חשש מביקור ברוסיה עם מאומץ מרוסיה - מוצדק?

adiavn

New member
חשש מביקור ברוסיה עם מאומץ מרוסיה - מוצדק?

שוקל לבקר ברוסיה בקרוב (עקב אילוצים וקשיי ביביסיטר) עם ילד מאומץ משם, כמובן שכשהוא מגיע עם הדרכון הישראלי שלו.
כמובן שאני מודאג מהבירוקרטיה הרוסית והלאומנות שם, ומכך שהוא אזרח רוסי ואני לא (למרות שאין סיבה שהרשויות יצליבו את המידע הזה כשהוא נכנס עם דרכון ישראלי).
האם לדעתכם יש סיבה אמיתית לדאגה?

האמת שזו שאלה במקומה,בעיני .

כלומר ,ככל שהזמן קרוב יותר לאימוץ,כך אני הייתי מרגישה יותר חוסר נוחות.
לא רק מטעמים ביורוקרטיים אלא מטעמים מאד עמוקים-
אם למאומץ זכרונות [לאו דווקא חיים ופעילים!!] לא טובים מהתקופה שלפני שהכרתם אותו ,הם עלולים להתעורר שוב ממראה מוכר,מריח מוכר וכו.
אני לא הייתי מתלהבת.

שאלה שרבים כבר שאלו פה ולא ידענו לענות

אם תברר ותמצא תשובות נשמח אם תחלוק עימנו.
ואם תיסע, עוד יותר נשמח אם תשתף איך הלך.
נסיעה טובה ובהצלחה!

אולה *

New member
על פי החוק הרוסי המאומץ חייב להכנס ולצאת עם הדרכון הרוסי

לא ניתן לצפות מראש האם תהיה בעיה בכניסה עם הדרכון הישראלי.
זו בדיוק הסיבה שלא ננסה זאת עד שהמאומצת הפרטית שלנו תוותר על האזרחות הרוסית בגיל 18.

KallaGLP

New member
לא חייבים. אבל אז היא תהיה בגירה וזו ההחלטה שלה.

עד אז ההורים מחויבים לחדש.

משתפרת

New member
כל מדינה דורשת יציאה וכניסה של אזרחיה עם דרכון שלה

מה שאומר שילד בעל אזרחות כפולה ישראלית ורוסית יוצא מהארץ עם דרכון ישראלי, נכנס לרוסיה עם דרכון רוסי ואיתו יוצא ממנה, ונכנס שוב ארצה עם הדרכון הישראלי.
זה על פי החוק.
אין לי מושג אם במחשבים של ביקורת הגבולות הרוסית הוזן השם של ההורים כמאמצים, מה שיגרום בדיקה מעמיקה יותר שלהם ושל הנוסעים איתם, כלומר הבן שצריך לשאת גם דרכון רוסי.

adiavn

New member
האם מישהו העמיד את זה למבחן?

האם מישהו כאן, או מישהו שמכירים, ניסה להיכנס לרוסיה עם דרכון ישראלי (והוא אזרח רוסי) - וסורב?

Noga Lavie

New member
תביא בחשבון שגם אלפי אנשים ניסו זאת והצליחו,

זה לא חוקי, ואתה יכול להיות זה שיטפלו אליו.*
הסיכון הוא שלך בלבד, ולכן ההחלטה צריכה להיות שלך בלבד, לאור המידע על חוקיות הפעולה. נסיונם של אחרים לעבור על החוק הזה משול לכל נסיון של אחרים לעבור על כל חוק שהוא.

*אנחנו מוודאים לפני כל נסיעה לישראל שכל שלושת דרכוננו הישראלים ברי תוקף, כי למרות שהרבה פעמים הרשויות הישראליות מחליקות את כניסת/יציאת אזרחים בעלי אזרחות כפולה שאינם תושבי ישראל, לא בא לנו להיות אלו שהפעם יתקלו בבעיות ועיכובים.

KallaGLP

New member
שאלות עלו לאחרונה בפורום.

התשובה שלי היא שהילד כאזרח רוסיה חייב להיכנס לרוסיה עם דרכון רוסי ולהכניס אותו עם דרכון ישראלי זה סיכון שבשום אופן לא הייתי לוקחת.

KallaGLP

New member
השאלה עד כמה הביקור הזה נחוץ.

זה סיכון שכנראה הייתי לוקחת אותו רק אם ממש הייתי חייבת לנסוע ובשום אופן לא הייתה לי אפשרות להשאיר את הילד בארץ. כעקרון, הייתי מעדיפה לא להתעסק עם אמא רוסיה.

למעלה