהגן..
האמת שגם יכולנו להרשות לעצמנו כי עוד לא מצאתי עבודה בעצמי...אז החלטנו שנשלח אותו כבר לגן שנה הבאה ..לגבי מטפלת-מצב שבו אני עובדת וצריך מטפלת לא יודעת אם היינו ממהרים להוציא אותו כי אני לא בטוחה מה דעתי לגבי מטפלת
שיהיה בהצלחה במה שתחלילטי
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שתי תשובות לשתי שאלות'
שתי תשובות לשתי שאלות
30/11/2010 | 21:01
3
1. בקשר לתשובה הראשונה ראי התיחסויות הקודמות. בכל מקרה במצב של חום עם סימפטום נוסף כגון הקאות ושלשולים בילד קטן אני כן ממלץ לראות רופא:)
2. מחלות חום בילדים הינם תופעה נפוצה מאוד, הסיבה העיקרית לחום בילדים הינה מחלה זיהומית ובעיקר וירלית המגבילה את עצמה וחולפת לבד. בשנה הראשונה לכניסת הילד לגן הוא נחשף למזהמים רבים ועל כן נדבק לעיתים תכופות, לתופעה זו יתרונות וחסרונות, לחלק מהמחלות הילד מתחסן לאחר שחלה במחלה ועל כן תופעת השנה הראשונה בגן קטנה עם הזמן.
ההחלטה להוציא מהגן אינה יכולה להינתן מעל דפי האינטרנט ומורכבת מקריטריונים מרובים כגון מספר מחלות החום, מיקומן ( כגון מחלת דרכי נשימה עליונות או דלקת ריאות), מצבו הכללי של הילד, וכמובן הסביבה המשפחתית שלו
בכל מקרה אני ממליץ על פי הסיפור שלך להתייעץ עם רופא הילדים המכיר את ההיסטוריה הרפואית של הילד
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שאלת הורדת חום'
שאלת הורדת חום
28/11/2010 | 22:48
7
8
מה עושים אם בטוח של 4 שעות שאי אפשר לתת שום תרופה החום גבוהה מאד ושום דבר לא עוזר? לא פעם נתתי נורופן ואחרי שעתיים החום שוב קפץ ל מעל 39 ופשוט לא ידעתי מה לעשות.. האם יש מצב לתת במקרים חריגים אלה טיפות אופטלגין לילד בן 3?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'יש תרופת "סבתא" נהדרת שנקראת GSE'
יש תרופת "סבתא" נהדרת שנקראת GSE
29/11/2010 | 07:26
5
28
זה תמצית זרעי אשכוליות שנקראת GSE
אפשר לקנות בכל בית טבע

מוריד חום לתינוקות ומבוגרים
מטפל בחיידקי מעיים וכל שאר הטפילים בגוף

ממש עושה אצלינו פלא בבית!!
ממליצה בחום!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'נשמע מעניין מאוד! איך משתמשים בזה?'
נשמע מעניין מאוד! איך משתמשים בזה?
29/11/2010 | 08:18
4
16
אני אחפש את זה אצלנו בחנויות טבע (בקנדה) איך זה נקרא באנגלית? Grapefruit Seed Extract?

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'כן הנה הסבר על GSE - תרופת הפלאים אצלינו'
כן הנה הסבר על GSE - תרופת הפלאים אצלינו
29/11/2010 | 18:01
1
67
GSE - למה זה טוב ? הסבר פה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/11/2010 | 19:56
5
לצפיה ב-'עדיף לקנות את האורגנית,'
עדיף לקנות את האורגנית,
29/11/2010 | 18:30
1
11
ניתנת לשימוש בלי מהילה, ומשמעותית פחות מרה ומגעילה :{
את השניה אף אחד בביתנו לא יכל לשתןת.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'איפה קונים את האורגנית ומה המחיר?'
איפה קונים את האורגנית ומה המחיר?
30/11/2010 | 18:34
25
זה מגיע גם כטיפות ששמים ישירות בפה?
מההסבר היה נראה לי שזה מן משהו שטוב לה כ ל ובדרכ אני לא ככ שמאמינה לפתרונות כוללים כאלו מחשיד .
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הורדת חום'
הורדת חום
30/11/2010 | 21:18
18
ראשת אדגיש שוב כי ילד הנראה מצויין למרות החום אין חובה בהורדתו  (עד חום 41 מע"צ),  ילד הנראה חולה למרות מתן תרופה להורדת החום יש לפנות לבדיקת רופא
במידה ויש צורך בהורדת החום ניתן להשתמש בפרהצטמול ( לדוגמא אקמול, נובימול) או באיבופרופן ( לדוגמא אדוויל, נורופן)
אין להשתמש באספירין להורדת חום בילדים
לגבי אופטלגין אין מספיק עבודות על השימוש באופטלגין בילדים ולכן אינני ממליץ על טיפול שגרתי בתרופה זו ללא התייעצות עם רופא הילדים
ניתן להשתמש גם בשיטות פיזיקליות להורדת החום כגון קירור באמצעות ספוג עם מים פושרים בהתאם לשיקול דעת של ההורה. יש לזכור כי שיטה זו מגבירה את חוסר הנוחות של הילד, ובכל מקרה עלי להדגיש כי אין להשתמש באלכוהול
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי חומץ'
שאלה לגבי חומץ
28/11/2010 | 23:21
2
14
כשיש חום גבוה אני בדכ' בתוספת תכשיר להורדת חום, שמה גם גרביים מהולות בחומץ שהילד ישן עם זה.

