האם זה נכון שאם יש הרבה פלישות של אש

האם זה נכון שאם יש הרבה פלישות של אש

אז כדי לעבוד הרבה על המים כמו איזור המים, מערכת הלימפה וכלי דם כדי להוריד את האש? המטופל הצעיר שלי יש לו פלישה רצינית של אש במיוחד באלמנט האוויר. הבוהן הראשונה ממש צועקת הצילו.

בוקר טוב ../images/Emo13.gif

אני חושבת שצריך לבדוק מה המטרה שלנו בטיפול. לאזן את המטופל בעזרת מים יוכל לעזור בדיוק כמו בטבע. המים יגדירו את האש במקום מסוים ולא יתנו לה להתלקח, בעזרת המים, טכניקת המשיכה, עבודה על מערכת לימה, שתן, כליות וכן כלי דם, הטיפול יהיה מרגיע, מקרר, מאזן, ממש כמו שהמים עושים בטבע. אבל...צריך לבדוק נתונים נוספים? האם את חושבת שהאש פלשה יתר על המידה ואולי כדאי למתן אותה בעזרת אדמה? (שוב, בדיוק כמו בטבע) מה מצבו של המטופל באדמה? האם האש גברה על האלמנטים בחייו? יום נפלא

אז זה דווקא מתחבר לי מאוד לתת לו בהתחלה מים

ואח"כ אדמה, לא? כי זה קורה לו במקום שבו הוא לא מרגיש בטחון, במקום שבו הוא לא מרגיש את האדמה. מה את חושבת?

אסתר84

New member
היי

יש אפשרות.. מאידך אדמה היא הבסיס בכל זאת.. יש צורך לקרקע.. . ברור שכשיסוד אחד לא מאוזן גם שאר היסודות לא מאוזנים. זה כמו בניין שלא יושב על יסדות טובים. הילד כועס.. וכעס לעיתים הוא ביטוי לפחד .. פחד יכול להיות נובע מחוסר יציבות שהוא חש .. כמו שאני מבינה את זה רגשות קשים ובעיות התנהגות הרבה פעמים יושבים על "קרקע בוצית" שהיא זאת ש"מייצרת" את הרגשות הקשים . זאת ספקולציה בלבד.. אבל יתכן כי הילד גדל בסביבה שהוא מקבל בה מסרים כפולים. אנחנו לא יודעים מה באמת מתרחש בין ההורים.. לא יודעים מה מעמדו במשפחה.. בתור תינוק האם הוא קיבל את מה שתינוק צריך לקבל על מנת שיגדל להיות אדם בטוח בעצמו ...ועוד בלי סוף השערות אפשריות לכן המלצתי לתמי לרחרח מה הסיפור שם.. תמיד יש סיפור.(אגב כל הכבוד לה.. כמה מחשבה היא מקדישה לילד הזה) יתכן כי דווקא עבודה מיידית על המים עשויה להציף רגשית עוד בטרם התמודדנו עם הקרקע. כמו שאמרת אפשר לעדן את עוצמות האש גם עם אדמה. כשהלהבות ירדו והסערה תשכך במקצת דברים יעלו. חוץ מזה עבודה עם פרודוקטים כמו חימר וצבע עובדת גם ברבדים האנרגטיים.. עבודה עם חימר מרגיעה.. נותנת תחושת ערך.. מאפשרת גם גישה נוחה יותר לילד שאומנם משתף פעולה.. רק זה ישמש מרכך נוסף... צבע גם.. עובד על הרבדים הלא מודעים ... כמובן בד בבד להעצמת הטיפול הרפלקסולוגי. שוב זה ניסיון שלי להבין את המצב... לילה טוב אסתר

אסתר84

New member
היי

תנסי לעבוד איתו עם חימר... גם עבודה עם צבעים מאוד מרגיעה ומחברת.. יוצרת איזון. עם חימר יש תוצאות נפלאות כאשר האדמה לא מאוזנת. מן הסתם אצל הילד הזה שום אלמנט לא מאוזן. יום נפלא, אסתר

אתן מדהימות!!

