לחץ לפני בדק בית...

מעין686

New member
לחץ לפני בדק בית...

בוקר טוב כולם! בעוד שבוע וחצי יש לי בדק בית וכמובן אני טיפה בלחץ...
כמה זה חשוב שהבית יראה כמקום טוב לילדים (שטיח בסלון, חומרי ניקוי נעולים, חימום באמבטיה, נגד החלקה באמבטיה, מגירות בסלון עם נעילה וכו...)
או שמספיק הדברים הבסיסים (חדר לילד, אוכל במקרר, שירותים עובדים...)
מה הגשתם לעו"ס? עוגה, עוגיות משהו אחר?
למזלי יש לה כלב גם אז היא תבין כשהכלבה שלי תציק (ניתן לכלבה עצם חדש ישר לפני כדי שתהיה עסוקה בזה....)

האם אני סתם מגזימה בלחץ והכי טוב להיות פשוט אנחנו?

תודה!
מעין

אבי351

New member
תהיי מי שאת וזה מספיק והכי חשוב להיות רגועה בהצלחה

fatfat

New member
בעקרון באים לבדוק שיש לכם בית שאפשר לגדל

בו ילדים. שיש פינה שבגדול יכולה לשמש חדר לילד. שיש אמצעי בטיחות בסיסיים כמו הארקה לחשמל, בית מספיק מאוורר וכו'. לא מצפים שלפני שאתם מקבלים את הילד תשימו אביזרי בטיחות מיוחדים. מקסימום יגידו לכם שכדאי שסמוך להגעת הילד תציידו את חדרים בנעילה לארונות בהם חומרים מסוכנים... בסגירה לשקעי החשמל כך שלא יוכל לדחוף לשם חפצים וכו'.

ולגבי כיבוד נראה לי שמספיק להציע שתיה חמה/קרה עם כיבוד קל. לא מצפים ממך להגיש ארוחה.

בהצלחה

סביון1

New member
אף אחד לא מצפה ממך שתנעלי את חומרי הניקוי לפני שיש ילד בבית

בדק בית? ככה קראו לזה בשרות למען הילד? נשמע לי קצת מוזר.
&nbsp
אצלנו העו"סית באה לביקור ותו לא. הגיעה באחור. התישבה במרפסת (כי רצתה לעשן), שתתה קפה, לא נגעה בעוגות, שוחחה איתנו קצת, ואחרי פחות משעה הלכה לדרכה. לא הסתובבה בכלל בבית ולא בדקה כלום.
&nbsp
בקיצור - סדרי את הבית קצת, כמו שהיית מסדרת אם באים אורחים (אבל לא מלכת אנגליה
), תכיני קצת עוגיות ובעיקר - תהיי רגועה ותזרמי.
&nbsp

מעין686

New member
תודה!

לא חושבת שקראה לזה בדק בית אלה רק שהיא באה לבקר, קראתי בפורמים אמריקאים אז משם הלחץ! תןדה לכולם שהחזרתם אותי לרוגע!!!

הי מעיין

בדיקת הבית נועדה לראות שאת אדם מהיישוב,מנהלת בית נורמאלי שיוכל לגור בו גם פעוט , וזהו.
אם אפשר לומר- הלחץ שלך הוא שטיפה מדאיג. נכון שכל התהליך מרגש. ונכון שבכלל בהורות ובגידול יש לחצים- זו ממלכה מסיבה אושר אבל לפעמים גם מסובכת.
ואת היא המבוגר האחראי בתמונה. חשוב להתחבר למה שמחזק אותך ומרגיע אותך כי ללא קשר למקום ממנו ילדך לעתיד בא,ולמטען הגנטי שלו,ילד שסופג לחץ בבית שבו הוא גדל [השלימי לבד].
בינתיים התחברי לחיובי,והיי שקטה.
העובדת הסוציאלית החמודה שהגיעה לביתי בשעתו, ניהלה איתי שיחה ידידותית מאד ,וכשאלה עניינית אני זוכרת רק 'איפה אצלכם מכונת הכביסה"?
[היא באמת היתה ב'מחבוא']
בהצלחה.

נזכרתי

לפני הרבה שנים הגעתי בהמלצה לאשה מיוחדת,מאד מבוגרת שנתנה 'עצות לחיים' בפגישה אחת ויחידה.
כל הפרוזדור שלה שלאחר הכניסה לבית היה מלא משני צדדיו בערימות גבוהות של עיתונים וספרים ישנים,באויר היה ריח של אבק ויושן. כל הבית היה מעין מוזיאון מגובב שלא ראה אור יום ושואב אבק כבר עידן ועידנים...
בבית כזה בוודאי שלא יכול לגדול ולהתפתח פעוט.היה אני בטוחה שהוא ותושביו היו נפסלים לאימוץ...
אני חושבת שתכלית ביקור הבית שאת מתרגשת לקראתו הוא לוודא שיש חלל,מקום,ניקיון כללי,סדר סביר הורים מועמדים 'מן היישוב' וזהו.

מעין686

New member
תודה חייכנית

חשבתי הרבה על מה שרשמת רק שלא יצא לי להחזיר תשובה (במחשב של העבודה אני יכולה לקרוא אך לא להגיב) לפי דעתי המקור ללחץ היה כי עוד היו לנו ארגזים בסלון מהמעבר דירה וזה הרגיש לי כמו הבית של אותה אישה מיוחדת שסיפרת עליה! ברגע שהבית חזר לנורמה כך גם הלחץ התפוגג... גם אני צריכה להפסיק לקרוא בלוגים של אימוץ בארה"ב היכן שבדקו ופסלו בגלל שאין גלאי עשן בבית!
הביקור היה ממש נחמד וכמו שסיפרו פה- פשוט ישבנו ופיטפטנו, רצתה לראות את הארון של בעלי כי צחקנו עוד מהפגישה הראשונה שאצלו מסודר הבגדים כמו חיילים!
&nbsp
אני חושבת שגם הלחץ זה כי הגענו לסוף וזה הביקור האחרון לפני הועדה... ברגיל אני לא לחוצה אבל את צודקת שאני צריכה ללמד את העצמי להרגע לפני שאהפוך להיות אמא!

בהצלחה מעיין

יש הבדל בין ארגז שצריך להתפרק ממעבר דירה
לבין ארגז עם ריחות ישנים של עובש ואבק ....
בטוח שהכל עבר מצויין..

למעלה