סיפורה של אלישבע שפתחה את תיק האימוץ והצליחה להגיע

Noga Lavie

New member
במשך שנים אמרנו פה בפורום

גם למאומצים לפני פתיחת תיק, וגם לבני משפחה ביולוגיים שונים, שלמי שחשוב להעביר מכתב, שיכתבו. כשתיק האימוץ יפתח (אם יפתח) יחכו המכתבים האלו ויראו את הרצון למשפחתיות. פעם אחר פעם נחשף עוד תיק ועוד תיק, ואין בו את המכתבים שברור שנכתבו.

לא יודעת איך אחרים מרגישים בקשר לזה, אך אני מרגישה מרומה. לא משנה שאיני מאומצת, או בת למשפחה שילדה נלקח ממנה, או חיה בכלל בישראל ומושפעת במשהו מכך. העובדה שגרמו לי להיות חלק מאותו שקר, כשכתבתי לאנשים לכתוב מכתבים, כשאמרתי לאנשים שמכתבים יחכו להם אם רק כתבו אותם, גורמת לי לכעס אישי לחלוטין.

גם אם המאומצת הספציפית הזו מצאה משפחה, גם אם (אי)דיווח על מות האם הביולוגית מקורו בטעות תם, גם אם שם האב הביולוגי מתועד שגוי בגלל בלבלת, גם אם כל זה מובן ונכון ולא נעשה בכוונת זדון - היכן הם המכתבים?
- אם הם נעלמו בטעות, כמו המידע על מות האם, ישנה כאן התנהלות חסרת אחריות,
- אם הם נעלמו בכוונה תחילה - מי נתן לאחראיים לכך את הזכות להתערב בחיי אחרים בצורה שכזו.

בקיצור - כל סיפור נוסף שכזה, מהווה הוכחה כנגד כל מה שלא האמנתי בו במשך השנים.
אני. כועסת. אני. אישי. לגמרי.

KallaGLP

New member
אני רק רוצה לציין שלא נכתב במפורש

מה קרה למכתבים. ידוע שכתבה אותם, אך לא באמת הוברר מה עשתה איתם, האם העבירה ולמי. בפרט, לפחות למיטב הבנתי, לא נכתב במפורש שהמכתבים הועברו לשירות ונעלמו משם. אולי כן, אולי לא, אך אין מספיק נתונים בכתבה כדי לדעת בוודאות. ברור שאם זה המצב זו שערוריה, אבל אני מאוד נזהרת מלשפוט כשאין את כל הנתונים, ומה שכתוב בכתבה זה מידע חלקי ולא לגמרי ברור.

fatfat

New member
קאלה לא ספציפית למקראה זה, אבל אני מכירה

שני מקרים שונים, אחד של אם ובן ביולוגי. אני מכירה את שניהם. היא הבינה די מהר שהמכתבים לא מגיעים לתיק ולכן השאירה לה העתק של המכתבים. כשהבן פתח את התיק לא היה בו אפילו מכתב אחד והיא כתבה רבים.

במקרה אחר מאומצת שפתחה תיק ולא מצאה אף מכתב למרות שהאם הביולוגית נשבעה שהשאירה מכתבים, חיפשה את הבת בנרות ואפילו שכרה שירותים של חוקר פרטי לאתר את הבת.

KallaGLP

New member
אין לי ספק שיש מקרים כאלה.

אני רק אומרת שאי אפשר לדעת בוודאות שזה מה שקרה במקרה הנוכחי.
אגב, האם את מכירה גם מקרים שבהם כן נמצאו בתיק מכתבים שנכתבו?
אני שואלת כי אני באמת לא יודעת מה הולך שם בפועל. אם באופן שיטתי מעלימים את המכתבים, זו באמת שערוריה.

fatfat

New member
מכירה מקרה שנמצא מכתב מאחות ועוד מקרה בו נמצא מכתב בודד

מרבים שנכתבו וגם הוא נמסר לשרות סמוך למסירת הילד לאימוץ. לא שמעתי על אף מקרה בו נמצאו בתיק מכתבים מהעת האחרונה.

KallaGLP

New member
מה האינטרס של השירות להעלים מכתבים?

ואיך אפשר לעשות בדק בית בכל העניין הזה?

Noga Lavie

New member
אני מקווה בכל לבי

שברוב התיקים נמצאים המכתבים שנכתבו. שלא נמסר מידע לא מאומת על ידי העוסקים בכך. אך יש יותר מדי מקרים עליהם שמענו, אותם ראינו, ולא בניסוח עמום, שאי אפשר להתעלם מכך.
עבורי זה מספיק כדי לכעוס!

למעלה