לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4558145,581 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

לצפיה ב-'אירוח בפורום - נועה הופ דיאטנית'
אירוח בפורום - נועה הופ דיאטנית
13/05/2009 | 17:53
65
ביום שישי הקרוב, החל משעות הצהריים תתארח אצלנו נועה הופ, דיאטנית קלינית מוסמכת ( B.Sc ), ותענה על שאלות בנושאים: ירידה ושמירה על המשקל אחרי לידה, תזונה בזמן הריון והנקה, כיצד ניתן לרזות בצורה בטוחה במקביל להנקה, כיצד לרזות לקראת הקיץ הקרב ובא, ועוד....

נועה מייעצת כיום ייעוץ פרטני וקבוצתי לירידה במשקל והקניית הרגי אכילה נכונים תוך התייחסות למצבים רפואיים, בעלת קליניקה פרטית, נותנת הרצאות וסדנאות למוסדות וגופים שונים,מנהלת פורום מקצועי של תזונת נשים בהריון בפורטל BeOK. נועה רכשה את ניסיונה המקצועי במוסדות כגון: קופת חולים  כללית, סטודיו C, סימילאק ועוד.    

אפשר להתחיל ולשרשר שאלות כבר עכשיו להודעה זו.

http://www.dietnoa.com

בברכה, הנהלת הפורום.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'האם ניתן לשאול גם בנושאי תזונת תינוקות?'
האם ניתן לשאול גם בנושאי תזונת תינוקות?
13/05/2009 | 19:45
1
לצפיה ב-'אנא התמקדו בשאלות בנושאים הרשומים למעלה !תודה'
אנא התמקדו בשאלות בנושאים הרשומים למעלה !תודה
14/05/2009 | 08:59
לצפיה ב-'מאגרי ברזל'
מאגרי ברזל
13/05/2009 | 23:28
4
מאגרי הברזל שלי התגלו כמדוללים מאד (8).
איזה תפריט טוב להעלאת מאגרי הברזל?
בשר אני אוכלת רק פעם בשבוע בערך כך שהשאלה היא בעיקר לגבי מזון צמחי עשיר בברזל.

תודה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שאלה: אי אכילת פירות'
שאלה: אי אכילת פירות
14/05/2009 | 00:04
1
הי, התינוקת שלי בת השנה, אוכלת (טפו טפו טפו) יפה מאוד. רק מה? פירות היא לא אוהבת. האם עלולים להתפתח חסרים? למה כדאי לשים לב?
תודה מראש
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום רב, '
שלום רב,
15/05/2009 | 05:39
לגבי תזונת ביתך  אני יענה באופן חריג
פירות וירקות מהווים מקור חשוב לויטמינים ומינרלאים. על מנת לקבל את הויטמינים מהפירות והירקות חשוב לאכול אותם טריים ועם הקליפה מכיוון שיש ויטמינים הרגישים מאוד לחום ואף מתחמצנים תוך דקות באוויר כגון ויטמין C. לכן כפי שאת מסיקה ירקות ופירות מבושלים או מחיות שונות של פרי לרוב לא יכילו ויטמינים ( אבל יכילו מינראלים כי הם אינם נהרסים ) אלא אם כן ויטמינים אילו הוספו באופן חיצוני למזון. ראשית עיניין הטעמים אצל ילדים משתנה כל הזמן ולכן אל תתייאשי לחשוף אותה לפירות שונים אם היא ילדה שאוהבת לאכול, ובבית שלכם אתם אוהבים פירות וירקות  אני בטוחה שבסופו של דבר היא גם תאהב זאת. נסי לשלב לה גם ירקות טריים כגון לגרד לה עגבנייה או מלפפון או גזר טרי מגורד דק עם מיץ תפוזים טרי...
במידה ואת מגרדת לה את הפרי אולי היא לא אוהבת את המרקם המחיתי ולכן את יכולה לקחת פרי רך כגון אגס, שסק , אפרסק לקלוף את הקליפה ולנסות לתת בזהירות.
גם קטניות כגון עדשים, אפונה מהווים מקור להרבה מינראלים וויטמינים ולכן את יכולה לעשות לה מרקים. בלי קשר בגיל זה היא אמורה לשתות תחליף חלב שגם הוא עשיר בויטמינים ומיראלים שונים.
שיהיה בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אם מותר לענות....'
אם מותר לענות....
14/05/2009 | 06:13
מומלץ ירקות ירוקים, טחינה/חלווה...
בשר בקר, בשר הודו אדם
איברים פנימיים, כבד בקר/עוף מאוד עשיר בברזל מומלץ פעם יום
להמעיט בצריכת קפאין שמפריעה לספיגת הברזל בדם
סידן מפריע גם הוא בספיגת הברזל (מוצרי חלב) יש להפריד בינו לבין צריכת הברזל למעו ספיגה טובה יותר
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום '
שלום
14/05/2009 | 20:55
אם כוונתך לכך שערך הפריטין בבדיקות הדם הוא 8 זה אכן רמה מאוד נמוכה. באופן כללי שכאשר המאגרים מרוקנים כל כך, קשה לעלות זאת רק על ידי תזונה בלבד ובפרט תזונה שמקורה מן הצומח מכיוון שהברזל נספג בצורה הטובה ביותר מן החי. בשלב זה הייתי פונה לרופא המטפל לצורך קבלת תוסף ברזל אחרת השלב הבא זה פגיעה בהמוגלובין ואז אנמיה ועוד כל מיני תופעות לוואי אחרות לא רצויות הנוצרות מחוסר בברזל.
עליך לאכול בתקופה הקרובה כל יום מזון מן החי  כגון
בקר/ הודו / דג / ביצה / עוף - המקורות העשירים ביותר הם בקר והודו גם איברים פנימיים עשירים בברזל רק הבעיה שהם עתירים כולסטרול וויטמין A ( בעיקר כבד שאינו מומלץ בהריון ).
מקורות צמחיים לברזל הם - דגני בוקר מועשרים, כל סוגי הקטניות ( עדשים, אפונה, חומוסים, שעועית לבנה ), אגוזים, שקדים, ירקות עליים ירוקים. את המזון הצמחי רצוי לאכול עם מזון עשיר בויטמין C המגביר את ספגית הברזל מהצומח כגון גמבה , עגבנייה, תפוז וכו'.
בהצלחה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'האם הנקה במשמעות הזאת היא אנאלוגית לספורט'
האם הנקה במשמעות הזאת היא אנאלוגית לספורט
14/05/2009 | 02:36
2
2
אם תרוצי 10 ק"מ ואח"כ תחזרי הביתה ותחסלי חצי מקרר, את תעלי במשקל במקום להוריד.
כך, גם בהנקה, אם אחרי הנקה תאכלי חצי מקרר - את תעלי במשקל במקום להוריד.

היה לי על זה ויכוח ונטען שם שבהנקה יש חוקים אחרים -
מאחר שהפעילות ההומונלית המטורפת שיש בגוף בזמן הנקה, בעיקר הנקת תאומים, אחראית הרבה לירידה/אי ירידה במשקל.
יש כאלה שמיד מורידות, יש כאלה שלוקח להן זמן, חשוב שתאכלי אם את מרגישה בזה צורך, גם מתוקים. יש קשר הדוק בין מה שהגוף שלך מאותת לך שהוא צריך לבין ייצור החלב שלך.

לי זה נשמע תמוה -‬  לא נראה לי שצריכת מתוקים קשורה לייצור החלב.