מישהו אמר לי שלא כדאי גם חומץ וגם תרופה להורדת חום ביחד, שזה מסוכן ועלול להוריד במכה את החום מטה. האם זה נכון?

ועוד שאלה- כשלילד היה חום גבוה מאוד, אמרו לי במוקד אחיות לפתוח חלון בחדר שינה שלו ולהוריד לו שכבות בגדים ובלי שמיכה. אני מבינה את הרעיון אבל עדין זה נשמע לי מוזר, שבסוף לא יחטוף לי דלקת ריאות.. אז אולי חום הגוף ירד, אבל זה לא עלול להביא, חלילה, משהו אחר?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני לא הייתי עושה את שניהם יחד'
אני לא הייתי עושה את שניהם יחד
29/11/2010 | 08:08
7
או שהייתי עושה לו אמבטיה פושרת שיישב בה 20-30 דקות ושמה אחכ חומץ. או אקמולי...
אני לא יודעת כמה עניין החומץ אפקטיבי או לא, אבל כדאי שתתחילי עם שיטה אחרת ורק אחכ תעברי לשניה....

לגבי מה שאמרו אחיות טיפת חלב, זה נכון. כשעוטפים את הילד יותר מדי ומחממים אותו, החום נאגר בתוך הגוף וכל המטרה היא להוציא את החום.... לא יודעת אם הייתי פותחת לגמרי את החלון, אבל בואי נגיד שכדאי שיהיה אויר וטיפה טיפה קריר בחדר... עדיף על חדר חם ומחניק...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'חומץ וחום'
חומץ וחום
30/11/2010 | 21:27
9
אין עבודות על השימוש בחומץ בילדים, ולכן אינני יכול להמלץ על טיפול זה
הורדת החום " במכה אחת" אינני מכיר מגבלה בהורדת החום במכה אחת. אולם בשל העובדה כי חום לכשלעצמו אינו גורם נזק ( למעט בטמפרטורות קיצוניות מאוד) אינני רואה סיבה רפואית לנסיון להוריד את החום " במהלומה אחת".
לגבי פתיחת חלון והורדת בגדים במחלת חום- אינני ממליץ על שיטה זו.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'דלקת אוזניים אצל תינוקתו מעל חצי שנה'
דלקת אוזניים אצל תינוקתו מעל חצי שנה
29/11/2010 | 16:19
3
42
שוב מאותו שרשור בעקבות ההרצאה שהרצת בכנס של נורופן, אך הפעם רק מצטטת "כיום לא מטפלים בדלקת אוזניים אצל תינוקתו מעל חצי שנה באנטיביוטיקה אלה רק בטיפול נגד כאב".

זה לא מדוייק מה שאמרת ואשמח לראות מקור מהיימן לדבריך

"מחקרים מראים שגם ללא טיפול יש בחלק גדול של המקרים (בין 60 ל-80 אחוז) הבראה עצמונית (ספונטנית) של הדלקת. מסיבה זו התגבשה שיטת טיפול שהרופאים בהולנד הם מנושאי הדגל שלה הממליצה על המתנה של עד 3 ימים ומעקב אחר מצב האוזן. במידה וסימני הדלקת אינם מוטבים או מחמירים ניתן לטפל אך אם חלה הטבה הרי חסכנו טיפול אנטיביוטי שלא היה נחוץ.

