התלבטות

NEHAMA81

New member
התלבטות

שלום דיי חדש בתחום. החלטתי ללכת על אקווריום של 120 ליטר, לידו של חברת ג'אוול. החלטתי גם ללכת על משריצי חיים. איפה ההתלבטות? אם ללכת על צמחייה חיה או מלאכותית. המוכר בחנות הסביר שבצמחייה מלאכותית צריך משאבת חמצן ויש פחות התעסקות רק עם החלפות מים. לעומת זאת עם צמחייה חיה הסביר שיש צורך בגיזום מידי כמה חודשים וכמובן תאורה של 8 שעות של הלד. במקרה זה אין צורך ברקע האחורי לאקווריום שכן הצמחייה יוצרת מראה שונה מצמחייה פלסטית ועל זה אין ספק. השאלה מה עדיף? מבחינת עלות ההפרש בין הצמחייה המלאכותית (יחד עם משאבה, רקע לאקווריום, דבק וכו') לעומת צמחייה חיה (ללא המשאבה, הרקע לאקווריום, הדבק וכו') הוא בסך הכל מאה שקלים. החשש שלי מלהתחיל להתעסק עם גיזומים, דישונים וכו'. מה אומרים/ממליצים? תודה

דיי חדש בתחום. החלטתי ללכת על אקווריום של 120 ליטר

תשובות לפי הסדר .
"המוכר בחנות הסביר שבצמחייה מלאכותית צריך משאבת חמצן "
תשובה:תחליף את המוכר כל אקווריום עם דגים חייב במשאבת אוויר.
"המוכר אמר פחות התעסקות רק עם החלפות מים. "
תשובה : מים מחליפים שליש כל שלושה חודשים ובאם בכלל
המוכר אמר "צמחייה חיה הסביר שיש צורך בגיזום מידי כמה חודשים וכמובן תאורה של 8 שעות "
תשובה :הגיזום הוא מינורי באם בכלל ותאורה יש להדליק כל יום לפחות 8 שעות ביום.
ואתה כותב :"החשש שלי מלהתחיל להתעסק עם גיזומים, דישונים וכו'. מה אומרים/ממליצים? תודה"
תשובה : אקווריום שיש בו צמחי מים לא מדשנים ומציע לך לעבור כאן על מאמרים ואז תבין שהזבן בחנות מבין בדגים כמו שאתה מבין סינית
תודה ושבת שלום מצרף לך תמונת אקווריום עם צמחי מים בלבד'כולל רקע כחול ללא כל דישון.

NEHAMA81

New member
תודה על התשובה ובנוסף

עוד כמה שאלות ברשותך
1) כאשר מחליפים שליש מים כל שלושה חודשים צריך לתת למים לעמוד קצת ואז להכניס? אני מבין שהם צריכים להיות כמה שיותר קרובים לטמפטורה של המים באקווריום?
2) לגבי הדישון - החנות/רשת מוכרת חומרים לדישון שצריך לשים לצמחים. אם זה נכון/לא נכון אין לי שמץ כך הראו לי על המדף את המוצרים.
3) האם ניתן לשים באקווריום שכזה של 120 ליטר משריצי חיים (גופי/מולים וכו') יחד עם להקה של עשר קרדינלים קטנים?
4) שרצים וכו' - אם לא שמים בתא הטלה כל השרצים נועדו לתמותה או שלא?
5) ושאלה אחרונה במידה ועושים הכל כמו שצריך מה תוחלת החיים של משריצי החיים שציינתי ושל הקרדינלים?
תודה רבה על העזרה!

עוד כמה שאלות ברשותך

1) כאשר מחליפים שליש מים כל שלושה חודשים צריך לתת למים לעמוד קצת ואז להכניס? אני מבין שהם צריכים להיות כמה שיותר קרובים לטמפטורה של המים באקווריום?
תשובה: ושוב אני אומר אין כל צורך בהחלפות מים באקווריום ציבורי ובמיוחד באם יש צמחים בו.
(ראו מאמר על החלפות מים משמאל בדף כאן)
http://aquagardenforum.co.il/forum/viewtopic.php?f=28&t=346&sid=3d2479c6487a75b188c629684a8d8f39

2) לגבי הדישון - החנות/רשת מוכרת חומרים לדישון שצריך לשים לצמחים. אם זה נכון/לא נכון אין לי שמץ כך הראו לי על המדף את המוצרים.
תשובה : אין כל צורך לדשן צמחי מים עם דגים.