רציתי לשמוע את דעתך המקצועית על כך ...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום נועה.'
שלום נועה.
14/05/2009 | 07:16
1
אני כמעט ולא אוכלת פירות וירקות אפילו כלל לא.
אני יודעת שזה ממש לא בריא אבל זה פשוט לא טעים לי..איזה ויטמנים את מייעצת לי לקחת על מנת לשמור על הבריאות ובטח אחרי לידה?
חוץ מזה איך אני יכולה להתמודד בעתיד עם תזונת התינוק שאני בעצמי לא אוכלת ירקות?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום רב, '
שלום רב,
14/05/2009 | 21:53
אכן פירות וירקות הם מקור עיקרי לויטמינים ומינראלים, ועצם זה שאת לא אוכלת אותם ומשמשת דוגמא לילדך .. זה מקטין את החשיפה שלו לטעמם.
ויטמינים ומיראלים שונים נמצאים גם בכל סוגי האגוזים, הקטניות והדגנים המלאים, מוצרי חלב ומזונות מן החי אך אין ספק שהפירות והירקות מהווים מקור עיקרי להמון סוגים של ויטמינים ומיראלים.
בגדול כל מולטיויטמין יכול לספק את כל הויטמינים והמינראלים הנחוצים לגופך לא במינוני עודף אך לפני שאת מתחילה לקחת זאת אנא התייעצי עם רופא מטפל  בפרט אם את לוקחת תרופות שונות.
אם את יותר חסידה של פירות אכלי מהם לפחות את ה- 3 יחידות ביום ונסי למצוא ירקות שאת כן מסוגלת לאכול ( בכדי לקבל את הויטמינים חשוב לאכול את הפירות והירקות טריים כי ישנם סוגים מסוימים של ויטמינים כגון ויטמין C שנהרסים בחום ).
שיהיה בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'נועה שלום'
נועה שלום
14/05/2009 | 08:13
1
אני כ10 חודשים אחרי לידה חזרתי לאימונים אירוביים לנפי כמה חודשים (ריצה )
הנקתי עד גיל 6 וחצי חודשים..אבל משום מה עדיין יש לי חלב
האם יכול להיות קשר בין החלב שיש לי עדיין למרות שהפסקתי להניק לקושי ירידה במשקל??

אני אוכלת נכון משתדלת להקפיד על שתייה נאותה פירות וירקות (הפירות עם הגבלה כמובן)וכמובן פחמימות מורכבות וחלבונים ממקורות טובים ועדיין אני יורדת מאד מאד לאט
(אולי החוסר שינה התמידי קצת משפיע:)

תודה מראש
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום רב, '
שלום רב,
14/05/2009 | 22:02
משאלתך וכפי שגם את מבינה איך הדברים עובדים, ישנם הרבה מאוד דברים שיכולים להשפיע על ירידה במשקל  ובינהם גם חוסר שינה. מחקרים מוכיחים שחסר שינה אכן יכול להשפיע על אי ירידה במשקל וגם יכול לעודד השמנה מכיוון שיש יותר שעות עירות ואז אוכלים יותר.
הייתי הולכת לעשות בדיקות דם הורמונאליות כולל בדיקה של בלוטת התריס TSH על לשלול בעיות הורמונאליות אבל בראש ובראשונה עושה בדק בית לגבי כמות הקלוריות שאת מכניסה לגוף. זה מצוין שאת אוכלת בריא אך גם אכילה בריאה יכולה להכיל הרבה קלוריות.
הייתי מציעה לך לעשות ניסיון ולעלות בכתב כל מה שאת אוכלת על מנת לוודא שאת לא שוכחת ומפספסת דברים כי כל קלוריה חשובה.
ירידה במשקל זה לא משימה פשוטה ולכן כל עוד שהמשקל יורד את צריכה לשמוח גם שזה איטי.
אם את זקוקה לעוד עזרה בתחום אשמח לייעץ
שיהיה בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום נועה'
שלום נועה
14/05/2009 | 08:39
1
1
הבן שלי בן 11 חודשים ושוקל 7.5 ק"ג.
הוא נולד במשקל 3300 ואז התחיל "לשבור" את האחוזונים...
אני עדיין מניקה (הוא ממש מסרב לבקבוק). הוא אוכל מוצקים בסדר גמור, לא
אכלן גדול, אבל אוכל כ-3 ארוחות ביום. כבר מספר שבועות בהמלצת דיאטנית הוא מקבל תוספת
של פוליקוז לארוחות. אולם לא רואים תוצאות בכלל למעט העובדה שיש לו יציאות מרובות יותר ורכות (לא יודעת אם זה קשור).
מה אפשר לעשות, אני כבר מיואשת!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הי,'
הי,
14/05/2009 | 22:04
אני לא עונה בתחום תזונת ילדים. ממליצה להמשיך ולעקוב אחר המלצות הדיאטנית.
בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום נועה'
שלום נועה
14/05/2009 | 08:52
7
1
אני חודשיים אחרי לידה. חזרתי למשקל שהיה לי לפני הלידה אבל הגוף שלי לא אותו דבר. נשארה לי בטן גדולה יחסית ללפני ההריון. מהניסיון שלי תרגילי בטן לא עוזרים לעשות בטן שטוחה, מה מומלץ לעשות בשביל שהבטן תחזור להיות כמו לפני הלידה? (אני רוצה ביקיני)
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שחייה'
שחייה
14/05/2009 | 09:26
5
לצפיה ב-'וואלה? איזה כיף'
וואלה? איזה כיף
14/05/2009 | 14:35
3
1
בסוף החודש פותחים אצלנו את הבריכה בישוב ויש לי בגד ים חדש
זה באמת גורם לבטן שטוחה?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'נשבעת לך שכן'
נשבעת לך שכן
14/05/2009 | 19:44
2
1
כמובן שהתזונה צריכה להיות מאוזנת
ולהשתדל לא לאכול בשעות לילה מאוחרות והכי חשוב לשתות הרבה מים

שחיתי 13 בהתחלה פעמיים בשבוע ואח"כ עברתי לפעם אחת כי הייתי גמורה מריצות (עבודה, לימודים ואחריות ביתית)
גם ההתרוצציות הרגליות עוזרות המון, תשתדלי עשות סידורים ברגל ככל שאת יכולה תתפלאי כמה שזה תורם לשמירה על המשקל.

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'המשקל זה לא הבעיה אצלי'
המשקל זה לא הבעיה אצלי
14/05/2009 | 20:32
1
מבחינת משקל אני סבבה אבל אני לא מבינה מאיפה באה הבטן הזאת באמצע החיים. נשבעת לך הייתה לי בטן כזאת בחודש שלישי+ (במיוחד בערב היא גדולה). הקטע שחודש אחרי הלידה לא הייתה לי בטן כזאת, היא יצאה בשבוע האחרון ואני אוכלת
רגיל, קצת מתוקים, קצת נישנושים אבל באופן כללי בסדר.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'בתור מישהי ששוחה יותר מ-10 שנים...אני יכולה ל'
בתור מישהי ששוחה יותר מ-10 שנים...אני יכולה ל
15/05/2009 | 12:28
1
להבטיח ששחייה הוא הספורט המעצב ביותר.
שחייה בסגנון חתירה מורידה ומעצבת את הבטן והגוף כולו.
אני לא אכלתי מאוזן בכלל ובכל זאת הבטן נשמרה אצלי כמו שצריך.
עד שהפסקתי לשחות ואז היא גדלה ועכשיו אחרי הלידה היא עוד קצת גדלה ..מקווה שגם אני אצליח לחזור לעצמי עוד כמה זמן.

