דגים מתים בבריכה ודגים אפטיים

Avrahm1990

New member
תודה צלי

הוספתי מלח גס, נראה שהמצב של הדגים יציב וקצת יותר תנועתיים.
מה שכן... גיליתי שבצהריים, כאשר השמש קופחת וישירה על הבריכה (שזה במשך כל היום בערך...) ישנם אצות חומות שעולים מהקרקעית 'ומלכלכים' את פני המים.
בערב הן נעלמות ובמקומם ישנם בועות על המים, בצורה מאוד עדינה ולא משמעותית. לא הקצף המדובר, אבל עדיין ישנו מעט בועות/קצף.
&nbsp
האם יש מה לעשות בנוגע לאצות שעולות לפני המים כשהשמש עולה?
אציין כי היריעה של הבריכה התכסתה בצבע חום-חלודה. מדובר בבריכה כבת חודש.

באם לא הייתה

אצה חומה/ירוקה על דפנות הברכה היית צריך לדאוג כך זה צריך להיות וזה הליך ביולוגי ששומר על המים באיכות מכסימלית.
לגבי האצות שעולות עם השמש זו תופעה רגילה לרוב אין מה לעשות
לגבי בועות האוויר הקטנות זו תוצאה של הפוטוסינטזה בצמחים ואצות שבמים
וזה מצויין.

שבוע טוב והמשך העברת דוח לאחר שבוע שבועיים

Avrahm1990

New member
דגים מתים בבריכה ודגים אפטיים

ברשותי בריכת דגים קוב מים, לםני שבוע הוספתי עשרה דגי זהב לבריכה דגי בגודל בינוני,
עבר שבוע והבוקר אני רואה דג מת בקרקעית.
בנוסף אני שם לב שישנם 2 דגים אפויים שבקושי שוחים וכשאני מקרב אליהם את הרשת הם אינם מנסים אפילו לברוח.

בנוסף אני רואה דג זהב שנמצא בין חלוקי הנחל אשר יושב לו שם ונראה אפטי, וכשאני מזיז אותו הוא חוזר לשם בחזרה.
דג נוסף נמצא בין אבני הלקט ללא רוח חיים.

האם ייתכן ששני הדגים האחרונים נתקעו בין הבץאבנים ולא הצליחו לצאת ולכן מתו?
איך ניתן לדעת מה הסיבה שהדגים מתו?

לציין כי הבריכה נראית בריאה חיצונית, ללא אצות וללא קצת שהיה בתחילה בלילות.

Avrahm1990

New member
תודה רבה צלי

אעדכן בעוד שבועיים מה קורה.
&nbsp
ושאלה קטנה: האם כשאני נכנס אל תוך הבריכה ואוסף פסולת שנכנסה , אני בעצם פוגע בירוקת שקיימת בדפנות הבריכה בכך שאני דורך בבריכה? עדיף שלא להיכנס?

מדוע אתה ניכנס לברכה

יש רשת טלסקופית העשוייה בדיוק למה שאתה עושה ללא כניסה למים

Avrahm1990

New member
אציין כי שני הדגים הללו, נמצאים על הקרקעית ובקושי זזים..

לאחר תשובותיך המלאות אנסה לעזור לך סליחה לדגים..

תשובות לבלגן שהצגת

ברשותי בריכת דגים קוב מים, לםני שבוע הוספתי עשרה דגי זהב לבריכה דגי בגודל בינוני,
תשובה : הוספת דגים חדשים וכמה היו קודם ?

עבר שבוע והבוקר אני רואה דג מת בקרקעית.
בנוסף אני שם לב שישנם 2 דגים אפויים שבקושי שוחים וכשאני מקרב אליהם את הרשת הם אינם מנסים אפילו לברוח.
תשובה : איזה פילטר יש לברכה מה נפח הסינון בו ?

בנוסף אני רואה דג זהב שנמצא בין חלוקי הנחל אשר יושב לו שם ונראה אפטי, וכשאני מזיז אותו הוא חוזר לשם בחזרה.
דג נוסף נמצא בין אבני הלקט ללא רוח חיים.
תשובה: לא מכנסים אבני לקט בתחתית ברכות דגים

האם ייתכן ששני הדגים האחרונים נתקעו בין הבץאבנים ולא הצליחו לצאת ולכן מתו?
תשובה : ממש לא זאת הסיבה .

איך ניתן לדעת מה הסיבה שהדגים מתו?
תשובה: כדי להשיב תשובה רצינית אני צריך פרטים מלאים על הברכה והציוד שתומך בא
לציין כי הבריכה נראית בריאה חיצונית, ללא אצות וללא קצת שהיה בתחילה בלילות.

תשובה : באם אין בברכה אצות סימן שמשהו לא עובד נכון בברכה.
לאחר תשובותך המלאות אנסה לעזור לך סליחה לדגים..

Avrahm1990

New member
תשובות

קודם הוספת העשרה דגי זהב החדשים, בבריכה היו 6 דגי זהב קטנים, ועוד 2 רוזיבארב, ועוד 3 דגים קטנים מאוד ששמם לא זכור לי.
&nbsp
הפילטר הוא פונטק 5000. כאשר יש דגים נפח הפיחטר הוא 2500 לפי הנחיות היצרן. המשאבה היא 1500. ויש קוב מים בבריכה.
&nbsp
את האבנים לקט שמתי בהיקף כאשר חצי מהאבן מעל פני המים וחצים השני בתוך המים. בכל מקרה אוציא אותם. מדובר בבריכה חדשה, בת חודש.
&nbsp
כשאמרתי שאין אצות, התכוונתי לאצות הבעייתיות. דווקא על היריעה ישנה אצה ירוקה אופיינית.
המים צלולים ונראה שמערכת הפילטרציה מתפקדת היטב.
&nbsp
&nbsp
אציין כי את ה10 דגי זהב שהוספתי, הבאתי מחבר שיש לו בריכה שעמוסה (מאוד!) בדגים, דג אחד היה נראה כאיצטרובל (מחלת המיימת) והוא מת. כשהוספתי את הדגים בשישי שעבר הם היו אנרגטיים מאוד ושחו ללא הרף.
כעת נותרו שישה דגים מהחדשים, הם נמצאים לרוב יחד במרכז הבריכה מבלי לשחות יותר מדאי., ולא תנועתיים במיוחד.

הפילטר הוא פונטק 5000

לפי סדר התשובות
1 הפילטר טוב רק משאבת המים חייבת לתת בהספק מים של לפחות פעמים בשעה את כל מי הברכה ולכן המשאבה חייבת להיות לפחות 5000 ליטר שעה
2 לגבי חלוקי הנחל באם הם רק בגדות הברכה אפשר להשאיר אותם ורצוי.
3 לגבי האצות מצויין שהן על דפנות הברכה .
4 אני מבין שרק מהדגים החדשים מתו ואם כן הדגים לא נקלטו היטב במים שלך.
סה''כ נראה בסדר חוץ ממשאבת המים ותוסיף כוס מלח בישול גס לתוך מי הברכה חד פעמית מיידית יכול להיות שתציל את הדגים.

Avrahm1990

New member
תודה על תגובתך

המשאבה היא 1500 ליטר בשעה והבריכה היא קוב מים, זאת אומרת המים עוברים דרכה פעם וחצי בשעה . אני טועה?
&nbsp
כרגע ישנם שישה דגים מהחדשים אשר נראים כרגע בסדר סה''כ, לא שוחים במיוחד אבל גם לא בקרקעית. החולים כבר מתו.
האם בכל זאת להוסיף מלח גס למים?

למעלה