עידכנתי את קובץ חום השחר

מעיןבר

New member
ושכחתי לציין

שברגע שאתן ממלאות את התאריך בטבלה מימין, התאריך לחודש הבא ימולא אוטומטית וכן יתעדכנו כל הנתונים

מעיןבר

New member
../images/Emo26.gifעידכנתי את קובץ חום השחר ../images/Emo13.gif

כי ראיתי שיש צורך וביקוש. אז לקחתי את היוזמה של פרבי (כל הכבוד
) ושילבתי ושיפרתי קצת כמיטב הבנתי. מיד אני מפרטת איך מסתכלים על כל גיליון בקובץ

מעיןבר

New member
לא זה לא ../images/Emo13.gif

אני לא עושה שום דבר שקשור לבדיקות הללו ולבנות גרפים באקסל למדתי בכלל כשהייתי מזכירה, הרבה לפני לימודי התואר.

מעיןבר

New member
../images/Emo41.gifחלון הפוריות../images/Emo41.gif

ראשית, שילבתי לקובץ אחד גם את גיליון "חלון הפוריות". תזכורת איך נעזרים: הגיליון מיועד לכולן לחישוב חלון הפוריות על סמך מידע על המחזורים שלכן בעבר.
מידע יש להזין בחלונות הורודים בלבד.
בחלונות הצהובים יש נוסחאות (קצת מסובכות) שעושות עבורכן את כל החישוב ועדיף לא לכתוב עליהן. אז איך זה עובד?
בצד ימין יש טבלה שבה אתן יכולות להכניס את התאריכים בהם החלו כל המחזורים שתיעדתן וזה יחשב לכן את אורכו של כל מחזור ואת אורך המחזור הממוצע.
באמצע למעלה - יש מקום להזין את התאריך בו החל המחזור הנוכחי על מנת שנדע מה הולך לקרות. את התאריכים אנא הזינו בפורמט: dd/mm מתחת לזה אפשר להזין את אורכו של השלב הלוטאלי שלכן אם הוא ידוע לכן על סמך "חום השחר", ערכות ביוץ, מעכבי זקיקים או כל דבר אחר. להזכירכן, שלב לוטאלי הוא השלב שבין הביוץ להופעת הווסת, הוא קבוע באורכו ובמצב תקין נע בין 12-16 ימים, שלב לוטאלי שקצר מ- 10 ימים מצדיק גישה לרופא. גם אם אתן לא יודעות את אורך השלב הלוטאלי שלכן, כל החישובים ייתבצעו על סמך הנחה של 14 ימים. ידיעת משך השלב הלוטאלי משפרת את התחזיות ומסייעת להקטין את משך חלון הפוריות. מתחת לנתונים הללו נעשה חישוב של חלון הפוריות שלכן בשתי שיטות: שיטת המחזור הקצר ביותר והארוך ביותר - לרוב תיתן חלון פוריות רחב יותר אבל מתאימה למי שיש סטיות גדולות באורכי המחזור שלהן. שיטת המחזור הממוצע - טובה יותר למי שיש לה ווסתות סדירות, ידיעת משך השלב הלוטאלי משפרת את יכולת החיזוי שלה. מי שיש שונות גדולה בין המחזורים שלה (מעבר לסטיה של 5 -7 ימים) עדיף שתבדוק גם את הנתונים בשיטת מחזור קצר/ארוך ביותר.

וואלה.... כל הכבוד!

יש מצב שאחרי המחזור הבא אני אנסה למדוד חודש.... אולי זה ייתן לי הערכה טובה יותר של המצב.

