תיק אימוץ הוקפא ע"י השירות למען הילד- זקוקה לעזרה!

תיק אימוץ הוקפא ע"י השירות למען הילד- זקוקה לעזרה!

היי לכולם,

אשמח לקבל פידבק ממשהו שיודע או עבר משהו דומה.
אספר קצת...
בעלי ואני נשואים 8 שמונים ורשומים לאימוץ כמעט שנתיים.
עברנו את כל המבחנים על הצד הטוב ביותר, אך מכיוון שאני נוטלת תרופות נוגדות חרדה (עקב הפרעת חרדה קלה) נאלצתי להצהיר על כך בטופס הרפואי ומכאן.... החיים השתבשו.
העו"סית שלנו אמרה שזאת לא בעיה בכלל וכו' אבל לא אישרו אותנו בוועדה לאישור זוגות.
כעת, הבנו מכתב מהפסיכיאטר ( המלצה מצוינת) וכן מפסיכותרפיסטית, התיק שלנו הועבר לפרופ' בראזיס,
מחיפוש נראה כי הוא לא אדם קל, למה עלינו לצפות? משהו יודע? כמה זמן עלינו לחכות כעת??? אנחנו בלחץ מטורף שיפסלו אותנו.
חשוב לי להדגיש שההפרעה לא מובחנת בסביבה...
אם אנחנו רוצים לאמץ בחו"ל יש לנו אזרחויות נוספות, האם זה אפשרי שלא דרך עמותה לאימוץ בין ארצי?
מודה לכם מראש,
בהצלחה לכולם!

שלום לך

אני חושבת שלא עונים לך כי פשוט לא ממש בקיאים,למרות שקוראים פה הורים מאמצים.
אני רוצה להאיר איזו נקודה. אין אנשים 'מושלמים' . לא מחפשים מושלמות מידות להורות. מחפשים אישיות פחות או יותר בריאה ומאוזנת. גם לאישיות בריאה יכולות להיות 'חרדות קלות' ...
אני חושבת שבמקום לשאול את אנשי הפורום כדאי לכם לחזור למי שאתם מכירים מהתהליך שעברתם עד כה. תשאלו בנימוס וגם באומץ את מי שאתם מכירים את כל השאלות.
אינני יודעת מי הוא ד"ר בראזיס אבל נדמה לי שכל בודק יודע להתרשם מכנות הרצון לאמץ ורוצה לראות שיש לאדם פנאי נפשי לגדל נפש ולהתמודד עם כל מה שיבוא.[כי הרי לא רק הורים אינם מושלמים,אלא גם הילדים,וגידול ילדים הוא עיסקת חבילה עם הרבה נחת ולעיתים גם קושי].
בהצלחה רבה.

תודה על ההתייחסות!

אני מסכימה אתך, זה גם מה שעשינו וכל אחד כולל העו"סית שלנו היה המום מכך שלא אשרו אותנו.
עדין מחכים ומתלבטים מה לעשות...

fatfat

New member
מבלי להתייחס למקרה הספציפי שלך אלא בכללי

בשנים האחרונות יש ירידה דראסטיתבמספר הילדים בארץ שנמסרים לאימוץ וזאת בשל שינוי של המדיניות שמעודד לא לנתק את הילד לגמרי ממשפחתו הביולוגית ולכןיותר ויותר ילדים מופנים לאומנה ופחות לאימוץ.

תמיד בארץ מספר המעוניינים לאמץ,(זוגות ויחידים)עלה בהרבה על מספר הילדים שהפם ברי אימוץ והיום הפער גדל אף יותר. לכן השירות בורר בפינצטה את אלה שמאושרים לאימוץ וכיום נפסלים מועמדים שבעבר עם אותן בעיות הם כן אושרו לאמץ.

ולגבי אימוץ בחו"ל: החוק מחייב לאמץ באמצעות עמותה ישראלית מוכרת, אלא אם אתם תושבי מדינה אחרת. אזרחות זרה לבד אינה מספקת, צריך גם פרק זמן של תושבות. דהיינו אתם צריכים להתגורר מחוץ לישראל על מנת שתוכלו לאמץ בחו"ל שלא באמצעות עמותה ישראלית. כמה זמן ? זה משתנה ותלוי בחוקים של אותה מדינה.

למעלה