לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום המלצות ווינר והימורי ספורט

ממלאי ווינר וטוטו יקרים שלום! פורום זה הוא הפורום עם מספר הכניסות הגדול ביותר במדינת ישראל אשר עוסק בהימורי ספורט. הפורום הוקם על מנת לעזור לאנשים אשר שמים ממיטב כספם על הימורי ספורט בתקווה לזכות. חברי הפורום משתפים בדעות שלהם ,בסקירות שלהם ובהמלצות שלהם על מנת לעזור לשאר החברים. מספר כללים למען הסדר הטוב של הפורום: 1. לא לקלל. 2. לא להשמיץ . 3. לא לרשום הערות גזעניות כלפי משתמשים אחרים. 4. לא לפרסם. 5. לא לפתוח נושאים שאינם קשורים לווינר וטוטו. 6. לא לנהל שיחות פרטיות על גבי הפורום. 7. לא יתקבלו הצפות או הודעות חוזרות. 8. לא לעלות קבלות של זכיות בלי פירוט המשחקים!  הפורום הזה מיועד לכל ממלאי הטוטו והווינר בארץ בפרט ולכל חובבי הספורט בכלל. גלישה נעימה, הנהלת פורום ווינר וטוטו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום המלצות ווינר והימורי ספורט

ממלאי ווינר וטוטו יקרים שלום! פורום זה הוא הפורום עם מספר הכניסות הגדול ביותר במדינת ישראל אשר עוסק בהימורי ספורט. הפורום הוקם על מנת לעזור לאנשים אשר שמים ממיטב כספם על הימורי ספורט בתקווה לזכות. חברי הפורום משתפים בדעות שלהם ,בסקירות שלהם ובהמלצות שלהם על מנת לעזור לשאר החברים. מספר כללים למען הסדר הטוב של הפורום: 1. לא לקלל. 2. לא להשמיץ . 3. לא לרשום הערות גזעניות כלפי משתמשים אחרים. 4. לא לפרסם. 5. לא לפתוח נושאים שאינם קשורים לווינר וטוטו. 6. לא לנהל שיחות פרטיות על גבי הפורום. 7. לא יתקבלו הצפות או הודעות חוזרות. 8. לא לעלות קבלות של זכיות בלי פירוט המשחקים!  הפורום הזה מיועד לכל ממלאי הטוטו והווינר בארץ בפרט ולכל חובבי הספורט בכלל. גלישה נעימה, הנהלת פורום ווינר וטוטו.

לצפיה ב-'אירוח בנושא התמכרות וגמילה מהימורים'
אירוח בנושא התמכרות וגמילה מהימורים
<< ההודעה הנוכחית
03/03/2013 | 23:19
50
1235
הימורים הפכו לעיסוק מקובל ולחלק מתרבות הפנאי בישראל וכפועל יוצא היקף ההימורים גדל וכך גם מגוון ההתנהגויות של המהמרים. חלק מהמהמרים יפתחו התנהגויות בעייתיות שמאפייניה הם בין השאר הגדלת סכומי ההימור, חוסר יכולת להפסיק להמר, הסתרת הימורים מהסביבה הקרובה ואף איבוד קשרים משמעותיים כתוצאה מהימורים. התמכרות להימורים היא התמכרות מזיקה ביותר ואף קשה מאד לטיפול.

כיצד ניתן להיגמל? מהן הדרכים העומדות בפני המהמר המכור? איך יודעים שהתחביב הופך להתמכרות?
אנחנו שמחים לארח בפורום את נחום מיכאלי, מנהל היחידה הארצית לטיפול בנפגעי אלכוהול והימורים בעמותת "אפשר", שייעץ לנו ויענה על כל השאלות בנושא התמכרות להימורים והגמילה מההתמכרות.

נחום מיכאלי, מנהל היחידה הארצית לטיפול בנפגעי אלכוהול והימורים בעמותת "אפשר", יתארח בפורום ביום שלישי הקרוב, 5/3/2013 בין השעות 15:00-16:00.
נחום מיכאלי עוסק בהרצאות ובייעוץ לבני נוער ולהוריהם בכל הקשור לשימוש לרעה בחומרים ולהתמכרויות. מרצה בבי"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן בתחום ההתמכרויות, עורך כתבי עת וביטאון בנושא ובעבר ניהל את פורום התמכרויות בתפוז.
מצרף לנוחיותכם קישור לאתר עמותת אפשר

אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם החל מעכשיו ועד למועד האירוח ביום שלישי הקרוב.
אני רוצה להודות למר מיכאלי על הזמן שיקדיש לנו, אבקש לכבד את מר מיכאלי ולשמור על דיון נעים.
כפי שכתבתי בהודעה לפני כשבוע, אנחנו לא מחפש סיפורים אישיים, או וידויים לוהטים. מאד קשה להודות ולהכיר בהתמכרות. תמיד אומרים שהצעד הראשון בגמילה זה להודות בכך.
המטרה להציף את הנושא, להעלות אותו על סדר היום.
לא לפחד לדבר על זה.
אודה לכם מאד על שיתוף הפעולה
המלצות ווינר והימורי ספורט >>
לצפיה ב-'כל זה בשביל חנבוב????'
כל זה בשביל חנבוב????
04/03/2013 | 00:11
308
אתה ממש אוהב תבחור אה.

האמת נושא רציני אני בעד.
לצפיה ב-'לי יש שאלה בבקשה לנחום מנהל היחידה'
לי יש שאלה בבקשה לנחום מנהל היחידה
04/03/2013 | 13:46
2
294
איך אני יודע אם אני מכור או לא מכור האם יש סימנים שמראים שאני מכור? או שמראים שאני לא מכור?
לצפיה ב-'סימני התמכרות'
סימני התמכרות
05/03/2013 | 15:35
1
189
להתמכרות יש סימנים, אבל הם בראשיתם ובעיקרם אישיים ואינדיווידואליים למכור.
בעיקר כשמדובר בהימורים שאין בהם ריח לואי כמו אלכוהול.
כשההתמכרות מחריפה גם אחרים יכולים לראות את הסימנים.