בהצלחה ובאמת,סבלנות זה המתכון להצלחה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'יעל שלום'
יעל שלום
14/05/2009 | 22:13
לפעמים רק הזמן עושה את שלו !! כל מבנה הבטן משתנה גם בגלל שרצועות הרחם התארכו בזמן ההריון, וגם הגוף אגר רקמת שומן באיזור הבטן שהיתה אמורה לשמש להנקה. המשיכי לעבוד על השרירים בכל האיזור ופשוט חכי בסבלנות.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'תזונה מאוזנת'
תזונה מאוזנת
14/05/2009 | 09:33
2
שלום נועה,
אני שנה ו...אחרי לידה שניה. תמיד הייתי עם עודף משקל אבל 'תקועים' עלי 7-8 ק"ג נוספים מאז ההריון הראשון (לפני חמש שנים). כמו"כ אני סובלת משחלות פוליצסטיות.
ניסיתי סוגי דיאטות שונים במהלך חיי ולא ראיתי תוצאות משמעותיות.
מצד אחד אני מיואשת ומצד שני לא אוהבת איך שאני נראית (ובמיוחד הבטן שנשארה והירכיים-אגן שגדלו), גם התעמלות מאסיבית שעשיתי אחרי הלידה (עיצוב ואירובי 3 פעמים בשבוע) עזרה לעצב את הגוף אך לא לרדת במשקל.

יש לך עצות בשבילי? האם אני חייבת להתמיד בדיאטה נטולת גלוטן כדי שאצליח לרדת? (ניסיתי את זה כחודשיים וירדתי אבל זה היה ממש קשה להתמיד )
תודה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הי רעות '
הי רעות
14/05/2009 | 22:23
1
קודם כל תני לי לפתוח לך צוהר של תקווה :) 7-8 קילו זה לא עודף עצום ולכן קצת אופטימיות ...
במידה ואת עדיין ממשיכה לעשות פעילות גופנית אז כל הכבוד !! אבל חשוב לזכור שפעילות גופנית ללא שילוב של הגבלה קלורית לא תביא לירידה במשקל ( נניח שאת שורפת בשיעור אירובי 300 קלוריות את מחזירה אותם בכיף עם כמה פירות או כמה נישנושים קטנים !! )
לאדם כמוך השבע מדיאטות לא הייתי מציעה ללכת לכיוונים דרסטיים כגון דיאטה נטולת גלוטן ( וכי למה את חולת צילאק ?! ) וכל סוגי דיאטות הכאסח למינהן ... כי כפי שציינת מאוד קשה להתמיד בדיאטות הללו ובסופו של דבר תמיד נשברים ולרוב מעלים את הכל עם ריבית.
אני מאמינה ותמיד האמנתי בדיאטה שפויה המכילה את כל אבות המזון כנ"ל שילוב של מתוק עם הגבלה קלורית כזו שתביא אותך לירידה. וכמובן המשך פעילות גופנית.
מציעה לך בחום לפנות לעזרה ולמעקב לצורך בניית תפריט אישי המותאם לך, להעדפות המזון שלך ולסדר היום שלך וכמובן לעקוב אחרי הירידה במשקל עם ליווי אישי.
אשמח לעזור לך אם תרצי. בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
15/05/2009 | 08:34
הי, תודה על התשובה.
7-8 ק"ג זה חוץ מהעודף שתמיד היה עליי (אני כרגע BMI 32 בערך)
כרגע אני ללא פעילות גופנית אבל רוצה לחזור גם כדי להקל על כאבי גב שיש לי.
לגבי דיאטה נטולת גלוטן- זה הומלץ לי ע"י דיאטנית שמתמחה בשחלות פוליצסטיות, לדבריה מחקרים העלו שנשים שסובלות משחלות פוליציסטיות יש לגוף קושי בפירוק גלוטן ואני גם נמצאת בקבוצת סיכון לסכרת (2 הורים וכמעט כל הסבים)
אשמח לדעת היכן את מקבלת דרך הכללית. לדיאטניות שעובדות באזורי כרגע לא התחברתי.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שאלת תזונה בהריון '
שאלת תזונה בהריון
14/05/2009 | 09:52
2
נועה שלום,

אני בשבוע 13, מתחילה בהדרגה לראות אור בקצה המנהרה אחרי שליש ראשון מזעזע. במשך חודשיים פלוס התזונה שלי הייתה מאד מוגבלת בגלל בחילות/הקאות  ועכשיו אני מתחילה לחזור לעצמי, למרות שיש דברים שעדיין מרתיעים אותי וריחות שאני לא יכולה לסבול.

אבל מה שקורה עכשיו זה שאני כל הזמן רעבה. זה לא "מאנצ'יס" או חשק להכניס משהו לפה, אלא ממש רעב שמרגישים בכל הגוף. ואם אני מתעלמת - כלומר לא אוכלת במשך שעתיים נניח - שוב יש לי בחילה ואני מרגישה סמרטוט. לפעמים פרי או יוגורט עוזרים אבל בדרך כלל אני חייבת משהו משביע יותר.

התחלתי את ההריון הזה עם עודף משקל מסוים והייתי מעדיפה לא לעלות 30 ק"ג... (בהריון הקודם עליתי בערך 25). אני לא רוצה להרגיש "בדיאטה" ורעבה בהריון אבל מחפשת איזון. אשמח אם יש לך רעיונות, או למאכלים ספציפיים שמתאימים לתקופה הזו או באופן כללי איך לאזן את הצרכים של הגוף עכשיו.

