אני רק שאלה

מה דעתכן?

האם בימים שאחרי הביוץ מותר לשתות קוקטיל?
הכוונה למישהו יחסית קליל יש לי היום "מפגש בנות" ויהיה מאוד מוזר אם לא אזמין שתיה (וחוץ מזה נורא בא לי
) אז מסושי אני אתרחק
אבל כמה יכול להזיק קוקטיל קטנטן? אני פונה ללב שלכן,אנא הרגיעו את יסורי המצפון שלי ותנו לי להשתכר בכיף
(או לחילופין תגידו לי שאין מסוכן מזה ואז לפחות אדע שחייבים להמנע בדיוק כמו מסושי,מולים וכו')

יכולה לומר לך רק זאת

כששאלתי בפורומים השונים על פעילויות בשלב הלוטאלי, הרוב המוחלט של הדעות אמר שהכל מותר. גם הרופא שלי אמר שאין שום בעיה עם ג'קוזי ומרחצאות בשלב הלוטאלי. אני לא רוצה לקחת אחריות על הבחירות שלך, אבל לדעתי האישית לא נראה לי שזה מזיק.

כמו שהאיש שלי הגדיר את זה: "הרבה הריונות

התחילו מלילות עם הרבה שתיה"
אני באמת לא חושבת שיגרם נזק מקוקטייל קטן, אבל לכי על משהו קל (אולי יין אדום?) את חמודה את

shiribiri78

New member
אז למה באמת לא ../images/Emo209.gif??

נשים הרות רגישות יותר לזיהומים שמקורם במזון ועלולות לחלות בעקבותיהם, בעוד שנשים שאינן בהריון לא ילקו בהרעלה או יפתחו מחלה קלה בלבד. העובר פגיע במיוחד למזהמים מהמזון, מכיוון שהמערכת החיסונית שלו לא סיימה להתפתח ואינה יכולה להילחם נגדם ביעילות. המזהמים המסוכנים ביותר לנשים הרות הם החיידק ליסטריה מונוציטוגנאז והטפיל טוקסופלסמה גונדי. בנוסף, החיידקים סלמונלה ואי קולי (E Coli) יכולים לגרום בהריון למחלות בדרגת חומרה גבוהה לעומת נשים שאינן הרות. ליסטריה מונוציטוגנאז הוא חיידק שנמצא בקרקע, במוצרי בשר או דג לא מבושלים ובמוצרי חלב לא מפוסטרים. הוא יכול להתרבות גם בקירור, ולכן עלול להימצא גם במזונות מוכנים לאכילה הנשמרים במקרר. בתחילת ההריון חיידק זה עלול לגרום להפלה. בשלבים מתקדמים יותר של ההריון הוא עלול לגרום ללידת פג, למות העובר או ללידת תינוק חולה מאוד שחייו בסכנה. רוב האנשים שאוכלים מזון מזוהם בליסטריה לא יחלו, אך לנשים הרות סיכון גבוה פי 20 ללקות בזיהום ליסטריה (ליסטריוזיס), המתבטא בסימפטומים דמויי שפעת. נשים הרות שחשות סימפטומים כאלה צריכות להיוועץ בהקדם ברופא. עם זאת, רוב הדגים נחשבים לבטוחים למאכל בהריון, בתנאי שבושלו כהלכה. אך סוגים מסוימים עלולים להכיל את המתכת הרעילה כספית בכמויות גדולות יותר מאחרים, ולכן מומלץ להימנע מאכילתם בהריון ובהנקה. בנוסף, טונה טרייה, המשמשת להכנת סושי וסטייק טונה, עלולה להכיל יותר כספית, ולכן יש להימנע מאכילתה בהריון ובהנקה. טונה משומרת, שמכינים מדגים קטנים יותר, נחשבת לבטוחה לשימוש, אך מומלץ להגביל את צריכתה למקסימום 340 גרם בשבוע. ולכן דג נא: קרפצי'ו דג, סביצ'ה, סשימי וסושי. סושי צמחוני לא מפחית את הסיכון, אם במטבח משתמשים באותם כלים ומשטחי עבודה להכנת שני סוגי הסושי. בנוסף, במהלך ההריון מומלץ בחום להמנע לחלוטין מצריכת: בשר נא ובשר שלא בושל די הצורך: סטייק שאינו עשוי WELL DONE, סטייק טרטר וקרפצ'ו, ממרחי כבד ובשר הנשמרים בקירור (מצוננים),מאכלי ים שאינם עוברים בישול, כגון צדפות, מוצרי חלב שאינם מפוסטרים: חלב וגבינות שלא ידוע אם עברו פסטור, וכן גבינות בשלות (כמו ברי, קממבר, רוקפור וגבינה כחולה), מזונות המכילים ביצים לא מבושלות או ביצים שלא בושלו די הצורך: ביצה רכה, ביצה עין, חביתה שהחלמון בה עדיין נוזלי. טירמיסו, מוס שוקולד, עוגת מוס, עוגת קרם וכל קרם או קינוח המכילים קצף ביצים. רטבים לסלט המכילים ביצים, כמו רוטב הולנדייז ורוטב לסלט קיסר. מיונז ביתי (מיונז תעשייתי מוכן מביצים מפוסטרות, ולכן נחשב בטוח לשימוש). עם זאת, במסעדות ובאירועים כדאי לוותר על סלטים שלא ידוע כיצד הוכנו וכמה זמן עמדו מחוץ למקרר. בזמן הכנת עוגות אין לטעום את הבלילה המכילה ביצים לא מבושלות, נבטים לא מבושלים, כמו נבטי אלפלפא. מיצי פירות וירקות שלא עברו פסטור. בדקו על גבי האריזה האם המיץ מפוסטר. אז מה נשאר לאכול?! ש-ו-קו-לדדדדדדדדדדדדד
רק בריאות