הסימן העיקרי הוא איבוד שליטה על ההתנהגות. איבוד שליטה שמתבטא ב"כמות" כלומר, זמן ההימור, ב"עיתוי", כלומר השעות שבהם מהמרים ועל חשבון מה מהמרים ובמצב הקשה ביותר, איבוד שליטה על "העיסוק", כלומר, מהמרים בראש גם כשלא מהמרים. חושבים על הימורים, מתכננים הימורים ולמעשה במקום להמר כדי לחיות חיים כדי להמר.

עניין אחר מחויב זו ההסלמה. בפרספקטיבה של זמן חייבת בהתמכרות להיות החרפה בהתנהגות. זה תמיד מתחיל כמשהו שולי והולך ומתפתח.
העניין נוסף זה סדרי העדיפות. כאשר ההימורים, למשל, תופסים מקום אחר בחיים, באופן חסר פרופורציה, כשמתחילים לתרץ ולהסתיר את ההימורים והיקפם כי לא נוח במה שעושים ועוד,

יש טוענים שהתמכרות זה כמו פילגש, סטוץ מהצד. משקיעים בו את מירב תשומת הלב וההתרגשות ובמקביל מנסים לפצות את בת הזוג החוקית.

אם זה מזכיר לך משהו, אתה שם.  
לצפיה ב-'אז אני מכור חשבתי שלא אבל מיסתבר שאני כן'
אז אני מכור חשבתי שלא אבל מיסתבר שאני כן
05/03/2013 | 21:42
68
זה מזכיר לי אותי ועכשיו אני מכור אני מבולבל עכשיו
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
04/03/2013 | 13:49
1
335
נחום שלום,

1. מבין כל ההתמכרויות, האם ישנה התמכרות שהמאפיינים שלה מקבילים להתמכרות להימורים? והאם ההתמכרות להימורים מלווה בדרך כלל עם עוד התמכרות בולטת?

2.מהו הגיל הצעיר ביותר של התמכרות להימורים שטיפלתם בו?

3.במי קל יותר לטפל? במישהו שהתעשר ומחפש ריגושים עם הכסף כמו לא מעט מפורסמים בארץ או במישהו חלש כלכלית שמחפש להתעשר דרך ההימורים?

4.מהי ההתמכרות הבולטת בארץ?  אילו שמכורים לקזינו, מובטלים או גמלאים שמהמרים במפעל הפיס? או נערים וגברים שמהמרים על משחקי ספורט?

לצפיה ב-'אחד לאחד'
אחד לאחד
05/03/2013 | 15:46
124
1. ההתמכרות הדומה היא לקניות או לחובות. בדרך כלל אדם מכור מאופיין באישיות מתמכרת וממילא הוא בסיכון יתר להתמכרויות אחרות. העניין שלנו בתחום ההימורים עלה כשהתברר כי אחוז לא קטן מהמכורים לאלכוהול עוסק גם בהימורים. אישיות מתמכרת, אגב, מאופינת בתלות, קושי בדחיית סיפוקים, קיצוניות וחוסר יציבות.
2. מכורים ממש שזכורים לי היו בני 17+, סוף התיכון על סף הגיוס. עם זאת, היו בטיפולנו צעירים יותר שלדעתנו נמצאים בסיכון אך לא הגיעו לכדי התמכרות ועברו תהליך של אבחון וייעוץ.
3. מאחר והעניין הוא לא הכסף אלא הריגושים הקשורים בהימורים, זה לא ממש משנה. צריך לזכור כי בטיפול מתעסקים בבן האדם שעומד מאחורי המשחקים ולא בתדמית שהוא מייצג או במשחקים עצמם.
4. עד היום אין כל מחקר שעונה על השאלה הזו, ומאחר ומרבית המכורים להימורים משחקים במשחקים לא חוקיים (קזינו, בטים ועוד) יש להניח שלא נקבל תשובה לשאלה. בהתייחס לאוכלוסיה שמגיע אלינו לטיפול, ניתן לאמר שהיא מכסה את כל האופציות שמנית וקצת מעבר לכך.
לצפיה ב-'השאלות שלי'
השאלות שלי
04/03/2013 | 17:31
2
232
1. קראתי פעם שיש איזורים במח שאחראים על ריגושים, על פחדים, על סיכונים ועל התמכרויות. האם זה נכון? האם יש חלקים במח שאחראים על התמכרויות? כך שבעצם ההתמכרות היא מולדת ולא נרכשת?

2. מזכירים את הבעיה בהימורים ואת זה שזה מסוכן וממכר. האם בכל זאת ניתן למצוא דבר חיובי בהימורים? האם אפשר ללמוד מהימורים משהו?

3. כיצד אפשר לגשת לאדם מכור ולעזור לו מבלי שירתע מפניך ומהדרך הישירה שאתה נוקט כלפיו?