תודה!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום רב, '
שלום רב,
14/05/2009 | 22:40
1
קודם כל מזל טוב, אכן לעבור שליש ראשון עם בחילות והקאות זה ממש לא פיקניק. דווקא בתקופה זו הרבה נשים לא עולות במשקל אבל אחר כך מפצות את עצמן יפה מאוד ומתחילות לעלות במשקל בקצב מהיר מעלה.
לכן במיוחד לאור ההריון הראשון שבו עלית 25 קילו את צריכה להיזהר ולאכול עם הרבה מודעות !!
את בהחלט לא צריכה להיות בדיאטה. סך הכל בהריון הצרכים האנרגטים של הגוף עולים ולכן ניתן לאכול יותר קלוריות ( כ- 300 קלוריות יותר ) מעבר למה שגוף צריך ולכן בד"כ עם תפריט של 1800 קל' אפילו 2000 קל' אפשר לעלות בצורה מתונה במשקל ( כמובן שאני מסייגת זאת כי אין נוסחא אחידה לכולם וחשוב לבדוק זאת בצורה אישית על כל אישה )
במידה ותאכלי ארוחות מסודרות משביעות ומזינות + 2-3 ארוחות ביניים, לא תדלגי על ארוחות ולא תנשנשי דברים מיותרים הסיכוי להשמין הרבה, קטן. אני חושבת שבגלל שאת בעודף משקל וגם בגלל שעלית המון בהריון האחרון כן חשוב שתפני לדיאטנית שתעזור לצורך מעקב ובנייה של תפריט נכון.
אשמח לעזור ולייעץ אם תרצי. בהצלחה.  
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-''
15/05/2009 | 18:08
לצפיה ב-'ירידה במשקל בזמן הנקה'
ירידה במשקל בזמן הנקה
14/05/2009 | 10:12
1
שלום לך,
אני מניקה כבר חמישה חודשים ולא מצליחה לרדת במשקל. אומנם לא עושה פעילות (עשיתי קצת והיה לי קשה להתמיד)
אבל לא מצליחה להוריד בכמויות האוכל. אני מרגישה רעבה כל הזמן וחושבת שזה בגלל ההנקה כי אומנם תמיד היו לי בעיות משקל אבל עכשיו אני אוכלת כמויות ולא יכולה להפסיק...
האם יש סיכוי להרזות תוך כדי הנקה או שרק כשאפסיק להניק יתחיל לרדת התאבון?
לא מצליחה להוריד מתוקים ואוכל שמן כמו בעבר.
בנוסף (לא יודעת אם קשור) יש לי פעילות יתר של בלוטת התריס.
יש משהו שאפשר לעשות?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום רב,'
שלום רב,
14/05/2009 | 23:00
יש הרבה דברים שאפשר לעשות וצריך להם רק כוח רצון. כל הסיבות שציינת ( למעט יתר פעילות של בלוטת התריס - תת פעילות של הבלוטה קשורה להאטת קצב הירידה במשקל לעומת זאת יתר פעילות של הבלוטה, במידה והיא לא טופלה ביוד רדיואקטיבי ולא עשו עם זה דבר, דווקא יכול להאיץ את הירידה... ). יכולים לגרום לכך שאת לא תרדי במשקל.
יתכן והמזונות שאת בוחרת לאכול הם לא נכונים  ולכן את לא מרגישה שובע. גם שמניקים אפשר לרדת במשקל ולפעמים אפילו זה יותר קל כי ההנקה שורפת הרבה קלוריות אבל במידה והתפריט אינו מכיל ארוחות מסודרות וכל היום מורכב מנישנושים, חטיפים, ממתקים אז  לא תהיה ירידה מישום שלא תיהיי שבעה וגם מזונות אילו מכילים הרבה קלוריות.
השתדלי לאכול ארוחות מסודרות המכילות דגנים מלאים, חלבונים כגון מוצרי חלב לא שמנים, חלבונים מן החי (ביצים, דגים, עופות, בשר ) חלבונים מן הצומח כגון קטניות, שלבי לא מעט ירקות בכל ארוחה ( אם את עדיין רעבה בסיום הארוחה אכלי סלט או ירק מבושל ), שלבי שומנים בריאים כגון אבוקדו, טחינה, אגוזים, שקדים, שמן זית ( רק במידה כי זה משמין ). עשי ארוחות ביניים של פרי/ חטיף אנרגיה / מעדן.
במידה ותחכי לסיום ההנקה על מנת להתחיל דיאטה זה לא יהיה יותר פשוט תצטרכי לאכול פחות קלוריות, לשלב יותר פעילות מה גם שיש הרבה נשים שמשמינות במקביל להנקה ולכן אני ממליצה להתחיל זאת עכשיו.
דיאטנית מאוד יכולה לעזור לך גם בבנייה של תפריט אישי שלא תרגישי בו רעבה, בבחירה של מזונות נכונים, וגם על ידי מעקב על המשקל.
אשמח לעזור ולייעץ אם תרצי. בהצלחה.  
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
14/05/2009 | 10:18
1
היי נועה.
אני חודשיים כמעט אחרי לידה ומניקה לפי דרישה..
עליתי במהלך ההריון 15 קילו. שקלתי 65 ובסופו הגעתי למשקל של 80.
שבוע-שבועיים אחרי הלידה ירדתי עד למשקל שנע בין 71-72 קילו ומאז זה פשוט נעצר.גם 65 זה עודף משקל בשבילי כי אני בגובה 1.56...

מה אפשר לעשות בכדי להמשיך לרדת במשקל בלי לפגוע בהנקה או באיכות החלב?
איזו פעילות גופנית מומלץ בכדי להחזיר את הגוף למצבו הקודם? (הבטן הפכה לקוטג') האם אירובי מותר בהנקה?

תודה מראש ויום קסום
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום רב נשימה מתוקה. '
שלום רב נשימה מתוקה.
15/05/2009 | 05:54
ירידה במשקל היא בהחלט דבר אפשרי תוך כדאי הנקה תוכלי גם להסתכל בתשובה שעניתי לזאת שלפניך ולהשכיל גם ממנה.
אני בטוחה שיש סיבה לכך שהמשקל נתקע. לרוב נסיבה היא פשוטה ונעוצה בכך שנשים אוכלות הרבה מעבר למה שהן זקוקות במקביל לתקופת ההנקה. נכון... אומנם יש רעב מוגבר אבל עדיין חשוב להיות מודעת למזון שאת מכניסה לפה, לערכו הקלורי ולערכו התזונתי.
הנקה שורפת כ- 500 קלוריות ביום ולכן דווקא בתקופה זו את יכולה עדיין לאכול יותר ולרדת במשקל.. השאלה היא כמה יותר.
כפי שציינתי גם בתשובתי שלפני, אכילה מסודרת של 3 ארוחות ביום + שילוב של ארוחות ביניים קטנות כגון מעדן/ פרי / חטיף אנרגיה ושילוב של הרבה ירקות בתפריט שיתרמו לשובע בעודם אינם מכילים כמעט קלוריות, יכולה להביא לירידה. גם שילוב של פעילות גופנית יכולה להאיץ את הקצב של הירידה אך את הפעילות יש לבחון על עצמך ניתן לעשות הליכה מהירה, שחייה, אופניים...
התאמת הקלוריות לצורך ירידה במקביל להנקה צריכה להיות אישית
אבל באופן כללי לא מומלץ לאכול פחות מ- 1800 קל' ליום ( בד"כ ניתן לרדת עם זה במשקל ...אבל חשוב לי לסייג כי אצל כל אישה זה אחרת )
אני ממליצה בחום לפנות לדיאטנית לצורך בניית תפריט אישי המותאם לאורח החיים, סדר היום, העדפות המזון שלך וההתאמה הקלורית. מומלץ לבצע מאוד מעקב אצל הדיאטנית על מנת לראות שיישום המלצות אכן עובד.
אשמח לייעץ ולעזור במידה ותרצי. בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מיתוס ההנקה '
מיתוס ההנקה
14/05/2009 | 10:36
2
1
רציתי לשמוע את דעתך הכנה - האמרה הידועה "הנקה מרזה" נכונה או לא נכונה ?
במקרה הספציפי שלי ההנקה הגבירה לי מאוד את התיאבון כך שעליתי המון במשקל דווקא אחרי הלידה, ושמעתי שאני לא היחידה. עכשיו כשהילדה כבר גמולה (מזה חודש), חזרתי לתיאבון הנורמלי שלי ואמרו לי שעכשיו אני ארזה ... מיתוס נוסף או  שיש אמת בכך ? (אני לא מדברת על דיאטה, פעילות גופנית וכו' .. אלא שהגוף באופן טבעי מפרק חלק מהשומנים שצבר לטובת מנגנון ההנקה).  
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הי, איליתיה, יכולה לענות מהניסיון שלי בינתיים'
הי, איליתיה, יכולה לענות מהניסיון שלי בינתיים
14/05/2009 | 12:47
1
1
במהלך ההיריון העליתי 15 ק"ג, שבועיים אחרי הלידה כבר הורדתי 10 ק"ג (הנקה מלאה) ואז נשארו עוד חמישה ק"ג תקועים. הנקתי שנה, במהלכה לא זזתי גרם במשקל. לפני חודשיים בערך סיימתי להניק, ומאז ירדתי כ-2.5 ק"ג, כלומר, לא ירידה מטאורית כמו שחשבתי שתהיה, אבל כן משהו זז סוף סוף במשקל. אני כן מייחסת את זה להנקה- לא יודעת אם זה משהו הורמונלי או תיאבון מוגבר בגלל ההנקה, אבל אצלי ההנקה עצרה את הירידה במשקל. מצד שני, סביבי בנות שהניקו, ובזמן ההנקה הגיעו למשקל נמוך יותר אפילו מזה שהתחילו בו את ההיריון. כך שזה נראה לי, בסופו של דבר, מאוד אינדבדואלי.  
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'לאילתיה ושוקו תות בננה שלום רב, '
לאילתיה ושוקו תות בננה שלום רב,
15/05/2009 | 06:06
2
אכן הרזייה בזמן הנקה היא דבר מאוד אינדבדואלי. הרבה פעמים עצם העובדה שההנקה גורמת להגברת התיאבון מביאה לאכילה של הרבה קלוריות מעבר למה שהאישה זקוקה ביום ולכן המשקל לא יורד. יתכן מאוד וגם שינויים הורמונאלים קשורים לתקיעות במשקל וגם העובדה שגוף זקוק למאגרים של שומן לצורך ייצור החלב ( אותם הוא עוד צובר במהלך ההריון ) גם לא תורמת לעיניין הירידה. אם זאת הנקה שורפת לא מעט קלוריות ולכן אם אוכלים במודעות ולא מכל הבא ליד יש סיכוי טוב לרדת במשקל. אני בהחלט מאמינה שניתן להיות שבעים בזמן ההנקה ובמקביל גם לרדת במשקל צריך רק לעשות בחירות נכונות של המזון המכניסים לפה. כפי שגם ציינתי בשאלותי הקודמות... שמפסיקים להניק ורוצים לרדת במשקל זה לא פחות קשה כי צריך לאכול פחות בצורה משמעותית.. ולכן הרבה נשים גם משמינות ברגע שהן מפסיקות להניק כי הן ממשיכות לאכול כי שהיו רגילות בתקופת ההנקה.
בכל מקרה עם הדרכה מקצועית של דיאטנית שתבנה תפריט אישי מותאם קלורי ומותאם גם להעדפות המזון אני בטוחה שהירידה במשקל היא דבר אפשרי אז קחו זאת לתשומת ליבכן.
שיהיה בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'תזונה ותוספי מזון בהנקה'
תזונה ותוספי מזון בהנקה
14/05/2009 | 10:43
3
שלום נועה,