מעיןבר

New member
../images/Emo133.gif שיפורים של חום השחר

איך ממלאים את הגיליון: הקובץ לא שונה מהותית ממה שאתן מכירות, אבל יש בו כמה שינויים קלים. אני אסביר כל חלק בו לנוחיות כל מי שאולי רק עכשיו מגלה את הקובץ
כאשר האייקון
בא לציין שזהו חידוש:
שעת המדידה הקבועה שלי - להזכירכן, את חום השחר יש למדוד מדי יום בשעה קבועה אחרי מינימום 3 שעות שינה ולפני שעשיתן כל דבר אחר. בתא הזה יש להזין את השעה הקבועה בה אתן מודדות חום.
התחלתי למדוד בי"מ - רבות מאיתנו מתחילות למדוד לא עם היום הראשון של הווסת (והמחזור) אלא מאוחר יותר, השדה הזה נותן אינדיקציה למי שמסתכלת על הנתונים לגבי השלב שלכן במחזור.
תאריך - התאריך בו התבצעה המדידה, יש להזין בפורמט dd/mm.
י"מ - שדה זה מציין את יום המחזור שלכן. השדה מחושב אוטומטית ואין צורך לעדכן ידנית כל שעליכן לעשות הוא להקפיד ולמלא את היום שבו התחלתן למדוד ואת תאריך המדידה. היות שהגרף הוא מעתה מסוג XY, אין צורך לדלג על רובריקות של תאריכים שבהן לא מדדתן חום, ניתן להמשיך ולעדכן ברצף והכל (כולל דילוגים) יילקח בחשבון. יותר לא תהיינה "נפילות של הקו" אלא קוים רציפים בין הימים כאשר הנקודות על הגרף יציינו את הימים בהם נרשמה מדידה.
מדידה - החום שמדדתן בתאריך הנקוב.
שעה - במידה ומדדתן חום בשעה הלא קבועה, יש לציין בשדה זה. יותר אין צורך לציין באיזה שעה מדדתן חום בכל יום, בימים שבהן נמדד החום בשעה הקבועה הוא יופיע בהתאם בעמודה הצהובה (תיקנתי את הבאג בנוסחאות).
מדידה מתוקנת - בטור זה מתבצע תיקון עבור ימים שבהם המדידה התבצעה שלא בשעה הקבועה
coverline - לקובץ נוסף טור ירוק של coverline - טור זה מחשב בעצם את הטמפ' בה אמור לעבור הקו העליון שלכן. תזכורת: הקו עליון מצויר 0.05° מעל הטמפ´ הגבוהה ביותר שנמדדה בששת הימים האחרונים שלפני העלייה. למעשה מרגע שיש 6 מדידות אפשרת לצייר את הקו העליון ולעקוב האם יש טמפ' גבוהות ממנו. אם מאז שציירנו את הקו יש ירידה במדידות אפשר לתקן את הקו ולצייר אותו נמוך יותר כך שהוא מותאם ל-6 המדידות האחרונות. הייתרון של הטור הירוק זה שהוא עושה עבורכן את העבודה, עכשיו כל שנותר הוא לבחור את הערך שרלוונטי ולהכניס בתא המוקף בקו שחור שמעל לטור זה והקו יצוייר עבורכן אוטומטית. שימו
, שכאן יש מקום לשיקול הדעת שלכן, כי הרי אין לעדכן את הקו מרגע שהיה ביוץ וכן מותר לכן להתעלם ממדידות גבוהות מהנורמה שהגורם להן הוא שינה לא מספקת, פעילות לא אופיינית (כגון שתיית אלכוהול מרובה) או מחלה. זכרו - הביוץ נקבע כאשר יש 3 מדידות רצופות מעל לגובה הקו.
אופי הפרשות - למי שמבצעת מעקב של כל הסימנים - נותן תמונה שלמה יותר
סקס - כאן, כמו באופציה שהעלתה פרבי, סימון של הספרה 1 בימים שבהם קיימתן יחסים תגרום לסימון של ריבוע אדום קטן בחלק העליון של הגרף.
הערות - כל העולה על רוחכן: תוצאות בדיקת ביוץ, מחלת חום, נוקי נוקי
ועוד. אם משהו לא ברור, שאלות אנא שרשרו לכאן - על מנת שכולן תוכלנה ללמוד

