סקר חביב נוסטלגי נוסף

ayeletba

New member
../images/Emo41.gifסקר חביב נוסטלגי נוסף ../images/Emo41.gif

מה היה המאכל הראשון שהכנתם? לא שאני זוכרת במדוייק - אבל בטוח זו היתה איזשהי עוגה - כל שנה הייתי מכינה לאמא בילדות עוגת יומולדת - אני זוכרת שפעם הסתבכתי עם הפרדת הביצים ורצתי לשכנה שתעזור לי (הייתי בטח בת 12 משהו כזה). והמאכל הראשון שהכנתי לי ולבעלי לאחר נישואינו היה - אורז פרסי. היה טעים דווקא.

המאכל הראשון שלי

היה כשהייתי בערך בת 17 ורציתי להרשים את החבר שלי (היום בעלי). עד אז המטבח ממש לא ענין אותי... ראיתי מרשם של עוגת שוקולד והכנתי הכל לפי ההוראות. אבל... לא ידעתי שאסור למלא את התבנית עד הסוף. העוגה כמובן גלשה עד לאמצע המטבח ובעלי עד היום צוחק כשהוא נזכר בכך. באותו רגע זה לא הצחיק אותי ובכיתי נורא...

המאכל הראשון היה בדיוק באותו הגיל

שדרומית התחילה (ההבדל שאני כבר הייתי נשואה
- עוף עם תפו"א בתנור. ליד זה לקינוח היה תמיד נקניק שוקולד בקוקוס.

MAORBIKE26

New member
המאכל הראשון שהכנתי זה ציפס ../images/Emo6.gif

זה היה בגיל 12 אחר כך התקדמתי לעוגות בחושות קלות שלמדתי להכין בכלכלת בית ואחרי זה עם קצפת באמצע אבל הייתה לי עוגה עם קצפת צמחונית שאז הייתה בטעם מגעיל והעוגה "הלכה" רציתי להוסיף שהיה לי "שיגעון איסוף מתכונים" אספתי המון מתכונים מעיתונים שונים והכנתי על קלסר ענקי ומרוב שהוא התחיל לגדול עוד ועוד באופן מוגזם להורים שלי נמאס והם זרקו אותו לפח עכשיו כשיש מחשב אני יכול להמשיך עם ה"שיגעון" בשקט

זושי1

New member
המאכל הראשון שהכנתי

וואוו מי זוכר ממש מה זה היה, אבל זה היה שרוף בקרקעית...כמו כל המאכלים שהכנתי ...תמיד בחום גבוה, כך התחתית נשרפת ויש ריח של מדורה בבית.... לעומת זאת....אני זוכרת את המטעמים של הכריכים המהממים שהייתי מכינה כשהייתי בתיכון אצל החברה שלי, כריכים עם חסה, חרדל, מיונז, עגבניה פרוסה, פסטרמה, מלפפון חמוץ, או חומוס במקום חרדל...וואוו איזו נוסטלגיה

limim

New member
יש לי זכרון מביך מהבישולים הראשונים

דווקא אצלנו בבית אהבנו לעזור בבישולים ואני, עוד מגיל די צעיר, הייתי אוספת מתכונים ורושמת אותם במחברת המתכונים של אמא שלי. בתור ילדה אהבתי לעזור לאמא שלי לעשות את "עוגת אורית" המיתולוגית שלנו (עוגה שקרויה על שם הבת של חברה של אמא שלי, שמסרה את המתכון לפני שנים). עוגה שחבל-על-הזמן ובהזדמנות אבקש מאמא שלי את המתכון ואחלוק איתכם. כ"כ, אהבתי לעזור לאבא שלי באפיית הפיצות שלו. אבא שלי ז"ל היה אופה את הפיצות הכי טעימות בעולם ולפעמים הוא היה עושה אותם בתור עיגולי פיצה אישיים ואני, הילדה הפספוסה, הייתי יושבת על השולחן וקורצת עיגולים ממשטח הבצק. הרגשתי כ"כ גדולה... עד היום, בתור מחווה לזכרו, אנחנו עושים בכל "יום השנה" פיצה ואני חייבת לציין שאחי הולך בדרכו ועושה פיצה מעולה, אבל לזכרונות ולגעגועים יש טעם טעים יותר... ומהבישול "האמיתי" שלי יש לי זכרון מביך: בתור ילדה המאכל שהכי אהבתי בעולם היה "לביבות תירס" מגבינה ותירס. החלטתי לצ'פר את המשפוחה ועשיתי לביבות כאלה, לבד-לבד. הייתי בת 10 בערך. כולם ישבו לאכול. אכלו מהנגלות הראשונות והרגישו טעם מוזר. מבט לכיוון המחבת גילה שטיגנתי גפרור שלם (!) יחד עם הלביבות. פאדיחה של הלייף
עד היום האחים שלי מזכירים לי את זה, כשהם רוצים להקניט אותי... ולי', אם זכרוני אינו מטעיני, המאכל הראשון שהכנתי היה פסטה ברוטב פטריות ושמנת - לכבוד יום הולדתו, כמה ימים אחרי שעבר לגור איתי. רציתי להראות שאני "בלעבוסטה" ולמרות שלא היו לי כמעט אמצעים (היו לי רק טוסטר אובן ישן וכירה חשמלית) בישלתי לו ארוחה וכל הטראראם. עובדה שעשיתי עליו את הרושם המקווה
יצא לי קצת ארוך אבל השרשורים הנוסטלגים האלה מעוררים בי השתפכות...

