אירוח בנושא התמכרות וגמילה מהימורים

הגיל הקובע

התשובה שלי היא שלא.

ברמה העקרונית, גיל הבגרות בארץ בכל המובנים נקבע לגיל 18 אלא אם הוחלט להורידו (לא להעלות) כמו השגת רישיון נהיגה או נישואין. כדי להעלת את גיל הבגרות ל-21 צריך להסביר מדוע הימור לא וחשבון בנק כן. האם חתימה על חוזים כן ולשלוח טופס הגרלה לא? זה משהו בסיסי בחברה ואין מקום לשינוי.

יש לזכור כי בארץ יש עניין ייחודי והוא השירות הצבאי. מעבר לכל העניינים הקשורים לשירות הצבאי אין ספק כי הוא גורם מבגר, המטיל אחריות והופך צעירים "פוחזים" לבוגרים. חינוך לאחריות, שיפור כישורי החיים ועוד, יעשו את העבודה יותר מאשר העלאת הגיל המותר.

שאלה חדשה : אחוזי הצלחה בטיפול לפי גילאים

מהם אחוזי ההצלחה בטיפול במכורים להימורים בארץ?

האם יש גילאים מסויימים שבהם יש אחוזי הצלחה גבוהים יותר ונמוכים?

האם יש סוגי אוכלוסיות שנוטות יותר להתמכר, או הבדלים בין נשואים לרווקים למשל, בעלי השכלה גבוהה או חסרי השכלה בסיסית?

johnni77

New member
שאלה נוספת ורצינית מדוע אתם מתעלמים מהעובדה

שדווקא באתרי הימורים אירופאים חוקיים מקפידים מאוד
על חסימת משתמשים מתחת לגיל 18 , יתרה מכך.
הם לא נותנים לך בכלל להמר ולמשוך זכיות לפני הוכחות חד משמעיות
לגבי הגיל. ודווקא בקיוסקים של הווינר התופעה נפוצה שקטינים בני 14
מהמרים חופשי בניגוד לחוק. לכן , תמוה העובדה שאתם עוזרים לווינר
בשכנוע חברי כנסת לחסום אתרים אירופאים.
האם אין כאן ״שמור לי ואשמור לך ״
הם מתקצבים אותי אז אני יכסה על הקומבינה שלהם ??

אחוזי הצלחה

בתחום התמכרויות להצלחה יש פנים רבות. יום אחד נקי זו הצלחה גדולה, גם אלף ימים זה לא אומר כלום.
בכל אופן, אנחנו נמצאים בארץ באזור 40% של מטופלים שמצליחים להפסיק להמר ולשנות את אורח חייהם. המעקב הוא עד שנתיים לערך לאחר הטיפול. זה נחשב לאחוז גבוה ובהחלט חיובי.
אבל כמו תמיד, מי שמצליח יש לו 100% הצלחה ומי שלא - 0%.
לגבי השאלות הדמוגרפיות, הרי אין אוכלוסיות שנוטות יותר להתמכר, יש אוכלוסיות שיש בהן יותר נטייה לחפש ריגושים חיצוניים ומן הסתם כשיש יותר כאלו שמהמרים יהיו גם יותר שיתמכרו.
בכל הקשור להצלחה בטיפול, הדבר המשמעותי העיקרי הוא תמיכה משפחתית ותעסוקה. שני גורמים חשובים בתהליך בשיקום.

תודה

בסיום העניין, תודה על ההזדמנות לתת לכם הצצה גם למי שנמצא אולי בצד השני של הדלפק, לעורר עניין, חשיבה ומודעות לסכנות הכרוכות בהימורים, שגם אם לא תמיד חשים בם, כדאי לדעת שהם ישנם.
אתם מוזמנים תמיד להציץ באתר "אפשר" ולפנות בכל זמן להציג שאלות.
ברצוני לציין כי בארץ פועלות מספר קבוצות לעזרה עצמית של GA (מהמרים אנונימיים) שניתן להצטרף באופן אנונימי (ללא תשלום) והצלחה שם היא מאוד גבוהה.

נחום מיכאלי

johnni77

New member
שורה תחתונה לסיכום האירוח- כולם בקומבינה

לא שמעתי את דוקטור נחום אומר פה או בכנסת שצריך לסגור את הווינר עקב כך שיש תופעה ידועה של ילדים בגיל 10-14 שמהמרים.
מכל שאלה על המועצה הוא התחמק כמו כן מכפל האינטרסים כיצד גוף כמו הווינר שמעודד התמכרות בפירסומות יומיות בכל מקום מתקצב את אלה שנפגעים מהדבר..
ככה זה שמקבלים כסף ממועצת ההימורים

montella

New member
אני מודה למר נחום מיכאלי שהשקיע מזמנו

וענה על שאלות חברי הפורום, אני חושב שנוצר כאן דיון מאד מעניין ומועיל.

תודה כמובן לכל חברי הפורום שהשתתפו ותרמו לדיון!

למעלה