שאלה של יחידנית

liatg27

New member
שאלה של יחידנית

אני רווקה בת 40 ללא ילדים וללא בן זוג, הייתי מעוניינת לאמץ תינוק עד גיל 3 האם בארץ זה אפשרי? האם נותנים לאישה רווקה תינוק בגילאים האלה? שלחתי מסמכים לשירות למען הילד האם לנדנד להם? מהו התהליך בעצם?

fatfat

New member
רווקה יכולה לאמץ בארץ

עם זאת הסיכוי שלך לקבל ילד עד גיל שלוש הוא אפסי. יחידניות הן בתחתית ההיררכיה של השירות בעדיפות לאמץ. זאת אומרת הן תקבלנה ילדים שלא נמצאו להם הורים בקרב זוגות נשואים, שזה אומר או ילדים ם צרכים מיוחדים או גדולים ולרוב גדולים מגיל חמש, או ילדים עם בעיה כלשהי. זה יכול להיות התפתחותית בריאותית או נפשית.

liatg27

New member
תודה על ההתייחסות המהירה. מה לגבי

אומנה? האם יש דבר כזה אומנה עם אופק אימוץ? בטח זה לא לפורום הזה...אבל אולי בכל זאת מישהו יודע?

fatfat

New member
באומנה שום דבר לא וודאי.

מטבע הגדרתה היא אמורה להיות פתרון זמני שמאפשר לילד מסגרת משפחתית עד שהוריו הביולוגיים משתקמים וניתן יהיה להחזירו לחזקתם. בפועל רוב הילדים נשארים באומנה שנים.

לגבי אומנה עם אופק לאימוץ. היום אין מסלול כזה במוצהר. במיוחד כי זה לא וודאי ובאומנה דברים יכולים להשתנות מהיום למחר. אני מכירה מקרים שלא הוגדרו כאומנה עם אופק לאימוץ ותוך תקופה קצרה הילדים אומצו על ידי האומנים ולהיפך. כאלה שכן הוגדרו ואחרי תקופה קצרה הסטטוס השתנה.

liatg27

New member
הבנתי... אז אין לי הרבה אופציות בעצם. תודה רבה על המענה המהי

yaeli2772

New member
אנחנו פועלות לשינוי בנושא

בפן המשפטי. את מוזמנת לחבור אלינו בשמחה.
תוכלי לראות הודעות קודמות כאן בעניין.

shiralot

New member
הי יעלי, איך יוצרים איתכם קשר כדי לעזור ושלמוע פרטים?

אל תחשבי כך

קודם כל אנחנו לא המקור היחיד לאינפורמציה.
לא כל שכן לא המקור הכי מדוייק והכי עדכני....
אם את 'חמה' על צירוף ילד למשפחה- מציעה לך לדפוק על כל הדלתות בלי שייכות לסטטיסטיקה ומקרים אחרים.
השירות למען הילד ועמותות האומנה-פני אליהם ישירות.
מאחלת לך הרבה בהצלחה.

אבי351

New member
מסכים עם חייכנית תפני למשרד הרווחה ושם תקבלי ורק שם

מידע עדכני ונכון ולא משמועות

בטח שיש וודאות באומנה - את חיה במסירות ובאהבה !!

אמת אמרת fatfat שההגדרה היא עד שההורים הביולוגים משתקמים.
אמת אמרת שיש כאלו שלא היה סיכוי שיקום ושוקמו וההיפך.
עם זאת הסטטיסטיקה עומדת על כ-90% מהילדים אינם חוזרים להורים הביולוגיים ומתוך ה- 10% שחוזרים לצערי הרב רובם נפלטים שוב תוך שנה.
אינני מסיונרית של אומנה רק אימא אומנת מנוסה.
אני מגדלת כידוע 2 ילדים באהבה גדולה. האהבה שיהיה ברור - דו צדדית.
אין דבר ממלא יותר וודאי יותר מאהבה.
איננו יודעים לעולם מה המחר צופן בחובו. אין שום התחייבויות באמת בחיים האלה, אלא מימוש של הרגע הזה ככל האפשר במלואו.
המאבקים שעשיתי בעבר עבור הילדים שלי מול למשל מחלקות החינוך, הלמידה האינסופית להתמודדות עם פנים שונים בחייהם - מחיה אותי ונותנת לי כוחות רבים.
בנוסף אני מקבלת המון. הילדים שלי הכתירו אותי בכתר האימהות. כמה נפלא זה.
יש לבוא מוכנה לאומנה ועדיין כמו ברוב הדברים בחיים - המציאות שונה ומפתיעה מהוויז'ן.
כך שאינני סותרת את דברייך fatfat מנוסה ויקרה, אלא קפצתי להוסיף את הדובדבנים שלי לגבי וודאות בחיים ובמיוחד באומנה.
מציינת עוד, שישנם רקעים שניתנים לשיקום - בעיקר בתחומי ההתמכרויות וישנם רקעים שאינם בעלי שיקום כגון לקויות מנטאליות ונפשיות.
כל ילד הוא עולם ומלואו. אני מגדלת שני ילדים שהגיעו מאוד מאוד שונים ממה שהם היום (השבח לאלה) ואנחנו לגמרי משפחה.

מי שמעוניינת מוזמנת לפנות לפרטי - היום ובעוד שנה אשמח לחשוב יחד.

ימים טובים.

למעלה