פרשת אמור

פרשת אמור

פרשת אמור
פרשת קדושים הייתה פרשה קצרה עם מעט מילים, אבל עם הרבה מצוות. ראשי פרקים של נושא חשוב ועיקרי: להתנהג כמו בן אדם. בפרשת אמור כאילו אמרו: " והרי החדשות בהרחבה." באים לפרט את כל המצוות שכבר הוזכרו.
ראשית חובתו של המנהיג בעל המשרה, לתת דוגמה אישית. בהופעתו החיצונית, בניקיון כפיו, ובחיים האישיים והמשפחתיים.
" לא יקרחה קרחה בראשו ופאת זקנם יגלחו.."
" אישה זנה וחללה לא יקחו.."
בעל מום לא יבוא אל המקדש. כל אשר מתקרב אל המקדש או מעורב בעשייה ציבורית, יהיה נקי מכל רבב.
אחר כך חוזרים על החגים. שבתות וחגים. כל חג וחג פשרו וצורתו.
בסוף הפרשה מדובר על בן אישה ישראלית שמקלל את השם. דינו נחרץ למות. אפילו שאביו מצרי הוא נחשב ליהודי וחייב להתנהג בהתאם.
משפט אחד יהיה לכם כגר או כאזרח. לטוב ולרע.
"עין תחת עין שן תחת שן.."
שבת שלום

yaely02

New member
תודה ליצחק

שלום כולם,
כפי שכבר כתבתי לא פעם אודות החינוך החרדי הרב לו זכיתי בילדותי, אך מצד שני מעולם לא למדתי את ספר ויקרא. את הספר הזה אני מכירה רק בצורה שטחית.
תודה יצחק על הפרשה האחרונה בספר ויקרא, ואני מחכה לפרשת במדבר.
אגב יצחק בקשתי עומדת. אנא הבע את דעתך על נושאים הנרשמים פה.

שי11951

New member
ערב טוב
ושבת שלום
לכל גולשי הפורום

ליצחק - על פרשת השבוע.
מה שכתבת ואני מצטט:
"ראשית חובתו של המנהיג בעל המשרה, לתת דוגמה אישית. בהופעתו החיצונית, בניקיון כפיו, ובחיים האישיים והמשפחתיים". ממש אקטואלי בשנים האחרונות.

מצרף שני קבצים - להנאתכם

שבת שלום וסוף שבוע נעים

yaely02

New member
ח ח ח אימצתי.
תודה רבה שי, אימצתי את הבדיחה הראשונה שבה אני אספר שכול האוייבים שלי כבר מתו. פשוט נהדר. הבדיחה השניה מוצלחת מאוד אבל אני לא יכולה לסחוט. אפילו כסף לא.

yaely02

New member
נקודת זכות לקורונה
לום כולם,
אינני יודעת עד כמה אתם צעירים או מבוגרים, אך לאלה שבה הצאצאים הקימו בתים משלהם, נצבט לי קצת קצת הלב בהסרת מגבלות הקורונה.
שוב, לערוך קניות ביום רביעי, להזיע ולבשל ביום חמישי, ביום שישי לסיים את הבישול ולנקות עד הצהריים. ביום שישי בערב לעצור את הנשימה כדי לשמוע אם הטעם עבר את הביקורת. וביום שישי עד חצות לארגן את המטבח.
תמיד הכמויות גבוהות מהצריכה. אז או שהנותר נזרק, או שמאבד את הטעם במקרר.
מבחינה זו הייתה לקורונה נקודת זכות

גיורא126

New member
שבת שלום כולם

שי תודה,
הבדיחה של סחיטת הלימון הזכירה לי בדיחה.

שאלו גבר צעיר אם הוא יודע לשחות חזה.

הבחור השיב. "אני יודע וגם אוהב לסחוט חזה."
.

טובי1952

New member
מה שעבר לי בראש ?

יעלי, את קלעת ממש למחשבותי.

פעם בשבועיים אני מארחת את בני ומשפחתו. זה הפך להיות קשה. אני לא מעיזה לומר מילה כי הילדים שלי עובדים לפעמים 7 ימים בשבוע ואני רוצה להקל עליהם.
הקורונה הייתה פסק זמן.
תודה לשי ולגיורא על הבדיחות

למעלה