כתבה מרגשת...

מעין686

New member
כתבה מרגשת...

"מההורים שאימצו את הבת שלי חשוב לי לבקש: חבקו אותה חזק"

טל אילנה, שנמסרה בילדותה לאימוץ, מסרה בעצמה את בתה הקטנה עם לידתה. כעת היא מספרת באומץ על ההחלטה הבלתי נתפסת, כחלק מפרויקט מיוחד שיתפרסם במלואו בסוף השבוע ב"ידיעות אחרונות" במוסף "7 ימים" וב-ynet

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5367635,00.html

סביון1

New member
אכן נוגע ללב

ועם זאת לי אישית היה קצת קשה עם הסיפור הזה. עצוב לראות דור שני למאומצות.

KallaGLP

New member
לצערי, לא מרגש אותי.

במקום להתפרסם בכתבות, הייתה צריכה לקחת את עצמה בידיים, למצוא עבודה, לבקש עזרה מההורים שכנראה לא היו מסרבים, ולגדל את הבת שלה בעצמה. במיוחד לאור העובדה שהיא כבר ידעה היטב על בשרה כמה בעיות פוטנציאליות יכולות להיות לילדים שנמסרים לאימוץ.
אבל להעביר את הילדה שלה לאחריות של מישהו אחר ועוד לזכות על כך לפרסום בתקשורת, תוך סחיטת רחמים, דמעות ומחמאות, הרבה יותר קל וקורץ, כנראה.
לא הצליחה להתעלות? החליטה למסור את הילדה מחוסר ברירה, כביכול? מילא, אין מה לעשות, לא כולם חזקים ובעלי מסוגלות, אך מה יש לפרסם זאת בגאווה, כאיזה מעשה גבורה, שיהרגו אותי - אני לא מבינה.

סביון1

New member
אני רחוקה מלהעריץ את הגברת

מצד שני, לא אמהר לשפוט אותה. די ברור מקורות חייה שיש לבחורה קשיים נפשיים.

KallaGLP

New member
מה שגורם לשפוט

זה ניצול המעמד והמצב העצוב הזה על ידה ועל ידי כלי התקשורת כדי לפרסם אותה ולהציג אותה כגיבורה.

מעין686

New member
מעניין...

עכשיו שאני חושבת על זה- למה באמת זה הגיע לחדשות? מה הסיבה לפירסום?
בפעם ראשונה שקראתי עבר לי בראש שאולי היא מחפשת את הילדה ומצפה מההורים המאמצים לייצור קשר...
ואולי זה בכלל לעודד מסירת תינוקות לאימוץ כי כרגע יש מחסור (מגעיל לחשוב על זה אבל לרוב מה שמתפרסם בתקשורת זה למטרה נוספת ולא תמיד טובה)
כסיפור זה מרגש אבל כפירסום זה ניצול (השאלה מי מנצל את מי?)
&nbsp

סביון1

New member
אני לא חושבת שבתקשורת דואגים לאספקת תינוקות לממתינים לאימוץ.

זה פשוט סיפור שמושך ריייטינג. זה הכל.

מעין686

New member
הרעיון הגיע לי...

כי פעם שמעתי שכאשר יש הרבה ילדים שמחפשים להם בית אז מפרסמים בתקשורת כדי לעודד זוגות להירשם לאימוץ או אומנה... לא יודעת כמה זה אמיתי אבל כול סיפור קורא לב על ילדים ללא בית יש בתגובות הרבה טובי לב שרוצים לאמצם ואולי מתוכם כמה שבאמת נרשמים...
&nbsp
ואולי אני מגזימנה ומחפשת משהו שלא קיים וזה באמת סתם סיפור לרייטינג...
&nbsp
ככה זה כאשר ממתינים לשיחה... מחפשים משמעות בכול שטות!

סביון1

New member
מעין יקירה, השרות הוא למען הילד

לא למען ההורה המאמץ..
&nbsp
הם באמת לפעמים מפרסמים כתבות בתקשורת כדי לעודד משפחות לקחת ילדי אומנה. אבל אין מצב שיעודדו אמהות למסור ילדים לאימוץ

RonspotNL

New member
אמנם השם של השרות

הוא השרות למען הילד אבל בפועל הוא אכן השרות למען הורים מאמצים

RonspotNL

New member
לצערי הוא כן

וזו גם המחשבה של הרבה מאומצים בוגרים אחרים לא רק שלי ולמה? מניסיון וידע אישי צריך להודות באמת שהוא לא פועל למען מאומצים בוגרים אלא למען מאמצים בלבד

RonspotNL

New member
איפה ראית וויכוח?

העובדה היא שהוא כן השרות למען הורים מאמצים כי זה מה שקורה בשטח וזו ההרגשה בנוסף של הרבה מאומצים בוגרים הבאים במגע עם השרות אני מבין שקשה לך להבין שזו ההרגשה של הרבה מאומצים בוגרים מניסיון איתם אבל זו המציאות

KallaGLP

New member
כסיפור זה עצוב מאוד, אבל מבחינתי לא מרגש

במובן שאנחנו בדרך כלל משתמשים במילה הזאת. ולא נראה לי שיש כאן כוונה כלשהי מעבר למציצנות למען הרייטינג.

fatfat

New member
מעיין בתקשורת באמת מחפשים משפחות

שתשמשנה משפחות אומנה. לגבי אימוץ, בארץ מספר המבקשים לאמץ גבוה בהרבה ממספר הילדים ברי האימוץ וזה נכון גם לגבי ילדים גדולים וילדים עם צרכים מיוחדים. לכן לא נראה לי שהכתבה פורסמה במטרה לגייס משפחות מאמצות.

fatfat

New member
אין לי מושג מה הביא אותה להתראיין

אני יודעת שכבר הרבה זמן מכינים סידרת כתבות על אימוץ.

מה שבעיני מצא חן זה משפט הסיום שלה, שבשבילה המאמצים תמיד יהיו ההורים. לפחות היא יודעת להעריך נכונה מי תפקד כהורה עבורה.

מעין686

New member
גם שהיא אומרת

שהמאמצים תמיד יהו ההורים היא מתכוונת להורים שלה ולהורים של הבת שלה- וזה סיכם מאוד יפה את הכתבה

למעלה