ייצוג במדיה - איך הייתן מעדיפות שיציגו אותנו?

2nd me

New member
ייצוג במדיה - איך הייתן מעדיפות שיציגו אותנו?

אני רואה סדרה קלילה שמעבירה לי את הזמן בימים האחרונים. עלילת משנה בסדרה מציגה סיפור של לסביות. למען האמת, לסבית שהיא עורכת דין מצליחה בוגדת בבת הזוג שלה עם מזכירה צעירה ממנה ב-20 שנה.

תוך כדי הצפיה בפרק האחרון שראיתי עלתה לי מחשבה - האם מוצא חן בעיניי שיש יצוג כל כך "נורמטיבי" של לסביות, שזה בכלל לא אישיו שהן לסביות ואף אחד בסדרה לא עושה מזה עניין, או שזה יצוג לא-מציאותי שמעתיק יחסים הטרו ומדביק אותם על לסביות. אני מתלבטת אם זה דבר טוב או לא, להפוך את הנראות הלסבית ל"כמו הטרו, אבל של בנות". שגם לסביות בוגדות, שגם לסביות כוחניות, שגם אצלן יש גירושים מכוערים שנגמרים בלמצוא מישהי צעירה יותר ויפה יותר כי יש מספיק כסף.

מצד אחד, מצב שכזה, קו עלילה שכזה, משרת את הנראות שלנו כדבר קיים, נוכח, שהוא לא המרכזי אלא פשוט קיים.
מצד שני, האם זו התמונה שאנחנו צריכות שהמדיה תייצג? שאנחנו "כמו הטרו, על כל יתרונותיהם וחסרונותיהם"? האם זו קבלה אמתית?

אין לי באמת תשובה, ואני ממש אשמח לשמוע מה דעתכן.

אז ככה

קודם כל אני אשמח ללינק לסדרה כי הרבה זמן לא מצאתי סדרה עם סיפור לסבי חדש.
עלילה ראשית/משנית.
&nbsp
לגבי שאלתך, וואלה לא יודעת עד כמה זה משנה. העיקר שיש דמויות גאות, לא?

Shakro

New member
קצת חולקת עלייך

אני מבינה מה את אומרת מצד אחד, כן, להיות לסבית זה אישיו, זה לא במה שמצפים ממך, זה לצאת מתוך ארון, זה לספר לכולם שאת "כזאת".
מצד שני, אני לא חושבת שזה "כמו הטרו" אלא פשוט כמו בני אדם, בני אדם הם ככה, יש לסביות דושיות כמו שיש סטרטיות דושיות והפוך
לא עניין של הטרו ולסבי, אלא פשוט עניין של אנושי.
אני כן חושבת שיש לזה משמעות, כי זה מראה שללסביות אין קרניים, הן... בנות אדם.
אולי צריך איזון בין הדברים, בכל מקרה אין משקל לכמו הטרו בעיניי

למעלה