משתפת: היינו היום בפגישה ראשונה עם עו"ס

lאלינורl

New member
משתפת: היינו היום בפגישה ראשונה עם עו"ס

אתחיל ואעדכן שקראו לנו לפני כחודש לפגישה ראשונה, אבל כשהגענו התברר שזו לא פגישה פרטית אלא קבוצתית, שם נאמר לנו כל מה שאפשר היה לקרוא ברשת, לא מעבר.
מיד גיליתי שאת אחד ההורים בקבוצה אני מכירה, והנה כבר הפרטיות של שנינו נפגעה, אפילו בלי הכנה. לא יודעת אם אפשר היה להמנע מזה, אבל זו בהחלט לא הדרך הכי אידיאלית להתחיל את התהליך.
לעצם העניין, לאור משך ההמתנה הארוך שרק הולך ומחמיר, ייעצו לנו לבדוק את כל האפשרויות במקביל לבדיקת נושא האימוץ. לטענתם, גם אם נהיה מוכנים לאמץ אחים, בוגרים, כהי עור או מלוכסני עיניים, לכולם יש תור ארוך מאוד.
היום בפגישה העו"סית דיברה שוב על הנושא הזה, אבל הפעם הציעה שלא לבדוק את כל האפשרויות במקביל, אלא לשקול בחיוב אומנה ולהתחיל את התהליך רק באחד מהם.
לטענתה, זה יצור לנו עומס רגשי גדול מדי לבדוק ולהתחיל את התהליך במקביל של אמנה ואימוץ.
קשה לי לבטל את הדברים שלה, היא זאת עם הנסיון והידע, אבל אני מתקשה להבין איך בדיקת 2 האפשרויות האלו במקביל מפריעה באופן כל כך מובהק ונחרץ.
ממש קשה לי לדמיין את הבעיתיות שהיא מתארת ולהזדהות עם זה.
זהו, אין הרבה פואנטה

מוזמנים ומוזמנות לשאול/ להגיב.
אגב- לכל המתרגשים מהפגישה הראשונה, אנחנו ממש לא היינו האישו. סיימנו עם התיאור של מי אנחנו די מהר ועברנו לדבר על הנושא עצמו. עושה רושם שהיא רוצה לראות אם אנחנו חוזרים אליה וממשיכים לפני שהיא נקשרת אלינו

KallaGLP

New member
עם כל הכבוד לניסיון היועצת, היא לא את.

אם את לא חושבת ולא מרגישה שיש כאן אישיו - את צריכה, לעניות דעתי, להקשיב לעצמך. אני, למשל, כבר מספיק מכירה את עצמי כדי לדעת שבדברים רבים אני לא מרגישה ולא חושבת כמו אנשים אחרים, ולא משנה כמה מקצועיים ומנוסים, ושאם יש חוסר התאמה בין התחושה והדעה שלי לזו של אחרים, התוצאה תמיד תהיה עדיפה מבחינתי אם אפעל בדרכי. יש לך מטרה שחשוב לך להגיע אליה, ולכן צריך לעשות את כל מה שאת מרגישה, רואה לנכון ויכולה לעשות כדי להגיע אליה. במיוחד לאור העבודה שאם בשלב כלשהו תשני את דעתך ותרצי לוותר על אחד המסלולים, את תמיד יכולה לעשות זאת. לעומת זאת, זה לא עובד הפוך - אם תתחרטי ותשני את דעתך, את הזמן שעבר בלי לעשות כלום באחד המסלולים אף אחד לא ישיב לך.

lאלינורl

New member
אני ממש מסכימה איתך...