תודה מראש
   פרנקו בומבנה
      כל הימור בומבנה
לצפיה ב-'מולד או נרכש'
מולד או נרכש
05/03/2013 | 15:57
1
122
1. שני חלקים לשאלה זו אבל התשובה לא זהה. אכן, יש חלקים במוח שאחראיים על הריגוש ועל הפיצוי שאנו מקבלים מחוויות כלשהן. ולפי עניין זה, כל מי שטוען שמדובר בהתנהגות בלבד טועה. מדובר בעניין פיזיולוגי הקשור להפרשות חומרים והשפעותיהם על האדם. אלא שאין בכך כדי להסביר אם מדובר בעניין מולד או נרכש. אנחנו יודעים שיש למשל קשר בין דורי בהמתכרות (גם הימורים). האם זה עניין גנטי או סוציאליזציה ודגם חיקוי? על כך יש הערכות סותרות.
2. הכרת החוק אולי תסייע לתשובה. על פי החוק משחק אסור הוא משחק המבוסס על הגורל והמשחק משקיע מעט כדי להרוויח הרבה. יוצא מכך, שמי שמשחק משחקים המבוססים על הגורל אך בלי השקעה כספית יכול להינות מעצם המשחק, משחקי הגרלות והימורים כשלעצמם אינם דבר שלילי. הבעייה מתחילה כאשר לוקחים את המשחק למקומות שליליים. גם שתיית אלכוהול אינה דבר שלילי. אבל להשתכר זה בהחלט כן.
3. אחת הבעיות הגדולות של ההתמכרות היא ההכחשה. מכור יתקשה לקבל את מצבו ואם יטיחו בפניו את האמת הוא ימצא הסבר חכם כדי לצאת מנצח, בעיני עצמו, לפחות. לכן, כאשר נתקלים באדם מכור, מוטב להבהיר לו את מצבו ולהשאיר לו מספרי טלפון או מידע על אפשרויות הטיפול. כל עוד מכור לא ירצה לצאת מהמצב שום דבר לא יעזור.
לצפיה ב-'תודה לך אדוני וגם למונטלה על האירוח החשוב'
תודה לך אדוני וגם למונטלה על האירוח החשוב
05/03/2013 | 23:27
28
לצפיה ב-'שאלה אחת שלי.'
שאלה אחת שלי.
04/03/2013 | 18:08
2
179
אומרים שלא באמת נגמלים מהתמכרות אלא מחליפים אותה באחת אחרת. בנוגע להתמכרות להימורים, באיזה התמכרות פחות מזיקה ניתן בבטחה "להחליף" את ההתמכרות הזאת? אוריגמי?

תודה.
לצפיה ב-'למה להחליף בכלל?'
למה להחליף בכלל?
05/03/2013 | 16:01
1
84
אדייק, לא מבריאים מהתמכרות אבל בהחלט נגמלים. אדם שנגמל הוא אדם שורד. מודה כל יום לאלוהים על האתמול מתחייב להשאר נקי רק להיום. וכל יום זו התמודדות חדשה.
ציינתי שמכור אכן בסיכון יתר ועלול להחליף התנהגות אבל הכוונה לא להמיר משחק אחד במשנהו, אלא לשנות באופן בסיסי יותר את אורח החיים.
ידוע לכל שדיאטה לא מספיקה לבעלי נטייה להשמנה. צריך שינוי מהותי בתזוה, בסגנון האכילה ועוד. זה נכון גם להימורים.
לצפיה ב-'תודה. ותודה להראל הסופר מנהל על היוזמה.'
תודה. ותודה להראל הסופר מנהל על היוזמה.
05/03/2013 | 21:33
21
לצפיה ב-'האם אפשר להמר בלי להיות מכור?'
האם אפשר להמר בלי להיות מכור?
04/03/2013 | 19:32
2
222
אני מסוגל שבוע וחצי שבועיים להעביר בלי הימורים ובלי שום רגש שמכריח אותי להמר. זה כאילו מצד אחד שיש את הרגש הזה, שעדיין בימים שיש הרבה משחקים אטרקטיבים ואני עובד בערב אני יקום ויתחיל לחפש אינפורמציה על משחקים, אבל מצד שני גם אם אני לא מהמר אני לא מרגיש כלום. זה לא כאילו שההימורים קובעים לי את סדר היום כמו לדוגמא מישהו שמכור לסם כלשהו.
לצפיה ב-'הכל אפשר..'
הכל אפשר..
04/03/2013 | 20:19
169
אני מהמר מלא שנים ואני לא נחשב למכור ב100%, אולי בגלל שזה לא משפיע כל כך
אבל רוב המהמרים לא מכורים, בכל זאת אתה עובד ביום יום אבל אחר כך מרגיש את הצורך להמר בדיוק כמו שמרגיש לעשן סיגריה..
אני מסוגל לא להמר כל יום זה לא כזה בעיה,
העניין שלא חושבים על הנזק גם הבריאותי למבוגרים, והלחץ הנפשי , נגיד נשאר משחק אחד ודקה 90 תוספת זמן 4+ דקות ואתה צריך שתעבור, כדי לזכות..הלחץ הנפשי פוגע בלב ואני לא רופא אבל זה ידוע.. גם הלחץ הכספי כמובן פוגע בגלל זה לא מומלץ להמר כל יום גם למכורים
אני מהצעירים שמהמרים אז זה לא פוגע כל כך וגם לא צריך להגזים בסכומים ולהתעסק רק בזה
לצפיה ב-'חצי מחלה'
חצי מחלה
05/03/2013 | 16:07
111
התמכרות זו מחלה. כמו כל מחלה יש מצבי ביניים ויש גם "משתמשים לרעה" שאינם מכורים אבל בדרך.
מה שאתה מציין הוא שיש לך יכולת שליטה על העיתוי. יש ימים שאין כלל דחף ועניין להמר. אבל כשזה קורה אתה מאבד שליטה על ה"כמות". זה כמו מי שלא שותה אלכוהול כל יום, אבל כשהוא שותה הוא לא יכול להפסיק.
מצב זה לא מוגדר כהתמכרות אלא כמצב סיכון שעלול להתפתח להתמכרות.
כמו שציינתי בשאלה אחרת, כדי לעקוב בתשומת לב רבה אם אין מצבי הסלמה והחרפה.
מצד שני, לפעמים ההרס של פעם בשבוע-שבועיים עלול להיות מספיק גדול, כך שהאבחון לא משנה את התוצאה.
לצפיה ב-'עמותת אפשר מול גופי הימורים בארץ'
עמותת אפשר מול גופי הימורים בארץ
04/03/2013 | 23:03
1
188