רציתי לשאול האם את ממליצה לקחת תוספי מזון לאישה מניקה? הכוונה לויטמינים ולאומגה 3.
האם התינוק יקבל דרך ההנקה אומגה 3 והאם כדאי שלאישה המניקה תהיה תוספת של ויטמינים ומינרלים בזמן הנקה?
תודה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'רונית שלום רב, '
רונית שלום רב,
15/05/2009 | 06:15
2
ישנה בהחלט המלצה להמשיך וליטול תוסף של מולטיויטמין כגון פרנטל במקביל לתקופת ההנקה. אם תחשבי על כך בהגיון הגוף לוקח את מה שהוא צריך לחלב האם אבל בסופו של דבר מדלדל את המאגרים שלך. בנוסף אישה שחסר לה ויטמינים או מינראלים מסוימים בגוף כגון ברזל או ויטמין B12 בסופו של דבר גם החלב שהגוף מייצר יהיה עני ברכיבי מזון אילו. חשוב לדעת שויטמינים ומירנאלים הם נוטריאטנים חשובים וחיוניים לגוף מכיוון שלגוף אין יכולת לסנטז אותם בעצמו והוא תלוי אך ורק במזון על מנת לקבלם.
לגבי האומגה 3 אם לקחת זאת בתקופת ההריון אומגה 3 אני לא רואה סיבה מדוע להפסיק, אם כעת את מתחילה חשוב להתייעץ קודם עם רופא במיוחד אם את לוקחת סוגי תרופות שונות.
בגדול התזונה שלנו דלה מאוד באומגה 3 ( שנמצא בזרעי פשתן, שמן פשתן, אגוזי מלך,שמן קנולה ומקורותיו העיקריים הם מדגים או שמן דגים )
אומנם מחקרים מראים שאין הוכחה ברורה לכך שאם את נוטלת אומגה 3 גם החלב שלך יהיה עשיר באומגה 3 אבל במידה והתזונה שלך דלה במקורות לאומגה 3, לקחת אותו בכמוסה במינון הנכון זה לא יכול להזיק
שיהיה בהצלחה.  
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'רונית עוד משהו קטן '
רונית עוד משהו קטן
15/05/2009 | 06:46
1
אני מעתיקה לך תשובה מפורטת שרשמתי לאחת הבנות למטה:

לגבי אומגה 3 בזמן ההריון וההנקה.
ישנם שני סוגים של חומצות שומן אומגה 3 ארוכות שרשרת שחיוניות בזמן ההנקה וההריון שמן DHA ו- EPA והן נמצאות אך ורק בדגים או שמן דגים.
בזמן ההנקה ובפרט בזמן ההריון יש חשיבות יותר לחומצת השומן אומגה 3 מסוג DHA מכיוון שהיא חיונית להתפתחות מערכת העצבים ותפקודה התקין ועל פי ממצאים חדשים, יתכן שיש לה תפקיד גם ביצירת תאי עצב והעברה עיצבית.
ישנם תוספים של אומגה 3 שספיציפיים לתקופת ההריון ומכילים יחס גדול יותר לטובת חומצת הזומן DHA.
התזונה שלנו בד"כ די דלה באומגה 3 ( מקורותיו הצמחיים הם - אגוזי מלך, זרעי פשתן, שמן פשתן ושמן קנולה ואילו מקורותיו העיקריים והכי טובים הם מדגים/ שמן דגים ) במידה והתזונה שלך לא מכילה תזונה זו ואינה כוללת 2 מנות דגי ים ( כגון סלמון, טונה, בקלה, הרינג, סול ) בשבוע
סביר להניח שאת לא מקבלת הרבה אומגה 3 מהתזונה ולכן כן ניתן לקחת תוסף.
במידה ואת כן רוצה להתחיל ליטול זאת חשוב להתייעץ ראשית עם הרופא במיוחד אם את לוקחת תרופות שונות.  