לפעמים צניעות משתלטת עלי ומטשטשת את הבטחון באמת שלי.
אני מניחה שלא רציתי להשמע קרה ולהתעקש שאני לא מרגישה שזו תהיה טלטלה כזאת דרמתית עבורנו.
לגבי הזמן האבוד- הבנתי שהתהליך באומנה הרבה יותר מהיר, ואנחנו בכלל עדיין לא ערוכים לקבל אלינו ילד בוגר (אנחנו גרים בבית של 2 חדרים), כך שאולי מוקדם לנו להתחיל עם זה.
&nbsp

משתפרת

New member
בתחושה שלי

ואולי אני סתם חושדת בכשרים, העו"ס מודעת לקושי של השירות למען הילד. יש תורים ארוכים, יש הרבה מאד תסכול בזמן ההמתנה האינסופית, יש כעסים של הממתינים. ומי שעומד מול הרגשות הקשים הוא השירות למען הילד. אז היא מנסה להפנות את תשומת הלב לכיוון שונה, לעבר האומנה. שם יש ילדים שזקוקים למשפחות, שם ההמתנה קצרה בהרבה. ועל הדרך- להקטין את הלחץ של המועמדים לאמץ על השירות למען הילד.
יש היגיון בטיעון שכל כיוון דורש הרבה מאד אנרגיה (אנרגיה נפשית). עם זאת אתם אלה שיודעים מהן היכולות שלכם. יש כאלה שלא יפסיקו לנסות טיפולים גינקולוגיים במקביל לתהליך האימוץ ויש כאלה שמפסיקים נסיונות רפואיים לפני התחלת המסע לאימוץ. אם מתאים לכם ללכת על שני המסלולים- זו ההחלטה שלכם.
ואגב כתבת על ילד גדול? לאומנה מגיעים ילדים מכל הגילאים, כולל תינוקות.

lאלינורl

New member
תודה יקירה (וסליחה על הדיליי)

אין לי ספק שההצעה שלה היא ממקום טהור ונכון.
אני פשוט לא כל כך מבינה מאיפה נובע החשש ללכת על שני המסלולים בו זמנית.
נתת לי נקודה למחשבה, לא דמיינתי תינוקות באומנה. אני צריכה לצלול קצת לעולם הזה ולהבין יותר טוב. אני מניחה שגם באומנה יש יותר "ביקוש" לתינוקות מאשר לילדים בוגרים, במיוחד מאחר ומגיעים לאומנה הורים ששואפים לאמץ.
יש לך מידע אם אני מניחה נכון?

lalyli

New member
2 מסלולים

אלינור שלום,
לאחר שכבר היינו בתוך בתהליך האימוץ (אנחנו עדין בהמתנה לילד) גילינו שניתן להיות ב 2 המסלולים במקביל והתחלנו לברר לגבי אומנה
כל עוד אתם בהמתנה בשני המסלולים אין בעיה
אבל, ברגע שתקבלו ילד באחד המסלולים לא תוכלו להמשיך עם המסלול השני (יש רצון למנוע מצב בו יש במשפחה ילד שמקומו ודאי וילד שלא בטוח נשאר)
לנו אישית לאחר שקיבלנו מידע מהעו"ס של האומנה לגבי החיים כמשפחת אומנה הבנו שלפחות כרגע זה לא מתאים לנו
ממליצה לכם לפנות למי שמטפל באומנה באזור שלכם ולשמוע גם מהם פרטים ואז תחליטו אם ללכת על מסלול אחד ואיזה מהם או שניהם

מעין686

New member
מסכימה עם Lalyli

שווה להתחיל בשתי המסלולים וכך תקבלו יותר מידע ותחליתו לבד איזה מתאים לכם יותר.
לפעמיים יש תחושה שהעו"ס מנסות לנפה אנשים לא רצינים כי יש יותר מידי הורים ופחות מידי ילדים...

lאלינורl

New member
זה נכון. איזו תחושה נוראה

לחשוב שאני עלולה לקחת ילד על חשבון הורים שלא מסוגלים להביא ילדים לעולם.
אני תוהה אם יש משהו הומניטרי בכלל באומנה, לאור העובדה שזה מסלול שגם אליו פונים הורים חשוכי ילדים.
&nbsp

lאלינורl

New member
תודה על התגובה
יש משהו שלא הבנתי-

לגבי מצב בו יש הבדל בין הוודאות של הילדים. איך אפשר להמנע ממצב כזה?
יש משפחות ביולוגיות עם אומנה, ויש משפחות אומנה שאחד הילדים כבר עובר לתהליך אימוץ, בזמן שהשני נמצא בחוסר וודאות.
נראה שברוב המקרים בכל מקרה יש עירוב של ילדים שלפחות בשלב מסוים יש פער בין הוודאות שלהם.
ואת צודקת, באמת כדאי שנפגש עם עמותת אומנה. מקווה שאצלם לא צריך להביא טופס מגניקולוג
אוף!!
&nbsp

מעין686

New member
טופס מגניקולוג?????