באירוח/ראיון שביצענו לפני מספר שבועות, הפנתי שאלה לדובר המועצה להסדר ההימורים בספורט בעניין הנ"ל. השאלה הייתה כיצד המועצה להסדר ההימורים בספורט משתפת פעולה עם גופים המסייעים לגמילה מהתמכרות. התשובה שנמסרה "אנו פועלים כל העת להחדרת תודעת מניעת ההתמכרות לעובדים ולבעלי התחנות באמצעות חומר פרסומי בתחנות,  ימי עיון בנושא ותדרוך שוטף , כולל  שיחות עם עובדים סוציאליים ומהמרים כפייתיים.  אנו גם תומכים תקציבית בעמותת "אפשר" העוסקת בגמילה. "

השאלות שלי אליך, מר נחום מיכאלי:
1. כיצד בא לידי ביטוי שיתוף הפעולה בין העמותה לבין המועצה להסדר ההימורים בספורט ומפעל הפיס, פרט לתקצוב?
האם אתם מבצעים פעילות הסברתית יזומה בתחנות הטוטו ובדוכני מפעל הפיס?

2. האם העמותה משתפת פעולה עם משרד החינוך? האם מבוצעת פעילות יזומה והסברתית גם בבית ספר תיכוניים?

3. כמה זמן לוקח לטפל בבעיית התמכרות להימורים?
לצפיה ב-'תמיכת המועצה'
תמיכת המועצה
05/03/2013 | 16:16
87
המועצה להסדר הימורים בספורט ומפעל הפיס לא מעבירים לעמותת "אפשר" תקציב סתמי, כמו תרומה. מדובר בפעילויות מסודרות שהמימון אליהן מגיע מהגופים שצויינו. למשל, חלק ניכר מהתקציב מיועד למימון הטיפול עבור מהמרים השקועים בחובות ענק ו/או בעלי הכנסה נמוכה שללא עזרה זו לא יוכלו לקבל את הטיפול. המועצה מממנת את הדרכת העובדים ועד לפני שנה גם את הכשרת הרופאים המועסקים בעמותה לנושא ההימורים. יש לנו פרויקטים של לווי כלכלי למהמרים הזקוקים למאמן אישי כדי לארגן את חובותיהם או לווי פסיכיאטרי לחלק מן המהמרים הזקיקים לכך.
בעניין פעילות ההסברה, עם מפעל הפיס יזמנו מספר פעולות משותפות ויצאו גם פרסומים משותפים, עם המועצה עדיין לא.

לעמותה יש קשר קבוע עם משרד החינוך (שירות פסיכולוי ייעוצי) בכל הקשור לפעולות הסברה ומניעה לנוער. הבעייה כיום שבתי הספר עצמן נמנעים מלהכנס לנושא זה אלא אם אותרה בעייה ספציפית.

תהליך הטיפול הוא אינדיווידואלי וקשור למצבו של המטופל. על פי הנחיות משרד הרווחה, הטיפול יכול להמשך כשנתיים. הניסיון מורה שרב המטופלים עוברים טיפול של שנה וחצי לערך. מדובר בפגישה חד שבועית או דו שבועית לשיחה עם מטפל ולמפגש קבוצתי.
לצפיה ב-'הנושא מורכב ברמת הפרט וברמת החברה. '
הנושא מורכב ברמת הפרט וברמת החברה.
05/03/2013 | 09:45
3
128
בחרתי להציג שתי שאלות (לגבי השנייה, הבעתי את דעתי אך אשמח להתייחסויות נוספות)

-מהם המאפיינים המייחדים בעיניך התמכרות להימורי ספורט, בהשוואה להתמכרויות אחרות (כגון, התמכרות לשתייה מופרזת של קפה, התמכרות לסמים ולאלכוהול, התמכרות לאינטרנט)?

- האם הפרסומת של המועצה להימורי ספורט "להמר בשליטה" אינה פרדוקסלית בעיניך?  עצם ההשתתפות בהימורי ספורט מעידה לדעתי, במקרים לא מעטים, על צורך פסיכולוגי סמוי לאובדן שליטה, לשחרור ממעצורים או ממגבלות (הגם שיש הטוענים  כי הימור מבחינתם הוא פרופסיה, בדומה לספקולנטים בשוק ההון, למשל); אם המימוש הנ"ל מזיק או הרסני (פגיעה כלכלית, פגיעה בחיי המשפחה, פגיעה בחדוות החיים ועוד)- נראה כי "נכון" יותר לחתור למימושו של הצורך בדרכים אלטרנטיביות, פחות מזיקות, במקום להגביל את היקף ההשתתפות בהימורים, בדיוק כמו שהמטרה של "מעשן כבד", שעלול לחלות בסרטן ריאות בעקבות העישון, צריכה להיות להפסיק לעשן ולא לעשן פחות (אלא כדרך ביניים בלבד להפסקה מוחלטת). המועצה אינה יכולה להמליץ לדעתי על "הגבלת ההימור" או "הימור בשליטה" כפי שהיא מכנה זאת, בגלל ניגוד עניינים: האינטרס שלה הוא להרויח, ואם מרבית המהמרים יעשו את הדבר הנכון מבחינתם ויפסיקו להמר- האינטרס שלה כמובן ייפגע.                         
לצפיה ב-'תודה להראל שהפנה את תשומת לבי לארוח'
תודה להראל שהפנה את תשומת לבי לארוח
05/03/2013 | 09:50
61
לצפיה ב-'חוץ מ"להמר בשליטה" גם הפרסום פריים-טיים'
חוץ מ"להמר בשליטה" גם הפרסום פריים-טיים
05/03/2013 | 10:47
91
של "בוא להתערב" ו"בוא לעשות מזה כסף" - בהחלט מזיק!