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
15/05/2009 | 09:04
לצפיה ב-'הי נועה שתי שאלות ברשותך'
הי נועה שתי שאלות ברשותך
14/05/2009 | 10:50
1
ילדתי לפני 9 חוד'. במהלך ההריון עליתי 8.5 קג והייתי בטוחה שהם ינשרו ממני.למרבה ההפתעה...הם לא! רק עכשיו הגוף חוזר לעצמו,פחות או יותר.אבל!!!אומנם המשקל בערך דומה,אני עדיין לא לגמרי נכנסת לג'ינסים שלי וכו...יכול להיות שהגוף עד כדי כך השתנה?יש לך טיפים?
הנושא השני שמטריד אותי מאוד- מפלי לפרט יותר מידי,זה שנים שאני נאבקת בהפרעות אכילה,איך אני יכולה לוודא שהבעיה שלי לא תשפיעה בשום צורה שהיא על ביתי...אני יודעת שזו שאלה קשה שאולי אין עליה תשובה.
תודה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום יעליתה5'
שלום יעליתה5
15/05/2009 | 06:22
לגבי שאלתך הראשונה כפי שעניתי פה כבר לאחת הבנות צריך הרבה סבלנות הגוף לא חוזר להיות בדיוק מה שהוא היה לפני ההריון גם אם חזרת לאותו במשקל בדיוק, אל תשכחי שאיזור הבטן והאגן נשאו מעמסה די כבדה ולכן כל המבנה שם השתנה- הרצועות של הרחם נמתחו, השרירים נהיו יותר רפויים, הגוף צבר שומן באיזורים מסוימים בגוף ולכן רק הזמן יעשה את שלו. במקביל חשוב לשלב חזיוק שרירים לכל האיזור על מנת להבטיח התאוששות יותר מהירה.
לגבי שאלתך השניה זו אכן שאלה קשה ולא בטוח שיש עליה תשובה.. את כן צריכה להיות מודעת שהילדים שלנו מחקים את התנהגותנו כנ"ל גם את הרגלי האכילה שלנו ולכן חשוב במקרה זה להתייעץ עם אנשי מקצוע על מנת לראות כיצד את מצליחה להתגבר על הפרעת האכילה ולא להעביר אותה גם לביתך.
שיהיה בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'ירידה במשקל לאחר לידה'
ירידה במשקל לאחר לידה
14/05/2009 | 10:54
1
1
נועה שלום, אני 3 חודשים לאחר הלידה ולצערי נשארתי עם 7-8 ק"ג עודפים.
אני מניקה מלא אך להבדיל מרבות אחרות לא חשה רעב יוצא דופן ולא מרגישה שאוכלת כמויות, אם כי לא מצליחה להתאפק עם מתוקים (אך גם לא בכמויות גדולות).
עליתי במהלך ההריון כ-20 ק"ג, בערך 13 ירדו מיד לאחר הלידה אבל מאז אני תקועה עם המשקל העודף ואין תזוזה..
שמעתי מאחרות שלוקח לגוף כחצי שנה לחזור לעצמו, האם זה נכון? מה אני יכולה לעשות כדי להאיץ את הקצב אך שלא יפגע בהנקה?
תודה!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'נושה שלום רב, '
נושה שלום רב,
15/05/2009 | 06:34
1
את בהחלט יכולה להסתכל כמה שאלות אחורה כי הבנות שאלו דאלות די דומות. בניגוד למה שמעתי מהן לגבי תיאבון מוגבר, אצלך זה שונה ולכן יש לך פוטנציאל טוב יותר לרדת במשקל תוך כדי ההנקה.
ירידה במשקל היא בהחלט דבר אפשרי תוך כדי הנקה.  
הנקה שורפת כ- 500 קלוריות ביום ולכן דווקא בתקופה אפשר לאכול יפה ועדיין לרדת במשקל. ישנן נשים שיתארו כי אצלהם הבעיה היא שהן אוכלות כמויות אוכל גדולות ופחות מתוקים ואילו את אומרת שאצלך זה יותר עיניין המתוקים שאכן תורמים לא מעט קלוריות. השתדלי גם שאת אוכלת מתוקים להיות מודעת לערכם הקלורי ולחשוב פעמיים האם כדאי לאכול אותם או לא. שוק המזון היום מכיל הרבה מאוד אלטרנטיבות טובות שיכולות לספק מתוק בעבור לא הרבה קלוריות, כגון חטיפי אנרגיה דלי קלוריות, חטיפי מופחתי שומן ועוד. גם פירות מהווים תחליף למתוק אם כי בסופו של דבר גם איתם צריך להיזהר כי הם מכילים לא מעט סוכר. את יכולה לעשות לך ארוחה ביניים קלילה ומתוקה כגון פרי/ חטיף אנרגיה לא משמין, פרוסה עם ריבה או דבש או מעדן.
נסי לשלב גם יותר ירקות בתפריט שהם דלים בקלוריות וגם מסייעים לתחושת השובע.
גם שילוב של פעילות גופנית אירובית כגון הליכה מהירה, שחייה, אופניים... יכולה להאיץ את הקצב של הירידה.
התאמת הקלוריות לצורך ירידה במקביל להנקה צריכה להיות אישית
אבל באופן כללי לא מומלץ לאכול פחות מ- 1800 קל' ליום ( בד"כ ניתן לרדת עם זה במשקל ...אבל חשוב לי לסייג כי אצל כל אישה זה אחרת )
אני ממליצה בחום לפנות לדיאטנית לצורך בניית תפריט אישי המותאם לאורח החיים, סדר היום, העדפות המזון שלך וההתאמה הקלורית. מומלץ לבצע מאוד מעקב אצל הדיאטנית על מנת לראות שיישום המלצות אכן עובד.
אשמח לייעץ ולעזור במידה ותרצי. בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מה ההמלצה לגבי תוסף אומגה 3 בזמן הריון והנקה?'
מה ההמלצה לגבי תוסף אומגה 3 בזמן הריון והנקה?
14/05/2009 | 11:02
2
לצפיה ב-'שלום רב, '
שלום רב,
15/05/2009 | 06:34
לצפיה ב-'eyald שלום רב, '
eyald שלום רב,
15/05/2009 | 06:44
לגבי אומגה 3 בזמן ההריון וההנקה.
ישנם שני סוגים של חומצות שומן אומגה 3 ארוכות שרשרת שחיוניות בזמן ההנקה וההריון שמן DHA ו- EPA והן נמצאות אך ורק בדגים או שמן דגים.
בזמן ההנקה ובפרט בזמן ההריון יש חשיבות יותר לחומצת השומן אומגה 3 מסוג DHA מכיוון שהיא חיונית להתפתחות מערכת העצבים ותפקודה התקין ועל פי ממצאים חדשים, יתכן שיש לה תפקיד גם ביצירת תאי עצב והעברה עיצבית.
ישנם תוספים של אומגה 3 שספיציפיים לתקופת ההריון ומכילים יחס גדול יותר לטובת חומצת הזומן DHA.
התזונה שלנו בד"כ די דלה באומגה 3 ( מקורותיו הצמחיים הם - אגוזי מלך, זרעי פשתן, שמן פשתן ושמן קנולה ואילו מקורותיו העיקריים והכי טובים הם מדגים/ שמן דגים ) במידה והתזונה שלך לא מכילה תזונה זו ואינה כוללת 2 מנות דגי ים ( כגון סלמון, טונה, בקלה, הרינג, סול ) בשבוע
סביר להניח שאת לא מקבלת הרבה אומגה 3 מהתזונה ולכן כן ניתן לקחת תוסף.
במידה ואת כן רוצה להתחיל ליטול זאת חשוב להתייעץ ראשית עם הרופא במיוחד אם את לוקחת תרופות שונות.  
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'עלייה דרסטית בתום חופשת הלידה.'
עלייה דרסטית בתום חופשת הלידה.
14/05/2009 | 11:04
1
1
שלום נועה ותודה על שאת מתארחת כאו..
ילדתי לפני חמישה חודשים. לפני ההריון הייתי עם כמה קג עודפים, ובהריון עליתי ממש מעט - 8 ק"ג, שירדו מיד לאחר הלידה.
הבעיה היא שבחופשת הלידה הנקתי כחודשיים ולאחר מכן מיד עליתי במשקל באופן משמעותי. הדבר נבע מארוחות לא מסודרות וגם נאמר לי שקרה כך כיון שעברתי לידה טראומטית במיוחד (ובסופה ניתוח) והגוף היה במצוקה קשה מהרגיל בלידות.
כרגע חזרתי לעבודה, אך כיון שאני עובדת בשעות מטורפות שוב איני אוכלת מסודר.
באיזו שיטה את ממליצה לנקוט על מנת להוריד במהירות את אותן ק"ג שעלו במהירות?
תודה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום רב, '
שלום רב,
<< ההודעה הנוכחית
15/05/2009 | 06:57
ראשית אני מורידה בפניך את הכובע ומאחלת לך לידות קלות יותר בעתיד.
