אימוץ ילד בוגר תוך כדי הריון

lאלינורl

New member
אימוץ ילד בוגר תוך כדי הריון

למישהי יש למישהו מושג איך הרשויות יתייחסו למצב כזה? זה בכלל בא בחשבון או שיעדיפו לדחות את האימוץ מעבר לזמן הנדרש גם ככה?
בנוסף, אם למישהו יש נסיון עם אימוץ ילד בוגר בארץ, אשמח לשמוע על התהליך (אפשר גם בפרטי אם זה לא מתאים פה).
אני תוהה איך הולכים הפרטים הטכנים (איך ואיפה מתבצע המפגש הראשון, איך ממשיכים, כמה זמן נפגשים עד שהילד/ים מגיע/ים הביתה...)
תודה רבה לעוזרים

מעין686

New member
אני לא מוסמכת לענות

רק שאני זוכרת שהעו"ס אמרה לנו שמבחינת שירות למען הילד נשארים ברשימה לאימוץ עד הלידה (לוודא שיש תינוק בריא) ואז לחצי שנה יורדים מהרשימה כמו אחרי אימוץ.
לפי דעתי יש הרבה גורמים נוספים, כמו גיל הילד ואם מבין שזה לא תינוק שמחליף אותו ושתינוק דורש המון יחס
גם תלוי בכם אם אתם תוכלו לתת לילד בוגר חדש במשפחה יחס שמגיע לו כשיש תינוק חדש בבית שגם צריך יחס
גם שבוע הריון- אם יש לו חודש להכיר אותכם או 8 חודשים
לפי דעתי אין תשובה אחת שמתאים לכולם... אשמח לשמוע אך הסוף יסתדר
המון בהצלחה!

lאלינורl

New member
תודה רבה

אני מקווה שאכן כל השיקולים האלו נלקחים בחשבון ושהתשובה לא אוטומטית.
בוודאי, אעדכן.
אם יש לך או למישהו אחר פה מידע לגבי תהליך האימוץ של ילד בוגר, מאוד אשמח לדעת.

fatfat

New member
מה זה ילד בוגר? בעצם זה גם יכול להיות ילד כבן שלוש

משך הזמן תלוי בהרבה גורמים: המוכנות והבשלות של הילד, הקשר שנוצר בינו לבין המאמצים, הדחיפות בה צריך לעזוב את המקום בו שוהה (למשל יתכן שזה ילד שכבר הוכרז כבר אימוץ אך זה נעשה בניגוד לרצון המולידים ואז יכול להיות מצב שצריך להעבירו למקום אחר שלא ידוע למולידים בדחיפות ועל מנת למנוע ממנו מעברים מיותרים הוא מועבר ישר למאמצים), המוכנות והנכות של המאמצים ועוד.

בגדול החומר מוצג למאמצים והם יכולים גם לקחת אותו לחוות דעת של מומחה. אחרי שהם נפגשים עם הילד ומחליטים שהם רוצים לאמצו ומסוגלים להתמודד אתו נערכים מספר מפגשים ספורים אתו. ואם יש ילדים נוספים בהדרגה גם הם מצטרפים למפגשים. אח"כ לרוב הילד מגיע להתארח בבית המאמצים ושוהה שם ללילה או לסופ"ש ואחר כך עובר אליהם סופית. תלוי גם במקום בו שוהה. לעיתים תיערך לו מסיבת פרידה סמוך לעזיבתו ואני פגשתי גם ילדים שהוזמנו להיפרד אחרי ששהו כבר מספר שבועות עם המאמצים. לדעתי זה פחות טוב כי פעמים רבות זה מכניס את הילד ללחץ שמתכוונים להחזירו לשם.

lאלינורl

New member
נכון, זה יכול להיות ילד בן 3

וזה יכול להיות ילד בן 9. אני באמת לא יודעת מה האפשרויות (רק שלחנו טפסים לאחרונה).
איפה נערכות הפגישות הראשונות? האם יש הנחייה והכוונה של עו"ס מלווה תוך כדי הפגישה?
האם ילדים מגיל מסוים מבינים מה מטרת המפגש?
האם המפגש כולל את משפחת האומנה, במידה ויש?
האם יש ליווי כלשהו לאחר האימוץ כמו שיש באומנה?
אני מבינה שאני צריכה לשאול את כל זה בפגישה שתקבע לנו, פשוט לא יודעת כמה זמן יקח להם לקרוא לנו ואני ממש סקרנית

אם מישהו יודע ורוצה לחלוק, זה יעזור.
אם לא, אני אתאזר בסבלנות ואעדכן אתכם בעצמי בהמשך

fatfat

New member
והתשובה לכל שאלותיך היא: תלוי...

תלוי בן כמה הילד.... תלוי היכן הוא שוהה באותו זמן וכו'. דהיינו אין תשובה אחידה ואין כללים.
יש פעמים שהפגישה הראשונה נערכת במשרד של השרות למען הילד ובאחרות בפארק ציבורי... בבית הילדים/קלט חירום בו נמצא הילד.

מידת ההכנה של הילד ומודעותו לתהליך תלויה בגילו, הבנתו והבשלות הרגשית שלו. ככל שהילד גדול יותר צפוי שיגי לפגישה כשהוא יוד מה מטרתה. האם משפחת האומנה נוכחת שוב תלוי. אני מאמינה שמשפחת אומנה ששאפה לאמץ את הילד ומסיבות שונות לא אושרה לא תהיה נוכחת במפגשים. לומת זאת במקרים אחרים אולי כן.

ובהחלט יש ליווי אחרי האימוץ. בתקופה הראשונה וא יותר אינטנסיבי וצמוד ובהמשך בהתאם לצורך. ואתם זכאים למימון טיפול פסיכולוגי כל עוד ומתי שהילד צריך, גם שנים לאחר האימוץ. ובמקרים מסויימים גם להשתתפות בהוצאות מיוחדות דוגמת הוראה מתקנת.

מעין686

New member
רשמתי על התהליך בבלוג שלי

אנחנו בתוכנית לאמץ מלידה עד גיל 3 , לפי דעתי התהליך די דומה עד לקבלת אישור לאימוץ
שלחנו טפסים ותוך פחות משבוע התקשרו עלינו אבל שמעתי על אנשים שהמתינו מעל חצי שנה לטלפון הראשון
תמיד אפשר להתקשר ישירות לשירות למען הילד על כול שאלה
בכול מקרה המקום ב"תור" זה לפי מתי שולחים טפסים ורק לאחר אישור הוועדה יש אפשרות לאימוץ... ואז זה יכול להיות כול יום
רשמתי על הרגשות שלי וכול שלב בבלוג "ברקיע החיים" ואת יכולה לשאול אותי כול שאלה בפרטי לגבי התהליך
בהצלחה!
&nbsp

lאלינורl

New member
וואו, יש לך בלוג מרגש מאוד

לא פלא שקיבלת בחירת העורך.
תודה יקירה, זה היה מדהים וממחיש לקרוא את זה. אני אמשיך להתעמק בסופ"ש.

למעלה