יש מחשבה לסגור את הפורום - מה דעתכם

יש מחשבה לסגור את הפורום - מה דעתכם

הפעילות בפורום דלה מאוד ותהיתי.... אולי אין צורך ממשי בקיום הפורום? אשמח לשמוע את דעתכם על נחיצות קיומו של הפורום, ואולי בהזדמנות זו, גם כמה מילים על השימוש שאתם עושים בו, או במילים אחרות: מה הביא אתכם לפורום, ומה יכול לעודד אתכם להיות משתתפים פעילים בו?

עינבלית

New member
תראי, אני בעיקר ב"באופן"

ועיקר נחיצותו של הפורום כאן זה בחשיפת האלטרנטיבה בפני כלל הקהילה.

אני חושבת

שלפורום יש שלושה תפקידים עיקריים: 1. לאפשר להורים בחינוך הביתי לשתף בסיפורים , מקרים והתלבטויות- זה אכן קורה אך באופן חלקי. אישית, כיוון שאין לי עדיין ילדים בכלל ולא בחינוך ביתי בפרט- אני לא לוקחת חלק פעיל בהיבט הזה. 2. לסייע לאנשים הנמצאים בהתלבטויות חינוכיות העולות מדי פעם אצל אנשים בשאלות של מעבר בי"ס, התמודדות עם המערכת וכו'- מטבע הדברים, מדובר בעיקר באורחים מזדמנים ולא בהשתתפות קבועה אבל לדעתי זה חשוב ומועיל שאנשים בנקודות התלבטות כאלה ייחשפו לאלטרנטיבות החינוכיות. אישית, אני משתדלת לתרום מהידע והדיעות שלי במקרים שכאלה. 3. התחום הכי מעניין מבחינתי האישית ושלצערי לא קורה כאן מספיק- דיונים עקרוניים בשאלות של חינוך אלטרנטיבי תוך הצגת גישות שונות של זרמים חינוכיים שונים. בנושא זה אני חשה שיש כפילות מסויימת- כמעט כל בי"ס אלטרנטיבי בארץ מקיים פורום משלו וכך קיימים גם פורומים מקבילים לשלנו והשדה, בעיניי, לא מספיק רחב כדי לספק מקום ביטוי לכולם. אני לא בקיאה טכנית באפשרויות ובאינטרסים הכלכליים הסותרים של גופי האינטרנט השונים אבל חושבת שאם הדבר אפשרי- עדיף לרכז את הכוחות ולפעול להקמת פורום ארצי אחד וכולל שיתייחס לכל העמדות של החינוך האלטרנטיבי לסוגיו, ובכללו הביתי, הדמוקרטי ואחרים. סתם לסגור- חבל. להתאחד במתכונת שונה- בהחלט כדאי לבדוק.

sarit38

New member
עצוב

ולי היתה תחושה שהפורם הזה חשוב לאי אילו אנשים מה טעיתי? איפה כל אילו שהפורום היה להם למדריך בצעדים והתלבטות כולם התאידו? גם אני נעלמתי לזמן רב- נכון. אבל ....

סיפורו של פורום....