Avelon

New member
וווווואו

כבודדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדד סחה איזו תשובה. ולסיומת שלך ... באמת מה נשאר לאכול? אני אומרת הכל לאט ...ועל בטוח...ומדוד... סושי שלו(של האישלי
) עשוי היטב לא נע, ולא מידיים זרות
חחחחחחחחחחחחחח אחרת ממה אחייה?

shiribiri78

New member
חחח ../images/Emo194.gifאם הוא עושה סושי בבית

וזה סושי צמחוני ולפני כן הסכין/משטח עבודה לא שמשה אותו להכין סושי מדגים- שיהיה לך לבריאות
. רק לא להגזים , כי באצות יש המון יוד
ותביאי גם קצת לפה. בא לי
טוב נו כל הדיבורים האלה על סושי עושים לי חשק. היום בלילה (אחרי העבודה) אקח את הגבר-גבר-גבר שלי ונלך לזלול סושי
KAI- היר ווי קאם!!!!!

נדמה לי שבאנית ענתה לא מזמן שאי אפשר לדעת

לפני כמה זמן היה הביוץ לפי ערכי הפרוגסטרון, רק לדעת שהיה ועבר

באנית

New member
../images/Emo45.gif היה ועבר

אבל 80.2 זה ערך כל כך יפה שסביר שהיה ונגמר כבר לפני כמה ימים, למרות שקשה לדעת על סמך הערך מתי בדיוק.

גרף חום השחר

האם יש משמעות לגובה הנקודות מעל ה COVERLINE? האם יש איזשהו כלל שהגרף צריך להיות הרבה יותר גבוה מעל הקו בשלב הלוטאלי, או שגם אם הוא גבוה בשתיים או שלוש מעלות זה עדיין טוב, כל עוד זה מעל ה COVERLINE? תודה

sumsumit2

New member
שאלה... בבקשה תעזו לי...

היי לכולן, אני משתתפת די סומיה כאן אבל די התמכרתי... ממש פורום מקסים... יש לי שאלה ואני מקווה שתוכלו לעזור לי. המחזור שלי סדיר כל 31 יום. לפי מחשבון פוריות בדקתי ויצא שהביוץ שלי היה ב- 4.5, כמובן שעבדנו בימים האלה כמו שצריך... מיום הביוץ התחלתי להרגיש תחושות שונות ומשונות שאני לא מרגישה בד"כ. חזה כואב מאוד מאוד,חולשה, סחרחורות, וכאבים בצד ימין בבטן התחתונה... ואז ביום ראשון האחרון (יוא"ב 10) התחילו הפרשות חומות ואפשר לקרוא לזה יותר דימום קל חום. זה נמשך עד אתמול כשאתמול החום הפך לאדום.. הייתי בטוחה שקיבלתי למרות שזה ממש ממש מוזר כי נדיר שמקדים לי המחזור (אמורה לקבל מחר) , התבאסתי ושמתי טמפון. אך היום אני בטוחה שזה ממש לא מחזור, אני מכירה את עצמי זה לא מחזור, אומנם הדם אדום אבל ממש קצת, במחזור בד"כ ובמיוחד ביום הראשון והשני הדימום ממש חזק. עשיתי בדיקה ביוא"ב 10 שיצאה שלילית. ממה שקראתי כאן בפורום נראה לי שהיה לי הריון כימי? מה אתן אומרות נראה לכן הגיוני? הסימפטומים: דימום שהקדים מתאריך המחזור ובלי כאבים בכלל (בד"כ במחזור כואבת לי הבטן). השאלה שלי היא במידה שזהו אכן הריון כימי, ממתי אני מחשיבה שקיבלתי מחזור? אני אמורה לקבל מחזור בימים הקרובים? אנא תעזרו לי כדי שאוכל לדעת מתי הביוץ הבא שלי. המצב היום: דימום ממש מועט. זה לא מחזור רגיל! תודה על העזרה...

לא ממש מומחית, אך אני אנסה לעזור לך

הריון כימי זה הריון אשר בבדיקת דם במעבדה הוא נמצא בדם. ז"א בטא חיובית ברגע שהמחזור מאחר.(אצלי זה היה ברמה נמוכה 48 ובבדיקת הכפלה יומיים אחרי הוא ירד ל-20) ומסיבות שלא ברורות ההריון נופל בשבועות הראשונים של ההריון ומקבלים מחזור רגיל. במקרה הזה ספרתי את היום הראשון של הדימום כיום הראשון של המחזור וביוץ היה לי ביום ה-15, כפי שיש לי תמיד. על מנת להרגיע אותך אם המחזור שלך מוזר ולא כפי שהוא תמיד גשי ביום א' לבדיקת דם. אני יודעת שיש בנות שממשיכות לדמם בשבועות הראשונים של ההריון. בהצלחה.

למעלה