הסכמת הורה ביולוגי המתגורר מחו"ל

stkachov

New member
הסכמת הורה ביולוגי המתגורר מחו"ל

שלום

אני חדש בפורום. מקווה שתקבלו אותי בזרועות פתוחות.

אני מעוניין לאמץ את ביתה בת ה- 9 של אשתי במסגרת אימוץ בתוך המשפחה. יש 2 סוגיות שמטרידות אותי.

סוגיית הסכמת ההורה הביולוגי
ההורה הביולוגי מתגורר בחו"ל. הוא אינו יהודי ואינו ישראלי. כיצד הוא אמור לתת את הסכמתו לאימוץ? האם עליו להגיע לשגרירות ישראל לצורך כך? האם קיים טופס ייעודי לצורך כך? באיזו שפה הטופס?

סוגיית הדת
אשתי מוגדרת בתעודת זהות כחסרת דת. אני מוגדר בתעודת זהות כיהודי. בפועל שנינו אתאיסטים ואיננו מקיימים אורח חיים דתי כלשהו. האם הדבר צפוי להוות מכשול? אני יודע שחוק האימוץ קובע "אין מאמץ אלא בן דתו של המאומץ" ויש לכך כל מיני פרשנויות ופסיקות.

אשמח לשמוע את דעת החברים המלומדים.

ברוך הבא לפורום שלנו

לצערי אינני יודעת את התשובות לשתי השאלות שלך. מקווה שמישהו אחר ידע אולי לענות.
חוק האימוץ שאתה מזכיר "אין מאמץ אלא בן דתו של המאומץ", אכן עשה הרבה צרות לחלק מאיתנו בעיקר בנושא האיזרוח (שלא רלוונטי לגביך). אני מקווה להאמין שהוא לא ימנע אימוץ של בתך.
בכמה מקרים פה בפורום שהחוק עשה צרות לקחו עורך דין וזה הסתדר בסוף.

fatfat

New member
ברוך הבא לצל קורתינו

למיטב ידיעתי עצם העובדה שההורה הביולוגי אינו מתגורר בארץ אינה משנה. הוא צריך להביע את רצונו והסכמתו לאימוצה. לגבי כיצד זה יעשה עליך לברר מול השירות למען הילד באיזור מגוריך כי זה משתנה ממדינה למדינה. יש מדינות שזה ייעשה על ידי עורכי דין ובאחרות מול שירותי הרווחה באותה מדינה.

לגבי נושא הדת לדעתי כיוון שמדובר באימוץ על ידי בן זוג של ההורה הביולוגי המגבלה שציינת פחות משמעותית.

בכל אופן אני מציעה לך ולזוגתך לפנות לשרות למען הילד הקרוב לביתכם (תל אביב, ירושלים, באר שבע או חיפה) או לסניף המרכזי ברושלים ולברר שם. או לפנות לעורך דין לענייני משפחה שמתמחה בדיני אימוץ להתייעצות.

lalyli

New member
שלום

שלום,
לגבי עניין הדת - ניתן לאמץ ילד שהוא מאותה דת כמו ההורה המאמץ או ילד חסר דת
אם הילדה מוגדרת כמו אמא שלה - חסרת דת לא אמורה להיות בעיה בעניין זה

Noga Lavie

New member
המקום הטוב ביותר לקבל תשובה

יהיה השירות למען הילד.
תשובה מלומדת ככל האפשר על פי עניות יכולתי כבר נתתי כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/74/178886495/משפחה/אימוץ
מספר דברים השתנו בין השאלה הקודמת לשאלה הזו, אך בגדול הדברים נשארו דומים.
במקרים מורכבים כגון אלו, קשה למצוא עו אנשים שעברו בדיוק אותו הליך ויכולים להמליץ מנסיונם, מה גם שכל שינוי, ולו הקטן ביותר, בתנאי הפתיחה עלול לגרום לשינוי בהליך המתבקש.
הטוב ביותר הוא לפנות לשירות למען הילד ולדבר עם נותן שירות בשר ודם, היכול לברר את הנידרש בירור עוד לפני שפותחים בהליכים, כדי שהפעולות עצמן תהיינה ממוקדות ויעילות ככל האפשר.

בהצלחה

stkachov

New member
תודה רבה

רק מבקש הבהרה לעניין הדת: רשמת שבאימוץ בתוך המשפחה עניין זהות הדת אינו רלוונטי. על סמך מה רשמת זאת?

Noga Lavie

New member
על פי מיטב הבנתי בהתאם לכתוב בחוק

אין את נוסח החוק מולי, אך למיטב זיכרוני -
כשזה נוגע לאימוץ פנים משפחתי לא מצויין עניין הדתות, לעומת זאת ניתן משקל רב לטובת הקטין על פי שיקול דעת השופט/ת הנסמך על חוות דעת מהעו"ס.

stkachov

New member
שאלה נוספת

כמה(סדר גודל) אמור לעלות ליווי של עו"ד לצורך קבלת צו אימוץ כמפורט לעיל?

למעלה