לשאלך אני באמת ובתמים לא חושבת שיש דרך קלה ומהירה להוריד את המשקל העודף אלא חושבת שצריך לעשות זאת בצורה שקולה שלא תפגע בבריאותך ובגופך שגם ככה עבר טראומה לא קטנה.
דיאטות כאסח מכילות מעט קלוריות ומעט אבות מזון חשובים, שכעת את זקוקה להם לאור שעברת הריון וגם שהנקת.
לגבי הנקודה השנייה שהעלאת זה שאת עובדת הרבה שעות ולא אוכלת מסודר .. דווקא מהסיבה הזו חשוב לעשות דיאטה שפויה שתכיל את כל אבות המזון בכמות מספקת ושתכיל כמות קלוריות מספקת שתביא אותך לירידה במשקל אך גם לא תפגע בתפקוד הקוגנטיבי שלך לאורך היום. הייתי מציעה לך בחום לפנות לדיאטנית לצורך מעקב ובקרה על הירידה במשקל ולצורך בניית תפריט אישי שיביא אותך לירידה אבל שיתאים לסדר היום המטורף. את התפריט בהחלט ניתן להתאים לאוכל שאת קונה בחוץ/ לוקחת מהבית בזמן העבודה.
חשוב שוב לא להתפתות לדיאטות מהירות שגורמות לפירוק שרירים מואץ  ומורידות את חילוף החומרים של הגוף.
אשמח לעזור לך ולייעץ לך במידה ותרצי. בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שנה ושבעה חודשים לאחר לידה'
שנה ושבעה חודשים לאחר לידה
14/05/2009 | 11:48
2
נועה שלום
כאמור תלמה בת שנה ו7 יונקת המון ודיי בעייתית בביסוס ארוחות המוצקים, ולכן יונקת לא מעט, אבל השאלה שלי קשורה אליי...
שנים רבות גם לאחר לידת ילדיי הגדוים תמיד הרגלי האכילה היו ונשארו כמו לפני הלידה וגם בהריון כמעט ולא עליתי במשקל וירדתי ממש ביום הלידה את ה5-6 ק"ג שעליתי בהריון אבל  לאחר לידתה של תלמה ירדתי למשקל  ההתחלתי  איו אני שנים ואז..ההנקה שינתה את הרגלי האכילה שלי והפכתי לרעבה ברמות שלא ידעתי ולא הכרתי מעולם ואפילו הטעמים השתנו מאחת שלא אוהבת ואוכלת מתוקים לאחת שפתאום מרגישה צורך באכילת מתוק ועכשיו!, עם הזמן דיי התמתן הצורך באוכל אבל  גם לאחר ירידה משמעותת בכמויות האוכל שאני אוכלת כעת ובצריכת המתוקים(כמעט בכלל לא כיום) המשקל לא זז ועומד על 5 ק"ג מעל  המשקל הרגיל שלי.. הגובה שלי 172 ס"מ והמשקל נכון להיום 60 ק"ג
(אני מודעת לכך שכולם אומרים שאני רזה אבל אני מרגישה נורא עם הגוף שלי)אשמח לייעוץ איך לעזור למשקל לרדת
תודה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום lora bel '
שלום lora bel
15/05/2009 | 12:17
1
לצפיה ב-'הי'
הי
15/05/2009 | 12:30
קודם כל ראיתי את הפערים הגדולים שעשית בין הילדודס... וואו אני מתארת לעצמי שאת היום קרובה לגיל 40 ( אולי מעל ? ) כי  הגדול שלך אוטוטו מתגייס.. !
מצד אחד אני מאוד מבינה ללביך בנושא המשקל כי לכל אישה יש משקל שהיא רגילה להיות בו ושבו היא מכירה את עצמה אבל מצד שני קשה להתעלם מנתוני המשקל והגובה בהם את נמצאת ו- BMI 20 ( יחס בין גובה למשקל שהטווח התקין צריך להיות בין 20-25 ). כל ירידה נוספת במשקל תביא אותך להיות בתת משקל ולהיות מאוד מאוד רזה !
יתכן מאוד והמשקל גוף שבו את נמצאת כיום טוב לגוף שלך ואולי קשה לו לשמור על משקל גוף כל כך רזה ( כי יתכן ותצטרכי לאכול ממש כמו ציפור בכדי לשמר משקל כל כך נמוך ביחס לגובה שלך )
לכן לפני שאת מתחילה דיאטה תחשבי פעמיים כי כנראה שתצטרכי לצמצם משמעותית את כמות הקלוריות שאת אוכלת ביום ואולי זה יפיק יותר נזק מתועלת.
הייתי פונה יותר לאפיקי הפעילות הגופנית, מעלה את מסת השרירים של הגוף ומחטבת את הגוף.
במידה ואת לא מתפשרת וממש רוצה לרדת במשקל  לא הייתי עושה זאת בכוחות עצמי אלא פונה לדיאטנית.
מאחלת לך בהצלחה.  
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'ירידה גדולה במישקל'
ירידה גדולה במישקל
14/05/2009 | 11:55
2
שלום,
בני בן שנה וחודשיים ואני עדיין מניקה אותו. איבדתי הרבה ממשקלי וכעת אני עומדת על 4 קילו פחות ממה שהייתי לפני ההריון. גובהי 1.70 ואני שוקלת כרגע 49 קילו. אני אוכלת יותר ממה שאכלתי לפני ההריון אבל כנראה זה לא מספיק. הירידה במשקל דרך אגב היא הדרגתית. עשיתי לפני כמה חודשים הרבה בדיקות דם והכל תקין.
מה לעשות? אני שוקלת להפסיק את ההנקה כדי להתחיל לעלות במישקל. גם לא קיבלתי מחזור ואני מניחה שזה קשור גם להנקה וגם לירידה במשקל.
תודה רבה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'רציתי להוסיף...'
רציתי להוסיף...
14/05/2009 | 13:06
1
שתמיד הייתי רזה ולא נוטה להעלות במישקל. כמו כן, לפני כשלוש שנים גיליתי שיש לי כולסטרול גבוה  מה שגרם לי לשינוי תזונה לאוכל בריא יותר מה שדיי מידית הוביל לירידה של קילו שניים...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מואנה שלום '
מואנה שלום
15/05/2009 | 12:46
ואוו ... את ממממש רזה !! אני בטוחה שהדברים שכתבת יעוררו קינאה בחלק מהנשים המניקות ( ראי כמה שאלות אחורה )
משקל גוף מאוד רזה ואיתו אחוזי שומן נמוכים אכן יכולים לגרום לאי הופעת המחזור . הגוף זקוק למינימום אחוזי שומן בכדי לגרום להופעת המחזור החודשי כי ברקמת השומן מיוצרים הורמונים הקשור לתהליך ( זאת הסיבה שאצל אנורקסיות המחזור מפסיק ) לכן אין ספק שאת צריכה לעלות במשקל לפחות את ה- 4 קילו שירדו תוך כדי ההנקה. וזאת משימה לא פשוטה כי הגוף שורף קלוריות בהנקה וגם ישנם מזונות מסוימים שלא מומלץ לך לאכול בגלל הכולסטרול.
חשוב לדעת שהכולסטרול לרוב במקרים כמו שלך קשורים לנטייה תורשית. הכבד עצמו בגוף מייצר כולסטרול ויש אנשים שמייצרים אותו בכמויות יותר גדולות.
תוכלי להעשיר את התפריט שלך בשומנים צמחיים שאינם מן הסתם מכילים כולסטרול / הרבה שומן רווי ( כולסטרול במזון + שומן רווי גורמים לעליית הכולסטרול בדם ) כגון שמן זית, זיתים, טחינה, אבוקדו, שקדים, אגוזים, פיצוחים. מזונות אילו יתרמו לתפריט שלך עוד קלוריות ואף יכולים לעלות את הכולסטרול הטוב שלך HDL. בגלל הגורמים הרפואיים חשוב לפנות לדיאטנית לצורך עליית במשקל, מעקב על המשקל, בדיקות דם, וכמובן הרכבת תפריט אישי עם חישוב קלוריות.
אשמח לעזור ולייעץ במידה ותרצי. בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הי שלום לכולם אני מגבילה זאת ל- 25 שאלות '
הי שלום לכולם אני מגבילה זאת ל- 25 שאלות
14/05/2009 | 14:10
1
לצפיה ב-'עדיין לא הלכתי ... '
עדיין לא הלכתי ...
15/05/2009 | 12:14
1
ונכון אין עוד 25 שאלות ולכן אתם יכולים להמשיך לשאול !
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'איסור על מוצרי חלב'
איסור על מוצרי חלב
14/05/2009 | 19:32
1
אני מניקה את הקטנה שלי- בת 7 חודשים, ונאסר עלי לאכול מוצרי חלב (גם לא עיזים וסויה) בעקבות הבלאגן שזה עושה לה-(היינו אצל גסטרו).
אני אוכלת 3 ארוחות ביום, הרבה ירקות, פירות קצת פחות אבל משתדלת.