כל מה שאת אומרות מתקשר כל כך יפה ונותן לי תמונה שמחזקת את כל מה שגם אני חושבת. לומדים המון מילדים. השבוע הוא הגיע אליי עם מסיכה מעיסת נייר שהוא הכין בחוג. בהתחלה חשבתי שהוא פשוט הגיע אליי ישירות מהחוג אבל בסוף התברר לי שהוא בעצם הביא את זה במיוחד כדי להראות לי. שאלתי אותו על הצבעים של המסיכה ולמה הוא צבע. התשובות שלו היו מאוד קורקטיות וללא הבעה מיוחדת (זה הצבע שהיה שם או לא יודע למה) המעניין היה שהוא צבע באדום על העין פס ושאלתי אותו מה זה אומר לו והוא אמר שזה שריטה. חשבתי שזה מעניין. אמשיך לעדכן אתכן, ושוב תודה על הכל!

אינני מבין דבר

אש, מים, לימפה, אדמה. להוריד את האש ? פלישות אש...... לא כולם מבינים את הטרמינולוגיה...... איך אפשר כך לדבר על מחלות ? איך אפשר לעשות רפואה משולבת ? בברכה שמוליק

אשמח לשמוע איך אתה מסביר את זה בשפה שאתה

משתמש. זאת השפה הרפלקסולוגית שאני למדתי וכך אני מבטאת את הדברים וכנראה שעוד רפלקסולוגים למדו ועובדים בשיטה הזאת כי כמה מטפלים הבינו את שנאמר. איך אתה מתרגם את זה בעבודה שלך, אשמח לשמוע, שבת שלום וחג חנוכה שמח!

רצויי שניתן את הדעת לבעיה

כך את למדת, אכן כן. אינני יכול לתרגם שפה שאינני מבין. רוצה להגיד, שבפורום כללי שבו שפות שונות של מטפלים שלמדו בבתי ספר שונים, זו בעיה. רצויי שניתן עליה את הדעת. הרי את למדת בבית ספר הפועל על פי הקריטריונים של איגוד הרפלקסולוגים. מפליא הוא שנוצרות שפות שונות כאן בארץ הקטנה שלנו. את הרי נאמנה לדרך ולשפה שבה ניטעו המושגים שלך. קובי מלמד על פי החשיבה של הפנטגרם, אני מלמד על פי החשיבה הקואורדינטיבית. ובכל זאת ייצרתי דרך לקומיניקציה כאן בפורום. זאת את שצריכה להביא את הדברים כך שיבינו... אז נתתי לך משוב ופתח למחשבה... כי אם לא, אז יהיה הגיוני לפתוח פורום לדוברי" שפת הפנטגרם", פורום לדוברי "שפת הרפלקסולוגיה הוליסטית" ופורום לדוברי שפת "הרפלקסולוגיה הקואורדינטיבית". למשל - אני נסעתי לשוויץ ללמד את השפה שלי, נוסע לבלגיה ולברזיל ללמד את השפה שלי. לעולם אינני מבטל ידע קיים אלא בונה עליו. כך גם אני עושה היום עם קורס של בוגרי בכיר מבתי ספר שבהם מלמדים "שפה אחרת"... שבת שלום וחג אורים שמח שמוליק

efrat791

New member
מסכימה

יש פער בשפה שבה אנו מדברים גם לאלו שלמדו באותה גישה. לדוג'- אני גם מטפלת בגישה הפנטגרמית ואין לי מושג מה זה אומר פלישה של אדמה למים וכו'. מעניין לראות שאפילו באותה הגישה הטיפולית יש כ"כ הרבה כיוונים...

רצוי להשתדל להיות ביחד.

האם את מסכימה שצריך פורום מיוחד לדוברי השפות השונות ? או אולי, כך אני מבין, צריך לדבר ברור ככל האפשר בשפה המובנת לכולם. ישנם מושגים האופיניים לכל "שפה" שכל אחד שכותב כאן צריך מראש לדעת להעבירם ולתרגמן למילים המובנות לכולם. קצת השתדלות להיות ביחד, לא תזיק... בתודה שמוליק

למעלה