האם מישהו יודע אם יש אזהרת התמכרות על טפסים? כמו שיש אזהרה על סיגריות?
לצפיה ב-'מאפיינים מיוחדים'
מאפיינים מיוחדים
05/03/2013 | 16:30
80
למעשה אין מאפינים מיוחדים להימורי ספורט על פני הימורים אחרים. ההשוואה בין סוגי ההימור יכולה בהחלט להיות, למשל, בזמן הפיצוי. רכישת כרטיס הגרלה כשהתוצאה תתפרסם עוד שבוע אינה דומה לגרוד טופס כשהתוצאה מוגשת מיד. הפער בין ההשקעה וזכיה גם הוא יכול לשנות את העניין, אבל בין המשחקים עצמם אין הבדל משמעותי.

להבדלים בין הימורים להתמכרויות אחרות, חלקן קשורות לחומרים חיצוניים כמו אלכוהול, קופאין וכד', יש כמובן מקום. למשל, סמים מסוימים יוצרים גירוי מיידי ועלולים לגרום להתמכרות מהירה יותר לעומת סמים אחרים. בחלק מן המקרים זה תלוי באדם עצמו אבל גם בחברה ובמנטליות שלה. בחברה שלנו הימורי ספורט נחשבים כ"משחק" ולכן צריך ליפול רציני כדי שמישהו יחליט לטפל בעצמו לעומת מי שנופל לסמים או לאלכוהול.

השאלה השנייה היא ערכית יותר וקשורה לשאלה האם בכלל יש לאפשר משחקי הגרלות ו/או הימורים. אם התשובה חיובית, ובארץ זה אכן כך, ניתן לשאוף שזה יעשה במינימום נזק. לפיכך, לפנייה להמר בשליטה או לשחק באחריות באה לציין כי ניתן לשחק או להמר אבל יש להקפיד על המידתיות כדי לא להנזק. כלי רכב זה אחד הדברים הכי מסוכנים בחיינו. משרד התחבורה לא מורה להפסיק לנהוג אלא לנהוג באחריות, לשמור על הכללים וכד'..

לעניין ניגודי האינטרסים אני לא בטוח שאתה צודק. האינטרס של המועצה ומפעל הפיס שיהיו פחות מכוים להימורים שכן הם לא עושים להם שם טוב. בדיוק כמו ששיכורים לא עושים פרסומת טובה לחברות המשקאות. אלא שאלה לא מוכנים לנקוף אצבע כדי לסייע למניעת נהיגה שתויה או לחינוך לשתייה נבונה ודוקא מפעל הפיס והמועצה כן נרתמו לעזרה, ויש לברכם על כך.
לצפיה ב-'שאלה נוספת לדוקטור נחום-תקציב המועצה '
שאלה נוספת לדוקטור נחום-תקציב המועצה
05/03/2013 | 10:12
5
120
האם לא ראוי בעינך להגדיל את היחסים של המועצה  להסדר ההימורים לספורט לציבור הלקוחות וכמו כן גם להגדיל את התקציב לארגון שלכם על מנת שתציבו פקחים בקיוסקים כדי למנוע מילוי טפסים על ידי ילדים בני 12-14 ?? כך יושגו 2 מטרות
1. אכיפת החוק שמועצת ההימורים מה  והמשטרה לא לא עושים כיום
2. הגדלת היחסים  ללקוחות עשויה להוריד את ההתמכרות
מכיוון שיש מצב אבסורדי, לקוח בישראל נדרש להשקיע
פי 2 או פי 3 כסף בטופס כדי להגיע לאותו רווח שכל
חברות ההימורים נותנות לטופס  או טור אחד.
האם זה שלעצמו לא מגביר את ההתמכרות ???!!
בנוסף, האם לא מדובר בשחיתות ועידוד התמכרות
שגוף מונופולי שחסם בעזרת מקורבים  בכנסת כל תחרות לגיטימית
עם חברות הימורים חוקיות מחו״ל משתמש בשליש
מהתקציב שלו ...! כדי לפרסם את עצמו באגרסיביות
בכל אמצעי התקשורת במדינת ישראל ??
האם לא ראוי להשקיע את התקציבים הבזבזניים
והמיותרים האלה שנלקחו מכספי הלקוחות
למטרות ראויות יותר כפי שהצגתי??
לצפיה ב-'גו'ני שאלה שהיא נגזרת מכך האם בעצם כדאי '
גו'ני שאלה שהיא נגזרת מכך האם בעצם כדאי
05/03/2013 | 10:44
1
120
למנוע מהמועצה להוסיף תחרויות ספורט כי כך המגוון גדל והיכולת להתמכר עולה. היה דיון בועדת הכספים של הכנסת בקיץ שדנו בהוספת הימורי סוסים לווינר. רק ח"כ התנגד לכך! היתר רק חשבו איך הכסף שיגיע מהימורים יוכל לעזור למתקני הספורט בישראל. אף אחד לא חשב על כך שזה עשוי לעודד התמכרות! לא חשוב שיחסים יעזרו בעניין זה...

