שלום, מצאתי את הפורום הזה ממש

שלום, מצאתי את הפורום הזה ממש

עכשיו. אני ובעלי מאד מתענינים בחינוך. שנינו לימדנו זמן מה בבית ספר יסודי - דע את האויב, ואני גם למדתי להנהתי הצרופה בתיכון למדעים ולאומניות בירושלים (של העמותה למצוינות בחינוך), שהוא גם התיכון שבו אני למדתי, ומסגרת החינוך היחידה שנהנתי ממנה ולמדתי ממנה, להיות אדם חושב. החלטנו הרבה לפני שזה היה רלוונטי שהילד שלנו לא נכנס לבית ספר רגיל. כשנולד יותם זה הפך להיות רלוונטי. הוא היום בן 2.5 כך שעדיין יש זמן. אבל אנחנו נשמח לקבל אינפורמציה, לדון עם אנשים אחרים ואולי למצוא מסגרת מתאימה כבר עכשיו. תמיד חשוב להתכונן מראש, בעיקר כשלא הולכים במסלול הרגיל. מקווה להיות פעילה. ענת

zimes

New member
../images/Emo32.gifתפוז באמת נשלט ע"י

תלמידי/בוגרי בית הספר?

היא התכוונה לבוגרי

"האקדמיה למדעים ואמנויות" - בירושלים, בית ספר שהתחיל בשנת 89, וניסה לעשות מהפך בשיטת החינוך. המחזורים הראשונים שלמדו בו (אני וענת למשל) באמת זכו לחינוך ברמה יוצאת מן הכלל, שונה מכל מה שהיה מוכר בארץ עד אז. אח"כ הוא נהיה יותר ויותר סטנדרטי...

zimes

New member
גילויי נאות.

אני לא. ממה שמספרת תלמידה בביה"ס היום - סטנדרטי, אולי. אבל לפחות ברמה... (בוודאי לא אלטרנטיבי, אם לחזור לנושא הפורום).

בת"א יש לפחות 2 בתי ספר כאלו. לדעתי

גם הם אלטרנטיבה ראויה לבדיקה. האם הם ברמה רק מבחינת תכנים? או שמא יש בהם רמה גם מבחינת היחס לתלמידים, להורים? האם הם שמים דגש על משהו מלבד החומר הנלמד? האם הם מטפלים אחרת בתלמידים של הקצוות? באחר ובשונה? האם הם מטפלים אחרת בהתעללויות? יש אנשים רבים שהמערכת הסטנדרטית היא דרכם, ובכל זאת הם מחפשים בה איכות ויחס אישי. הייתי רוצה שננצל את הפורום הזה גם כדי לאתר ולשבח בתי ספר כאלו שבתוך המערכת, על מנת לסייע למי שרוצים לשנות את המערכת מבפנים.

עד שנה שעברה למדתי בבית הספר

סה'כ שלוש שנים. ולמרות שהוא הרבה יותר מאורגן ומגובש (לטוב ולרע) מהתקופה שאנחנו למדנו לדעתי הרמה עדיין גבוהה. מה שלי היה חשוב בבית הספר הזה, שהוא אכן לא אלטרנטיבי אבל כן מסגרת לימודית מענינת, היא העובדה שבית הספר לימד אותי איך ללמוד וזה מה שניסיתי ללמד את התמידים שלי (ולדעתי גם הצלחתי). אבל זה נדיר במערכת החינוך בדר''כ לדעתי אתה מתבקש להיות הד של המורה. ההלם הראשון שלי בנקודה הזאת היה שקבלתי ציון נמוך בהסיטוריה כי לא תרמתי שום רעיון משלי לעבודה... אם כי הסיבות שלי לחפש אלטרנטיבות הם לא רק רמת הלימודים בבית הספר אלא גם יחסי האנוש והדנימיקה בבית הספר.

למעלה