3) האם ניתן לשים באקווריום שכזה של 120 ליטר משריצי חיים (גופי/מולים וכו') יחד עם להקה של עשר קרדינלים קטנים?
תשובה :בהחלט אפשרי רק לשמור טמפרטורה של 26 מעלות לא יותר.

4) שרצים וכו' - אם לא שמים בתא הטלה כל השרצים נועדו לתמותה או שלא?
תשובה: שאלה לא ברורה

5) ושאלה אחרונה במידה ועושים הכל כמו שצריך מה תוחלת החיים של משריצי החיים שציינתי ושל הקרדינלים?

תשובה: ללא מחלות ולהצמד להוראות שלי אפשרי שיחיו כמה שנים
ראה סרטון מצורף
שבת שלום

NEHAMA81

New member
היי צלי

ראשית תודה על התשובות. בשבילי מדובר בתורה ואני לומד. ואיך אמרו תמיד? אין חכם כבעל הניסיון! אז בסוף החלטתי ללכת על אקווריום של ג'אוול לידו 120 ליטר אבל עם צמחייה מלאכותית איכותית. יש לי עוד כמה שאלות קטנות
1) בהתחשב בסוג הגודל שציינתי של האקווריום אפשר להכניס 40-50 דקים (משריצי חיים וניאונים?
2) לגבי השרצות של המשריצי חיים אם אני לא רוצה להתחיל לבודד נקבות בתא הטלה אני מבין שחלק קטן של השרצים כן ישרדו בדרך של הסתתרות בין הצמחייה, זה נכון?
3) לגבי ההחלפות מים - אני חייב להקשות ולשאול שוב. ממה שאמרו לי בחנות כל 3-4 חודשים יש להוציא דלי מים כמו זה שמשתמשים בבית ואז להחליף מים שיהיו כמובן פחות או יותר באותה טמפרטורה של האקווריום. זה נכון? ואיך אני יודע אם אכן צריך להחליף מים או שלא צריך להחליף מים ובכלל לא לגעת? מה שכן גם אמרו שמיד שמחליפים לשים את האנטי כלור שלהם.
לעזרתך אודה!

NEHAMA81

New member
תודה צלי תוכל רק להתייחס לנושא ההשרצות

של משריצי החיים? אם לא מתעסקים עם השרצות איזה אחוז מהדגיגונים המושרצים ישרוד אם בכלל? האם הם יסתתרו בין הצמחים? שאלה שנייה כאשר מבודדים נקבה בתא השרצה למספר ימים יש הנחיות מיוחדות מבחינת האכלה, תנאים וכו'?

אם לא מתעסקים עם השרצות

תשובה : באם יש הרבה צמחים ישארו כ-30% זו הבררה הטיבעית
שנגיע להכנסת הנקבה לבידוד נדבר על זה .

NEHAMA81

New member
היי צלי

שוב תודה על הידע המקצועי וכל העזרה ובעיקר הסבלנות!
2 שאלות קטנות אם הצמחייה מלאכותית ולא מספיק סבוכה יכול להיות שירדו 10% מהשרצים אם בכלל?
ולגבי בידוד הנקבה - יש לי חבר שיש לו כרגע נקבה של גופי שצריכה לטענתו להשריץ כל יום. הוא קנה תא השרצה ושם אותה בתא. היא כבר יומיים בתא וטרם השריצה. זה בסדר שהוא ישאיר אותה שם עוד כמה מים עד שיצאו השרצים ובנוסף? איך הוא מתנהג איתה? מאכיל טיפה וזהו? צרכים מיוחדים? תודה!!!!

שוב תודה על הידע המקצועי וכל העזרה ובעיקר הסבלנות!

• לגבי הצמחייה הפלסטית זה ממש לא טוב ולא יעיל.
  • במקרה והנקבה לקראת השרצה יש להשאירה עד השרצה ולאכיל אותה פעם ביום כמות מזערית שלא ישאר עודפים בתא.
מקווה שעזרתי מחר בבוקר אני בקונגו שבאפריקה ואז לא ברור באם תשאלו שאלה אוכל להשיב
ושוב תודה

NEHAMA81

New member
תודה צלי מה הכוונה שצמחיה פלסטית לא טוב ולא יעיל?

למה התכוונת?
תודה שוב ונסיעה טובה!

למעלה