בפגישה אחרת עם מפעל הפיס לפני כמה שנים, חברי הכנסת דנון ואורבך שאלו את מפעל הפיס על התקציב שמועבר לעמותת אפשר. נטען שם כי התקציב לעמותת אפשר מועבר לפי דרישה שלהם לטובת מעוטי יכולת. השאלה אם לא כדאי לדרוש סכומים גבוהים יותר במיוחד כאשר המדינה (שירותי הבריאות והרווחה) לא לוקחים חלק בעלות הטיפול.
לצפיה ב-'עוד דבר ג'וני, חלק משאלותיך מיועדות למועצה'
עוד דבר ג'וני, חלק משאלותיך מיועדות למועצה
05/03/2013 | 10:48
1
84
ולא למר מיכאלי, כך אני חושב (ניהול תקציב, העלאת יחסים).
לצפיה ב-'מונטלה הכל קשור אחד בשני ראוי שהוא כן יענה '
מונטלה הכל קשור אחד בשני ראוי שהוא כן יענה
05/03/2013 | 11:23
78
אגיד לך את האמת , מרוץ סוסים לא מעניין אותי.
שיתנו יחסים הוגנים לכדורגל וכדורסל ואופציות
נורמליות , לא צריך יותר מיזה.  
הורדת יחסי הזכיה היא זו שמגבירה התמכרות
כי אדם משלם פי 3 כדי להגיע לאותו רווח
שהוא יגיע אליו בחו״ל ובעולם מבחינת השקעה
לצפיה ב-'נדמה לי שיש להפנות שאלה זו למועצה ולא אלי'
נדמה לי שיש להפנות שאלה זו למועצה ולא אלי
05/03/2013 | 16:33
43
לצפיה ב-'כמה נקודות...'
כמה נקודות...
04/03/2013 | 20:30
4
183
אני מודה שאני מכור, בין אם זה מכור להימורים או בין אם זה מכור לספורט ולראות כל דבר אפשרי

אני עובד יחסית משרה מלאה, אני לומד, אני מנסה להעסיק עצמי בכושר בעוד כמה דברים ובכל זאת ההימורים תמיד בראש שלי, המחשבה הזאת של אולי להתעשר האשליה האופטית הזאת שאפשר להביא את המכה לא עוזבת אותי, איך אפילו במצב של לימודים ועבודה שאני לא מהמר ואם כן רק 10 שח כי אני כל כולי בתוך הלימודים והעבודה למה המחשבה על ההימורים ועל המשחקים שרצים לא עוזבת אותי? למה אני מתעדכן גם אם לא שמתי את המשחק הספיציפי הזה?   איך אני יכול להפוך את התחושות וההרגשות האלה שבימים שבהם אני עסוק לא לחשוב על זה יותר מדי? לא להתעסק עם זה יותר מדי?     אני לא מחפש להפסיק, אם הייתי רוצה אני מאמין שהייתי יכול, יש לי משמעת עצמית, אבל מחפש למזער את הנזקים בימים שבהם זה לא אמור לעניין אותי ובכל זאת הראש לא יכול לחשוב משהו אחר...     יש לי עוד הרבה תהיות כאלה ואחרת אבל זאת העיקרית...

תודה
לצפיה ב-'tello במיקרה שלך זה רק לצאת עם בחורות והרבה'
tello במיקרה שלך זה רק לצאת עם בחורות והרבה
04/03/2013 | 20:33
2
149
זה הדבר שהכי משכיח. מניסיון שלי
לצפיה ב-'יוצא גם יוצא אחי... ברור שהייתי רוצה ליותר'
יוצא גם יוצא אחי... ברור שהייתי רוצה ליותר
04/03/2013 | 21:01
1
141
וכמובן גם מערכת יחסים שאולי תשנה אותי ותמתן אותי אבל אפילו אם אני עם בחורה אני חייב לתת איזה מבט חטוף לעבר התוצאות לראות מה מו מי להתבאס או לשמוח לעיד על ששלחתי או על שלא שלחתי...       זה מה שמטריף אותי שאני לא נקי 100 אחוז בין אם אני בבילוי בין אם בעבודה בין אם בלימודים ומזה הייתי רוצה להתנקות ולקבל עזרה
לצפיה ב-'גם אני אחי '
גם אני אחי
04/03/2013 | 21:06
110
אני מציף באייפון לראות בbet365 כמה קרנות יש במשחק
ואומר לה שניה רגע קיבלתי פשוט סמסים מכל מיני מקומות חח
לצפיה ב-'מאמין שהשתתפות בקבוצה טיפולית יכולה לעזור'
מאמין שהשתתפות בקבוצה טיפולית יכולה לעזור
05/03/2013 | 10:28
94
לצפיה ב-'שאלה לדוקטור שרגא נחום מיכאלי '
שאלה לדוקטור שרגא נחום מיכאלי
04/03/2013 | 20:24
1
199
מדוע אתם לא תובעים את הווינר ואת המשטרה על חוסר אכיפת החוק בנוגע לקיוסקים של מועצת ההימורים ווינר? אתם כמנהלי היחידה הארצית למכורים ממונים גם על ילדים שהם חלק גדול מהמכורים
אתמול ראיתי ילד בן 14 שולח טופס ווינר ב 200 שקל
מדוע כולם מעלימים עין בזמן שהווינר מסביר בתקשורת
שהם פועלים בעזרת מקורבים בכנסת לחסום אתרי הימורים
מחו"ל כדי "להגן על קטינים" שכולם יודעים שדווקא באנטרנט
בחברות החוקיות באירופה אי אפשר להמר בלי הוכחה שאתה מעל
גיל 18. לעומת זה בקיוסקים של הווינר ה "אחראי והחוקי" התופעה נפוצה
האם בשביל תאבת בצע לכסף ולפרנס מונופול מקומי מוכנים לדרדור ילדים במדינה שלנו ומה עשית בנושא כדי למחות בפני חברי כנסת על התופעה ..?
לצפיה ב-'כל אחד והתפקיד שלו'
כל אחד והתפקיד שלו
05/03/2013 | 16:38
70
פעמים רבות מצפים מאיתנו ל"נהל" את המלחמות והמאבקים עבור אחרים.
אנחנו גוף טיפולי שמבקש לסייע לנפגעי הימורים (מכורים ומי שחי אתם) כדי לצאת ממעגל ההתמכרות.