את לא הראשונה שאומרת שהביאו טופס אישור מגניקולוג על מצב הפוריות ורציתי לדעת על מה מדובר???? לא בקשו ממני שום אישור כזה ובמזל כי לא נמצא שום סיבה למה אני לא נכנסת להריון (פרט לזה ש5 וחצי שנים ושני הזרעות לא עובד שום דבר)
נראה לי מוזר שצריך "אישור רופא" כאשר העובדה שאין לי ילדים זה הוכחה שמשהו לא עובד! בכלל עוד לא התחלנו לנסות הזרעות כאשר נרשמנו לאימוץ!

lאלינורl

New member
אכן, גם אני הייתי בשוק

כיף לך שלא ביקשו ממך.
תיארתי לעצמי שישאלו, הסברתי שאנחנו לא מעוניינים בטיפולים או בבדיקות, היא ענתה שיש מקרים שבהם הפתרונות מאוד פשוטים ולא פולשנים ושכדאי לבדוק. לא הגבתי לזה.
אני מרגישה שזה קצת תוקע אותי בתהליך עכשיו, יש שם שאלות שאת התשובות עליהן הגניקולוג בכלל לא אמור לדעת.
אני אנסה לדבר איתו ולהסביר לו את המצב, נראה מה יהיה.
&nbsp
התאפקתי לא לשאול אם אין טופס גם לרופא בנים (אם יש שם לדבר הזה).
&nbsp

מעין686

New member
מוזר

באמת מה יגידו אם יש ספירת זרע נמוכה? האם היה כדאי לכם לשקר ולהגיד שבדקתם ושניסיתם...
אין פתרון "פשוט" ולא "פולשני" הרי מתחילים בהורמונים לא פשוטים וכול בדיקה לאשה הינה פולשנית!
מרגיש שדוחפים אותכם להריון בגלל התור הארוך לאימוץ- תתנחמי שאתם רשומים בתור לאימוץ מרגע הגשת הטפסים אז אין מה להילחץ!
תבררי אולי אם רופא משפחה יכול לחתום או סה"כ הגניקולוג יחתום אך לא ימלא דברים שאינו יודע וישאיר את הסעיפים האלו ללא מלל- אולי לא יעברו אחרי זה סעיף סעיף ורק יראו חתימה וזה מספיק!
אפשרות להריון לא צריך להיות פאקטור בדרך לאימוץ!!!!

Noga Lavie

New member
הבדלים

לכל מדינה יש את דרישותיה, ואלו משתנות עם הזמן.
במדינת ישראל יש הרבה יותר הורים בפוטנציה הרוצים לאמץ, מאשר ילדים המיועדים לאימוץ. לכן רשימת דרישות המדינה מעמידה קודם כל את טובת הילד מול העיניים (לא צמיד במה שהחברה המודרנית רואה כחשוב, אך זו הכוונה). לאחר שנענו כל הדרישות מצד הילד, עדין נשארו אנשים לסנן. זו ככל הנראה הסיבה לבקשת הוכחה לבעיות פוריות.

בבלגיה לא שאלו אותנו דבר על בעיות פוריות. לא בטפסים שהתבקשנו להביא, ולא בשיחות בעל פה.
בקזחסטן, אשת הקשר שאלה אותנו בשיחה ידידותית לא פורמלית. עניתי את התשובה המנומסת הסטנדרטית (מעל גיל ארבעים, כמעט 20 שנות נישואים, לא מעוניינת בטיפולים חודרניים) במקום את התשובה הרגילה שלי (ככה, לא עניינך). בהכרעת הדין נמצא מקום לתשובה הזו, מה שמעלה את ההנחה שהשיחה הידידותית לא הייתה סתמית, וגם בקזחסטן צריך לתת תשובה גניקולוגית כלשהי.

למעלה