לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1517915,179 עוקבים אודות עסקים

פורום לסביות - גאווה נשית

לא משנה אם את אוהבת רק נשים, גם נשים או בעלת כל נטייה מינית אחרת.
אם את אישה, את מוזמנת להצטרף אלינו לדיונים, לשתף אותנו במחשבות ובתחושות.
עם זאת חשוב שתדעי כי:
אין לחרוג מנושא הפורום. אין להוציא מן הארון. אסור להוציא דיבה. אסור לסגור/לחסל חשבונות בפורום. יש לשמור על כבוד ולשון נקייה.
להסברים מפורטים יותר קראי את התקנון הכללי של תפוז.
ברוכה הבאה לפורום לסביות גאווה נשית.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לסביות - גאווה נשית

לא משנה אם את אוהבת רק נשים, גם נשים או בעלת כל נטייה מינית אחרת.
אם את אישה, את מוזמנת להצטרף אלינו לדיונים, לשתף אותנו במחשבות ובתחושות.
עם זאת חשוב שתדעי כי:
אין לחרוג מנושא הפורום. אין להוציא מן הארון. אסור להוציא דיבה. אסור לסגור/לחסל חשבונות בפורום. יש לשמור על כבוד ולשון נקייה.
להסברים מפורטים יותר קראי את התקנון הכללי של תפוז.
ברוכה הבאה לפורום לסביות גאווה נשית.
x
הודעה מהנהלת הפורום

זה המקום שלכן לדבר, להתייעץ, לשתף, לחפש ולמצוא אוזן קשבת בכל נושא שמטריד אתכן.

מוזמנות להרגיש בבית. :-)

המשך >>

לצפיה ב-'להיות לסבית - עניין אישי'
להיות לסבית - עניין אישי
07/05/2018 | 14:53
14
783
אני רוצה לשתף אתכן שאני לסבית.
מבחינת חברות/חברים - לא בארון
מבחינת משפחה (גם קרובה וגם רחוקה)  - בארון לגמרי, הם לא יודעים

אני אמורה להיות בקרוב במסיבה עם בת הזוג שלי בה תיהיה נוכחת קרובת משפחה ואני חושבת לא להגיע בגללה.
כולם אומרים לי שאין לי מה להסתיר ואני לא צריכה לחשוש מהתגובות של המשפחה או מקסימום לבקש מקרובת המשפחה לא לספר

אני מסבירה שוב ושוב את הדבר הבא ורוצה לדעת האם אתן מזדהות.
לא משנה לי מה תגובת המשפחה, אם הם נגד או זה שאני "ילדה גדולה" ומותר לי להיות עם מי שאני רוצה. זה לא משנה הדברים האלו.
אלא מדובר פשוט בעניין שהוא אישי מבחינתי והוא חלק ממני ולא כולם צריכים לדעת עליו.
לכל אחד יש דברים שהוא עושה עם חברים מסוימים למשל או איזה מנהג והרגל שהוא פשוט שומר לעצמו והמשפחה שלו לא צריכה לדעת.
למה לאחרים מותר להסתיר דברים מהמשפחה ואנחנו כאילו חייבות "לצאת מהארון".
טוב לי ככה ואני לא יודעת למה מאיצים בי שאספר למשפחה ואיני יודעת מה לעשות עם המסיבה?

לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'לא מתחברת בכלל'
לא מתחברת בכלל
07/05/2018 | 16:13
200
אני כן אתחיל מזה שזאת כמובן זכותך המלאה
אבל עם כל הכבוד, לא מדובר כאן על מנהג או תחביב
מדובר פה על אורח החיים שלך
את מסתירה את בת הזוג שלך, את מסתירה את מה שעושה לך טוב
את למעשה משקרת למשפחה שלך, אם לא נכבס את זה במילים יפות
אני לא יודעת מה היחס שלה לזה, אבל אם בת הזוג שלי לא הייתה נכונה לספר למשפחה שלה, היא לא הייתה בת הזוג שלי.
אם אני בזוגיות אני רוצה לצעוק לעולם שאני מאוהבת, להשוויץ במי שאיתי, להכיר את המשפחה, החברים שלה, כל עולמה, והיא את שלי
אז ברור שיש קשיים, ואולי אם הייתה מישהי שבאמת הייתה שווה את זה גם הייתי מחכה, אבל כשאני יודעת שאין לה שום כוונה לספר עליי? אין סיכוי.
וגם אם אני לא בזוגיות, למה מישהי יכולה לדבר על הגבר החתיך שפלירטט איתה אתמול ואני לא יכולה לדבר על הבחורה היפה שראיתי?
שוב, להחליט אם לצאת מהארון או לא זאת בחירה שלך, הכוונה היא לא לומר לך פה שאת חייבת
אבל להתייחס לזה כמו "מנהג" או "הרגל"? זאת זילות מבחינתי.
לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'קחי את הזמן שלך זה הכל עניין של זמן בסוף כולם יידעו '
קחי את הזמן שלך זה הכל עניין של זמן בסוף כולם יידעו
07/05/2018 | 18:50
78
לצפיה ב-'מבינה, לא מזדהה'
מבינה, לא מזדהה
<< ההודעה הנוכחית
08/05/2018 | 13:14
1
128
אני רוצה להצטרף לדבריה של Sharko - גם לי צרם שבחרת להתייחס למערכת היחסים שלך עם אישה כהרגל, או דברים שאת עושה עם חברים. בעיניי, העובדה שאני נמשכת לנשים (וגברים) היא מרכיב מהזהות שלי, וזה לא משהו שאני יכולה להשוות לזה שאני אוהבת לשתות בירה עם חברים או שנחמד לי לעשות פאזלים.

אני כן מבינה את הצורך שלך לשמור לעצמך את החיים האישיים שלך ולשמור על פרטיות. אצלי זה לא נופל על המקום שחושש מתגובות מהסביבה ולא מצורך לשמור על פרטיות לשם הפרטיות. אני לא חושבת, למשל, שזה משהו שהייתי מעדיפה שהסביבה הקרובה אליי לא תדע. ההפך - החשש הוא דווקא מניסיון העבר. גם אלה שמקבלים, לפעמים כל כך מתעניינים שהם בוחרים, כאקט של תמיכה, להפגין עניין מופרז שנתפס בעיניי כחדירה לפרטיות שלי. כלומר, הייתי רוצה שכולם ידעו עליי, אבל לא הייתי רוצה שכל יציאה מהארון תהיה מלווה בשאלון 300 על דברים אישיים כל כך.
מעניין אותי אם דווקא זה משהו שאת יכולה להזדהות איתו...

אני אוסיף שהשאלה שאת שואלת היא שאלה שאני מתעסקת איתה בשבועות האחרונים, לקראת כל חודשי הגאווה ו"עונת המצעדים".
האם אנחנו צריכות לשמור לעצמנו? למה הצורך לצאת מהארון? למה המושג "גאווה" ובמה אני כל כך גאה (או אנחנו כל כך גאות)?

אני מוצאת קשר מאוד חזק בין הבחירה של אנשים להשאר בארון ובין הצורך שלנו כקהילה לצעוד בגאוה במצעדים, להיות נוכחים במרחב, להיפגש עם אנשים, לדבר, להראות להם מי אנחנו ולהסביר מה שונה, ובדיוק באותה הנשימה - מה לא שונה.
לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'אם יורשה לי להגיב להודעתך, אציין ש'
אם יורשה לי להגיב להודעתך, אציין ש
08/05/2018 | 13:38
114
אני נגד מצעדי הגאווה מהסיבה הפשוטה שהם המוניים ומושכים אש.
המטרה/יעד חשובים-שוויון זכויות, האפשרות לאמץ ילדים, להתחתן וכד'.
אבל אני בטוחה שאת כל הדברים האלה ניתן להשיג לא באמצעות צעדות וחגיגות רועשות/המוניות ברחוב, אלא בעזרת התמודדות בבחירות לכנסת, עבודה בכנסת והליכים משפטיים.
מסיבות ברחוב פשוט מושכות אש ועושות רע.
לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'האמת שאני מבינה אותך בגדול.'
האמת שאני מבינה אותך בגדול.
08/05/2018 | 13:28
2
105
ברור שנחמד וכייף להשוויץ באישה האהובה/לספר על הכוסית שראית ברחוב, אבל זו לא חובה.
זו גם בחירה שלך את מי לשתף ואת מי לא.
באופן כללי לכל אחת/אחד יש קשר שונה עם המשפחה שלו ובוחר אחרת איך לנהל אותו.

גם אני אישית סיפרתי רק לאבא על האהבות שלי לנשים, מה אני עושה עם זה וכו'.
הוא מכבד את פרטיותי ולא מספר לשאר המשפחה.
יכול להיות ששאר המשפחה שלי מנחשת לבד ויכול להיות שלא. אבל לא עשיתי את השיחה הדרמטית של - משפחה יקרה אני לסבית.
כשיבוא לי, כשתהייה לי אהובה וארצה לשתף בה אגיד להם - היי תכירו את אהובתי.

