פתיחת תיק אימוץ-מאומצי חו"ל

פתיחת תיק אימוץ-מאומצי חו"ל

ערב טוב, אני יודעת שנאמר כאן, לא אחת, בהקשר של מאומצי חו"ל, שבעצם אין תיק אימוץ אותו ניתן לפתוח, מאחר וכל החומר נמסר למאמצים. אני מתייחסת לאימוצים מרוסיה ב"עידן העמותות". מאחר וידוע לי, כי לא תמיד כל הפרטים נמסרים למאמצים וכי גם, לעיתים, מה שנמסר אינו, בהכרח, העובדות לאשורן, האם המאומץ יכול (מן הסתם לא לפני גיל 18), בתהליך כלשהו ברוסיה, אל מול רשות כלשהי, לבקש את פתיחת תיק האימוץ שלו, כפי שנעשה הדבר, למשל, בארץ או בדרך אחרת? אשמח לשמוע אם אצל מישהו מכם ניסה הילד לנקוט בהליך כזה? אגב, האם קיימים עדיין משרדי "טף" בארץ? אני מבינה שעברו תהפוכות שונות ולא ידוע לי מה המצב כעת. בתודה מראש.

אולה *

New member
פתיחת תיק

הלכתי לחפש מידע ברוסית. על פי החוק היבש שחוקק ב1969 אסור לפתוח תיק אימוץ, אסור לגלות מידע אודות האימוץ ללא הסכמת ההורים המאמצים.
גם אם יש הסכמה, הרשויות מסרבות לגלות מידע.
באוגוסט האחרון פסק דין של בית המשפט העליון אישר לבת 37 לקבל מידע אודות ההורים הביולוגיים.

עמותת טף עדיין קיימת.
http://www.taf.co.il/index.php?page=contact

סביון1

New member
מאיפה הידיעה על כך שהרשויות מסרבות לגלות מידע?

האם זה נוהל גורף?

ולמה היה צריך פסק דין של בימ"ש עליון? לפי דברייך אם המאמצים לא מתנגדים אז החוק מאפשר. האם המאמצים התנגדו?
תודה

אולה *

New member
הידיעה מקריאה ברשת

הלכתי שוב לקרוא כתבה על פסק הדין. במקרה זה הרשויות דרשו את הסכמתה של האם הביולוגית (שנטשה מיד עם הלידה).במשך 5 שנים ניסתה האשה לקבל מידע רפואי לגבי הביולוגים, המאמצים לא צלחו. לכן, פנתה לבית משפט.
בשנת 2012 ארגון של מאומצים בוגרים ניסה לשנות את החוק הקובע איסור גילוי מידע אודות האימוץ. נסיונם לא צלח.

תודה רבה אולה. איזה כיף לפגוש שמות מהעבר כאן בפורום. רוצה

לברר אם הבנתי נכון. האם הכוונה שאסור לגלות מידע ללא הסכמת ההורים הביולוגיים? כתבת ההורים המאמצים. אנסה לשאול גם בטף. שוב, המון תודה.

אולה *

New member
דווקא ללא הסכמת המאמצים. אין הגיון.

המאמצים, דרך אגב, רשאים לשנות את מקום הלידה ואת תאריך הלידה (עד 3 חודשים).

למעלה