השיטה קונה לה דריסת רגל משמעותית אך מדובר בעיקר בילדים מעל לגיל חצי שנה. יש לשים לב גם שלא מדובר בהחלטה עצמית של ההורים בבית אלא החלטה טיפולית הדורשת את מעקבו של הרופא ואת שיקול דעתו וכן את שיתוף הפעולה של ההורים הנדרשים לחזור מספר פעמים לצורך הערכת מצב האוזן." [1] (ההדגשה שלי 13.gif>)

בגדול, עד גיל שנתיים רופאי א.א.ג בד"כ לא לוקחים סיכון‬ כאשר יש דלקת חריפה.
רק מגיל שנתיים, הם מיישמים זאת.

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מסכימה ומוסיפה'
מסכימה ומוסיפה
30/11/2010 | 14:47
3
גם לי ידוע שהשיטה ההולנדית מסתמכת על מעקב יומי (מדגישה - יומי) אצל הרופא.
כדאי גם לסייג ולהבדיל בין תינוקות שסובלים מדלקות אוזניים חוזרות ונשנות לתינוקות שבד"כ אינם סובלים מדלקות אוזניים.
(מנסיוני עם הילדים שלי שסבלו מדלקות חוזרות הדלקות לא עברו ללא אטיביוטיקה).

באותה נשימה כדאי לקחת בחשבון את הסיכונים הקיימים אם דלקת אוזניים לא מטופלת ומסתבכת.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'דלקת אוזניים בילדים'
דלקת אוזניים בילדים
30/11/2010 | 21:40
1
347
אבהיר את דברי בשנית.
מרבית מקרי דלקות האוזניים בילדים הינם ממקור וירלי המגביל את עצמו ועובר לבד
אבחנה של דלקת אוזנים נעשית רק אצל הרופא המאבחן את המחלה, מחליט על הגישה הטיפולית ועל דרכי המעקב להצלחת גישה זו (בהתיעצות עם ההורים כמובן).
כיום יש שתי גישות לגילאי 6 חודשים ומעלה, בחלק ניכר מהחולים אין צורך בטיפול אנטיביוטי אלא רק בטיפול נגד כאב מכיוון שהמחלה מגבילה את עצמה. כמובן שעלינו להמשיך ולהעריך את הילד כדי לראות שיפור/החמרה.

ליתר פרטים ואינדיקציות ספציפיות (לדוגמא מתי כן יש להתחיל טיפול אנטיביוטי)  אני מפנה אותך להנחיות הקליניות לאיבחון וטיפול בדלקת אוזן תכונה חדה בילדים 2010

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אפשר קישור?'
אפשר קישור?
30/11/2010 | 22:06
2
לצפיה ב-'ההתייחסות לחום, לפי שיטת הריפוי הטבעי'
ההתייחסות לחום, לפי שיטת הריפוי הטבעי
30/11/2010 | 13:52
1
13
אם מדברים על חום, אולי כדאי להביא לכאן, כחומר למחשבה,
דעה אשר שונה מזו של הרפואה המקובלת.
לפי שיטת "ההגיינה הטבעית" (דרכו של ד"ר שלטון) -

עליית חום הגוף היא תוצאה של תהליך של פירוק אינטנסיבי של חומרי פסולת, והפרשתם החוצה. בעת זיהום-יתר, הגוף נאלץ
להעלות את החום, כדי להמריץ את תהליך פירוק חומרי הפסולת.
איבוד תחושת הרעב בזמן של חום גבוה, הוא תוצאה מכך שלא מופרשים מיצי עיכול. מזון שמוכנס לגוף בזמן חום, אינו מתעכל.
זה יוצר פסולת נוספת, שעלולה להגביר את החום, ולסכן את החולה. מזון שמצוי בצינור העיכול מפריע למים, שנכנסים דרך הפה, להגיע אל הדם ולווסת את החום.
כאשר מאיצים בחולה לאכול, זה מפריע לירידת החום באופן טבעי, ומאריך את משך זמן המחלה. מומלץ לאכול פירות בלבד, אם החולה רוצה בכך.
עליית החום אינה מייצגת את חומרת המחלה. הניסיון מראה שדווקא המחלות המסוכנות ביותר, כמו מחלות ממאירות ומחלות-לב, אינן מלוות בעליית חום הגוף.
נזקים שנגרמים לגוף כתוצאה מחום גבוה, מתרחשים תמיד אחרי מתן תרופות לדיכוי החום, ולא לפני-כן. ה"סיבוכים מחום גבוה" הם למעשה סיבוכים מתרופות להורדת חום. הן מדכאות את פעילות המוח (שבו נמצא המרכז לוויסות החום) ופוגעות בו.
כל הילדים אשר מגיעים לחדרי-המיון בגל דלקת קרום-המוח, טופלו לפני-כן בתרופות להורדת חום, כמו אקמול, למשל.
כאשר מדכאים את החום, מדכאים גם את מערכת-ההגנה של הגוף, באופן שהמחלה אינה מגיעה אל סיומה הטבעי, והיא עלולה
לחזור שוב, בצורה חריפה יותר.
(מתוך ספרו של המרפא הטבעוני יצחק בן-אורי, "הבריאות שלך")