ישנם גורמי אכיפה שתפקידם לאכוף את החוקים. גם הגופים המפעילים את ההימורים מחזיקים נשי פיקוח ואכיפה פנימיים.
אני אניח לאנשי אכיפה ומשפט לעשות את עבודתם ואתמקד בתחום הטיפולי שלנו.
לצפיה ב-'יש לי רק שאלה אחת.'
יש לי רק שאלה אחת.
05/03/2013 | 12:12
3
117
המועצה להסדר ההימורים בספורט והקיוסקים הם אלה שגרמו להתמכרות הזו שלי, הם הפכו אותה לזה שהימורים נהיו 30 אחוז מהתקציב החודשי שלי לטוב ולרע, והכי חשוב לי לומר, כל דבר שאני מכיר גם הרגל רע, אבל מכיר אותו מגיל 18 הוא דבר שנלקח ונכנס אצלי הרבה פחות מהרגל מגיל קטן.

האם אתה רואה את הגוף הזה, המועצה להסדר ההימורים בספורט כגוף האשם הגדול בכך שלך יש כאב לב, עבודה קשה, ואולי גם סיפוק עצמי עקב זה שעזרת לכמה.

צא מתוך הנחה, שהיא כנראה הנחה מבוססת שכ-ל אבל כ-ל מי שבפורום הזה, עשרות-מאות אנשים רק מונטלה החלוץ היקר שלנו יודע, כולנו הימרנו ויכולים להוכיח שהימרנו במועצה להסדר ההימורים בספורט כאשר היינו בגיל 18, רוצים עוד סוד יותר גדול, היה לי חשבון, באתר של הטוטו שהייתי שם בו ווינר מהכרטיס אשראי דיירקט שלי בכיתה יא!!! שלא תגידו שהלכתי לקיוסק או משהו...

לכן אני חושב שתביעה ייצוגית כנגד הגוף הזה, עם הוכחה שלנו שיכולנו ואכן הימרנו מתחת לגיל 18, אשר תזכה את חשבון הבנק של הארגון שלך במאות מליוני שקלים אשר יעזרו א. למנוע לעתיד , ב. לעזור למי שכבר מכור ורוצה לצאת מכך לפני שיאבד את כל חייו.... חלקינו פה חזקים כמוני ששומרים על עצמם, אבל יש חלק גדול שלא...
אני חושב שהמועצה צריכה לשלם לגוף שלך, לעזור למי שהיא דפקה!.

אם תרצה אנחנו נספק לך הוכחות, נמצא טפסים ישנים, נראה תאריכים... זה לא בעיה.
לצפיה ב-'אתה שוכח דבר חשוב אחד'
אתה שוכח דבר חשוב אחד
05/03/2013 | 14:47
2
59
באותם ימים שאתה מדבר עליהם ההימור בווינר היה מותר מגיל 16!! ותשאל איך אני זוכר את זה כי כמו כולם גם אני בתור ילד שלחתי ווינר מהיום שבו הווינר התחיל ואני זוכר שהלכתי לקיוסק לשלוח ובעל המקום אמר לי שרק אנשים מגיל 18 ומעלה יכולים לשלוח ואז הראיתי לו בעיתון של המועצה שבדף האחורי באותיות גדולות כתוב "השליחה בווינר מותרת מגיל 16 ומעלה"
לצפיה ב-'נוסיף שאלה, מה דעתו של נחום על העלאת גיל'
נוסיף שאלה, מה דעתו של נחום על העלאת גיל
05/03/2013 | 14:55
1
92
המינימום ל21? למרות שצעירים בני 18 מטיסים מטוסים, נוהגים בטנקים ואוחזים בנשק.
נחום, האם להעלאת גיל המינימום תהיה השפעה מועילה לדעתך?
לצפיה ב-'הגיל הקובע'
הגיל הקובע
05/03/2013 | 16:44
75
התשובה שלי היא שלא.

ברמה העקרונית, גיל הבגרות בארץ בכל המובנים נקבע לגיל 18 אלא אם הוחלט להורידו (לא להעלות) כמו השגת רישיון נהיגה או נישואין. כדי להעלת את גיל הבגרות ל-21 צריך להסביר מדוע הימור לא וחשבון בנק כן. האם חתימה על חוזים כן ולשלוח טופס הגרלה לא? זה משהו בסיסי בחברה ואין מקום לשינוי.

יש לזכור כי בארץ יש עניין ייחודי והוא השירות הצבאי. מעבר לכל העניינים הקשורים לשירות הצבאי אין ספק כי הוא גורם מבגר, המטיל אחריות והופך צעירים "פוחזים" לבוגרים. חינוך לאחריות, שיפור כישורי החיים ועוד, יעשו את העבודה יותר מאשר העלאת הגיל המותר.
לצפיה ב-'שאלה חשובה מאוד'
שאלה חשובה מאוד
05/03/2013 | 15:49
1
94
מדוע התמיכה בהמהרים המכורים היא בתשלום!!!