נירהמ1

New member
הייתי אומרת שאתה תלמיד מצטיין...

תוך כמה שנים לצבור כל כך הרבה ידע.

חלילית1

New member
המאכל הראשון שהכנתי../images/Emo122.gif

צלי עוף עם כרוב ניצנים... היה כ"כ שרוף שעף עם הסיר ישר לזבל...

רובנס

New member
עם סבתי זל הכנתי בילדות עוגיות

והייתי צופה בה מנקה ומכינה מעיים וכל מיני כאלה הסבלנות שלה בעשייה שבתה את לבי ותמיד הסתכלתי על ידיה על הרצינות שהעניקה לכל מאכל היא אהבה לתבל שילוב של חריף עם קורטוב של סוכר. בגיל הנעורים אפיתי עוגה או בראוניס שעד היום לא מצליחה לשחזר את המתכון המדהים ההוא ואח'כ לאחר הנישואים כל הסירים שלי השחירו מאוכל חרוך כי אני הלכתי לקרוא איזה ספר ושכחתי לחלוטין שיש משהו על הכיריים משם התאהבתי במאכלים חרוכים מעט עם מיצוי כל הטעמים של כל הרכיבים .

effyba

New member
לספר את הבושה??../images/Emo9.gifאצלי זה היה

נסיון להכין צ'יפס אבל התוצאה היתה מין פירה מטוגן ומבולבל.(כמה ימים לאחר החתונה) ומאז..."זרמו מים רבים במטבחנו"....

silvey

New member
לספר את האמת../images/Emo35.gif מי זוכר../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif../images/Emo6.gif

silvey

New member
../images/Emo163.gifאימצתי את הראש ונזכרתי...

בילדותנו, אחותי ואני היינו קמות מוקדם בכל יום שבת ורצות אצות למטבח להכין את ארוחת הבוקר המשפחתית. מאחר ששני ההורים עבדו קשה לפרנסת המשפחה, יום שבת היה יום נפלא ביחד!!! היינו מכינות סלט ירקות גדול חתוך קטן קטן ועורכות את השולחן. אנחנו ניסינו לעשות הכל בשקט בשקט אבל, כנראה, שרק לנו היה נדמה שאנחנו לא מרעישות... בתום עריכת השולחן היינו לוקחות מכסים של סירים על תקן של מצילתיים וצועדות לכיוון חדר השינה של ההורים בקריאות השכמה והם משום מה לא ניראו אף פעם מופתעים...
ו....
שגרמתן לי להיזכר

מאיה 72

New member
בגיל 9 הכנתי עוגיות בפעם הראשונה

ממתכון שנתנה לי חברה. מהתנור יצאו אבנים...לא עוגיות...אמא שלי רצתה לעודד ולעשות מזה כדורי שוקולד...היא לא הצליחה לכתוש את העוגיות...אפילו לא עם עלי ומכתש...
מגיל 12 התחלתי לאפות עוגות מוצלחות יותר, השתיים הראשונות היו עוגת תפוזים ועוגת שוקולד עם קוקוס. יש לי את המתכונים, עד עכשיו אני אוהבת להכין אותן.

למעלה