אשמח אם ד"ר עיני יתייחס לנאמר בקטע זה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני אתייחס למרות שאני לא ד"ר עיני'
אני אתייחס למרות שאני לא ד"ר עיני
01/12/2010 | 17:54
7
הנאמר כאן מן הסתם נכון בעיני הכותב שדוגל ברפואה טבעונית, שרואה את הדברים מנקודת מבט שונה מאשר הרפואה הקונבנציונליים.
זה מאד מענין לקרוא, אם כי מבחינת הרפואה הקונבנציונלית יש בציטוט זה מספר אי דיוקים, למשל:
"עליית חום הגוף היא תוצאה של תהליך של פירוק אינטנסיבי של חומרי פסולת, והפרשתם החוצה. בעת זיהום-יתר, הגוף נאלץ להעלות את החום, כדי להמריץ את תהליך פירוק חומרי הפסולת" - ברפואה הקונבנציונלית ההסבר של המנגנון של עלית חום קשור בפעילות מערכת החיסון והפרשת חומרים שונים הקשורים בפעילות מערכת החיסון. התרופות שמורידות חום פועלות בשלבים שונים של התיווך לעלית החום והתיווך לכאב.
" איבוד תחושת הרעב בזמן של חום גבוה, הוא תוצאה מכך שלא מופרשים מיצי עיכול. מזון שמוכנס לגוף בזמן חום, אינו מתעכל. זה יוצר פסולת נוספת, שעלולה להגביר את החום, ולסכן את החולה. מזון שמצוי בצינור העיכול מפריע למים, שנכנסים דרך הפה, להגיע אל הדם ולווסת את החום" - גם בזמן מחלה מופרשים מיצי עיכול, אם האדם אוכל.
המים שהאדם שותה, גם בזמן מחלה, נספגים במערכת העיכול ומגיעים לדם, וזה לא משנה אם יש שם מזון או לא.
ברור שכאשר אדם חולה, יתכן ויהיה דיכוי של התיאבון, וזה בסדר לא לאכול, ובעיקר לשתות כדי לא להתיבש.
"עליית החום אינה מייצגת את חומרת המחלה" - לפעמים זה נכון ולפעמים זה לא נכון. לא ניתן להסיק מגובה החום לגבי חומרת המחלה, פרט לחום - צריך להסתכל באופן כללי על מצבו של הילד. שותה? אוכל? אפטי? מקיא? עם פריחה/בלי פריחה? מתקשה לנשום? מכל הממצאים והסיפור צריך להסיק מסקנות לגבי חומרת המחלה.
"הניסיון מראה שדווקא המחלות המסוכנות ביותר, כמו מחלות ממאירות ומחלות-לב, אינן מלוות בעליית חום הגוף" - זה לא תמיד נכון. יש מחלות ממאירות (סוגי סרטן) שדווקא מתבטאות בחום ממושך.
ה"סיבוכים מחום גבוה" הם למעשה סיבוכים מתרופות להורדת חום", "כל הילדים אשר מגיעים לחדרי-המיון בגל דלקת קרום-המוח, טופלו לפני-כן בתרופות להורדת חום, כמו אקמול, למשל" - זה ממש לא נכון, ברור שילדים עם דלקת קרום המוח הם ילדים חולים מאד עם חום גבוה שהוא אחד מהסימפטומים של המחלה, וברור שההורים נתנו להם טיפול להורדת חום, אך ה"מסקנה" שבגלל הורדת החום בעזרת תרופות הילד חלה בדלקת קרום המוח - היא מסקנה שגויה. החום הגבוה הוא אחד מסימני המחלה.
" כאשר מדכאים את החום, מדכאים גם את מערכת-ההגנה של הגוף, באופן שהמחלה אינה מגיעה אל סיומה הטבעי, והיא עלולה לחזור שוב, בצורה חריפה יותר" - גם זה לא נכון. נכון שחום הוא חלק ממנגנון שפיתח הגוף כדי להלחם במחלה, אך מכך אין להסיק שאם מורידים חום המחלה חוזרת בצורה קשה יותר.