בילבי81

New member
אוף לא יעזור אני מבולבלת...../images/Emo5.gif

אני עדיין לא התחלתי את כל המדידות של חום השחר מכיוון שהבנתי שעדיף להתחיל זאת עם תחילת מחזור חדש... לצערי (או אולי לשמחתי.. הלוואי...
) המחזור האחרון שלי היה ב22/8/06 ומאז כלום... אני לא ידעתי על כל אופציות הספירות למיניהן עד לפניי פחות משבוע ולכן לא עשיתי כלום בנדון. הפסקתי לקחת גלולות במחזור שהיה לי בתחילת יולי (אין לי מושג מה היה התאריך כי כמו שכבר הסברתי לא הייתי מסודרת) ואני על גלולות 5.5 שנים ככה שאני לא בטוחה (כלומר לא זוכרת) האם המחזור שלי פשוט לא סדיר מאז ומעולם... בכל מקרה, עשיתי בדיקה ביתית כשהייתי בשבוע איחור (לפניי שבוע ויומיים) והיא יצאה שלילית...
אבל עדיין לא קיבלתי... מה אתן אומרות? למישהי יש רעיון לפתרון?? וחוצמזה בלי שום קשר לסיפור מעל... אני לא מצליחה להבין את העלייה של 0.05 וכו'.. כלומר איך בדיוק מסתכלים על הגרף ומחשבים איתו??? וואוו אני יודעת שזה ארוך אבל זה פשוט ישב לי על הלב וביום כיפור כשראיתי שלא קיבלתי ממש התפללתי שזה זה... (אני עדיין מקווה
) והבעל היקר שלי יצא היום למילואים של חודש ככה שאני דיי בודדה עם כל המחשבות כן/לא האלה כרגע. דבר אחרון שגורם לי לחשוב שאולי אין בכך כלום זה שהבנתי שלהתחלה יש כל מיני תופעות של כאבים בחזה או בשאר מקומות שכאלה ולי אין שום תופעה מעניינת... אז זהו,
על ההקשבה למי שקראה עד הסוף
, ואם תוסיפו את דעתכן/חוכמתכן האישית זה בכלל יהיה נפלא!!!
שנה מבורכת לכולנו

אולי תעשי עוד בדיקה?

שבועיים איחור זה כבר נשמע חשוד מקווה בשבילך שזה זה [חמסה]

הסתבכתי בעניין הקובר ליין../images/Emo4.gif

נראה לי שהביוץ היה בי"מ 7, בדיעבד אני יודעת שהיו גם הפרשות ביום הזה (קודם לכן חשבתי שהיה ביוץ בי"מ6 ותהיתי איך ההפרשות באות יום אחרי...), אז אם הביוץ היה בי"מ7, אני שמה את הקובר 0.05 מעל הטמפ' של י"מ 7, לא? והאוטומט נותן לי משהו אחר...אז מי פה צודק???

מעיןבר

New member
יש לך מחזורים קצרים במיוחד?

ביוץ בי"מ 7 זה די נדיר... בכל מקרה, את יכולה פשוט לקבוע קו בטמפ' אחרת. הגרף קובע את הקו לפי 6 מדידות, כי זה הכלל, אבל את יכולה לקבוע שמבחינתך הטמפ' הקובעת היא של היום השביעי - 36.05 ומכאן שעל הקו לעבור ב- 36.1 וזה הנתון שתכניסי לתא. לכן לא עשיתי תא זה אוטומטי לגמרי ונתתי לכן מקום לקבוע ולהפעיל שיקול דעת

תודה../images/Emo140.gif המחזורים שלי נעים

בין 19 ל 40 ימים. מתחילה הורמונים והזרעות בחודש הבא... או שלא...

סיקמי

New member
תחכי עוד כמה ימים

נראה לי כמעט בלתי אפשרי שיתקיים ביוץ בי"מ 7 אלא אם יש לך מחזור של 21 יום שזה גם נדיר בפני עצמו.

היה לי כבר כמה פעמים....../images/Emo4.gif

מחזור בן 20 יום, כולל האחרון. חמשת המחזורים האחרונים היו: 22,21,24,37,19 והמספר הנוסף...... לא ידוע עדיין, אבל רצוי שלא יבוא מהסיבות הנכונות...

למעלה