שורה תחתונה - תעשי מה שבא לך, מתי שבא לך. אם קרובת המשפחה תראה זכותך לבקש ממנה שתכבד את פרטיותך ולא תספר.
זה תקין לחלוטין.
לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'מהצד השני בדרך כלל יודעים'
מהצד השני בדרך כלל יודעים
08/05/2018 | 15:38
1
96
זה לא הפתעה.

כשאחי יצא מהארון אמרנו לו משהו כמו הגיע הזמן...ידענו שהוא כזה כבר מגיל 5 בערך...ההפך לי זה כאב מאוד לשמוע שהוא בעצם "סחב" את זה בפנים כמו סלע הרבה זמן ובטח היה חרד וסבל ולחינם..
הדבר היחידי שוידאתי איתו זה שלא יהיה טיפש וישתמש באמצעי מניעה או ייבדק עם פרטנרים שהוא רוצה לטווח ארוך. אבל זה הייתי אומרת לו גם אם הוא היה יוצא עם בחורות..כך שלא משנה.
מצטרפת לבחורות שכתבו שזה לא עניין של גילוי אלא העובדה שהיא מסתירה בת זוג וחבל..אני לא הייתי רוצה להיות הפילגש הסודית של אף אחד ןהייתי רוצה להיות מוצגת בתור החברה..
לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'לכן אמרתי'
לכן אמרתי
08/05/2018 | 23:07
55
יכול להיות שיודעים ויכול להיות שלא.
אבל אין סיבה לצעוק/להגיד את זה אם לא מעוניינים ולמי.
היא לא חייבת דין וחשבון/לדווח למשפחה מה היא עושה/עם מי היא מבלה.
אם היא לא מעוניינת שידעו שזו הזוגיות שלה זכותה המלאה.
אם היא רוצה לבקש מקרובת המשפחה לא לדווח על זה זה תקין לחלוטין.
אם כן תרצה להציג את בת הזוג גם בסדר.

לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'הגעתי מהראשי, מבחינתי כשאשה נמשכת לאשה וגבר אל גבר זה פשוט'
הגעתי מהראשי, מבחינתי כשאשה נמשכת לאשה וגבר אל גבר זה פשוט
08/05/2018 | 18:10
133
שונות נוירולוגית, כמו האוטיזם שלי.
ואת שני הדברים לדעתי לא צריך להסתיר.
לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'100% light'
100% light
08/05/2018 | 20:37
5
96
 "חושבת לא להגיע לארוע בגלל קרובת משפחה".
האין בכך הגבלת החופש שלך?
את לא מרגישה שההסתרה מכבידה, מצרה את צעדייך?
מבינה את הקושי שלך ומזדהה איתו ומאידך רואה גם את המחיר הגבוה מאוד לצד זה.

העיניין הוא לשקול את המחיר ולהחליט אם את מוכנה לשלם אותו לאורך זמן. זה כבד. זו משקולת.
לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-' בדיוק'
בדיוק
09/05/2018 | 11:59
4
73
אם זה משפיע על החיים, גורם להמנעויות והתחבטויות כאלה ואחרות, אז למה לא לספר?

אני חושבת שקצת המצאת תאוריה על זה שזה עניין אישי ופרטי ע"מ לא לספר, ואז את בעצם יורה לעצמך בגלגלים.
לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'שוב המחשבה הצרה...'
שוב המחשבה הצרה...
09/05/2018 | 21:04
3
73
מסכימה עם מעגל אור וקודמותיה על השיקולים והמחירים. אבל "המצאת תאוריה?" לא הלכת רחוק מדי עם הראיה המאד צרה ולא מכילה שלך???
ולעצם הענין. למה אני צריכה להכניס את כל העולם לחדר המיטות שלי? מה זה עניינו של העולם, או אפילו של המשפחה, בודאי הרחוקה יותר, עם מי אני חולקת את המיטה שלי???
אגב, יש גם לא מעט סטרייטיות שלא משתפות את המשפחה/ההורים עם מי הן יוצאות ולמה וכמה, עד לרגע בו הן בוחרות בבן זוג לחיים.
כן. יש מחירים. אבל יש גם מחיר לא מבוטל לתווית ששמים עלינו, הלסביות. לפני שאנחנו בנות חווה, לפני שאנחנו סטודנטיות למחשבים או דוקטורנטיות לפיזיקה, לפני שאנחנו אמהות או מנהלות חברה מצליחה, לפני שאנחנו רופאות, טייסות, רקדניות, לפני הכל, אנחנו לסביות. וזה בהחלט מחיר, ולעתים מחיר לא מבוטל כלל עד כדי דחייה על ידי חוגים מסויימים, או אפילו אי קבלה לעבודה או זכות לאימוץ ילד...
עצוב שאפילו בתוך קהילה כל כך קטנה ודחויה על ידי החברה יש מי שלא נותנת מקום לשונות.

לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'אז ניתן לומר '
אז ניתן לומר
09/05/2018 | 22:52
1
54
שאת מסכימה איתי/גישתי?:-)
לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'באופן חלקי'
באופן חלקי
09/05/2018 | 23:23
53
אני חושבת שחשוב לתת במה לענינינו, וברור שככל שירבו מספר ההומו/לסביות שמחוץ לארון, החברה תאלץ לקבל אותנו אם תרצה ואם לאו. ברור למשל שסלבריטאים שיוצאים מהארון בהחלט משרתים את הקהילה כולה. לכן אני מלאת הערכה לכל מי שיוצא/ת מהארון ולא מסתיר את זהותו המינית.
ויחד עם זאת, הלחץ החברתי המופעל על כל מי שלא מזרז/ת לצאת מהארון הוא בהחלט עדות לחוסר סובלנות של הקהילה, בפרט של אלו בתוכה שעשו את הצעד ונותנים את הטון, שהוא לעתים צורם.
באשר למצעד, יש לזה כל מיני פנים. זה נכון שהמצעד גורם לחלקים המאד הומופוביים של החברה לחזק את גישתם והוא בהחלט יוצר לעתים רושם של זילות וליצנות (ובכך בעצם מגחיך אותנו במידה זו או אחרת). אך מצד שני הוא גם מושך אליו הרבה מאד אנשים מהחלקים הסטרייטים של החברה, סיבה למסיבה, ונותן מקום ובמה לקהילה ולחבריה. לפחות לגבי חלק מהחברה הסטרייטית המצעד הוא פאן חיובי שמאפשר הפגנת תמיכה ציבורית בקהילה הלהטב"ית.
במילים אחרות, שום דבר אינו פשוט וחד מימדי. לכל דבר יש הרבה פנים והרבה צדדים.
לסביות - גאווה נשית >>
לצפיה ב-'את לא'
את לא
10/05/2018 | 14:46
67

צריכה לעשות שום דבר וברור שאת יכולה לבחור מה לספר או לא לספר.
לכל דבר יש מחיר, וכל אחד בוחר לעצמו על מה לשלם ועל מה לא.

אבל היא כתבה שהיא סיפרה לחברים וחברות. אז כאן היא לא חוששת מהתווית?

מה גם שהיא אומרת במפורש: "לא משנה לי מה תגובת המשפחה, אם הם נגד או זה שאני "ילדה גדולה" ומותר לי להיות עם מי שאני רוצה. זה לא משנה הדברים האלו."
וגם הדחייה שאת כותבת עליה היא ע"י "חוגים מסויימים, או אפילו אי קבלה לעבודה או זכות לאימוץ ילד".
לא כתבת על דחייה של משפחה בכלל...  (לא שאין מצבים כאלה, כמובן).

ואת המשפט האחרון בכלל לא הבנתי. איפה ראית שלא נתתי מקום לשונות? מה זה קשור בכלל למה שכתבתי?

לא הלכת קצת רחוק עם ההתלהמות והיריות לכל עבר בלי אבחנה?
לסביות - גאווה נשית >>

הודעות אחרונות

01:11 | 19.08.18 אורחים בפורום
15:35 | 18.08.18 Nic101
04:20 | 18.08.18 אורחים בפורום
18:11 | 13.08.18 אורחים בפורום
21:18 | 08.08.18 סתם מתעניינת1
21:09 | 30.07.18 בדרך לחופש1
13:26 | 29.07.18 אורחים בפורום
02:19 | 29.07.18 Ruwithme
23:33 | 26.07.18 מחפשת את האומץ
23:36 | 19.07.18 מחפשת את האומץ
11:43 | 18.07.18 אורחים בפורום
18:10 | 09.07.18 Shakro
22:50 | 05.07.18 מחפשת את האומץ
23:56 | 11.05.18 מחפשת את האומץ

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