לצפיה ב-'תמיכה בתשלום'
תמיכה בתשלום
05/03/2013 | 16:49
77
אני מקווה שהבנתי את השאלה.
בעיקרון הטיפול בנפגעי הימורים מוטל על משרד הרווחה והרשויות המקויות. כמו בהתמכרות לאלכוהול, כל מהמר רשאי לקבל את מלוא עלות הטיפול דרך הרשות והמדינה (למעט השתתפות עצמית נמוכה). אלא שבפועל, רשויות רבות מסרבות עדיין לממן את הטיפול בתחושה שבהימורים מתגלגלים הרבה כספים ומה פתאום לממן טיפול למהמר? ישנם גם מהמרים רבים, שרובם אינם מכירים כלל את שירותי הרווחה, נמנעים מלפנות למחלקת הרווחה ולבקש סיוע ומעדיפים להישאר אנונימיים. לכל אלו המבקשים לקבל טיפול במימון עצמי, בא הסיוע של המועצה ושל מפעל הפיס.
לצפיה ב-'שאלה חדשה : אחוזי הצלחה בטיפול לפי גילאים'
שאלה חדשה : אחוזי הצלחה בטיפול לפי גילאים
05/03/2013 | 15:55
2
87
מהם אחוזי ההצלחה בטיפול במכורים להימורים בארץ?

האם יש גילאים מסויימים שבהם יש אחוזי הצלחה גבוהים יותר ונמוכים?

האם יש סוגי אוכלוסיות שנוטות יותר להתמכר, או הבדלים בין נשואים לרווקים למשל, בעלי השכלה גבוהה או חסרי השכלה בסיסית?
לצפיה ב-'שאלה נוספת ורצינית מדוע אתם מתעלמים מהעובדה '
שאלה נוספת ורצינית מדוע אתם מתעלמים מהעובדה
05/03/2013 | 16:23
67
שדווקא באתרי הימורים אירופאים חוקיים מקפידים מאוד
על חסימת משתמשים מתחת לגיל 18 , יתרה מכך.
הם לא נותנים לך בכלל להמר ולמשוך זכיות לפני הוכחות חד משמעיות
לגבי הגיל. ודווקא בקיוסקים של הווינר התופעה נפוצה שקטינים בני 14
מהמרים חופשי בניגוד לחוק. לכן , תמוה העובדה שאתם עוזרים לווינר
בשכנוע חברי כנסת לחסום אתרים אירופאים.
האם אין כאן ״שמור לי ואשמור לך ״
הם מתקצבים אותי אז אני יכסה על הקומבינה שלהם ??
לצפיה ב-'אחוזי הצלחה'
אחוזי הצלחה
05/03/2013 | 16:55
83
בתחום התמכרויות להצלחה יש פנים רבות. יום אחד נקי זו הצלחה גדולה, גם אלף ימים זה לא אומר כלום.
בכל אופן, אנחנו נמצאים בארץ באזור 40% של מטופלים שמצליחים להפסיק להמר ולשנות את אורח חייהם. המעקב הוא עד שנתיים לערך לאחר הטיפול. זה נחשב לאחוז גבוה ובהחלט חיובי.
אבל כמו תמיד, מי שמצליח יש לו 100% הצלחה ומי שלא - 0%.
לגבי השאלות הדמוגרפיות, הרי אין אוכלוסיות שנוטות יותר להתמכר, יש אוכלוסיות שיש בהן יותר נטייה לחפש ריגושים חיצוניים ומן הסתם כשיש יותר כאלו שמהמרים יהיו גם יותר שיתמכרו.
בכל הקשור להצלחה בטיפול, הדבר המשמעותי העיקרי הוא תמיכה משפחתית ותעסוקה. שני גורמים חשובים בתהליך בשיקום.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/03/2013 | 16:59
5
86
בסיום העניין, תודה על ההזדמנות לתת לכם הצצה גם למי שנמצא אולי בצד השני של הדלפק, לעורר עניין, חשיבה ומודעות לסכנות הכרוכות בהימורים, שגם אם לא תמיד חשים בם, כדאי לדעת שהם ישנם.
אתם מוזמנים תמיד להציץ באתר "אפשר" ולפנות בכל זמן להציג שאלות.
ברצוני לציין כי בארץ פועלות מספר קבוצות לעזרה עצמית של GA (מהמרים אנונימיים) שניתן להצטרף באופן אנונימי (ללא תשלום) והצלחה שם היא מאוד גבוהה.

נחום מיכאלי
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
05/03/2013 | 17:12
1
25
לצפיה ב-'שורה תחתונה לסיכום האירוח- כולם בקומבינה '
שורה תחתונה לסיכום האירוח- כולם בקומבינה
05/03/2013 | 17:47
77
לא שמעתי את דוקטור נחום אומר פה או בכנסת שצריך לסגור את הווינר עקב כך שיש תופעה ידועה של ילדים בגיל 10-14 שמהמרים.
מכל שאלה על המועצה הוא התחמק כמו כן מכפל האינטרסים כיצד גוף כמו הווינר שמעודד התמכרות בפירסומות יומיות בכל מקום מתקצב את אלה שנפגעים מהדבר..
ככה זה שמקבלים כסף ממועצת ההימורים
לצפיה ב-'תודה לך ותודה להראל'
תודה לך ותודה להראל
05/03/2013 | 18:05
1
44
לצפיה ב-'נחום מיכאלי תודה רבה וגם למונטלה תודה רבה'
נחום מיכאלי תודה רבה וגם למונטלה תודה רבה
05/03/2013 | 21:43
32
לצפיה ב-'תודה רבה נחום'
תודה רבה נחום
05/03/2013 | 22:11
24
לצפיה ב-'אני מודה למר נחום מיכאלי שהשקיע מזמנו'
אני מודה למר נחום מיכאלי שהשקיע מזמנו
05/03/2013 | 20:10
53
וענה על שאלות חברי הפורום, אני חושב שנוצר כאן דיון מאד מעניין ומועיל.

תודה כמובן לכל חברי הפורום שהשתתפו ותרמו לדיון!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