לגבי מתכון העוף בגריל של הלורד:

limim

New member
לגבי מתכון העוף בגריל של הלורד:

עשיתי אותו בשבוע שעבר והיה ממש טעים. עשיתי אותו על הרשת בתנור. מילא הלכלוך על התבנית (שהיתה מתחת לרשת) וברשת עצמה. זה עוד ניחא. מה שיותר הפריע לי זה השימוש במרגרינה. אני כידוע בדיאטה ולמרות ששמתי ממש מעט מרגרינה, בכ"ז הייתי מעדיפה אפילו את זה לא. ידוע לי שיש כאלו שעשו את המתכון הזה בשקית קוקי ולכן אני שואלת: כשאופים את העוף הזה (כמובן בלי עור) בשקית, האם יש צורך להוסיף שומן? אי אפשר פשוט למרוח עליו תבלינים וזהו? ואם אפשר באמת בלי שומן (כשאופים בשקית) - האם הוא יוצא עסיסי באותה מידה או שהוא מתייבש? אפשר להשתמש במתכון הזה בשמן קנולה או זית? תודה

limim

New member
וזה המתכון המדובר: עוף בגריל

מתכון: עוף בגריל (בדומה לחנויות) רכיבים: עוף שלם 1 כפית תבלין גריל עוף / תבלין על האש 2 כפיות פפריקה מתוקה מעט שום כתוש או אבקת שום מעט מלח 1/5 חבילת מרגרינה. אופן הכנה: להמיס את המרגרינה במחבת. להוסיף את התבלינים למרגרינה. למרוח את העוף ברוטב שנוצר. להכניס את העוף (רצוי בתבנית עם רשת), עם החזה כלפי מטה, לתנור לכ- 60 דקות בחום של 180. הערות: רצוי להרטיב את העוף עם הרוטב מידי 1/2 שעה ולהפוך את העוף לאחר 45 דקות . מומלץ. מקור המתכון: Lord_of_Code הופק על-ידי תוכנת מטעמים 2001 גרסה 1.1.2

limim

New member
מקפיצה, היי הופ../images/Emo87.gif

מ ק פ י צ ה ל כ א ן

limim

New member
אספר לכם מה עשיתי בסוף:

ערבבתי את התבלינים: תערובת למפרום, פפריקה מתוקה, אבקת שום ומלח עם מעט רוטב סויה - כדי שבכ"ז יהיו מעט נוזלים (נורא חששתי שהעוף יתייבש בלי עור ובלי שומן). טבלתי את העוף (היו לי כרע אחד + 2 פולקעס) טוב-טוב בתערובת. הכנסתי לשקית קוקי וסגרתי. עשיתי חור קטן. אפיתי שעה בחום 180 מעלות. יצא משו-משו. אמנם בדיעבד נסתבר לי שאין צורך במלח אם יש רוטב סויה (למרות ששמתי ממש מעט, יצא מעט מלוח לטעמי) אבל איזה צבע! איזו עסיסיות! ואיזו הרגשה טובה לאכול משו טעים כזה, שיודעים שהוא דל קלוריות...

RUTHIE1

New member
לימורי מתוקה, עוד רעיון לעוף דיאטטי

אמא שלי מכינה עוף בגריל בצורה הבאה: מערבבת בקערית (ל-5-6 כרעיים,מפורקים)- כף-כף וחצי מיונז שום - לפי הטעם (אני שמה כ-5 שיניים כתושות פלפל שחור בנדיבות מלח-לפי הטעם. מורחת מעט מהתערובת על כל חלק של העוף ומכניסה לגריל, בתנור על המדף הכי גבוה בתכנית גריל טורבו ב-220 מעלות, 20 דקות מכל צד. אני מכינה אותו דבר רק בשני שינויים: 1.מיונז לייט במקום רגיל (עדיף הלמנס או היינץ-ויסלחו לי אוהבי "תוצרת-הארץ"... 2.העוף ללא עור (ככה קונה כבר שנים וכולם התרגלו). חייבת לומר שבהתחלה חששתי שהוריי לא יאהבו (והם אוכלים אצלנו כמעט כל שבת) אבל זה יוצא מעולה! במשך הזמן הורדתי מעט מזמן האפיה כדי שלא יתייבש, ויוצא עסיסי כ"כ שאבא שלי אומר שזה יותר טוב ממה שאמי עושה...

limim

New member
נשמע מעולה, אבל אין לי טורבו../images/Emo10.gif

אפשר גם בתנור עם תכנית אפייה רגילה? ואם כן, כמה זמן?

RUTHIE1

New member
אני מניחה שאפשר גם בלי טורבו

אופים עד שנראה מוכן וכשחותכים את העוף הוא נראה בפנים מוכן (נראה לי כ-25-30 דקות מכל צד, תתחילי עם 25 ותראי אם צריך עוד).

limim

New member
לא מכוסה? העוף לא יתייבש?../images/Emo12.gif

זה כמו המתכון המצוין שלך, זה עם חזה ההודו נקבה...

RUTHIE1

New member
ראשית תודה כמובן ../images/Emo9.gifולשאלתך

הרעיון הוא לאפות את העוף בחום גבוה יחסית מעט זמן.כן העסיסיות שלו נשמרת.אם את חוששת שיתייבש נסי קודם 20 דק' מכל צד ותראי להבא אם צריך יותר.אצלנו טורפים את זה, כולם, כולל הילדים...אגב הכי מומלץ עם כוסמת ופתיתים.

זושי1

New member
עוף בגריל בלי שום שמן וכאלה:

לימור, אנל'א מבינה בשביל מה להוסיף לעוף עוד שומן מעבר למה שיש לו, אני מצפה בתבנית אפייה..שמה מלח, תבלין עוף , ויילה לגריל לחום גבוה 15 דקות צד א', ו 15 דקות צד ב' יוצא טעים ועסיסי, ולא כל כך שמן...באחריות? את מקבלת?

limim

New member
../images/Emo6.gifחחה, הניסוחים שלך - משו!

אתמול באמת אפיתי בלי שומן. נראה לי שבאמת אעשה בשיטה שלך או של רותי. 15 דקות מכל צד זה מספיק בכדי שהעוף יתבשל גם מבפנים? לא ידעתי.. אפשר לעשות כך גם עם חזה עוף?

למעלה