מבחינה אישית - זה לא כל כך משנה אם מאמינים בתורתו של ד"ר שלטון או ברפואה הקונבנציונלית, מה שחשוב הוא מעקב אחרי הילד, מנוחה, שתיה מרובה. הורדת חום לפי מצבו של הילד.והתיעצות עם הרופא המטפל לפי הצורך.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
30/11/2010 | 16:03
2
10
אני אהיה כאן היום ב- 20:00 לענות על שאלותיכם בנושא חום בילדים.
אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם לכאן כבר עכשיו.

ערב טוב ומעניין לכולנו!
ד"ר מוטי עיני
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'חום לתינוק בן 7 שבועות'
חום לתינוק בן 7 שבועות
30/11/2010 | 17:04
1
15
בטיפת חלב אמרו לי שאם לתינוק יש חום מעל 38, עד גיל 8 שבועות יש ללכת למיון.
השאלה שלי- מדוע? מה עושים לו במיון? האם מדובר באישפוז?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'חום בתינוק בן 7 שבועות'
חום בתינוק בן 7 שבועות
30/11/2010 | 21:48
24
בכל חום עד גיל 3 חודשים מומלץ לפנות לטפול רפואי בצורה מידית.
עד גיל 3 חודשים ובעיקר ב 6-8 שבועות הראשונים לחיים הסיכוי שמחלת חום נובעת מזיהום חידקי מפושט הינה גדולה לאין שיעור מיתר שכבות הגילאים
(לדוגמא בילודים עד גיל חודש הראו שכחות של עד 15% בסיכוי לזיהום חידקי עת מחלת חום)
ועל כן ההמלצה לפנות לטיפול רפואי בכל חום מעל 38 מע"צ.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אם אתה כבר מפרסם את נורופן אז יש לי שאלה'
אם אתה כבר מפרסם את נורופן אז יש לי שאלה
30/11/2010 | 19:22
1
10
נורופו עובד על הילד בול 8 שעות. האם הוא רק מבטל את תסמין החום או שהוא גם יעיל למחלה עצמה? מה התכיפות השימוש בו כלומר האם יש להגביל השימוש בו או שפער של 8 שעות מספיק?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
30/11/2010 | 21:54
10
ראשית אינני מפרסם את נורופן
תשובתי מסתמכות על השכלתי כרופא ילדים, והמחקרים העדכנים בתחום
בהקשר לשאלתך: הנושא סבוך אבל אם ננסה להכליל אזי במחלות חום הנובעות מזיהום, איבופרופן מטפל רק בסימפטום = חום. ולא אמור להשפיע על המחלה עצמה
המינון המומלץ ינתן כל 6-8 שעות, מנון מקסימלי ליממה הינו 40 מ"ג לק"ג ליממה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'טיפול ובעיקר מניעה - שאלה'
טיפול ובעיקר מניעה - שאלה
30/11/2010 | 20:28
1
8
לא קשור לחום,לפחות לא כרגע אך אשמח בכל זאת לקבל תשובה.

אני אמא לילד בן 7 ולתינוק בן חמישה וחצי חודשים.
ב-24 שעות האחרונות התחלתי להרגיש תסמינים של דלקת גרון. ליחה, כאבים בבליעה ובמקביל גם גודש באף.

את הגדול שלי אני מיד מתגברת במצבים כאלה ב-CLO (שמן כבד דגים), ויטמין C,פרופוליס ואכיניצאה והוא אכן פוסח לרוב על מחלות החורף ובכלל ()

כעת אין לי מושג מה אפשר אם בכלל לתת לקטן שלצערי אינו יונק.
האם תכשירים כמו "חיזוקית" מותרים לתינוק צעיר כזה?
ואם לא - מה כן?

המון
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
30/11/2010 | 22:01
7
לצערי אינני מכיר מחקרים העוסקים בתוספי תזונה ומניעת מחלות חום בילדים ועל כן אינני יכול להמליץ או לפסול אותם ( למרות שגם אני כילד וכאדם בוגר לקחתי אותם ללא כל מחקר ועם הרבה תחושת בטן)
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי אנילציה'
שאלה לגבי אנילציה
01/12/2010 | 06:32
1
לא יודעת אם זה קשור לשרשור אבל:
מתי יודעים לתת אנילציה באופן עצמאי מבלי להתיעץ עם רופא?
הרופא שלנו אמר שהוא רוצה שיהיה לנו את היכולת לקבל שיקול דעת ולתת אנילציה (עם כל החומרים) באופן עצמאי. מתי נותנים? כשתינוק משתעל? כשיש לו נזלת? כשיש לו ליחה? מתי זה הנקודה שבה אני יודעת שהאנילציה תעזור?...
הורים לתינוקות >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