דג מנקה

הוספתי מים מאחר ויש התאדות כי למעלה

לא יתכן אידוי מים של 4 ליטר בשבועיים
וחוץ מזה יש לפצות את המים כל יומיים ולא יותר באם יותר יש להכין את המים שלא יהיה בהם כלור. אחרת תהיה תמוממ דגים.
אכלוס דגים:
•להכין כלי קיבול מפלסטיק היכול להכיל את המים שבשקית הדגים;
•לשפוך פנימה לכלי את המים והדגים (מהשקית);
•להוסיף מים מהאקווריום (כוס או שתים);
•להמתין מספר דקות;
•להוסיף עוד מים ולחזור על התהליך כמה פעמים - כל התהליך אורך כ-30 דקות;
•לאחר מכן יש להוציא את הדגים ברשת אחד אחד אל האקווריום. ישנה חשיבות רבה להוצאת הדגים אחד אחד והיא שבצורה כזו אנו לא פוגעים בקשקשי הדג על ידי השפשוף ביניהם בתוך הרשת, דבר שעלול לגרום למחלת הפונגוס (פטריה). בהליך הזה הרגלנו את הדגים לאיכות מי האקווריום שלנו
(שזה החשוב) וכן לטמפרטורת המים שבאקווריום.

http://aquagardenforum.co.il/forum/viewtopic.php?f=21&t=962&sid=e2689d2c521fb4a53d8089ab802a8400

כתבתי

בהוספת 2 ס"מ מגובה המים אין צורך באנטי כלור
בהכנסת 4 ליטר מים יש להכין את המים כמה ימים מראש ולא עם אנטי כלור

דג מנקה

ראשית בתיה תמשיכי לשאול ולהשיב תמיד על העץ שפתחת אני תמיד מקבל התראה על כך
לגבי דג מנקה.. את מה הוא צריך לנקות ?. הדג המנקה ניזון מאצות שגדלות על הזכוכית והמוצגים באקווריום ואת זה הוא אוכל ולא מנקה ולדעתי האקווריום שלך עוד לא קיבל אצות ירוקות
ושוב אני מספר לך לא לשמוע מהמוכרים בחנויות רובם לדעתי מבינים באקווריום ודגים כמו שאני מבין סינית. את חייבת להגיע עם מידע ממני או מאנשי מיקצוע ואז את מגיעה לחנות מוכנה ולא יכולים ל"מכור" לך מה שאת לא צריכה לילה טוב

בתיה ג

New member
תמותת דגים

קניתי שני רוזיבארב ושני סייפנים עם זנב חץ, ואחרי יומים מת הגופי שהיה קודם והיום כלומר ארבעה ימים אחכ מת השרי בארב ששהיה בערך שבועיים לא יודעת למה מה לא בסדר, הוספתי לפני כן מים מינרלים כארבע ליטרים, מלבד זאת מתחיל להיות על הזכוכית למטה
מעט כתמים חומים
אשמח לעצתך
תודה

הוספתי לפני כן מים מינרלים כארבע ליטרים,

לא ברור לי מדוע הגעת לכך שהוספת 4 ליטר מים .
לגבי הדגים
הגופי כנראה ניתקף על ידי הסיפנים או הרוזיברב.
לגבי האצות החומות שאת רואה זה סימן טוב שהאקווריום מתחיל להסתדר ביולוגית
תני הסבר מדוע החלפת או הוספת 4 ליטר מים נשמע לי לא הגיוני.

למעלה