עד לפני כשנתיים היה ברשת רק פורום אחד שעסק בחינוך הביתי בעברית. אני כמובן מדברת על אתר "באופן טבעי" קמה Ella Bella ויזמה את הקמת הפורום. "נאוה" - היא אמרה לי בשיחת הטלפון לפני מעל שנתיים וחצי - "צריך להקים פורום בעל אופי אחר, הרבה יותר מתון, ואת צריכה לנהל אותו" לא רציתי לנהל... קיבלתי הצעות אחרות ודחיתי אותן - (פורום רפואה משלימה למשל...) היה לי נוח כגולשת, וגם היו בחיי מספיק דברים שדרשו את תשומת ליבי. אבל Ella Bella לא ויתרה עד שנעתרתי. זה היה תהליך ארוך של כמה חודשים. אבל העמדתי תנאי: Ella Bella צריכה להצטרף אלי לניהול. היא אמרה: "בסדר" הנהלת תפוז אמרה: "קודם תריצי חודש אח"כ נראה" הפורום עלה והיה נעים ונחמד לאורך כמה חודשים. עם כל הדיונים, היתה בעיה עם גולשת שהקפיצה לכולם את הפיוזים. Ella Bella אמרה: "לא נכנסת לנהל - אין לי את אורך הרוח שלך"
אח"כ עבר הפורום משבר. ששיאו התבטא בכחצי שנה של חוסר פעילות. כשחזר הפורום לפעול היתה ויש בו פעילות מועטה. נעשה ניסיון לצרף את עדו להנהלת הפורום. עדו השקיע המון בפורום, ניסה לעורר דיונים ועוד... אבל נשאר לבדו - כמעט ולא היו לו שותפים
לאחרונה, שוב אין הרבה כותבים בפורום. שרית כותבת משהו ואני מגיבה ולהפך, דרקונית המזל כותבת מדי פעם, וגם עדו. אבל... זה לא מספיק! פורום יכול להתקיים רק כשכותבים בו. מתגובות הכותבים אני מבינה שאין עוד צורך בבמה זו. בצער רב אני מודיעה כאן על סגירת הפורום. תודה לכל גולשי הפורום לאורך השנתיים האחרונות תודה לתפוז על הבמה שניתנה לי כאן. בהצלחה לבתי הספר החלופיים, החדשים והותיקים יותר, בהצלחה לכל המחנכים בבית עם או בלי אישור, ובהצלחה בכלל לכל ההורים שבחרו לקחת אחריות על חינוך ילדיהם מחוץ למערכת החינוך. בהצלחה גם למערכת החינוך במציאת הדרך להכיל את הדרכים הפרטיות שלנו בתוכה, וגם ובעיקר בשיקום מערכת החינוך הציבורית - כי לכל הילדים מגיע חינוך ראוי וטוב. להתראות!

sarit38

New member
זה יחסר לי

למעלה משנה אני מבקרת באתר בתקופות הטובות בערך פעמיים ביום נכנסתי. בתקופת " הברוגז" בין פעם ביום לפעם ביומיים אפילו שמרתי אמונים וב" ברוגז" השלמתי התחיבויות. כעת שהאתר כנראה עומד לפני סגירה זה עושה עצוב קצת בנשמה. נאוה השקיעה באתר הרבה מזמנה וזה לא אחת בא על חשבון זמנה הפרטי, אך היא עשתה זאת באהבה ובנאמנות למטרה. נאוה וכותבי האתר עזרו לא מעט לאנשים בשלב ההתלבטות שלהם כיצד לבחור בדרך. נאוה וכותבי האתר היו אבן סופגת למצוקות קשיים וכאבים, וידעו לתת כתף מילה טובה ועידוד ( ולא אחת נאוה לקחה זאת כפרויקט ועזרה מעבר לאתר) שלא ישמע כנאום הלל לנאוה
זה מילות פרדה ממקום שהיה משמעותי לי/ ולחלק לא מועט מהאנשים ועצוב לי שכרגע ברגעי הסוף אף אחד לא אומר חצי מילה של תודה לנאוה ולאנשים הפעילים שהיו כאן. גם אם האתר גמר את חייו, פרדה מכובדת ראוי שתהיה. לך נאוה, לכן/ם כובי וקוראי האתר דרך צלחה וחיים שמחים מלאי אהבה וחיוכים שרית

POOH*

New member
מצטערת לקרוא....

אני עוקבת אחרי הפורום די בקביעות.. לא כותבת כי לרוב פשוט אין לי מה אבל מחכימה מקריאה. חושבת שבהחלט יש מקום לפורום. חושבת שהוא מהווה מקום נגיש יותר מ'באופן' לשאול שאלות ותהיות... וממש חבל לי לקרוא את ההודעה שלך... בכל אופן מאחלת לך הרבה הצלחה בכל דרך שתמשיכי בה.. POOH

למעלה