כדי שלא יווצר לי מחסור בסידן- מה אני יכולה לאכול במקום?

תודה רבה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מתכננים שלום רב, '
מתכננים שלום רב,
15/05/2009 | 12:52
עלייך להבין שהמקור העיקרי לסידן במזון הוא מוצרי חלב ולכן יתכן שבתקופה זו אולי כדאי בהתייעצות עם רופא להוסיף כדורי סידן. בכל באופן ישנם מזונות צמחיים המכילים סידן אם כי לא בכמות גדולה.
מזון מן החי המכיל סידן הוא סרדינים שחשוב לאכול זאת עם העצם (מקור לסידן )
מקורות צמחיים יכולים להיות טחינה משומשום מלא, כרוב, ברוקולי, פירות יבשים, קטניות, שעועית ירוקה, שקדים.
שיהיה בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'קצב נכון להורדה במשקל'
קצב נכון להורדה במשקל
14/05/2009 | 21:19
2
היי נועה,
אם עליתי 16 קילו במהלך ההריון, ירדתי 11.5 ב-3 חודשים ועכשיו כבר חודשיים תקועה באותו משקל, האם זה קצב הגיוני? מה עושים כדי להפטר מה-4 וחצי קילו הנוספים שנתקעים? וכמה קילו אני צריכה לחשב שנוספו לי בציצי שגדל בשתי מידות לכבוד ההנקה? (בעלי טוען ש-2 קילו כך שיש לי רק 2 וחצי קילו עודפים, הגיוני??)
תודה!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'הילינג בצפון שלום '
הילינג בצפון שלום
15/05/2009 | 12:59
1
הקצב הוא בהחלט הגיוני, כמעט ירדת את כל מה שעלית וזה פשוט מצוין !
יתכן וכדאי להוסיף פעילות גופנית שתגביר את שריפת הקלוריות היומית. אני לא יודעת אם הקילוגרמים פשוט נשרו להם או שממש התאמצת להורידם אבל כנראה שכעת צריך לעשות קצת מאמץ מעבר.. או שאולי ההוספה של הפעילות הגופנית תאיץ את קצת הירידה.
שימי דגש בתפריט על נישנונים ושימוש בשמן ומזונות שמקורותיהם משומן. לידיעתך בכף אחת של שמן יש 100 קלוריות וזה המון לפעמים תשומת לב לעיניין זה כבר יכולה לעזור. שימי לב אם יש פה ושם שתייה מתוקה, אלכוהול, פירות בכמות גדולה... כל קלוריות היא חשובה.
לגבי הציצי - תלוי מתי את שוקלת.. בזמן גודש או לא .
שיהיה בהצלחה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
16/05/2009 | 20:47
לצפיה ב-'שלום נועה '
שלום נועה
15/05/2009 | 08:07
3
ילדתי תאומים לפני שנה ושבעה חודשים.
כשבוע וחצי לאחר הלידה רוב המשקל ירד, ושבועיים אחרי כבר חזרתי למשקל המקורי שלי.
שאלתי:
אני מרגישה כאילו ש"מזגו" את השומן לתוך גופי, שאמנם חזרתי למשקל הקודם, אבל שהגוף נראה ומרגיש אחרת לחלוטין! פחות מוצק, כאילו שהשרירים בגוף לא קיימים.
הכיצד? והאם מכון כושר יוכל להחזיר לי את הגוף שאבד?

תודה וסוף שבוע נעים.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי שכתבת שמס' השאלות מוגבלות'
עכשיו ראיתי שכתבת שמס' השאלות מוגבלות
15/05/2009 | 08:10
1
חבל שנכתב שזה אמור להיות ביום שישי.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'עדיין לא נשאלו 25 שאלות'
עדיין לא נשאלו 25 שאלות
15/05/2009 | 08:53
את עדיין בטווח :)
מאמינה שנועה תענה לך בקרוב

ואגב, גם אם השרשור מיועד ליום שישי
ברגע שהשרשור נפתח רצוי להתחיל לשאול שאלות ולא לחכות ליום האירוח עצמו
סתם לידיעה
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'שלום בטא '
שלום בטא
15/05/2009 | 13:03
לחזור למשקל לאחר הריון תאומים זה ממש הישג כל הכבוד.
לגבי צורת הגוף אחרי ההריון את חייבת לזכור שנשאת מעמסה כפולה העור התמתח יותר , רצועות הרחם התמתחו יותר ולכן יתכן הגוף מתקשה לחזור לעצמו לאחר הריון כזה. אין ספק שפעילות גופנית וחיזוק השרירים באיזור יכולה בהחלט לעזור. אני לא יודעת אם להחזיר את המצב לקדמותו אבל בטוח לשפר את הקיים.
שיהיה בהצלחה.
הורים לתינוקות >>

הודעות אחרונות

12:40 | 12.05.19 11111111111113
14:05 | 06.05.19 אמילי97
19:00 | 19.03.19 לי ולך יועצת שינה
04:26 | 08.03.19 אישהקטנהגדולה
16:49 | 06.03.19 Nessa12
09:02 | 04.03.19 אני 59 מראשון
10:15 | 26.02.19 פיצי ופיצית
01:01 | 25.02.19 מיטל בר אילן

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