אוכל לדג מנקה

האם אני חייב להאכיל באוכל ייעודי

חג שמח ארז
לא חייב מספיק החסה/מלפפון
ותצ'פר כל כמה ימים עם טבלית המזון היעודי

EREZ OLSHEVITZ

New member
שקיעת החסה והמלפפון

צלי, תודה.
1. איך אני גורם לשקיעת החסה והמלפפון, מבלי להכניס מידי יום את הידיים שלי לאקווריום עד הקרקעית (בימים האחרונים קיבעתי את החסה והמלפפון לתחתית האקווריום באמצעות הנחת אבן עליהם)?
2. האקווריום שלי הינו בנפח של 131 ליטרים. האקווריום מכיל 9 ציקלידים קטנים באופן יחסי (6-8 ס"מ להערכתי כ"א). נדמה שהאקווריום מאוזן, המים צלולים, והדגים על פניו בריאים ורעבים רוב הזמן...
ברצוני להכניס 2-4 דגים נוספים. חשבתי להכניס 2-4 פרטים של בוטיה ליצן. מה דעתך? אם לא, יש לך אלטרנטיבה אחרת?
שוב, תודה רבה.
ארז

EREZ OLSHEVITZ

New member
אוכל לדג מנקה

בהמשך להודעותיי הקודמות, רכשתי לפני כ - 3 שבועות דג מנקה, זאת בשל הצטברות מאסיבית של אצות באקווריום. בשל חשש מתקיפתו, נרכש דג מנקה, כאשר הינו גדול במקצת מהציקלידים.
לפני מספר ימים מצאתי בבוקר את דג המנקה מת. לא ראיתי סימני נשיכות של הציקלידים על גוף דג המנקה.
אציין, כי במשך כל התקופה לא האכלתי כלל את דג המנקה. הבנתי משיטוט ברשת, כי שגיתי שלא נתתי לדג המנקה אוכל ייעודי.
משכך, רכשתי דג מנקה חדש באורך של כ - 12 ס"מ וכן אוכל ייעודי בשבילו - טבליות / צ'יפס, אשר שוקעות, מתרככות במגע עם המים ומתמוססות תוך 24 שעות.
להפתעתי, למרות גודל הטבליה, הציקלידים רבים על הטבליה, תופסים אותה בפיה ולמעשה אוכלים אותה באופן כמעט מיידי.
ניסיתי לתת את הטבלייה כחצי שעה - שעה, לאחר "כיבוי אורות", ואולם ללא הואיל (את הציקלידים אני מאכיל מוקדם בבוקר).
בינתיים, בלית ברירה, אני מאכיל את הנקאי במלפפון אותו אני מכניס לאקווריום ודואג שיישאר שקוע בעזרת אבן.
האם ישנו פיתרון? האם להתחיל להאכיל את הציקלידים בערב ובמועד האכלתם להאכיל גם את הדג המנקה?

איך אני גורם לשקיעת החסה והמלפפון

קושר לאבן עם גומייה ומשליך לאקווריום.
לאחר שסיימו להוציא עם רשת עם ידית ארוכה ואו מלקחיים המיועדים לכך .
לגבי דגי הבוטיה ליצן ממש טוב לצרף אותם אבל בחושך
יש להאכיל אותם בשבלולי גינה לבנים (רצוי מאוד)

האכלת דג חתול.

חג שמח ארז .דג מנקה את מה או מנקה ? הוא אוכל אצות על ידי גירוד ומציצה
לכן אקווריום שאין בו אצות אין להכניסו.
את המזון היעודי לו יש להכניס לאקווריום בחושך מוחלט דג זה פעיל בלילה.
אתה יכול להוסיף גם עלה חסה שטוף וחלוט במים רותחים לכמה שניות זה עדיף על המלפפון.

למעלה